Şimdi Ara

Vestel 39PF5025 LED TV. KULLANICILARI ANA KONU (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
687
Cevap
10
Favori
89.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: donanimhaber40

trt hd deki biss şifresi olayı için mesaj atmıştım. buğun vestel servis aramış ama telefon sessizde olduğu için fark etmemişim insallah tekrar geri dönerler. 39pf5025 kullanan bütün arkadaşlarda bu sorun var. eger mesaj atarak sıkıştırırsak yazılım olayını hızlandırırlar. Mesaj atmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. vestel en gec 2 gün içinde size mutlaka dönüyor.
    http://www.vestel.com.tr/tr-tr/destek/VestelDestekBizeYazin.aspx

Tam olarak yazdığınız metni paylaşabilirmisiniz? sadece biss sorununu değil, tv. stand by modunda iken kumanda ile açtığımızda "ses gelmeme" ve vestel.com.tr de tv.nin özelliklerinde "dokunmatik tuş paneli" yazmasına rağmen böyle birşey olmamasından da bahsettiniz mi ? Ortak bir metin hazırlayıp hep birlikte o metni yollarsak daha kalıcı ve daha üstünde durulur bir etki yapar diye düşünüyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: gwznr

quote:

trt hd deki biss şifresi olayı için mesaj atmıştım. buğun vestel servis aramış ama telefon sessizde olduğu için fark etmemişim insallah tekrar geri dönerler. 39pf5025 kullanan bütün arkadaşlarda bu sorun var. eger mesaj atarak sıkıştırırsak yazılım olayını hızlandırırlar. Mesaj atmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. vestel en gec 2 gün içinde size mutlaka dönüyor.
    http://www.vestel.com.tr/tr-tr/destek/VestelDestekBizeYazin.aspx

Tam olarak yazdığınız metni paylaşabilirmisiniz? sadece biss sorununu değil, tv. stand by modunda iken kumanda ile açtığımızda "ses gelmeme" ve vestel.com.tr de tv.nin özelliklerinde "dokunmatik tuş paneli" yazmasına rağmen böyle birşey olmamasından da bahsettiniz mi ? Ortak bir metin hazırlayıp hep birlikte o metni yollarsak daha kalıcı ve daha üstünde durulur bir etki yapar diye düşünüyorum...

dokunmatik tuş olayını buradaki arkadaslara sordum sadece yufat rumuzlu arkadas cevap yazdı. onun tv de de yok muş. benim tv de de yok. hatta yufat arkadas kendi tv sinin resimleri koymuş . yufat arkadasın tv sindeki girişler ile benimki farklı. onun tv nin sol tarafında kırmızı-beyaz ve sarı renkli girişler ama benim tvde o yok.

bu tv vestel tarafından ilk satılmaya basladığında internet sitesinde dokunmatik olayı yazmıyor du. site yenilendikten sonra dokunmatik tuş takımı var yazmışlar. bu konuyu da gündeme getirmek gerekir.

biss konusunda ve diğer sorunlar ile ilğili ortak metin hazırlama fikri güzel. ses konusu diğer vestel tvlerde de varmış benim tv de de 1-2 defa oldu.

ses konusunda bir arkadas ses seviyesi 7-8 altında iken tv farklı bir ses geldiğini yazmıştı ama ne yaptı bilmiyorum. birdaha yazmadı.

mesajda sadece bissden bahsettim.

kumanda üzerinde iken : menü + 4725 yapınca tv nin yazılım versiyonu, panel markası yazıyor.
    benim tvnin;
    yazılımı:v07.0f
    panel : 39_CMIHJ1LE yazıyor.

***forumdaki baskabir konuda vestelin bazı ürünlerinde chımei adlı panel kullandığını yazmış.
    (http://www.chimei.com.tw/en/)

galiba benim tv nin paneli bu galiba. bu nedenle dokunmatik özellik olmayabilir

• Ben 3 hafta önce satın aldım televizyonu ve ben satın aldığımda web sayfasında bu ibare vardı... (Dokunmatik tuş paneli)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gwznr

Ben 3 hafta önce satın aldım televizyonu ve ben satın aldığımda web sayfasında bu ibare vardı... (Dokunmatik tuş paneli)

hocam kumandadan menü + 4725 yapınca yazılım versiyonu ve tv panel markası nedir
  • quote:

hocam kumandadan menü + 4725 yapınca yazılım versiyonu ve tv panel markası nedir

sizinki ile aynı....
  • arkadaşlar tv sesini nasıl 5+1 e aktarabilirtim?
    tv nin yanındaki kırmızı beyaz rca kabloları 5+1 ses sisteminin yine kırmızı beyaz girişlerine bağlıyorum ama ses yine tv den geliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

arkadaşlar tv sesini nasıl 5+1 e aktarabilirtim?
    tv nin yanındaki kırmızı beyaz rca kabloları 5+1 ses sisteminin yine kırmızı beyaz girişlerine bağlıyorum ama ses yine tv den geliyor?

tv nin yanındaki kırmızı beyaz sarı giriş olması lazım(tam emin değilim).
  • quote:

BENİM TV DE BEYAZ VE KIRMIZI ÇIKIŞLAR YOK ONUN YERİNE ARKA TARAFTA SPDIF ADLI BİR ÇIKIŞ VAR. SENDE VAR SA ONU DENE.
    ( internette spdıf yazınca cıkıyor ama bende 5+1 olmadığı için deneyemedim olurmu onuda bilmiyorum )

*** İKİNCİ İHTİMAL TV NİN SOL TARAFINDA KULAKLIK ÇIKIŞI VAR ORASI İŞ GÖRÜRMÜ BİLMİYORUM.
    ( 5+1 i bilğisayarına kulaklık çıkışından bağladığın gibi olması lazım)

***SENİN TV 39PF5025 Mİ ?
    5025 ise bu hafta sonu bundesliğa maçlarında trthd kanalına biss şifresini girerek bir deneme yaparmısın. burdaki 39 pf5025 kullanan arkadaşların hiç birinde şifreyi çözmüyor. aynı sıkıntı senin tv de de varmı bir dene?

*** vestelin sitesinde tv nin özellikleri arasında dokunmatik tuş takımından bahsetmiş ama bizimkilerde yok. senin tv de varmı.

*** senin tv nin yazılım versiyonu nedir? ( v07.0f )

*** sesi 5+1 aktarırken tv den ses ayarlarını da yapmak gerekebilir? kullanma klavuzuna bir bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi science40 -- 1 Mart 2013; 22:58:28 >

• quote:

quote:

BENİM TV DE BEYAZ VE KIRMIZI ÇIKIŞLAR YOK ONUN YERİNE ARKA TARAFTA SPDIF ADLI BİR ÇIKIŞ VAR. SENDE VAR SA ONU DENE.
    ( internette spdıf yazınca cıkıyor ama bende 5+1 olmadığı için deneyemedim olurmu onuda bilmiyorum )

*** İKİNCİ İHTİMAL TV NİN SOL TARAFINDA KULAKLIK ÇIKIŞI VAR ORASI İŞ GÖRÜRMÜ BİLMİYORUM.
    ( 5+1 i bilğisayarına kulaklık çıkışından bağladığın gibi olması lazım)

***SENİN TV 39PF5025 Mİ ?
    5025 ise bu hafta sonu bundesliğa maçlarında trthd kanalına biss şifresini girerek bir deneme yaparmısın. burdaki 39 pf5025 kullanan arkadaşların hiç birinde şifreyi çözmüyor. aynı sıkıntı senin tv de de varmı bir dene?

*** vestelin sitesinde tv nin özellikleri arasında dokunmatik tuş takımından bahsetmiş ama bizimkilerde yok. senin tv de varmı.

*** senin tv nin yazılım versiyonu nedir? ( v07.0f )

*** sesi 5+1 aktarırken tv den ses ayarlarını da yapmak gerekebilir? kullanma klavuzuna bir bak.

yok bende regal modeli var le99f5240s diye bir model.bu vestelle aynıymış.
    içinden çıkan klavuzda tv modeli olarakta le40f4240s yazıyor.39 mu 40 mı anlamadım :)
    hepsiburadadan 100tl hediye çeki ve 75tl worldpuanla 690tl ye mal oldu.(şuan şatıştan kalkmış)
    ucuz diye aldım.

yan taraftaki rca ler sanırım pcden falan tv ye ses görüntü aktarmak için

yandaki kulaklık çıkışından 5+1 e ses vermek zorunda kaldım.ama malesef tahmin edebileceğiniz gibi ses kalitesi çok iyi değil.

şifre olayını denemedim

dokunmatik tuş takımı yok malesef bundada.

versiyon : v.07.0g

tv nin ses ayarlarında ses çıkışı ile ilgili hiçbirşey yok.

• bu tvde biss keyde harfleri nasıl giriyoruz az önce bir denedim de aşağı bas yukarı bas hiç olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exelans53

bu tvde biss keyde harfleri nasıl giriyoruz az önce bir denedim de aşağı bas yukarı bas hiç olmadı.

hocam harf mantığı cep telefonlarıdaki gibi. örneğin kumandadan 3 rakamına basarsanız sırası ile D - E - F - 3 çıkacaktır. 2 rakamı A - B - C -2

**** hocam trthd nin biss keyini girip saat 19 ve ya 19 : 30 bir maç var sizde bir deneyin.
  • trthd şifresini denedim ve şifreyi çözmedi üstelik diğer kanallarda yine sinyal olmasına rağmen siyah ekran vardı yani açılmadı
  • quote:

trthd şifresini denedim ve şifreyi çözmedi üstelik diğer kanallarda yine sinyal olmasına rağmen siyah ekran vardı yani açılmadı

hocam bu sayfa açıldığından beri bunu yazıyorum. buradaki bütün 39pf5025 kullanıcılarının hepsinde bu sorun var. şifreyi çözemediği gibi uyduda kitleniyor. diğer kanallarda açılmıyor. İlk başlarda sinyal kalitesi olduğunu düşündük ama olay sinyal kalitesi değil galiba. vestel i bu konuda şıkıştırmamız gerekir.

bu hafta içinde vestelin internet sitesinden şikayet yazdım ve 2 gün içinde geri döndüler fakat tlf sessizde olduğu için duymadım, onlarda tekrar geri dönmedi. budurumu sizde yazın tepki gösterelim. tv de dokunmatik tus takımı var diyor fakat kullanıcıların hiç birinde bu özellikte yok.

ben bu tv seçimimde en büyüt etken biss girebilmekti. sd şifreli yayınlarda sıkıntı yok fakat hd şifreli yayınlarda iş karışıyorrr :((((

• quote:

Orijinalden alıntı: science40

quote:

trthd şifresini denedim ve şifreyi çözmedi üstelik diğer kanallarda yine sinyal olmasına rağmen siyah ekran vardı yani açılmadı

hocam bu sayfa açıldığından beri bunu yazıyorum. buradaki bütün 39pf5025 kullanıcılarının hepsinde bu sorun var. şifreyi çözemediği gibi uyduda kitleniyor. diğer kanallarda açılmıyor. İlk başlarda sinyal kalitesi olduğunu düşündük ama olay sinyal kalitesi değil galiba. vestel i bu konuda şıkıştırmamız gerekir.

bu hafta içinde vestelin internet sitesinden şikayet yazdım ve 2 gün içinde geri döndüler fakat tlf sessizde olduğu için duymadım, onlarda tekrar geri dönmedi. budurumu sizde yazın tepki gösterelim. tv de dokunmatik tus takımı var diyor fakat kullanıcıların hiç birinde bu özellikte yok.

ben bu tv seçimimde en büyüt etken biss girebilmekti. sd şifreli yayınlarda sıkıntı yok fakat hd şifreli yayınlarda iş karışıyorrr :((((

haklısınız bende msj atacağım şimdi ayrıca bugün trthd şifresini kaldırmışken o kanala uğradıktan sonra yine ekrana diğer kanalların görüntüleri gelmedi yani durum öncekinden de vahim bir hal aldı şifreliyken trthdye geçmemek gerekiyor.

• arkadaşlar bu sorun sadece 5025 modellerde var benim 7050 de sıkıntı yok vesteli sıkıştırın mutlaka çözüme kavuştururlar yazılımla halledilir..
  • quote:

quote:

quote:

haklısınız bende msj atacağım şimdi ayrıca bugün trthd şifresini kaldırmışken o kanala uğradıktan sonra yine ekrana diğer kanalların görüntüleri gelmedi yani durum öncekinden de vahim bir hal aldı şifreliyken trthdye geçmemek gerekiyor.

dediğiniz gibi siz girdiğiniz keyleri kaldırsanızda hd kanallar biss şifrelemeye geçtiği zaman sıkıntı oluşturuyor.
    tv ilk kurulduğunda ben dsmart ve diğitürk kanallarını hemen silmiştim acaba farklı şifreleme türü ile yayın yapan hd kanallarda sıkıntı varmı onu bilmiyorum. mesela star hd yada liğtv hd üzerine geldikten sonrada aynı sıkıntı yapıyor mu acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: 4hm3t.#

arkadaşlar aklıma şöyle bir şey geldi. Bu televizyonun entegre uydu alıcı var hem de digitürk destekli gördüğüm kadarıyla. Menüdeki kurulum bölümünde digitürk kolay kurulumu çıkıyor. Ben digitürkün bana verdiği receiverı iptal etsem, anten kablosunu direk televizyona taksam yayınları öyle izleyemez miyim? Digitürk'ün dijital kartını takacak yer yok ama sanırsam tv'de ?

diğitürk ve hdmı olayını halletiniz mi ?
  • quote:

quote:

arkadaşlar aklıma şöyle bir şey geldi. Bu televizyonun entegre uydu alıcı var hem de digitürk destekli gördüğüm kadarıyla. Menüdeki kurulum bölümünde digitürk kolay kurulumu çıkıyor. Ben digitürkün bana verdiği receiverı iptal etsem, anten kablosunu direk televizyona taksam yayınları öyle izleyemez miyim? Digitürk'ün dijital kartını takacak yer yok ama sanırsam tv'de ?

hayır, önümüzdeki hafta digitürk servisini çağıracağım. sorun %90 kutuda. Servis televizyonun HDCP desteği olduğunu söyledi. hdmi kablo da sorunsuz, çünkü laptopımı bağlayabilyorum şuan tv ye. geriye tek receiver kalıyor. bakalım, sonucu yazarım buraya yine.

• quote:

quote:

quote:

hayır, önümüzdeki hafta digitürk servisini çağıracağım. sorun %90 kutuda. Servis televizyonun HDCP desteği olduğunu söyledi. hdmi kablo da sorunsuz, çünkü laptopımı bağlayabilyorum şuan tv ye. geriye tek receiver kalıyor. bakalım, sonucu yazarım buraya yine.

bilğisayarı hdmı ile tv ye bağladığınıza göre tv de sıkıntı yok yani. diğitürk kartı takabildinizmi. daha önce de yazdığım gibi vestel tv menüsünde diğitürk kurulum var bunuda tv nin sol tarafındaki CI ile yapabiliyorsunuz. ama olay sadece kart ile olmuyor galiba o kart tv ye bir modül ile takılıyor

tvnin kendi uydusunu çalıştırdınız mı. çalıştırır iseniz trthd olayını deneyebilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi science40 -- 3 Mart 2013; 19:09:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: halitoz

arkadaşlar bu sorun sadece 5025 modellerde var benim 7050 de sıkıntı yok vesteli sıkıştırın mutlaka çözüme kavuştururlar yazılımla halledilir..

forumda farklı vestel ürünlerinin sayfasını takip ediyorum ama biss şifreli yayın yapan HD kanallar da sıkıntı yok. bu durum sadece bizim serilerde var galiba. büyük bir sıkıntı gibi gözükmüyor fakat ntvspor ve trtspor falan hd yayına geçtiğinde hiç bir maçı izleyemeyeceğim. tv nin biss menüsünün hiç bir anlamı kalmıyacak ozaman. dediğiniz gibi vesteli şıkıştırmak gerekk
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.