Şimdi Ara

Vestel 39PF5025 LED TV. KULLANICILARI ANA KONU (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
687
Cevap
10
Favori
89.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lordmidnight38

bende UCUZ diye aldım. keşke paraya kıyıp üst modeli ya da başka marka alsaydım. trthd sorunu bende de var. vesteli 10 gündür arıyorum. 3 kere servis geldi. bi arkadaşın dediği gibi lnb değişmeli sinyal zayıf. çanak anten ayarı yok falan dedi. evde başka hd alıcım vardı. onu bağladım tv ye bakın dedim o sorun yok. lnb ve çanağıma bahane bulmayın dedim. 10 gündür bu sorunu çözemedi vestel. ve çok beddua ettim. 5 gün daha durayım olmazsa tv yi iade edeceğim ztn. bi daha vestel mi asla. annemlerede aynı gün samsung aldık. ama hiç öyle bir sorun yok ve görüntü nedense daha net. herkes vesteli sıkıştırsa bu soruna çözüm bulunur bence.

hocam aşağıdaki bağlantıyı kullanarak mesaj atalım. vesteli sıkıştıralım. bu sayfada iletişim tercihi olarak telefonu seçin en geç 2 gün içinde mutlaka arıyorlar.

http://www.vestel.com.tr/tr-tr/destek/VestelDestekBizeYazin.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: science40

quote:

bende UCUZ diye aldım. keşke paraya kıyıp üst modeli ya da başka marka alsaydım. trthd sorunu bende de var. vesteli 10 gündür arıyorum. 3 kere servis geldi. bi arkadaşın dediği gibi lnb değişmeli sinyal zayıf. çanak anten ayarı yok falan dedi. evde başka hd alıcım vardı. onu bağladım tv ye bakın dedim o sorun yok. lnb ve çanağıma bahane bulmayın dedim. 10 gündür bu sorunu çözemedi vestel. ve çok beddua ettim. 5 gün daha durayım olmazsa tv yi iade edeceğim ztn. bi daha vestel mi asla. annemlerede aynı gün samsung aldık. ama hiç öyle bir sorun yok ve görüntü nedense daha net. herkes vesteli sıkıştırsa bu soruna çözüm bulunur bence.

hocam aşağıdaki bağlantıyı kullanarak mesaj atalım. vesteli sıkıştıralım. bu sayfada iletişim tercihi olarak telefonu seçin en geç 2 gün içinde mutlaka arıyorlar.

biraz önce aradım bayan çıktı.Servisle ilgili bişeyler söyledi. yok çanakta arıza varmış da servisteki arkadaşlarında biraz daha işbilen birileri olması gerek adam bilmiyo yani lnb falan dedi bende üstelemedim ne yapsaydım gücendirmemek için tmm dedim.Ama telefonda ısrarcı oldum biraz 1-2 gün içinde gelirler tekrar yazılımsal olduğuna ikna etttim sonunda...
    Bakalım haberrdar ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: neco53

quote:

quote:

biraz önce aradım bayan çıktı.Servisle ilgili bişeyler söyledi. yok çanakta arıza varmış da servisteki arkadaşlarında biraz daha işbilen birileri olması gerek adam bilmiyo yani lnb falan dedi bende üstelemedim ne yapsaydım gücendirmemek için tmm dedim.Ama telefonda ısrarcı oldum biraz 1-2 gün içinde gelirler tekrar yazılımsal olduğuna ikna etttim sonunda...
    Bakalım haberrdar ederim..

lnb falan diyerek işi geçiştirmeye çalışıyolar. servis elemanlarının bir şey bildiğini zannetmiyorum.
    tv yi kurarken servis görevlisinin beklemesini usb ve vga bağlantılarını denemek istediğimi söyledim. eleman vga kablosunu görünce bu ne işe yarıyo dedi :))) gerisini siz düşünün.
    vga kablosuna bu ne işe yarıyo diyen adam YAZILIM GÜNCELLEME den ne anlar.

bu olayda biraz vestel müşteri hizmetlerinin de kusuru var. madem yeni yazılım ürettiniz bunları ildeki servislere gönderirsiniz. onlarda müşterilere ulaşır. isteyen müşteriye de yazılımı yüklersin.

burada yazılanlardan su anlaşılıyor il deki servislerin yazılımdan haberi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: yufat

Vestel az önce aradı. Yazdığım mesajda bu konunun linkinide yazmıştım. Görevli arkadaş bizim konuyu okuduğunu sorunun konuda yazıldığı gibi yazılım kaynaklı olduğunu söyledi. Servis gelip yazılım atacak dedi. bu yazılımı servis atmadan bizim atma imkanımız varmı yada tv güncelleme menüsünden yapilirmi diye sordum. Mümkün olmadığını serviste yazılımın olmayabilecegini kendilerinin servise yazılımı göndereceklerini yüksek boyutlu bir dosya olduğunu servisin kurulumu yapacağını söyledi. Dokunmatik tuş takımıni sordum bu konuda da kendilerine şikayet yapıldığını televizyonda dokunmatik tuş olmadığını Web sitesine özelliklerin yanlış girildiğini ve düzeltilmesi için ilgili birimi bilgilendirdiklerini söyledi. Bugün bu şekilde bilgi aldım suan için belki Biss key onemli bir sorun degil gibi ama ileride ntv, ntv spor gibi kanallar hd yayına geçtim Problem olur.

bu mesajın üzerinden 7 gün geçti bende bir gelişme yok. 5 martta mail attım 6 martta vestel aradı mesajdaki görüşmeyi yaptım . 7 sinde merkezin yönlendirdiği servis aradı. sorunu tam olarak anlamadı uzun uzun anlattım merkezin onlara yazılım göndermesi gerektiğini felan söyledim servisin konu hakkında bilgisi olmadığı çok açıktı adam söyledide zaten merkezle görüşeyim bilgi alayım geri ararım diye iste 7 gün oldu dönüş yok. bu bisskey sorunu şuan için çok büyük bir problem oluştumuyor ileride hd kanallar çoğaldığında sıkıntı olur burada asıl mesele vestelin malının arkasında durması servislerine bilgi vermesi yazılımı güncellemesi vestel şu küçük sorunu çözmüyorsa ileride nasıl bir müşteri memnuniyeti sağlayacak merak ediyorum. haricinde hale televizyondan çok memununum fiyatına göre tabi.

• merhaba arkadaşlar
    sanırım forumda tv için en yüksek versiyon bende ve benimde sıkıntım halen devam etmekte ancak arkadaşlar biraz vestel firmasını kötülüyorlar, ben buna katılmıyorum nedeni ise ben servisi arayıp kayıt bıraktıktan 3 saat sonra servis evime geldi ve sıkıntıyı anlattım gelen arkadaş ilk defa sende bu sorunu duyuyorum dedi gayet kibar bir şekilde ve bende kendisine sinema aşk tv hd ve aksiyon kanallarını açıp sorunu görmesini sağladım ve arkadaş kendi gözüylede görüp sorunum olduğuna ikna oldu sonrasında tv ye usb flash diski takıp tvnin yazılımını güncelledi. bu işlemlerden sonra kendisi ile sinema aşk tv nin bisskeyini girip denedik ve şifre çözülüp filmi izleyebildik. bu arada kanal değiştirirken tvyi açıp kapatma sorunu ortadan kalkmıştı. bende eski bir servisçi olduğumdan öncelikle sizlerin gelen servis personeline derdinizi anlatabilmeniz ve mümkünse canlı canlı benim yaptığım gibi kanallarla ıspat etmenizki karşınızdaki insan sizin sorun yaşadığınızı bilsin. firmalar yeni versiyon vb güncellemeler yaptıklarında bunları en kısa sürede servislerle paylaşırlar ve genellikle bunu büroda kalan sekreter ve patronlar bilirler, bu kişiler çalışan personelle bu bilgiyi paylaşmadıkları zaman haliyle personellerinde bilgisi olmayacağı için size geldiklerinde bilgisiz gelmekteler. burda demek istediğim sorun vestel firmasında değil il ve ilçelerde yetkilendirilen servislerdedir. ben diyarbakırda yaşıyorum ve şu anki en son versiyonu kullanıyorum. burdaki serviste olan versiyon diğer servislerdede mutlaka vardır. bu arada vestel firmasıyla kesinlikle bir alakam yoktur ve şu an servis işi yani o sektörde çalışmamaktayım. neden vestel tercih ettim derseniz öncelikle fiyatı sonrasında türk firmaları içinde elektronik cihazlarda vestelin çok iyi bir durumda olması. tekrar vestel alırmısın derseler evet derim.

• arkadaşım burda kimse vesteli kötülemiyor seninde dediğin gibi bilgisiz yazılımın ne olduğunu bilmeyen sorunu lnb ye atan servislerden şikayetciyiz.dlna ne olduğunu bile bilmeyen servis var.vestelin ürünlerine bişey demiyoruz aldık kullanıyoruz ama bu bilgisiz servis işini çözmeleri lazım..
  • servisin ilgisizliliğini bende görmedim ancak vestel genel merkezine yüklenme olabilir ki bu da kullanıcının en doğal hakkkı zaten o kadar para ver sonunda sorunlar olsun kimse istemez bunu bugün tekrardan servis geldi ve yazılım olarak v07.0s yükledi sonucunu hafta sonu maçlarda görünce tekrar sizlerle payalaşacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exelans53

servisin ilgisizliliğini bende görmedim ancak vestel genel merkezine yüklenme olabilir ki bu da kullanıcının en doğal hakkkı zaten o kadar para ver sonunda sorunlar olsun kimse istemez bunu bugün tekrardan servis geldi ve yazılım olarak v07.0s yükledi sonucunu hafta sonu maçlarda görünce tekrar sizlerle payalaşacağım.

ortada yazılım enflasyonu var :))) [ 0f-0g-0s-0t.... ]
    hocam trt hd yi hafta sonu denersiniz :))) müsaitseniz buğün sinema ask hd kanalını bir deneyin. arkadaşlar biss keyi üstteki mesajlarda yazmıştı.

Ben müşteri hizmetlerini aradığımda, v07.0s yazılımından bahsetmişti. Yazılım olayı harf sırasına göre gidiyorsa v07.0t bir üst yazılım gibi . Hadi hayırlısı bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi science40 -- 14 Mart 2013; 19:39:35 >
  • quote:

quote:

servisin ilgisizliliğini bende görmedim ancak vestel genel merkezine yüklenme olabilir ki bu da kullanıcının en doğal hakkkı zaten o kadar para ver sonunda sorunlar olsun kimse istemez bunu bugün tekrardan servis geldi ve yazılım olarak v07.0s yükledi sonucunu hafta sonu maçlarda görünce tekrar sizlerle payalaşacağım.

hocam trt hd yi hafta sonu denersiniz :))) müsaitseniz buğün sinema ask hd kanalını bir deneyin. arkadaşlar biss keyi üstteki mesajlarda yazmıştı.

Ben müşteri hizmetlerini aradığımda, v07.0s yazılımından bahsetmişti. Yazılım olayı harf sırasına göre gidiyorsa v07.0t bir üst yazılım gibi . Hadi hayırlısı bakalım

bu sinema ask hd trthd deki gibi sorun mu veriyor eğer öyleyse yarın bir denerim çünkü babam genelde şifreli kanalları sildiğinden tekrar aratmam gerekecek ayrıcı tv içindeki kutuda tek frekansla kanal araması yapabiliyoruzdur umarım hiç bakmadım o kısmına daha birde frekansını paylaşırsanız sevinirim :)

• quote:

quote:

quote:

bu sinema ask hd trthd deki gibi sorun mu veriyor eğer öyleyse yarın bir denerim çünkü babam genelde şifreli kanalları sildiğinden tekrar aratmam gerekecek ayrıcı tv içindeki kutuda tek frekansla kanal araması yapabiliyoruzdur umarım hiç bakmadım o kısmına daha birde frekansını paylaşırsanız sevinirim :)

tek kanal ekleme için:
    menü-kurulum-manuel kanal ekleme ( yanlış hatırlamıyorsam )
    frekans : 11913 yatay 5480.
    burada iki kanal çıkıyor. şifreyi aşk kanalına gireceksiniz. şifreyi 3-4 mesaj yukarıda yazmışlardı hocamm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi science40 -- 14 Mart 2013; 20:08:48 >

• Sinema aşk hd kanalına baktım verilen biss keyyle açılmadı netten baktım başka biss key buldum yine açılmadı ancak kanal geçişinde bir sorun olmadı
  • Ürünü hepsiburada dan alan arkadaslar cevaplarsa sevinirim. Ürün kendi kutusuylamı geliyor yoksa HB ayrı kutulama yapmışmıydı.Birde kutuyu servisemi açtırmak lazım?İyi forumlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Config -- 15 Mart 2013; 9:44:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Config

Ürünü hepsiburada dan alan arkadaslar cevaplarsa sevinirim. Ürün kendi kutusuylamı geliyor yoksa HB ayrı kutulama yapmışmıydı.Birde kutuyu servisemi açtırmak lazım?İyi forumlar..

Ben bayisinden aldım kendin açabilirsin bir şey olmaz dedi.
  • quote:

Sinema aşk hd kanalına baktım verilen biss keyyle açılmadı netten baktım başka biss key buldum yine açılmadı ancak kanal geçişinde bir sorun olmadı

düne kadar açıktı şu an şifre değiştiler hiç bir cihazda açılmıyor..
  • Arkadaşlar TRT hd sorununu yazılımla halledebilen var mı acaba ben hala servis bekliyom bence daha yazılım iyileştirmesindeler bitmedi galiba yazılımcı arkadaşlar çözemedi...
  • 13 cü günün içindeyim. hala vestel ile bu sorunu çözemedim. vestel müşteri hizmetlerinde görüşmediğim kişi kalmadı sanırım. servis 3 kere geldi. hala benim çanak ayarıma bahane buluyor. vestel bu sorun hakkında benzer şikayet yok diyor. deli olmamak elde değil. bende vestele bu topic i örnek olarak yollayacağım. sanki bu sorun tek bende var gibi konuşuyorlar. servis desen diğer arkadaşların dediği gibi vga kablosundan bile bi haberler. sorunu nasıl çözevkler. servis gemiş bana sirius uydusundaki erotik şifreli kanallarda mı sorun var diyor. adama oysa tek çanağım var o da türksata bakıyor damda dediğim halde hala sirius uydusu diyor. vestelin bu tv si yüzünden sinir harbi yaşıyorum. servis bi alem vestel müşteri hizmetleri bi alem. artık sorun bende mi ben mi anlatamıyorum geri zekalımıyım diye kendimden şüphe eder oldum
  • quote:

13 cü günün içindeyim. hala vestel ile bu sorunu çözemedim. vestel müşteri hizmetlerinde görüşmediğim kişi kalmadı sanırım. servis 3 kere geldi. hala benim çanak ayarıma bahane buluyor. vestel bu sorun hakkında benzer şikayet yok diyor. deli olmamak elde değil. bende vestele bu topic i örnek olarak yollayacağım. sanki bu sorun tek bende var gibi konuşuyorlar. servis desen diğer arkadaşların dediği gibi vga kablosundan bile bi haberler. sorunu nasıl çözevkler. servis gemiş bana sirius uydusundaki erotik şifreli kanallarda mı sorun var diyor. adama oysa tek çanağım var o da türksata bakıyor damda dediğim halde hala sirius uydusu diyor. vestelin bu tv si yüzünden sinir harbi yaşıyorum. servis bi alem vestel müşteri hizmetleri bi alem. artık sorun bende mi ben mi anlatamıyorum geri zekalımıyım diye kendimden şüphe eder oldum

allah sabır versin arkadaşım çanaktan olsa yayını hiç almaz veya kırık alır eğer yayını alıyorsa kesin tvnin uydu alıcısında sorun var bu sorun sadece sizde yani 5025 lerde var.bu akşam 21.30 da maç var yazılım yükleyen arkadaşlar denesinler bakalım inşallah sorununuz çözülür.

• quote:

13 cü günün içindeyim. hala vestel ile bu sorunu çözemedim. vestel müşteri hizmetlerinde görüşmediğim kişi kalmadı sanırım. servis 3 kere geldi. hala benim çanak ayarıma bahane buluyor. vestel bu sorun hakkında benzer şikayet yok diyor. deli olmamak elde değil. bende vestele bu topic i örnek olarak yollayacağım. sanki bu sorun tek bende var gibi konuşuyorlar. servis desen diğer arkadaşların dediği gibi vga kablosundan bile bi haberler. sorunu nasıl çözevkler. servis gemiş bana sirius uydusundaki erotik şifreli kanallarda mı sorun var diyor. adama oysa tek çanağım var o da türksata bakıyor damda dediğim halde hala sirius uydusu diyor. vestelin bu tv si yüzünden sinir harbi yaşıyorum. servis bi alem vestel müşteri hizmetleri bi alem. artık sorun bende mi ben mi anlatamıyorum geri zekalımıyım diye kendimden şüphe eder oldum

vestel müşteri hizmetleri böyle bir sorun olduğu kendileri kabul ediyor ve yeni yazılım atılması gerektiğini söylüyorlar. fakat servis görevlileri anlamadığı için sorunu çanak yada lnb ye atıyor.

• quote:

Sinema aşk hd kanalına baktım verilen biss keyyle açılmadı netten baktım başka biss key buldum yine açılmadı ancak kanal geçişinde bir sorun olmadı

hocam bugün saat 21:30 trthd maç var. zamanının uygun ise yeni yüklettiğiniz yazılımı test edebilirmisiniz. Anlaşılan 0s yazılımı kanal geçişi sorunu nu çözmüş.insallah şifre çözme sorununuda halletmiştir. Sonucu merakla bekliyoruz.
  • quote:

quote:

hocam bugün saat 21:30 trthd maç var. zamanının uygun ise yeni yüklettiğiniz yazılımı test edebilirmisiniz. Anlaşılan 0s yazılımı kanal geçişi sorunu nu çözmüş.insallah şifre çözme sorununuda halletmiştir. Sonucu merakla bekliyoruz.

Bu akşam hem biss key girip hemde girmeden deneyeceğim tekrardan emin olmak açısından sonucu bu gece paylaşırım :)
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.