Şimdi Ara

...VE KARŞINIZDA iPHONE 4S ve iOS 5 ve MacOS X Lion(5 HAZİRANDA OKUYUN)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun yıllardır Mac kullanan biri olarak Apple hakkında yeteri kadar bilgim olduğuna ve bu bilgilerden, kaynaklarımdan ve araştırmalarımdan da yeteri kadar tutarlı öngörülerde bulunabildiğime inanıyorum
    Yukarıdaki iddiamı şimdilik sadece iki örnekle ispatlayayım. (Lütfen kimse bunu ukalalık olarak algılamasın sadece iddialarımın mesnetsiz olmadığına ve inandırıcılığımın kuvvetlenmesine yardımcı olsun diye söyleyeceğim)
    1-Şu anda okumakdta olduğunuz forumun Apple - iPhone - iPad bölüm başlığının altında yer alan "Öncü teknoloji firmasının devrimsel cep telefonu" cümlesi benden alıntılandı. Yöneticiler gerekirse bunu teyit edebilirler :)
    2-Henüz Apple'nin ilk tablet dedikoduları çıkmışken bunun isminin "iPad" olacağını (forum yöneticilerinden birinin tahminimin tutmayacağını alaylı bir dille iddia etmesine karşın) forumda yazmıştım. Bunu da yöneticiler teyit edebilirler :)

Elhasıl, amacım kendimi övmek değil. Uzun yıllardır (neredeyse donanimhaberin kurulduğu tarihten beri) burdayım. Forumun aktif değil pasif bir takipçisiyim. Bu yüzden forumdaki mesaj sayıma bakarak acemi muamelesi göstermeden önce bilinsin istedim.

ŞİMDİ gelelim MEVZUYA:
    Elbette bu kehanet bana ait değil, ilk ben de söylemiyorum, forumda da belki haberi yapıldı galiba. ama ben yine tahminler üzerinden kendi tahminimin ve bilgilerimin tutacağına olan inancımdan Apple'nin olağan gelenekselleşmiş tanıtımının tarihinin 6 değil 5 haziran olacağını söylüyorum
    Apple genelde 6 Haziranda yaptığı ve iPhone'nin yeni versiyonunu tanıttığı yaz etkinliğini bu sefer 5 Haziran 2011 olarak ayırttı. Sizce niye?
    Ben söyleyeyim,
    Yeni mobil işletim sistemi olan iOS un 5. versiyonununa denk gelsin diye.
    Bu etkinlikte 3 temel başlık olacak:
    1-MacOS X Lion tüm ayrıntılar ve çıkış tarihi
    2-iOS 5
    3-iPhone 4s

Zaten Lion ve iOS 5 tahmin edilen şeylerdi. Fakat Apple'nin tahminlerin aksine tanıtacağı yeni versiyşon iPhoone 5 değil 4 ün geliştirilmiş versiyonu olacak olan 4s modeli olacak. Tabi bu versiyonda A5 çip yongası ve daha iyi kamera belki ufak bir dizayn farkı, 4. versiyondaki sorunlara getirilmiş çözümler anten vb gibi.

Piyasaya çıkış tarihi ise büyük ihtimalle hemen olacak (bu tahminim en kötü ihtimalle Eylül 2011 olarak tutmayabilir) çünkü yeni major model olmayacağı için geciktirmesinin anlamı da yok

Peki niye bu yola gidiyor Steve Jobs ve ekibi?

1-Piyasa henüz iPhone 4 e bile doymadı, hem yetiştiremiyorlar hem de özellik olarak on u ezen başma marka model piyasada yok!
    2-Ciddi tasarım ve teknoloji değişiklikleri için henüz erken ve bunların geliştirilmesine devam ediliyor (örneğin 3 boyutlu bir işletim sistemi ve temas etmeden yani dokunmatik bile olmayan havada parmak hareketlerini algılayan yepyeni bir kullanım deneyimi) bunların seri üretime geçmesi hem mevcut teknolojilerin tüketim süresi açısından hem maliyetler açısından hem stabilite açısından zamanı değil (demedi demeyin :)

İşte bu nedenlerden dolayı Apple özellikle bu sene için 5 Haziranı seçti ama iOS 5 için.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar. 5 Haziranda hep beraber bakarız kehanetlerimize, ne kadarı tutmuş diye.
    Çünkü biliyorsunuz Apple her zaman şaşırtır.

...VE KARŞINIZDA iPHONE 4S ve iOS 5 ve MacOS X Lion(5 HAZİRANDA OKUYUN)

• Bu konu tutar

5 Haziran için rezerve
  • Zaten o etkinlikte bunların olacağı biliniyor, 5. nesil iPhone tanıtılsada hemen piyasaya sürüleceğini sanmıyorum çünkü beyaz modeli yakın zamanda piyasaya sürüldü ki bu konuda yabancı kaynaklarda Eylül ayını hedef gösteriyorlar. Az zaman kaldı 3 hafta sonra herşey açıklanmış olur.
  • çok iddialı.
  • 4s 5 veya 5s hiç farketmez sdc istediğim yakışıklı bir dizayn
  • Bence de Haziran ilk haftasinda gelecek.

I4 var. Beyaz ve 32 GB istiyorum ama simkilitsiz. Ingiltereye giden birisi yokki aldiralim.
  • 5 Hazirana rezerve
  • 5 Hazirana rezerve
  • IOS 5 i bekleyenlerdenim...
  • rezervre
  • rizorvıd
  • Zaten bu tahminlerin daha öncede söyledin. Sana has tahminler değil ve olması muhtemel.
  • Riservati.
  • Reserved
  • Bence de tüm iphone 4 sorunları çözülüp , jailbreak ve unlock açıkları kapatılıp iphone 4 ile aynı görünümde bir telefon çıkaracaklar. Bakalım göreceğiz
  • 5 haziran reserved
  • quote:

Orijinalden alıntı: LorDragon31

Zaten bu tahminlerin daha öncede söyledin. Sana has tahminler değil ve olması muhtemel.

peki.
  • foruma katılım zamanım : 25 Ocak 2004;
    üye ID numaram: 8763 sizin numaranız: 362065
    yani ne kadar eskisiniz sadece bunu merak ettim :) Diğer Iphone mesajlarınızda haklısınız.
  • 5 haziran reserved
  • Peki hala ülkemize resmi olarak girmemiş beyaz i4 4s olarak mı girecek ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.