Şimdi Ara

Vestel Almayın Aldırmayın İbretik Hikaye!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Burda Forumda Vestel Markasını Kimse Sevmez Bir Konusu Açılsa herkes Kötülerdi Bende Kendi Kendime O Kadar Kötümü Ya Derdim evet Arkadaşlar KÖTÜ NE DEMEK REZALET! Aldırış etmedik nalet olsunki bunların ürününü alma gafletinde Bulundum.

2.5 sene önce aldığım Garantisi Devam Eden Bulaşık Makinem Arızalandı Gelen Servis ana kart dedi 550. Tl Dedi Tamam Dedik. Reklamlarda gururla yerli dedikleri Markanın 1 Hafta anakartını Bekledik Gelen Anakartı değiştiler Makine su Almadı Götürmemiz lazım dediler Götürdüler 5 gün sonra Bugün Getirdiler Makine Vuruk Çizik boyası kalkmış İçinde Perte Çıkarmışlar rapor tuttular efendim Bağladık Dediği Makine 20 dakika sonra su musluk Bağlantı noktasından su kaçırıyor Hayatımda Bu Kadar Kötü Bilgisiz Yetersiz Servis Görmedim eyy Vestel Yetkili Servisiniz Milyar Değerinde Markanızı Nasıl Ayaklar Altına Alıyor Vestel markasından nefret ettiriyor Fotoğraflara Bakın Görün ibret Alın Vestel'den uzak durun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexxson -- 28 Ağustos 2020; 16:21:26 >

• Vestelin degil de servisin suçu gibi duruyor.
    İlgili servisi görsellerle birlikte vestele şikayet edin.
    Ayrıca THH ye başvurun.
    Geçmiş olsun.
  • press-tij kullanıcısına yanıt
    Hocam balık baştan kokar onlarda çözüm üretemiyor beni yine aynı servisin kucağına atıyor thhye başvuru yapicam teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexxson -- 28 Ağustos 2020; 18:38:57 >
  • Makineyi araca yüklememişler de aracın arkasında sürükleyerek taşımışlar sanki. Vestel tamamen çöp bir markadır siz de bunu ne yazık ki çok kötü bir şekilde deneyimlemişsiniz. Tüm yasal haklarınızı kullanmaktan çekinmeyin. Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Makineyi araca yüklememişler de aracın arkasında sürükleyerek taşımışlar sanki. Vestel tamamen çöp bir markadır siz de bunu ne yazık ki çok kötü bir şekilde deneyimlemişsiniz. Tüm yasal haklarınızı kullanmaktan çekinmeyin. Geçmiş olsun.
    Çok Teşekkür ederim Hocam Hiç Çekinmicem Dediğiniz Gibi bu Çöp Markanın Nasıl işleri yürüttüğünü Mağdur Ettiğini duyurabildiğim kadar duyurmaya çalışıcam Keşke Konu Öne Çıksada Herkes Bilse Görse.
  • Merak ediyorum, makineyi bu hale getiren saygıdeğer şahsiyet(!), kendi malına da mı bu şekilde bakıyor acaba?
  • makine taşınırken baya zarar görmüş. müşteri hizmetlerinden ısrarla başka bir servis gelmesini isteyin. Şikayet var gibi sitelere yazın ve bunu mh bildirin. bakın o zaman nasıl başka bir servis gönderiyorlar
  • Bende bu hataya düştüm ne yazıkki...

Ev eşyalarımı alırken sürekli yerli markalardan almaya dikkat eder bu markalarında yabancılar kadar kaliteli olduğuna inanırdım. Ancak Vestel artık bu kanımı yok etti. Vestel'den bir çok ürün aldım ama neredeyse tamamıyla problem yaşadım. Aldığım çamaşır makinesi 3. Yılında arıza verdi garanti bittiğinden servis yüksek ücret çıkardı tamircide yaptırdım geçen sene 5. Yılında çöp oldu. Buzdolabı 3. Yılında termostatı orijinaliyle değişti geçen ay 5. Yılı yine yine termostatı bozuldu. En pahalı süpürgesi Vestel tsunamiyi bir sürü para vererek aldım bir kere garantiye gitti 3. Yılında borusunun uzama ayarı bozuldu sabitlenmediği için tekrar teleskobik boru almak zorunda kaldım çekim gücü ilk zamanlara göre çok azaldı çok dayanacağını düşünmüyorum. Televizyon aldım bozuldu 2 kere garantiden yapıldı birkaç ay önce garantisi bitti yine bozulur büyük ihtimalle 3. Yılı görecek kalitede değil.

En son yine büyük paralar vererek aldığım Vestel kehribar buhar kazanlı ütü buhar vermemeye başladı buhar motoru çalışmıyor. Alalı 2.5 yıl oldu. Servis garanti 6 ay önce dolmuş ücreti karşılığı yaparız diyor oda sıfır fiyatı zaten.

Vestelden aldığım tüm ürünler kısa sürede çöp oldu garanti süresi olan 2 yıl dayanacak şekilde imal ediyorlar ürünleri. Bende asla bulaşmam artık görenler varsa da konu sahibi gibi lütfen ya ne olacak vestelde koca firma demeyin sorun çıktığında servis umursamıyor şikayetler hiç sonuç vermiyor. Yerliden yine de vazgeçmeyeceğim ama vestel artık bitti benim için de biz masraflı yoldan öğrendik bunu seçim sizin

• hareketliperde kullanıcısına yanıt
    Hocam Bunlar Gerçekten Şaka Gibi Başka Servis İstedim Tamam Dediler Yönlendirdiler 2 Saat Sonra Arayan Yeni Servis Ben 70 TL servis Ücreti Alırım Öbür servisin Hatası Beni Bağlamaz Dedi Bende ALLAH belanızı versin deyip telefonu kapattım. 20 gündür cehennemi yasatti vestel ama tövbe bu sondu.
  • alexxson kullanıcısına yanıt
    öyle bir hakkı yok. ürün garanti kapsamında olduğu için alamazlar. tabi her servis ayrı bir işletme olduğu için diğerinin hatasını o ödemek istemiyor.
    siz en iyisi thh başvurun hiç uğraşmayın. bırakın onlar uğraşsın

e devletten başvurabilirsiniz en kolay
  • quote:

Orijinalden alıntı: judger90

Bende bu hataya düştüm ne yazıkki...

Ev eşyalarımı alırken sürekli yerli markalardan almaya dikkat eder bu markalarında yabancılar kadar kaliteli olduğuna inanırdım. Ancak Vestel artık bu kanımı yok etti. Vestel'den bir çok ürün aldım ama neredeyse tamamıyla problem yaşadım. Aldığım çamaşır makinesi 3. Yılında arıza verdi garanti bittiğinden servis yüksek ücret çıkardı tamircide yaptırdım geçen sene 5. Yılında çöp oldu. Buzdolabı 3. Yılında termostatı orijinaliyle değişti geçen ay 5. Yılı yine yine termostatı bozuldu. En pahalı süpürgesi Vestel tsunamiyi bir sürü para vererek aldım bir kere garantiye gitti 3. Yılında borusunun uzama ayarı bozuldu sabitlenmediği için tekrar teleskobik boru almak zorunda kaldım çekim gücü ilk zamanlara göre çok azaldı çok dayanacağını düşünmüyorum. Televizyon aldım bozuldu 2 kere garantiden yapıldı birkaç ay önce garantisi bitti yine bozulur büyük ihtimalle 3. Yılı görecek kalitede değil.

En son yine büyük paralar vererek aldığım Vestel kehribar buhar kazanlı ütü buhar vermemeye başladı buhar motoru çalışmıyor. Alalı 2.5 yıl oldu. Servis garanti 6 ay önce dolmuş ücreti karşılığı yaparız diyor oda sıfır fiyatı zaten.

Vestelden aldığım tüm ürünler kısa sürede çöp oldu garanti süresi olan 2 yıl dayanacak şekilde imal ediyorlar ürünleri. Bende asla bulaşmam artık görenler varsa da konu sahibi gibi lütfen ya ne olacak vestelde koca firma demeyin sorun çıktığında servis umursamıyor şikayetler hiç sonuç vermiyor. Yerliden yine de vazgeçmeyeceğim ama vestel artık bitti benim için de biz masraflı yoldan öğrendik bunu seçim sizin
    Allah Sabır versin Hocam. Ben Bundan sonra Arçelik ürünlerine yönelicem komşumun tasınırken 1.950 tl tutan ankastre cam buzdolabı kapağını canınız sağolsun deyip garantiden değiştiler biz vestel alarak dert almışız Hergünüm beddua ile geçiyor umarım battıklarını görürürm bu kadar net.

• quote:

Orijinalden alıntı: hareketliperde

öyle bir hakkı yok. ürün garanti kapsamında olduğu için alamazlar. tabi her servis ayrı bir işletme olduğu için diğerinin hatasını o ödemek istemiyor.
    siz en iyisi thh başvurun hiç uğraşmayın. bırakın onlar uğraşsın

e devletten başvurabilirsiniz en kolay
    Başvurdum Heryere şikayet ettim bunları Ama adam iktidar yalakası devrin adamı garip ahmet kimin umrundaki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alexxson

Başvurdum Heryere şikayet ettim bunları Ama adam iktidar yalakası devrin adamı garip ahmet kimin umrundaki..

Alıntıları Göster
    Başvurular 6 aya anca sonuçlanıyor ve ülkemizde maalesef bu başvuru sonucunda firma kusurlu bulunsa da zaten ilk yapması gerekeni tamir veya değişim yapıyor sorun çözülüyor.

Sonra düşünüyorum yüzlerce insan firmaya gidip ürünüm bozuldu değiştir paramı ver diyor ve firma vermezse tüketicilerin %100'ünün thh'ye tüm evrakları eksiksiz verip ücretlerini geri alma ihtimali de yok. Eeee niye kolay yoldan sorunları çözelimki diyorlar

Çoğu firma için garantiden alınamayan hakların THH yardımıyla alınma oranının %50 civarı olduğundan bahsediliyor. Bu iadeleri tüm yasalara rağmen yapmamanın cezasıda yok geciktirmenin zaten hiç cezası yok. Firmalarda haklı tüketicilerin sorununu çözmek yerine hiç bir şey yapma hem paranın büyük kısmı cebinde kalsın bir kaç babayiğit 6 ay uğraşıp haklı çıkarsa da en fazla zaten vermen gereken parayı verirsin ne gerek var erkenden para vermeye zaten enflasyon ülkesiyiz parasını iade alanda benzer ürünü bir daha o fiyata alamaz

• press-tij kullanıcısına yanıt
    Doğru söyledin Vestel'in servisi berbat,bu şikayetler yukarılara ulaşıyor mu bilmiyorum? Ben buzdolabı aldım 20 yılda bir sefer termik arızası verdi onuda servise değil tamircinin birine yaptırdım.Buzdolabından memnun kaldım.
  • Burada daha çok şubeyi ve bu makineyi getireni suçlarım. Hiç mi iş ahlakı yok anlam veremiyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.