Şimdi Ara

Vestel'in ek vergi isteği kabul edildi. (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.003
Cevap
23
Favori
77.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: furkey

quote:

Orijinalden alıntı: Yossi Kohler

quote:

quote:

iyi karar vermişler de asıl vergiyi arabaya binenlerden almalı.

onlar insanların soluyacağı havayı zehirliyorlar.
    astım patlamış durumda.

1 litre benzin 60 kilo oksijeni mahvediyor.
    düşünün ki oksijenin 25 litresi sadece 30 gram.

almayın oğlum şunları. benim lisede derslerimi mahvetti bunlar , istediğim bölümü kazanamadım. keşke okul not ortalamam %10 fazla gelseydi , şu oğluna yat alan adam gibi olacaktım.

elektronik ürünler insanları aptallaştırıyor!!

30 bin liralık arabanın 18 bin lirası vergi.

Benzin fiyatlarının %66 sı vergi.

Verginin vergisi alınıyor.

Bence arabada haddinden fazla vergi alınıyor bile. Bu ülkedeki insanlar salak olduğu sürece, lüks ile ihtiyacı ayırt edemedikleri sürece bu devlet de, şirketler de bizim milleti düdükler. Bizim millete müstehak da...

sen ne vergi indiriminden bahsediyorsun?

istanbulda sokaklar son model arabalarla dolu.
    hani öyle uyduruk arabalar da değil. mercedes,bmw,wolkswagen,land rover falan... nerden baksan çoğu 200 300 milyarlık.
    hem de öyle her ailede tek bir tane de değil , kişi başı birer tane olanlar da var.
    kaldırımları arabalar işgal etmiş durumdalar.

millette para çok. ağlamalarına bakmayın. araba alan çok vergi versin.
    eğer onlardan alamazlarsa 800 tl maaş alanın maaşından daha çok kesiyorlar bunu düşünebildin mi?

sen buna ihtiyaç diyemezsin.

20 milyonluk nüfuslu şehirde 1000 tane olsa da oranla bi bakalım kaç çıkacak. Doğudan elektrik parası alınmıyor. Şimdi ilk olarak bunların parasını fakirden çıkarıyorlar. Onun dışında yüksek katma değer vergileri falan filan en basidinden ben bir öğrenci olarak bir yemek söylediğimde veya kendim malzemeleri alıp yaptığımda 1-2 hafta içinde devlete kendi başıma 30 liraya yakın vergi ödemek zorunda kalıyorum ki bu sadece katma değer vergisi. Daha işin içinde bir sürü vergi var... İnsanların evinin önünden geçen yoldan bile para alıyorlar artık.

Vestel'in ek vergi isteği kabul edildi.

ne 1000 tane?
    lüks araçlar mı?

eğer senin iddan sadece 1000 tane lüks araçsa istanbulda yaşamadığın kesin.

1000 tane lüks araba herhangibir işlek yoldan 15 dakikadan kısa sürede geçiyor.

• Resmen yerli üretim cihazlardan uzaklaştırma isteği bu. Tabi tamamen yerli üretim cihaz yok telefon vb. cihazlarda ama hak etmediği fiyattan satılmaya çalışılıyor. Ve gerçekten saçma ürünler. En çok sevilen şey vergi zaten ülkemizde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

iyi karar vermişler de asıl vergiyi arabaya binenlerden almalı.

onlar insanların soluyacağı havayı zehirliyorlar.
    astım patlamış durumda.

1 litre benzin 60 kilo oksijeni mahvediyor.
    düşünün ki oksijenin 25 litresi sadece 30 gram.

almayın oğlum şunları. benim lisede derslerimi mahvetti bunlar , istediğim bölümü kazanamadım. keşke okul not ortalamam %10 fazla gelseydi , şu oğluna yat alan adam gibi olacaktım.

elektronik ürünler insanları aptallaştırıyor!!

30 bin liralık arabanın 18 bin lirası vergi.

Benzin fiyatlarının %66 sı vergi.

Verginin vergisi alınıyor.

Bence arabada haddinden fazla vergi alınıyor bile. Bu ülkedeki insanlar salak olduğu sürece, lüks ile ihtiyacı ayırt edemedikleri sürece bu devlet de, şirketler de bizim milleti düdükler. Bizim millete müstehak da...

hani öyle uyduruk arabalar da değil. mercedes,bmw,wolkswagen,land rover falan... nerden baksan çoğu 200 300 milyarlık.
    hem de öyle her ailede tek bir tane de değil , kişi başı birer tane olanlar da var.

eğer onlardan alamazlarsa 800 tl maaş alanın maaşından daha çok kesiyorlar bunu düşünebildin mi?

20 milyonluk nüfuslu şehirde 1000 tane olsa da oranla bi bakalım kaç çıkacak. Doğudan elektrik parası alınmıyor. Şimdi ilk olarak bunların parasını fakirden çıkarıyorlar. Onun dışında yüksek katma değer vergileri falan filan en basidinden ben bir öğrenci olarak bir yemek söylediğimde veya kendim malzemeleri alıp yaptığımda 1-2 hafta içinde devlete kendi başıma 30 liraya yakın vergi ödemek zorunda kalıyorum ki bu sadece katma değer vergisi. Daha işin içinde bir sürü vergi var... İnsanların evinin önünden geçen yoldan bile para alıyorlar artık.

Vestel'in ek vergi isteği kabul edildi.

ne 1000 tane?
    lüks araçlar mı?

eğer senin iddan sadece 1000 tane lüks araçsa istanbulda yaşamadığın kesin.

1000 tane lüks araba herhangibir işlek yoldan 15 dakikadan kısa sürede geçiyor.

ayrıca istanbul boğazı yat dolmuş.
    boğaz görükmüyor.

10 kilometre boyunca yatlar park etmiş boğaz da bekliyor.

inanmıyorsan bin 25e otobusüne denizi gören tarafta otur bak bakalım bogaz görünüyor mu yatlardan.

ama devlet onlardan vergi almıyor, tıpkı pırlanta alandan almadıgı gibi.

• Bu başlığı açanın Sadece vestel mi yardım istedi sanıyorssunuz ayrıca bakıyorumda millettin yediği kazıklardan zevk alıp benimseyip koruyorsunuz da size bir bilgi paylaşayayım onlar kendi ülkelerindeki boyu daha kısa (vergiden bahsetmeyin cahil adamlar abd de eyalete göre %21 - %27 civarı tel vergisi ülkemizde ne kadar ona bakın almanya ab de %19- %23 büyük ülkeler) TÜRK bir şey yapamaz dediğiniz zaman destekliyorsunuz , OSMANLI şöyle böyle dediğinizde yine destekliyorsunuz OSMANLI yabancı memleket mi babanızın oğlu değil mi ? Demekki yapılabiliyormuş ...bazılarıda yabancının vergisi artacağına yerlinin ki düşşün demiş o zaman '' YABANCI CAYDIRICI olmazdı ) > yerli teşvik < olurdu 1.cil amaç caydırıcı olması herkes bir olacağına herkes bir(tek) oluyor yanlış yoldayızzz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

quote:

Orijinalden alıntı: classlord23

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Böyle saçma sapan bi görüşü de ancak senin gibi sığ kafalı birinden beklerdim. Sen ilk önce onların kalitesine bak anlarsın farkı cahil forumdaşım. Git biraz araştır da öğren. Tabi senin gibi insanlar araştırıp bilgi sahibi olmaktansa doğrudan fikir sahibi olmayı kendine misyon edinmiş. Samsung aynı zamanda bir işlemci tedarikçisidir ve cihazlarının bir kısmında kendi işlemcilerini kullanır. Sadece işlemci de değil. Kendi ürettiği ekranı, kendi ürettiği kamera sensörünü kulllanıyor. Ve daha birçok materyali. Vestel'in 1000 liraya sattığı telefonun dengi olan bir ithal ürün 500-600 civarı. Sen gidip aynı klastaki bir ürüne fazladan 300-400 vermek istiyorsan git ver. Biz senin kadar enayi değiliz. Ne zaman yerli arabalarımız bir Opel, Mercedes kalitesinde oldu acaba? Hangi televizyonumuz Sony, Samsung kalitesinde oldu? Git bi Vestel'e bak sonra Apple'a, LG'ye Samsung'a, farkı anlarsın. Her şeyi geçtim ithal ürün kullanan herkesi gösteriş meraklısı olarak genellemen zaten fikirlerinin sığlığının, olayları tek bir bakış açısıyla yorumladığının, at gözlüğüyle baktığının bir göstergesi.

Ülke ekonomisini düzeltmenin yolu ne zamandan beri dayatmalardan, milletin sırtına fahiş miktarda yüklenen ve ödemek zorunda kaldıkları vergilerden geçiyor?

Sen önce baba parası yemeyi bırak. Kendi paranı kazanmaya başla ondan sonra istersen git paranı sokağa at

Malesef toplumun büyük kısmı senin gibi popülist Kültür'ün kölesi, hayatı cep telefonlarında ve tabletlerde yaşayıp diğer

insanları kendileri gibi olmadığı için yadırgayan DÜNYAYI sadece 5inc zanneden acınacak halde mahluklar

Senin gibi küçük insanlar şahısları büyük insanlar ise olayları eleştirir

Hayat dışarda sokakta bahçede Doğada

cep telefonuna 3 bin tl vereceğinize yurt dışına çıkıp farklı kültürlerle tanışın Dünya'nın sadece odanız dan ibaret olmadığını

görün

Senin kadar zekâsı geri bir insan daha görmedim. Daha yazımın başında söyledim ama yok nato kafa nato mermer. Milletin yabancı marka almasını gösteriş sayan biri elbette bunları alan herkesin de baba parası yediğini zanneder. Ben kendi paramı kendim kazanabiliyorum koçum sen merak etme. Tanımadığın bi insan hakkında konuşmadan önce kafanın içindeki o beyin denen et parçasını hobi olarak da olsa arada bir kullan ki mantık çerçevesinde tartışabilelim. İşine gelmeyince verecek cevabın olmayınca yok baba parsı yiyorsun, yok gösteriş meraklısı gibi saçma sapan cevaplar verirsin. Bana böyle yazılarla gelirsen ben sana cevabın alâsını yazarım. Bu arada babam memur emeklisidir ve üç aylığından başka bir geliri de yoktur. Bırak telefon almayı para gönderecek durumu yok. Ayrı bir şehirde ve ailemden uzakta bir yerde hayatımı idame ediyorum. Daha karşındaki kişinin kim olduğunu bilmeden kullandığı mala göre yorum yapıp, yok gösteriş meraklısı yok baba parası yiyor gibi zerre mantık barındırmayan yorumlar yapma.

Kimin küçük olduğu belli. Sendeki beyni kuşa taksak kuş uçmaz. Pahalı mal kullanan herkesi gösteriş meraklısı ve baba parasıyla geçinen insanlardan zanneden at gözlüğü takan düşünme özürlü birisin.

Ayrıca ben bir telefona hayatta üç bin lira vermem. Kullandığım telefona baksaydın da öyle yorum yazsaydın.

Konumuza gelirsek. Troll olduğun o kadar belli ki sorularıma cevap vermeden direk şahsıma cevap veriyorsun. Konuyu değiştireceğine adamsan cevap ver, verecek cevabın yoksa da hiç konuşma. Ben sana ne diyorum hangi yerli arabamız bir Opel, Mercedes kalitesinde oldu acaba? Hangi televizyonumuz Sony, LG kalitesinde oldu? Hangi telefonumuz Nokia, Apple kalitesinde oldu? Sen konu değiştirip trollük yapacağına bunlara cevap ver!

Seni allaha havale ediyorum. Allah seni islah eylesin.
    Nasil mutluysan oyle yasa banane

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• #VestelAlmaAldırma
  • Bizim Asıl sorunumuz Japonya dan daha fazla nasıl milyarderimiz var...
    Zamanında nerden buldun yasasını kaldıranlar
    Şimdi bütçe açığı diyor. imf ye borcumuz yoksa bu kadar faizi kime ödüyoruz....
  • Asıl mesele nerde nasıl duracağını bilmeyen adamların bulunduğu bir firmadan ne bekleneceği ,
    hala şu telefonu ilk onlar icat etmiş gibi elleri cebinde kasınan şu cibilliyetsiz herifi daha unutmadık ,
    her firmayı gerelim ama hakkınıda verelim 50 yıldır bu işi yapıp harikalar yaratan firmaların röportajlarına bakın el pençe , kalite detaylarda saklıdır ....

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/videolari/hd/Vestel-Akilli-Telefonlar-Ozel-Roportaj.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HumWE -- 27 Aralık 2014; 19:58:26 >
  • Bi deyim var: "Eşşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak" bunun adı budur.

• akpye oy vestele de para yok bundan sonra benden.
    zalim hükümet memurların eş durumu tayini için eşin 360gün sigortalı olma şartını 3 yıla çıkardığı zaman gözümden düşmüştü zaten.
    kahrolsun akp-hdp-pkk-ve fırsatçı holding patronları
  • quote:

Yalnış anlamayın ama nerede gezdiğinizi merak ediyorum? Benim oturduğum semt gayet nezih bir semt ama hiç sizin dediğiniz gibi araçları görmüyorum. En fazla Nissan jip görüyorum onlarda 60.000 civarında. İstanbul'da Etiler, Nişantaşı, Beyoğlu, Levent gibi semtlerde gezerseniz dediğinizde haklısınız ama diğer ilçe ve semtleri gezerseniz durumun farklı olduğunu göreceksiniz. Hele İstanbul, İzmir, Ankara dışına çıkarsanız insanların kullandıkları arabaları daha rahat görebilirsiniz.

Ben 7 senelik bir araç kullanıyorum ve en az 3 sene daha değiştirmeyi düşünmüyorum. Yüksek mühendis olmama rağmen bu aracı da binbir zorlukla aldım. İş icabı farklı ülkeleri de geziyorum bizden geri olduğunu düşündüğümüz birçok ülkede insanların bizden çok daha kaliteli ve yeni model araç kullandıklarına şahit oluyorum.

• Ek vergi değil anti damping davası istedi vestel. EE sen tvden ixpreia diye çakma tel sattirirsan 100 liraya tabi bunlar olur

• Yurt dışı ürünlere ek vergi konulacağına yerli ürünlerde ki vergi indirilsin madem amaç sadece teşvikse , ama bizim hükümetimiz sinekten yağ çıkarmaya vatandaşını soymaya meyilli olduğu için ek vergi koyması daha da mantıklı tabi !!
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtl_lgn

Yurt dışı ürünlere ek vergi konulacağına yerli ürünlerde ki vergi indirilsin madem amaç sadece teşvikse , ama bizim hükümetimiz sinekten yağ çıkarmaya vatandaşını soymaya meyilli olduğu için ek vergi koyması daha da mantıklı tabi !!

Aynen !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: fatih2671

şimdiye kadar elektirik-elektronik hiçbişey sokmadım evime.bu tuzu biberi oldu.vergi zammı isteyeceklerine daha kalitesini yapmaya çalışıp öyle rekabet etmeye çalışsınlar.sen ordan burdan parça alıp derleme cihaz yap sonra bu millete kakala.hatundan başka yerli bişey giremez evime...

Mesaji nasil yazdin merak ettim

• Vestel'in ek vergi isteği kabul edildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEHET -- 27 Aralık 2014; 21:37:31 >
  • Vestel'in ek vergi isteği kabul edildi.
  • Bu konuda herkes almam demiş ama görürsünüz vestel satışları artar. Bu ülke yüzüne tükürene yarabbi şükür diyor. Gider yine alır merak etmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: kompozer

quote:

Yalnış anlamayın ama nerede gezdiğinizi merak ediyorum? Benim oturduğum semt gayet nezih bir semt ama hiç sizin dediğiniz gibi araçları görmüyorum. En fazla Nissan jip görüyorum onlarda 60.000 civarında. İstanbul'da Etiler, Nişantaşı, Beyoğlu, Levent gibi semtlerde gezerseniz dediğinizde haklısınız ama diğer ilçe ve semtleri gezerseniz durumun farklı olduğunu göreceksiniz. Hele İstanbul, İzmir, Ankara dışına çıkarsanız insanların kullandıkları arabaları daha rahat görebilirsiniz.

Ben 7 senelik bir araç kullanıyorum ve en az 3 sene daha değiştirmeyi düşünmüyorum. Yüksek mühendis olmama rağmen bu aracı da binbir zorlukla aldım. İş icabı farklı ülkeleri de geziyorum bizden geri olduğunu düşündüğümüz birçok ülkede insanların bizden çok daha kaliteli ve yeni model araç kullandıklarına şahit oluyorum.

Doğma büyüme Ankaralıyım, şu an Eskişehir'de ikamet ediyorum. Ankara lüks araçların en normal karşılandığı şehir belki de. Daracık sokaklarda hergün bir Porsche veya Land Rover cip ile yol iddiasına tutuşabilirsiniz. Orta değerde bir semt olan Ayrancı civarında normal üç dört katlı apartmanların önlerinde park eden mercedesler bmwler artık çok normal karşılanan bir durum.

Şimdi Eskişehirle kıyaslama imkaanı bulabiliyorum ve söylemem gerekir ki durum tamamen aynı. Burada belediye Porsche Panamera dağıtıyor sanki, her köşe başında siyah birtane görebilirsiniz. Son zamanlarda spor arabaları da çok sık görmeye başladım. Malesef üç büyük şehrin dışında da manzara çok farklı değil.

Ancak benim nacizane fikrimi sorarsanız olay şurada patlak veriyor. Dünyanın geliş iş bir çok ülkesinde bizim lüks diye tabir ettiğimiz araçlar gayet daha kolay alınabiliyor. Öğretmen bir ailenin birkaç senede bir araç değiştirmesi işten bile değil. Örneğin Passat bir aile arabası olarak satılıyor.

Bence sorun buradan kaynaklanıyor. Vergiler halkın belini büküyor, bir sıfır golf almanın bile neredeyse imkaansıza dönüştüğü ülkemizde insanlar sıfır arabaya binebilmenin hayalini kuruyor. Böylece eline para geçtiğinde herşeyin en iyisini isteyen bir toplum haline geliyor ve boş harcama artıyor.

Pazarlama sektöründe bazen bir ürünün fiyatı diğerlerinden daha yüksek piyasaya sürülür ve aynı ürün olmasına rağmen satış patlaması yaşanır. Benzer bir durum. Yani bütün bu ekstra vergiler gün geçtikçe ters tepiyor. Vestel marka telefon daha ucuz olunca adam onu almıyor,pata biriktirerek daha ulaşılmaz olanı arzuluyor ve sonuçta aynı ürünü alıyor. Tek fark devletin cebine daha fazla giriyor.

Bu vergilendirmede devletin vesteli korumak istediğini düşünmüyorum. Vestel her zamanki gibi bir pazarlama hatası yaptı (reklamlarına bakarsanız asla yaptıkları teknolojiyi tanıtmazlar, hep türk insanına hitap etmeye çalışarak adeta mutfak gıdası satıyormuş gibi bir havada olurlar.) ve bu hatayı da devlet çok güzel değerlendirdi.

• Bedava verseler vestel almam. İnadım tuttu bir kere

• 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.