Şimdi Ara

Vestel 39PF5025 LED TV. KULLANICILARI ANA KONU (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
688
Cevap
10
Favori
89.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: waywedie

Bu hafta sonu bende aldım. kutusunda duruyor. Yazlığa götürünce deneyeceğim. İçine de bakmadım işallah boş değildir. :)

Evet bu hafta sonu yazlığa götürüp açtım kutuyu neyseki boş çıkmadı. :)

Digitürk alıcı ile denedim, görüntüler gayet tatminkar. PS3' ü takıp baya bir oyunda oynadık sıkıntı yaratmadı. Bu fiyata bu boyutta alınabilecek iyi bir TV. Bence fiyat/ performans oranı olarak çok iyi.
  • Vestel 40PF7014 40" 600HZ HD Uydu Alıcılı UsbMediaPlayer SMART FULL HD LED TV 1199 tl güzel fiyat
  • Arkadaşlar benim gibi servise mesaj bırakıp yazılım yükseltme bekleyen arkadaşlardan eve servis gelen var mı ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: canberk_3521

Arkadaslar bi sorum olacak bende yaklasik 1,5 ay once aldim tv yi goruntu kalitesi iyi fakat sanki sol ust koseden sol alt koseye dogru olan kenar kisminda parlama var gibi geldi bana sag taraftan bakinca cizgi gibi bir parlaklik olmasi normalmidir tam karsidan bakinca sorun yok

Arkadaslar cevap verebilecek kimse yokmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Arkadaslar bi sorum olacak bende yaklasik 1,5 ay once aldim tv yi goruntu kalitesi iyi fakat sanki sol ust koseden sol alt koseye dogru olan kenar kisminda parlama var gibi geldi bana sag taraftan bakinca cizgi gibi bir parlaklik olmasi normalmidir tam karsidan bakinca sorun yok

Arkadaslar cevap verebilecek kimse yokmu

tv nin sol tarafı,kasanın kenarından yukarıdan aşağı dogru cok az miktar parlak. benim tv de de var. bahsettiğin durum siyah sahnelerde çok dikkatli bakmadığı sürece belli olmuyor. ben tv de olü piksel varmı diye test ettiğimde siyah ekranda farkkettim. birde maç izlerken kasa kenarına dikkatli bakınca belli oluyor. sıkıntı yaratma hocam. o bölgedeki led ler daha parlak galiba. tv nin sol arka tarafındaki deliklerden baktığında ledlerin ışık verdiğini gözleyebilirsin ( tv nin panel markası oradaki etikette yazıyor :))) )

yazılım attıracaksan eğer parlaklığın çok olduğu an tvden usb kayıt yap. servis geldiğinde o görüntüyü bir göster. ama bir şey yok diyecektir.

LG ve samsung tvler için ölü piksel- ışık sızmalarından okadar şikayetçiler ki.bu tv o yönü ile fiyatına ve özelliğine göre iyi bence ( yazılım sıkıntımızda hallolunca daha iyi olacak )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi science40 -- 18 Mart 2013; 15:47:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: neco53

Arkadaşlar benim gibi servise mesaj bırakıp yazılım yükseltme bekleyen arkadaşlardan eve servis gelen var mı ??

bende haber birakmistim henuz donus olmadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: yufat

quote:

Arkadaşlar benim gibi servise mesaj bırakıp yazılım yükseltme bekleyen arkadaşlardan eve servis gelen var mı ??

yufat senin kaç gün oldu benim 5 gün falan oldu. Acaba hala yazılımı düzeltmeye mi çalışıyolar ondan mı gelmiyolar...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yufat

quote:

yufat senin kaç gün oldu benim 5 gün falan oldu. Acaba hala yazılımı düzeltmeye mi çalışıyolar ondan mı gelmiyolar...

5 martta mail attım musteri hizmetlerine 6 sında servis aradı tekrar bilg aldı merkezleri görüşüp sizi arayacağım dedi daha haber çıkmadı. çok acil olmadığı için alamadım bir daha. mevcut yazılımlarin hiç biri bu sorunu tam cozemedi. Muhtemelen yazılım üzerinde çalışacaklar önce. Mesajımda bu konunun linkinide yazmıştım musteri hizmetleri görevlisi konuyu okuduğunu söyledi belkide takip ediliyordir .

• arkadaşlar 39pf5025 tv bende de var. ve alalı 1 hafta olmadan sorunlar çıkarmaya başladı. trt hd biss sorunumu dersiniz kendi kendine reset atmamı dersiniz ne ararsanız var henüz hdmi girişini filan kullanmadım ama tahminim kesin ordada bi sorun vardır trt hd biss sorununda servis bana trt hd ve ntv spor keyleri çakışıyormuş ntv sporu silince düzelir dedi denedim yine aynı bu sefer ntv sporuda izleyemiyorum. bu yazılımda sorun var nasıl güncelleniyor servis mi güncelliyo bi yardımcı olabilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: merdo_37

arkadaşlar 39pf5025 tv bende de var. ve alalı 1 hafta olmadan sorunlar çıkarmaya başladı. trt hd biss sorunumu dersiniz kendi kendine reset atmamı dersiniz ne ararsanız var henüz hdmi girişini filan kullanmadım ama tahminim kesin ordada bi sorun vardır trt hd biss sorununda servis bana trt hd ve ntv spor keyleri çakışıyormuş ntv sporu silince düzelir dedi denedim yine aynı bu sefer ntv sporuda izleyemiyorum. bu yazılımda sorun var nasıl güncelleniyor servis mi güncelliyo bi yardımcı olabilirmisiniz

444 4 123 ten vestel müşteri hizmetlerini arayın durumunuzu anlatın. Müşteri hizmetleri il deki servisle irtibata geçiyor ve size servis gönderiyor

2 yol aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sıkıntınızı vestel müşteri hizmetlerine mesaj atabilirsiniz. iletişim tercihi olarak tlf seçin ve tlf numaranızı verin. Müşteri hizmetleri en geç 2 gün içinde size dönecektir.

http://www.vestel.com.tr/tr-tr/Destek/VestelDestekBizeYazin.aspx

* ntv spor keyini silince trthd düzeldi mi ?
    * reset atıyor derken kendi kendine kapanıp açılmasında bahsediyorsunuz galiba.bu olay bir çok tv markasının sorunu :))) ama bu tv dede olacak anlamına gelmiyo. Bu olayı kendi televizyonumda rastlamadım. Buradakaki skıntıda yazılımsal. mutlaka yeni yazılım yükletin.

* TV nizin yazılımını öğrenmek için: Menü - ayarlar - diğer ayarlar ( bu menüde yazıyor: V07.0f senin ki farklı olabilir)

* Suan için en iyi yazılım v07.0s veya v07.0t . Servisten bu yazılımlardan birini yüklenmesini isteyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi science40 -- 18 Mart 2013; 20:36:37 >

• quote:

arkadaşlar 39pf5025 tv bende de var. ve alalı 1 hafta olmadan sorunlar çıkarmaya başladı. trt hd biss sorunumu dersiniz kendi kendine reset atmamı dersiniz ne ararsanız var henüz hdmi girişini filan kullanmadım ama tahminim kesin ordada bi sorun vardır trt hd biss sorununda servis bana trt hd ve ntv spor keyleri çakışıyormuş ntv sporu silince düzelir dedi denedim yine aynı bu sefer ntv sporuda izleyemiyorum. bu yazılımda sorun var nasıl güncelleniyor servis mi güncelliyo bi yardımcı olabilirmisiniz

Hayırlı olsun arkadaş aramıza hoşgeldin. Yazılım bekleyenler kulübüne katılmış oldun Vestelin bu modelini alarak sakın işim acele deyip araya kaynama :)
  • benim yazılım f ile bitiyor ayrıca dokunmatik tuştakımı ibaresi benimde gözüme çarptı ama yok zaten benim için önemli değil sadece şu yazılım sorununu halletseler yeter tahminim tvnin dahili uydu alcısı çok dandik bi marka reset atıyor derkende açılıp kapanıyor demek istedim bide bazen sabah ilk açtığımda garip bi cızırtı çıkarıyo kapatıp açınca düzelio
  • aslında ben bu modeli almıycaktım şu smart tvlerden 82 ekranlı bi tv vardı onu alıcaktım ama çok bilmiş vestel bayii o yok bunu verelim dedi allah vestel 39PF5025 led tv alan arkadaşlara sabır versin
  • merdo tv nin bi sıkıntısı yok belki seninkinde vardır onu bilmem.Sadece yazılım yükselmesi yapılacak o da aslında çözülecek sorun ama yazılımcı arkadaşlar biraz yavaş davranıyo ...yoksa tv bence sıkıntısız görüntü kalitesi iyi bi tv .
  • Arkadaşlar Vestel teknik servisi bizim eve 1 km araştırdım üşenmedim gittim.bu gün şim de yoktu zaten yürümüş oldum ama bunlar kadar iş bilmez, baştan savıcı, bunlar kadar cahil boşverici servis görmedim.
    *Adama diyorum ki trrt hd bis key sorunu var yazılımla çözülür diyorum. adam diyoki vestelin tüm serilerinde var diyo.varsa daha kötü ya hiçbirinin yazılımı beş para etmez...
    ** Dahası da var neden cahil dediğimi açıklıyım deim ki yazılımla çözülür adam bana diyo ki hd uydu alıcılar da açamıyo :) trt hd yi bu adamlar bu işten para kazanıyo bu kabiliyetle dedim ki sizez mantıklı geldi mi sözledikleriniz evet diyo :)
    ***Bitti mi bitmedi baya uğraştırdı.diyo ki her makinaya ayrı yazılım atılıyomuş.dedim ki panelleri ayrıysa doğrudur.Baktı ki ondan çok biliyorum...İçeri gitti geldi yazılım atılması gerekiyomuş 2 yazılım gelmiş 1. si 2. ayın 13 ündei 2. si 18 inde gelmiş ama ikisinde de v.07 yazıyo diye eskiyazılım diye düşünüyolar bende 4-5 tane v 7 var dedim adamdan çok bilgim var merak ediyorum neye göre işe alıyolar personeli ...
    -----neyse 1-2 gün içinde gelirler heralde yükletip sürümü yazarım foruma...

• quote:

Arkadaşlar Vestel teknik servisi bizim eve 1 km araştırdım üşenmedim gittim.bu gün şim de yoktu zaten yürümüş oldum ama bunlar kadar iş bilmez, baştan savıcı, bunlar kadar cahil boşverici servis görmedim.
    *Adama diyorum ki trrt hd bis key sorunu var yazılımla çözülür diyorum. adam diyoki vestelin tüm serilerinde var diyo.varsa daha kötü ya hiçbirinin yazılımı beş para etmez...
    ** Dahası da var neden cahil dediğimi açıklıyım deim ki yazılımla çözülür adam bana diyo ki hd uydu alıcılar da açamıyo :) trt hd yi bu adamlar bu işten para kazanıyo bu kabiliyetle dedim ki sizez mantıklı geldi mi sözledikleriniz evet diyo :)
    ***Bitti mi bitmedi baya uğraştırdı.diyo ki her makinaya ayrı yazılım atılıyomuş.dedim ki panelleri ayrıysa doğrudur.Baktı ki ondan çok biliyorum...İçeri gitti geldi yazılım atılması gerekiyomuş 2 yazılım gelmiş 1. si 2. ayın 13 ündei 2. si 18 inde gelmiş ama ikisinde de v.07 yazıyo diye eskiyazılım diye düşünüyolar bende 4-5 tane v 7 var dedim adamdan çok bilgim var merak ediyorum neye göre işe alıyolar personeli ...
    -----neyse 1-2 gün içinde gelirler heralde yükletip sürümü yazarım foruma...

biss keyi çözemiyor onu anladık. ama o sırada uydu resmen devre dışı kalıyor hiç bir kanalı açmıyor. diğer serilerinde böyle bir sıkıntı yok galiba . bu tv nin diğer uydu alıcısı olan tvler üstün özelliği biss key girebilmesi fakat bu özellik tam randımanlı çalışmıyor.

Aslında vestel piyasaya uydu üreten bir firma bu basit sorunu çabucak halletmeleri gerekirdi. ama yazılım attıran arkadaşların ifadesine göre sıkıntı hala devam ediyor.

Anlattgınız olay bir kez daha gösteriyor ki servislerde işten anlayan elemanlar yok. daha öncede yazmıştım. demekki vestel yazılımı servislere göndermiş fakat servislerin müşteri memnuyeti diye bir gaylesi yok. bu durumda vestele çok kaybettirir.

• zaten görüntü kalitesine bişey dediğim yok piyasadaki diğer tvlere göre fiyat-kalite açısından çok iyi hemde türk malı
  • beyler sorun şu ki vestelin diğer tvlerinde aynı sorun varsa bilmiyorum ama mesala bi çok internet sitesinde 39pf5025 led tv satışta vestel harici sitelerde. eğer diğer modellerde bu sorun yoksa vestel bu modeli elinden bi an önce çıkarmak için uğreşıyo demektir.
  • arkadaşlar bu 39pf5025 içindeki uydu alıcısının markası ne acaba bilen var mı?
  • quote:

beyler sorun şu ki vestelin diğer tvlerinde aynı sorun varsa bilmiyorum ama mesala bi çok internet sitesinde 39pf5025 led tv satışta vestel harici sitelerde. eğer diğer modellerde bu sorun yoksa vestel bu modeli elinden bi an önce çıkarmak için uğreşıyo demektir.

diğer serilerde böyle bir sorun yok bende 7050 var trt1ve diğer bisli kanalları gayet güzel açıyor..
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.