Şimdi Ara

Vestel 39PF5025 LED TV. KULLANICILARI ANA KONU (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
687
Cevap
10
Favori
89.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yufat

hdmi baglantisinin ekran goruntusu arkadaşlar. 1920*1080 aktarma yaptı. Bilgisayar ekranında görüntü nasılsa tv ekranindada öyle cam gibi. Yalnız resimden goreceginiz üzere aşağıdan az bi yer taştı kullanımda sorun olmuyor.

NOT. Mobilden yükledim çıkmazsa pc ye geçince duzeltirim.

Vestel 39PF5025 LED TV. KULLANICILARI ANA KONU

guzzel ben pc eskı oldugu ıcın vga bagladın puslu bıraz göruntu

• Arkadaşlar ideal bir görüntü için tvnizdeki renk ayarlarının rakamlarını yazabilirmisiniz sanırım benim tvde renklerde bi oynama olmuş. Bir de ekran ayarlarında yine tasarruf modu sizde de devre dışı mı yazıyor bende o kısım değişmiyor direkt es geçiyor o şıkkı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exelans53

Arkadaşlar ideal bir görüntü için tvnizdeki renk ayarlarının rakamlarını yazabilirmisiniz sanırım benim tvde renklerde bi oynama olmuş. Bir de ekran ayarlarında yine tasarruf modu sizde de devre dışı mı yazıyor bende o kısım değişmiyor direkt es geçiyor o şıkkı.

hocam ben özel bir ayar kullanmadım. tv deki modlardan kullanıyorum. genellikle dogal mod veya sinema modunu kullanıyorum. dinamik ve oyun modu çok parlak geldi bana. renkler çok kırmızı gibi geliyor :)))
    kullanım klavuzu : güç tasarruf modunu kullanırsanız ( ECO ) tv nin parlaklığı en az olacaktır. Bu modda iken bazı görüntü ayarları yapamazsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: science40

quote:

Orijinalden alıntı: serkoman.27

quote:

televizyonda dahili hd uydu alıcısı var d smart dgtürk kullanmadan antenten gelen kabloyu televizyondaki çıkışa takmanız yeterli. kurulumu kolay. arayüzü kullanışlı , kanal geçişleride yeterli seviyede hızlı. ilk sayfadaki resimlerede bakabilirsiniz.

yani dijitürk ve d smart kendi uydu alıcısı olmadan dijitürk veya d smart kullanabilirmiyiz onu anlayamadım...?

en iyi cevabı 444 4 123 verir hocam. fakat tv nin menüsünde diğitürk kurulum var bu nasıl kullanılıyor bilmiyorum. diğitürk deslekleme ihtimali yüksek hatta vestel diğitürk içinde olan tv de satıyor.
    tv nin CI modul giriş yeri var. burası dsmart uyumlumu bilmiyorum. si zen iyisi müşteri hizmetlerinden öğrenin. Bıu sayfada bildiğim kadarı ile dğitürk veya dsmart kullanan da yok galiba.

d-smart modül kullanıyorum. hiç sıkıntı yok. ortalıkta kablo ve kumanda karmaşası yok... modüllü aboneyseniz rahatlıkla tv.yi alıp kullanabilirsiniz...

• quote:

hdmi baglantisinin ekran goruntusu arkadaşlar. 1920*1080 aktarma yaptı. Bilgisayar ekranında görüntü nasılsa tv ekranindada öyle cam gibi. Yalnız resimden goreceginiz üzere aşağıdan az bi yer taştı kullanımda sorun olmuyor.

NOT. Mobilden yükledim çıkmazsa pc ye geçince duzeltirim.

Vestel 39PF5025 LED TV. KULLANICILARI ANA KONU

masa üstü görünümünden yüksek çözünürlükte bir resim paylaşırmısınız acaba

• Arkadaşlar TRT hd biss sorunu için servis geldi bugün servis sorunun lnb den kaynaklı olduğunu söyledi.Eğer full hd lnb alırsak düzelir dedi ayrıca yazılım da güncel olduğunu versiyon of benimki pek ikna olmadım ama lnb si hd olan bi arkadaş cvplayabilir mi lütfen ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: neco53

Arkadaşlar TRT hd biss sorunu için servis geldi bugün servis sorunun lnb den kaynaklı olduğunu söyledi.Eğer full hd lnb alırsak düzelir dedi ayrıca yazılım da güncel olduğunu versiyon of benimki pek ikna olmadım ama lnb si hd olan bi arkadaş cvplayabilir mi lütfen ...

arkadaşım bende 7050 modeli var ve eski 10 yıllık lnbye takılı bir sorun yok gelen servis saçmalamış hd lnb diye birşey yok.hd lnb uyducuların satıcı kandırmasından başka bir şey değil.ama kaliteli lnb dese tamam.bu sorun sadece 5025 modellerde var forumları araştır başka kimsede böyle bir sorun yok.boşuna lnb almayın lnbden olsa kanalı hiç izlemezsin şifre çözme işi cihazla ilgili.yapacağınız 5025 kullanıcıları olarak vesteli sıkıştırmak.denemek için sinema ask tv devamlı şifreli girin şifreyi çağırın servisi yapsın..

• PC yi bağlarken ki netlik sorununu çözdüm arkadaşlar hdmi dan hdmi a tv ye 1920x1080p 60 hz görüntü iletiliyor fakat görüntü bulanıktı sorun ekran modundan mış kumandadaki screen tuşuna basıp full seçili haldeyken nvidia görüntü özelliklerinden masa üstü ölçeklendirme yaptığımda sorunsuz net bir monitör görüntüsü aldım tabiki süper değil ama gayet yeterli iyi akşamlar :)
  • sorun 16:9 modunda ayar yapmaya çalışmammış
  • quote:

Orijinalden alıntı: alecomy

sorun 16:9 modunda ayar yapmaya çalışmammış

sorunu çözdüğüne sevindim.
    hafta sonu trt hd kanalında almanya liği yayınlanırken trthd nin biss şifresini girerek bir deneme yaparmısın. senin tv şifreyi çözebilecekmi?
    tv nin yazılım versiyonu için menü- ayarlar-diğerayarlar- buraya ulaştığınızda yazılım yükseltme kısmında yazıyor.
  • herkes tv sinin yazılım versiyonunu yazsın bakalım farklı mı hepsi...
  • quote:

quote:

hafta sonu trt hd kanalında almanya liği yayınlanırken trthd nin biss şifresini girerek bir deneme yaparmısın. senin tv şifreyi çözebilecekmi?
    tv nin yazılım versiyonu için menü- ayarlar-diğerayarlar- buraya ulaştığınızda yazılım yükseltme kısmında yazıyor.

arkadaşım hafta sonunu beklemeyin sinema ask tv hd yayın yapıyor şifresini girin deneyin.key:: 9F BF 18 76 DA E4 DA 98 bu keyle şu an açık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halitoz -- 13 Mart 2013; 17:37:48 >
  • quote:

Arkadaşlar TRT hd biss sorunu için servis geldi bugün servis sorunun lnb den kaynaklı olduğunu söyledi.Eğer full hd lnb alırsak düzelir dedi ayrıca yazılım da güncel olduğunu versiyon of benimki pek ikna olmadım ama lnb si hd olan bi arkadaş cvplayabilir mi lütfen ...

hocam, ben vestelin internet sitesinden ve facebook sayfasından mesaj attım. müşteri hizmetleri beni telefonla aradı daha sonra teknik elemanla görüştürdü. konuştuğum eleman 5025 kullanıcılarından benzer şikayet aldıklarını durumun yazılımdan kaynaklandığını,yeni bir yazılım olduğunu söyledi ve bulunduğum ili sorarak oradaki teknik servise yeni yazılım atması için talimat vereceğini söyledi. ben müsait olmadığımı ifade ederek daha sonra çağıracağımı söyledim.

siz önce müşteri hizmetlerine ulaşın ( 444 4 123 ) oraya durumunuzu anlatın onlar size ildeki teknik servisi göndersin. benzer durum yufat rumuzlu arkadaşta yaşamış eve gelen teknik servisin yazılımdan haberi yokmuş?

bizde ilk başta olayın sinyal kalitesinden olduğunu sanmıştık fakat bu sayfada yazan bütün kullanıcılarda aynı sorun var. bizim yapmamız gereken müşteri hizmetlerini sıkıştırmak.

Alikemal rumuzlu arkadaş v07.0t yazılımını yükletmişti. sorun tam çözülmesede uydunun diğer kanalları açmama problemini ortadan kaldırdığını ifade etmişti? ( yeni yazılımla sinema kanallarında sıkıntı olmadığı, trthd takılmalar olduğunu yazmıştı )

• quote:

herkes tv sinin yazılım versiyonunu yazsın bakalım farklı mı hepsi...

hocam benim yazılım tv üzerinde gelen v07.0f
    exalans53 rumuzlu arkadasa v07.0g yüklemişler fakat 0f den farkı yok galiba
    alikemal rumuzlu arkadasa v07.0t yüklemişler bu yazılım sinema kanallarındaki sıkıntıyı çözmüş fakat trthd deki sıkıntı tam anlamı ile çözülmemiş

suan için eniyi olan yazılım.v07.0t . ben en kısa zamanda yükletip duruma bir bakacağım. trthd devam ederse vesteli şıkıştırmaya devam ederimmm
  • quote:

Orijinalden alıntı: halitoz

quote:

quote:

arkadaşım hafta sonunu beklemeyin sinema ask tv hd yayın yapıyor şifresini girin deneyin.key:: 9F BF 18 76 DA E4 DA 98 bu keyle şu an açık.

halit hocam sen 5025 kullanıcısı olmamana rağmen bize verdiğin destek ten dolayı teşekkür ediyorumm

• saol hocam bi uğrasşıyım bakıyım senin dediğini de deneyelim faydası olur belki...
  • quote:

quote:

alikemal rumuzlu arkadasa v07.0t yüklemişler bu yazılım sinema kanallarındaki sıkıntıyı çözmüş fakat trthd deki sıkıntı tam anlamı ile çözülmemiş

suan için eniyi olan yazılım.v07.0t . ben en kısa zamanda yükletip duruma bir bakacağım. trthd devam ederse vesteli şıkıştırmaya devam ederimmm

science hocam servis bi de uydudan günceller dedi yazılım varsa ona da pek inanmadım ama neyse...uydudan güncelleyebilen var mı arkadaşlar tv yi

• bende UCUZ diye aldım. keşke paraya kıyıp üst modeli ya da başka marka alsaydım. trthd sorunu bende de var. vesteli 10 gündür arıyorum. 3 kere servis geldi. bi arkadaşın dediği gibi lnb değişmeli sinyal zayıf. çanak anten ayarı yok falan dedi. evde başka hd alıcım vardı. onu bağladım tv ye bakın dedim o sorun yok. lnb ve çanağıma bahane bulmayın dedim. 10 gündür bu sorunu çözemedi vestel. ve çok beddua ettim. 5 gün daha durayım olmazsa tv yi iade edeceğim ztn. bi daha vestel mi asla. annemlerede aynı gün samsung aldık. ama hiç öyle bir sorun yok ve görüntü nedense daha net. herkes vesteli sıkıştırsa bu soruna çözüm bulunur bence.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: halitoz

quote:

quote:

halit hocam sen 5025 kullanıcısı olmamana rağmen bize verdiğin destek ten dolayı teşekkür ediyorumm

teşekkür ederim vestel kullanıcısı olarak böyle bir sorun olmasına gerçekten üzülüyorum yerli malı diye hepimiz vesteli tercih ettik neco arkadaşa sevis lnbdendir demiş böyle bir servis anlayışı olurmu.hepimiz vestel kullanıyoruz .vestelin bu servis olayını çözmesi lazım eğitimli mobil servis zor bir şey değil.aslında vestelciler diye ana bir konu açmak lazım..

• quote:

quote:

quote:

science hocam servis bi de uydudan günceller dedi yazılım varsa ona da pek inanmadım ama neyse...uydudan güncelleyebilen var mı arkadaşlar tv yi

ben yazılım güncelleme olayını vestel müşteri hizmetlerine sordum. uydudan güncelleme olmadığını söyledi. ( ama kullanım klavuzunda ve tv nin menüsünde bu var )
    yazılımın servisler tarafından atılması gerektiğini söyledi.

bizim tv nin internet bağlantısı olsaydı servise gerek kalmazdı.

uydudan güncelleme olayı bazı uydu cihazlarında var fakat uydu cihazı firmalarının türksatta özel frekansları var bu frekanslar üzerinden yazılım yükleye biliyorlar. forumlarda vestelin yazılım yüklemek için türksatta bir frekansı var mı diye baktım ama bulamadım.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.