Şimdi Ara

vergi kaçıranı şikayet ettim. Güncelledim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
2
Favori
17.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mianfei

Poff mesajlara bak duyar kasma komik oluyor, madem bu kadar duyarlısın gerçek hırsızlara karşı neler yapıyorsun biraz bahseder misin ?

Vergi kaçıran esnafta gelmiş . Noldu zoruna mı gitti?
  • isiniz gucunuz garibani sikaayet etmek

Aydin Doganin 3 milyar dolarlik vergi borcu ne oldu?

git onu sikayet et, boyle ufak tefek insanlari ne diye sikayet ediyorsunuz ?

https://odatv.com/iste-off-shore-sizintisindaki-turklerin-listesi-0404161200.html

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/526984/_Turkiye_den_11_banka_vergi_cennetindeki_hesaplarda_142_milyar_lirayi_yonetiyor_.html

http://sendika62.org/2017/11/akp-milyarlarca-lira-vergiden-bilin-bakalim-kimin-icin-kacti-455056/

www.gazetevatan.com/elif-ergu-373142-yazar-yazisi-turklerin-isvicre-deki-60-milyar---lik-kasasi-aciliyor/

www.internethaber.com/ak-zenginler-zengin-mi-degil-vergi-mi-kaciriyor-669296h.htm

herkes vergisini odesin ama milyarlarca,yuzmilyonlarca vergi kaciranlar varken nispeten ufak firma ve vatandaslarin pesine dusmek veya sikayet etmek sacm

korede devlet arbasiyla bir kere yazligina gitti diye bakani istifa ettirdiler
    dnaimarkada devletin kartiyla yanlislikla bir kere benzin aldi diye bakani istifa ettirdiler

• "Kdv'siz satış yapmıyor musun" diyen tipleri şikayet edebiliyor muyuz?
  • İlk once her gun gittiginiz cafeleri sikayet edin. Saray muhallebici dahil hic bir restoran, cafe fis getirmiyor. İsteyince de 30 masali tiklim tiklim olan restoran getiriyor size 15 numarali fisi gece olmus 23,30...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Esnafımız vergi kaçırmayı sever. Vergi kaçırıp hiç aksatmadan Cuma namazına giderler hatta
  • Madalyasını verelim arkadaşın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • farego kullanıcısına yanıt
    dediğiniz gibi fiş almakta vermekte zorunlu cezası var
    fakat devlet her vatandaşın başına
    her esnaf işletmenin başına bir bekçi dikemeyeceğine göre
    vatandaş olarak bizim bilinçli olmamız lazım diye düşünüyorum
    bazen alışveriş yaptığım kasap var
    ne zaman girsem dükkanda 2-3 kişi olur
    ama alışverişten sonra fişimi aldığımda fiş numarasına baktığımda ya 3 ya 5 olur
    wv jettada kapıda duruyor yazıkki
  • herhangi bir takdir ödül beklemediğimi yazdım.
    50-100 kişiyi bu konuda bilinçlendirirsem yeterli benim için
    yaptığın laf salatası
  • quote:

Orijinalden alıntı: uykuadam

herhangi bir takdir ödül beklemediğimi yazdım.
    50-100 kişiyi bu konuda bilinçlendirirsem yeterli benim için
    yaptığın laf salatası

• Milletin ekmeğine göz diken bir ak gezen daha

O adamlar muhtemelen günlük fatura kesiyorlar.Haberin olsun.

• Adam zaten ceza yesede kazanacağını zaten kazanıyor kesmeyince daha çok kar ediyor ceza bile yese işlem başı yiyeceği ceza 180 vergi vermesinden daha ucuz siz olsanız hangisini yapardınız ?

• aklıma dolap beygiri filmi geldi şikayet etmen güzel ama bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. devlet zaten biliyor kimin ne vergi kaçırdığını ama bişey yapamıyor çünkü yaparsa oy alamazlar dolap beygirindeki gibi düzeni bozuyorsun deyip şutlar halk. devlet topladığı vergileri düzgün kullanıp bunu halka ispatlamadıkça kimse vergi vermez zannetmiyorum. vergi sistemi düzeltilse zaten herkese pay dağılacağı için bu kadar ağır olmaz. milyarlık şirketlerin vergi borçlarını silip esnafa kilitlemeye çalışırsan böyle usülsüzlükler olur. senin yaptığın teorik olarak doğru ama pratikte yanlış bence burası avrupa değil. sorunun kaynağı vergi kaçıran esnaf değil esnafı vergi kaçırmaya iten devlettir. bak bakalım bir esnaf kaç kalem vergi veriyor eline geriye ne kalıyor. sen bu kadar vergiyi verirmisin

• quote:

Orijinalden alıntı: uykuadam

dediğiniz gibi fiş almakta vermekte zorunlu cezası var
    fakat devlet her vatandaşın başına
    her esnaf işletmenin başına bir bekçi dikemeyeceğine göre
    vatandaş olarak bizim bilinçli olmamız lazım diye düşünüyorum
    bazen alışveriş yaptığım kasap var
    ne zaman girsem dükkanda 2-3 kişi olur
    ama alışverişten sonra fişimi aldığımda fiş numarasına baktığımda ya 3 ya 5 olur
    wv jettada kapıda duruyor yazıkki

Devlet her birinin başına adam mı diksin diyorsunuz da devlet işletmeye muhasebeciyi zorunlu kılıyor. Ben muhasebemi kendim yaparım diyemiyorsun. Paşa paşa devletin yetkili kıldığı muhasebeciye gidiyorsun. Bu muhasebeciler salak mı? Dükkana bakıyorsun 50 mal satmış 100 mal almış. Ne yapıyor bunu sürekli stok mu arttırıyor küçücük dükkan diyemiyorlar mi?

Bizim burada büyük bir market var. Büyük dediğim zincir market filan değil. Klasik küçük esnafın büyük dükkan olan hâli. Sadece kartlı alışverişlere fiş kesiyor diğerlerine kesmiyor. Zaten uyuz oluyordum ama çevrede market olmayınca mecbur buradan alıyordum. Nasıl şikâyet ederim diye düşünüyordum. Yardımcı olduğun için sağol.

• Bence etmeseydin daha iyiydi. Birakta kacirabilen vergi kacirsin. Hem daha ucuza aliyosun iste. Simdi aldigin 25liraysa 50 lira olacak :)

• Silenforce kullanıcısına yanıt
    mantıklımı konuştun sen şimdi?
    biz diyoruz fiş almakta vermekte zorunlu
    sen diyorsun günlük kesiyor
    benim elime verilmeyen fişin kesilip kesilmediğini nerden bileyim?
    akşama kadar kaç kişi geldiğini aklında tutuyormu sizce?
    cafelerde oturuyorum içerisi full
    gece olmuş fiş istiyorsun fiş no 10
  • en iyisini yapmışsınız, askere gitmeden önce n11'den samsung b310 modelini aldım , kayseriden bir firma, telefon geldi ama faturası yok , kimse takmaz böyle şeyleri çünkü ucuza alınmış idareten bir telefon , ama ben bimer'e yazdım şikayeti, askerdeyken telefon çaldı , kayseri vergi dairesinden biri , dedi cezayı yazcaz, sen n11 sipariş ekranını tekrar bize gönder dedi watsaptan, bimer üzerinden de kontrol ettim , yemiş cezayı avarel
  • BlancpaiN kullanıcısına yanıt
    Bu düşüncene katılıyorum. Fakat bunun da 'çaresi' ni bulurlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi yapmışssın. Eğer karşı taraf suçlu bulunursa %10 ihbar tazminatıda alırsın. Geçen haftalarda airbnb'yi ihbar ettiler şimdi herkese ceza kesiliyor . İhbar eden kişi yüksek bir tazminat kazancak. Ömür boyu yeter o para o kişiye.

• Vergi kaçırılıyorsa bildiğim kadarıyla size de ihbarınız için % olarak para veriliyor.Takibinde kalın.
  • Milyonluk vergi borcu silinenler varken bu esnafın yaptığı bana çok kötü gelmez,kaldı ki bu vergilerden yavşak suriyeliler yararlanırken hiç gitmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.