Şimdi Ara

Vega 64 için sistem tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Nispeten uygun bir fiyata vega 64 buldum ve şimdiye kadar hep bir bilgisayar toplamak istediğimden ve gerektiğinden dolayı bilgisayar toplamaya karar verdim. Ekran kartı belli olduğu gibi vega 64 olacak. Geri kalan herşeyiyle(işlemci, anakart, kasa, psu vs.) 1500-2000 lira seviyesinde bir sistem toplamak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Edit: fiyat sınırı olmadan da fikrinizi belirtmenizi rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visioneer -- 5 Mart 2018; 17:16:15 >

• 2-3 bin arasi vega bulmuşsun 1500-2000 arasi sistem bekliyosun kusura bakma ama o ekran kartinin hakkini vericek sistem toplama dedigin fiyata işlemci+ana kart geliyo..
  • quote:

Orijinalden alıntı: abidikgubidik63

2-3 bin arasi vega bulmuşsun 1500-2000 arasi sistem bekliyosun kusura bakma ama o ekran kartinin hakkini vericek sistem toplama dedigin fiyata işlemci+ana kart geliyo..

Haklısın bunu biliyorum ama şimdilik böyle bir şey gerektiği için böyle bir istekte bulundum. İleride zaten hakkını verebilecek bir sistem kurmayı düşünüyorum ancak şimdilik bunu pek aşamam.

Donanımhaberin ana sayfasındaki sistem tavsiyelerindeki orta seviye kısmındakiler idare eder mi sence?
  • Kaliteli bir b350 anakart ve r5 1600 ile kasayi topla. Ram ler cok oahali suanda ikinci elden bakman gerekebilir ama 2000binliranin altina gelmez asla. Anakart islemci ve rami 2bin liraya toplarsin ancak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

Kaliteli bir b350 anakart ve r5 1600 ile kasayi topla. Ram ler cok oahali suanda ikinci elden bakman gerekebilir ama 2000binliranin altina gelmez asla. Anakart islemci ve rami 2bin liraya toplarsin ancak.

Vega 64 dediğimiz kart 1080 gücünde. R5 1600'ün boyu o karta yetmez.

Benim tavsiyem 8600K.
  • r5 1600x al kenarda soğutucun varsa
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın limiti o kadar kısıtlı ki kimse adam akıllı birşey öneremiyor. 2000 TL ye.
  • quote:

Kaliteli bir b350 anakart ve r5 1600 ile kasayi topla. Ram ler cok oahali suanda ikinci elden bakman gerekebilir ama 2000binliranin altina gelmez asla. Anakart islemci ve rami 2bin liraya toplarsin ancak.

Teşekkür ederim hocam deneyeceğim

Edit: arkadaşlar fiyat sınırına takılmadan sistem önerebilirsiniz. Ancak yine de olabildiği kadar insaflı olmaya çalışın
    Hocam 1080'i ryzen 1700 ile halihazırda kullanan arkadaşım var 1080p'de. Assassins creed'de bütün ayarlar açıkta dahi gpu usage %95'in altına düşmüyor. Fortnite oynuyoruz hergün onda da en ufak darboğaz yok. 1600 de 1700'ün 2 çekirdek eksik hali desek yeridir single core benchmarkları gayet yakın birbnirlerine. Sanmıyorum sıkıntı çıkarsın.
  • quote:

Hocam 1080'i ryzen 1700 ile halihazırda kullanan arkadaşım var 1080p'de. Assassins creed'de bütün ayarlar açıkta dahi gpu usage %95'in altına düşmüyor. Fortnite oynuyoruz hergün onda da en ufak darboğaz yok. 1600 de 1700'ün 2 çekirdek eksik hali desek yeridir single core benchmarkları gayet yakın birbnirlerine. Sanmıyorum sıkıntı çıkarsın.

Valla biz zamanında 1600'ü hem 1070 hem de 1080 ile kullandık iki kartı da 1060'a çevirmekteydi. Bizzat yaptığım testlerde de bunu gördük.
    Hocam şu sistem nasıl?
    Ryzen 5 1600x
    asrock ab350 gaming-itx/ac
    Crucial Balistix Elite 8 GB 2666 MHz
    250 GB Samsung EVO 850 SSD
    650 WATT PSU

Bir de vega 64 olacak işte.

Nasıl sence? Yukarıdaki sistem 2000 liraya buldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkey

Hocam şu sistem nasıl?
    Ryzen 5 1600x
    650 WATT PSU

bir sıkıntı olmaz lakin kasa ITX ise vega 64 kasaya sığmaya bilir boyutları kontrol etmekte fayda vvar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonthas

quote:

Hocam şu sistem nasıl?
    Ryzen 5 1600x
    650 WATT PSU

bir sıkıntı olmaz lakin kasa ITX ise vega 64 kasaya sığmaya bilir boyutları kontrol etmekte fayda vvar.

Aslında kasayı mATX düşünüyordum. mATX kasaya sığmaz mı?

Anakart olarak başka öneriniz varsa belirtirseniz çok müteşekkir olurum
  • ASRock anakartlar iyidir. İTX anakart görünce hazır itx sistem alıyorsunuz diye düşündüm.
  • Soğutucunuz olsa da olmasa 1600x almayın yazık aradaki 100 TL ye. Gidin 1600 modelini alın. Hatta onuda yapmayın yeni seriyi bekleyin. 1 ay daha dişinizi sıkın bence. Kötü bir sistem bulup idare edin
  • quote:

Hocam şu sistem nasıl?
    Ryzen 5 1600x
    650 WATT PSU

O sistemdeki anakart ve RAM ile işlemciyi sınırlarsın.. ayrıca işlemci soğutucu yok listede.. 1600X ile soğutucu gelmiyor bildiğim kadarıyla.. ben pek önermem bu sistemi..

Anakart: Asrock AB350 Gaming K4 DDR4http://www.nanokatalog.com/urun/asrock-fatal1ty-ab350-gaming-k4-amd-b350-soket-am4-atx-64gb-ddr4-anakart

RAM: Adata XPG 3000 MHz (2x4) CL16https://www.teknobiyotik.com/donanim/ram-bellek/adata-ddr4-8gb-4gbx2-3000mhz-xpg-gammix-d10-kirmizi-ram-ax4u3000w4g16-drg.html

İşlemci Soğutucu: Thermaltake Contac Silenthttp://www.nanokatalog.com/Thermaltake-Contac-12-Silent-288dB-Islemci-Sogutucu,PR-103161.html

• bence siz vega 64 u piyasa yuksekken satin toplam butceyle r5-1600 b350 ve 1060 li bi sistem kurun. vega 64 un guc tuketimi de fazla. guc kaynagina da ekstra para gerekicek.
    Darboğaz ne anlama gelir oğrenememişsiniz hocam. Uzun zamandır bu bolumde takılıyorsunuz ama yaramamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ::Ashes::

Darboğaz ne anlama gelir oğrenememişsiniz hocam. Uzun zamandır bu bolumde takılıyorsunuz ama yaramamış.

Darboğaz diye bir kelime yazmış mıyım? Dön bak yarayıp yaramadığını ondan sonra tartışalım.
    :) evet darboğaz yazmamışsın.

Şuanda yerin dibine girdim. Cahilliğime ver olur mu ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.