Şimdi Ara

Versys - XJ6 Diversion - F650GS - ER6F (zor karar)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
4.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni motor alma arifesindeyim, önceden 19bin km CBR250 kullandım ve sattım. Kısmetse başlıkta bahsettiğim motorlardan birini düşünüyorum.
    Kriterlerim şöyle;

1) 2. el alacağım bütçem 21-22 bin civarı.
    2) 650cc yi geçmesin vergiden ve yakıttan dolayı (az yaksın).
    3) 80 bg falan geçmesin henüz o kadar tecrübeli görmüyorum kendimi. O yüzden SS motorlarla ilgilenmiyorum.
    4) Şehiriçide işe gidip gelmek için kullanacağım, haftasonları 400-500 km lik sehirlerarası gezi yapacagım. Hem köy yollarında, hem de şehirlerarası yollarda konforlu motor istiyorum.
    5) Koruma demiri falan takılan az grenajlı motor istiyorum, olduğu yerde falan düşürünce içim gitmesin orası burası kırıldı mı diye.
    6) En az 2010 model ve 25000 km civarını geçmemiş motor arıyorum.
    7) Aksesuarlar ateş pahası o yüzden alacağım motorda en azından tur camı, koruma demiri, arka topcase bağlantısı ve topcase olsun istiyorum.
    8) Boyum 1,87 ve kilom 80 o yüzden sele cok alcak olmamalı.

Bu kriterlerimi sağlayan 4 motor var aklımda, bana göre eksi ve artı yönlerini yazıyorum.

Versys

+ Yüksek sele, şehiriçi kıvraklık ve görüş kalitesi
    + Tur camı, koruma demiri falan takılması
    + Koy yollarinda falan en konforlusu
    - 2. el piyasası yok gibi,
    - Servis ve yedek parça sıkıntılı gibi

XJ6 Diversion

Ön açıklama: XJ6 Diversion ve XJ6 Diversion F diye 2 tane modeli var ben F olanı pek beğenmiyorum. Öyle full grenajlı motor istemediğimden.

+ 4 silindir, titresimsiz
    + Cok karizmatik görünüşü
    + Yamaha servis ve yedek parça daha iyi kawasakiye göre
    - Yakıtı 1-1,5 lt fazla diğerlerinden

BMW F650GS

+ BMW kalitesi
    + Yakıt cimrisi
    - Benim bütcemi asıyor gibi temizleri.
    - Tip yok

ER6-F

+ 2 silindir, yakıtı iyi
    + Pek aksesuarlı motor yok piyasada.
    - Yine kawasaki servis ve yedek parça sorunu

Elimden geldiğince yazmaya çalıştım. Asıl sorun bu motorların hepsini internetten gördüm, üzerine oturmadım hiçbirinin.

Bu motorlardan birini veya birkaçını kullanmıs veya kullanmakta olan arkadaşlardan yorum rica ediyorum. İnternette cok yazı yok bu motorlarla ilgili o yüzden kullanıcı fikirleri cok önemli.

Teşekkürler şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urunguu -- 23 Ocak 2014; 17:38:30 >

• Bana kalırsa bu soruyu facebook sayfasindan altin elbiseli adam a sorun. Hepsini birden kullanan pek olacagini sanmam. Saglamlik + 2. El olarak yamaha en iyisi bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar, ne karar verdiniz merak ediyorum, motosiklet aldınız mı? paylaşabilir misiniz? ben de aynı kriterlerde motosiklet arıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: surgeon0127

merhabalar, ne karar verdiniz merak ediyorum, motosiklet aldınız mı? paylaşabilir misiniz? ben de aynı kriterlerde motosiklet arıyorum.

Merhaba,

2.el Versys aldım 2010 model ABSli.
    Şu an için kararımdan çok memnunum. Çok iyi ivmeleniyor ve çok stabil bir alet. Az biraz offroad kabiliyeti de var, otobanda falan da gayet güvenli gidiliyor yüksek hızlarda.
    Yakıt tüketimi 5,5/6 lt civarları o da iyi sayılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: urunguu

quote:

Orijinalden alıntı: surgeon0127

merhabalar, ne karar verdiniz merak ediyorum, motosiklet aldınız mı? paylaşabilir misiniz? ben de aynı kriterlerde motosiklet arıyorum.

Merhaba,

Şu an için kararımdan çok memnunum. Çok iyi ivmeleniyor ve çok stabil bir alet. Az biraz offroad kabiliyeti de var, otobanda falan da gayet güvenli gidiliyor yüksek hızlarda.

Alıntıları Göster

teşekkürler, cevabınız için
    hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın

• Doğru karar... ben de 0 km aldım daha yeni.. 1600 km oldu, iyi ki bunu almışım diyorum... Daha önce Transalp'im vardı... Ondan da memnundum ama versys bir başka... Servis veya yedek parça sorunu olduğuna katılmıyorum. Problem yok... İkinci el piyasası yok evet ama yolda gören dönüp bir dhaa bakıyor.. Avrupa'da çık popüler.. Türkiye'de henüz pek uyanamadı millet bu motora ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: deskjet007

Doğru karar... ben de 0 km aldım daha yeni.. 1600 km oldu, iyi ki bunu almışım diyorum... Daha önce Transalp'im vardı... Ondan da memnundum ama versys bir başka... Servis veya yedek parça sorunu olduğuna katılmıyorum. Problem yok... İkinci el piyasası yok evet ama yolda gören dönüp bir dhaa bakıyor.. Avrupa'da çık popüler.. Türkiye'de henüz pek uyanamadı millet bu motora ;)

Hayırlı olsun tekeriniz düz bassın. Benim de 4000km falan oldu alalı. İyice alıştım motora, ivmelenmesi en başlarda korkutsa da şu an normal geliyor
    Sadece titreşimden şikayetciyim. 80-90ı geçtikten sonra ya da deviri artırınca aynalardaki görüntü blur oluyor titreşimden dolayı. Biraz daha az titreşim olmasını isterdim.

Artçı ile falan da kullandım düşük hızlarda veya yüksek hızlarda her durumda stabil ve rahat gidiyor eğer artçı kıpraşmaz ise

• Şu titreşim hakkaten sorun galiba... 2 saat sürdüğümde ayak peg'lerindeki titreşim ayağımı karıncalandırıyor. 4000 Km falan oldu ama geçmiyor... Uzun yola çıkmayı düşünüyordm ama tedirginim şu titreşimden dolayı. Seyahat eziyete dönüşür mü diye... Ayaklardaki titreşim fena. Aynalar düzeldi ama ayaklar... özellikle 5000 devirde o kadar titreşiyor ki ayağına kavanoz bağlayıp içine yoğurtla su koysan ayran olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.