Şimdi Ara

Vekaletle araç satışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
74.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. aracımı satmak istiyorum. fakat aracım bir akrabamın üzerinde. ve ikimiz farklı şehirlerdeyiz. Noterden bana vekalet verip satışı benim yapmam için ne gerekiyor?

-akrabam notere gidip vekalet verdiğinde bana ulaştırması gereken bir kağıt var mı? yoksa sistemden görünüyormu?

daha önce başına gelen vardır mutlaka

• bir şans daha
  • Vekalet verildiğinde sizin elinizde kağıt olması ve ıslak imza olması gerekiyor. Onun dışında ekstra birşey yok.
  • Akrabanız gidip noterden vekaleti veriyor sizde kendi bulunduğunuz ildeki notere gidip satışı veriyorsunuz bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: airbrq_23

Akrabanız gidip noterden vekaleti veriyor sizde kendi bulunduğunuz ildeki notere gidip satışı veriyorsunuz bu kadar

yani bana herhangi bir kağıt yollamasına gerek yok ? umittsahin in dediği gibi birşey isterler mi?
  • İki ay kadar önce aracımızı sattık. Araç başka şehirdeki akrabamızın şirketinin üzerine kayıtlı idi. Kendisi notere gitti vekaleti verdi bizde burdan satışı yaptık. Kağıt, ıslak imza vs hatırlamıyorum yine de sorun notere
  • ben gecen sene vekaletle satan birinden araba aldım. enistesının arabsını satıyordu. vekaletin ıslak imzası lazım. diğer ıslemler klasik. borcu olmayacak aracın vergi teafik cezası vs. ruhsat olacak vekalet verenden
  • valla ben yeni araç satın aldım hocam annemin üstüne. Bende satın alırken vekaletname kağıdını istediler. O kağıda göre benim kimliğimle karşılaştırdı ve sonra telefonla vekalet verilen noter bürosunu aradı Vekaletnamedeki işlem numarasını vererek teyit aldı. Vekaletname sahte olmasın diye. Büyük ihtimal o vekaletnameyi isterler yani.. Tarih: 4 kasım 2011
  • quote:

İki ay kadar önce aracımızı sattık. Araç başka şehirdeki akrabamızın şirketinin üzerine kayıtlı idi. Kendisi notere gitti vekaleti verdi bizde burdan satışı yaptık. Kağıt, ıslak imza vs hatırlamıyorum yine de sorun notere

tam cevabı alamadım ama akrabamın bana kağıt v.s göndermesi gerekiyor mu? siz direk satışı yapmışsınız herhangi bir belge göstermediniz değilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bycapslock

quote:

İki ay kadar önce aracımızı sattık. Araç başka şehirdeki akrabamızın şirketinin üzerine kayıtlı idi. Kendisi notere gitti vekaleti verdi bizde burdan satışı yaptık. Kağıt, ıslak imza vs hatırlamıyorum yine de sorun notere

tam cevabı alamadım ama akrabamın bana kağıt v.s göndermesi gerekiyor mu? siz direk satışı yapmışsınız herhangi bir belge göstermediniz değilmi?

notere vekalet metni gotureceksınız
  • quote:

quote:

Bir üstteki mesajımda bende belirttim. Vekaletnamenin aslı yanınızda olması lazım. Size kargo vb. bir yol ile göndermeleri lazım.
  • ozaman gün içinde gelmesi için otobüse falan vermesi gerekir sanırım belgeyi.

teşekkür ederim arkadaşlar ilginiz için.
  • bugün aracımı sattım. vekalet işi şöyle gerçekleşti; Akrabam notere gidip fotoğrafını verip bana vekalet çıkardı ve bulunduğum şehirdeki notere faksladı. noter onay için aradı ve doğruladı. ıslak imzaya gerek kalmadan hallettik. teşekkürler
  • quote:

bugün aracımı sattım. vekalet işi şöyle gerçekleşti; Akrabam notere gidip fotoğrafını verip bana vekalet çıkardı ve bulunduğum şehirdeki notere faksladı. noter onay için aradı ve doğruladı. ıslak imzaya gerek kalmadan hallettik. teşekkürler

geri dönüşün için tşkkr ederim bende yapıcam! iyi oldu
  • benim arac babamin ustune. araci her an satabilirim.
    babamdan vekalet alsam suresi ne kadar. bur ay sonra vekalet iptal olur mu

ayrica vekalet icin ne kadar odememiz gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetuEs

benim arac babamin ustune. araci her an satabilirim.
    babamdan vekalet alsam suresi ne kadar. bur ay sonra vekalet iptal olur mu

ayrica vekalet icin ne kadar odememiz gerekiyor

siz belirtmedikçe vekalet süresi yoktur.
    75 lira civarı.
  • beykozdelisi kullanıcısına yanıt
    Bu uygulama her yerde yapılmayabilir. Aslolan ıslak imzalı vekaletnamedir.
  • evet arkadaşlar bende bu işlemi yaptım! şöyle oldu diğer ildeki vekalet veren şahıs vekaletnameyikargoyla yolladı! aksi taktirde yapmıyorlarmış! illaki aslı olacakmış!
  • peki vekalet verecek kişi vekaleti verirken ruhsatı yanında bulundurmak zorunda mı?
  • Ruhsat yanında olmali mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.