Şimdi Ara

vdsl2'ye geçen oldu mu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
4.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: bilan

quote:

Orjinalden alıntı: ocularis

Bu arada "menhacar" istanbulda oturuyorsanız ve sorunda olmazsa hani gelip usenet'de nasıl performans alındığını görmeyi çok isterim. :)
    Hem tanışmış olur hem de bakarsınız sizide usenet'e transfer ederiz. :)

O hızda habergrupları coşar valla çok canım çekiyor ama kriz ortamında açılamıyoruz daha fazla

Sormaaayıınn

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mechanar

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mechanar

Son gelişme : Bugün telekom yetkilisi kendi modemiyle geldi. Hattın üst sınırının 25 mbit olduğunu söylediler. Speedtest sitesinden yaptığım testte 13.400kbit (1675 kbyte) sonuç çıktı. Yarın sözleşmeyi imzalayıp kendi modemimi alacam.**** testimi de burdan paylaşacam. Bu arada bağlı olduğum santralin ilk vdsl2 müşterisi de ben olduğum için bir an önce aktif hale getirmek istiyorlar. Sanırsam benim hattım üzerinden test edilecek müşteri bazında.

Acaba siz ne kadar sürede başvurdunuz ve size ne kadar süre sonra randevu almak için aradılar ve geldiler?
    Bende geçeceğim vdsl'e ama şimdi yarın gittiğimde,tutupta haftasonuna gelirlerse şehir dışında olacağımdan sıkıntı olur.

Ve unutmadan eviniz santrale ne kadar uzakta?
    Yoksa santrale uzaksınız ve arada ki dslam sayesinde mi bağlatabiliyorsunuz?
    Oturduğunuz şehir ve semt neresi?

Sağolsun "nevras" yanlış hatırlıyabilirim nickli arkadaşa özelden sormuştum ama zahmet edip yanıt bile vermedi.

Teşekkür ederim.

Ankara'da Çiğdem Mahallesi'nde oturuyorum. Normalde evim santrale çok uzaktı ve internet çok problemliydi ancak bir süre önce eve yaklaşık 800-900 metre mesafede bir yere DSLAM kurdular. Sanırsam en yeni modellerden biri. Şöyle örnek vereyim downstream hat zayıflamam 63tü DSLAM açıldıktan sonra 21e kadar düştü. Hattımı hemen 1 mbitten 4 mbite çıkardım ve o günden beri kesintisiz kullanıyorum. Başvuruyu dün saat 15:45 gibi yaptım ve bugün saat 12:00 telekom görevlisi evime gelip hattı test etti. Az önce tekrar aradılar ve bu akşam DSLAM üstündeki portla ilgili bir sorunu çözmeye çalıştıklarını ve yarın sabah erkenden sözleşme imzalamak için beklediklerini söylediler. Tahminimce yarın tam olarak VDSL2'ye geçebilecem bir aksilik olmazsa. Gelişmeleri her zamanki gibi burdan paylaşacam.

Ah neyse o zaman birlikte deneyemeyecek olmak üzücü.Neyse. :)
    Açıkcası yanıtınız beni sevindirdi çünkü bende İst/Erenköy santraline bağlıyım ve oturduğum bölge 200 m. sonrası santralin bitiş noktası olduğundan bundan bir sene öncesinde bende 4 mbps adsl alamamıştım.
    Arada bir süre geçtikten sonra bizim burayada ve neredeyse her sokak başına o büyük dslam kutularından kurdular.
    O kurulduktan sonra ise rahatlıkla 4 mbps erişim sağladım ve neredeyse santrale 1 km uzaklıkta farklı bir bölgede oturan arkadaşımla aynı download değerlerini elde ettim.
    Geçenlerde forumda da belirttiğim gibi o büyük kutuda 12 saat süren bir çalışma yaptılar ve gidip konuştuğumda bana doğabilecek mesafe sorunlarını santralden kutuya kadar çektikleri fiber optik kablo ile hallettiklerini,santrale uzaklığımın artık o kutudan itibaren olduğunu düşünebileceğimi söylemişti görevli.
    Madem sizin örneğinizde benimki gibi o zaman bende sorun yaşamayacağım düşüncesindeyim artık.

Sizden haberleri bekliyor olacağız. :)
    Modemi vermediler değil mi daha ?
    Peki adsl ne oldu ?
    Aynı hat üzerinden ikisi olmuyormuş çünkü ama port yönlendirmesini sanırım kendileri yapıyor?
    Sizin gidip önceden adsl'i iptal etmenize gerek kalmadı sanırım ?
    Ve unutmadan yarın bağlayabileceklermiymiş vdsl'i?

üstadım ben de istanbul erenköy santraline bağlıyım. vdsl için başvuru yaptınız mı ? beytullah denen adamla görüştünüz mü :) çok merak ediyorum size ne dediler.

• vdsl2 gecmek ısteyenler acele etsınler 300 ytl bu modem hedıye martın sonuna kadar kampanya ve verılen mdem cok ıyı grdum yazılırken
  • quote:

Orjinalden alıntı: nevrans

vdsl2 gecmek ısteyenler acele etsınler 300 ytl bu modem hedıye martın sonuna kadar kampanya ve verılen mdem cok ıyı grdum yazılırken

abicim varda biz mi geçmiyoruz ? =)
    hala ne halt olduğu belli değil ki. arıyorum vdsle başvurabilirsiniz diyor, sonra birini bağlıyor, bağladığı kişi "şuan olmaz" diyor. mal mal insanlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: consolemaster

quote:

vdsl2 gecmek ısteyenler acele etsınler 300 ytl bu modem hedıye martın sonuna kadar kampanya ve verılen mdem cok ıyı grdum yazılırken

hala ne halt olduğu belli değil ki. arıyorum vdsle başvurabilirsiniz diyor, sonra birini bağlıyor, bağladığı kişi "şuan olmaz" diyor. mal mal insanlar.

Gerçi size açtığınız konuda yanıt verdim ama görmemiş olabilirsiniz diye buradanda yazıyorum.
    Maalesef daha başvurmadım.
    Ama erenköy telekom müd.'den başvurumu yapacakken verdiğiniz bu yanıt sonrası ben erenköy telekom ofisinden başvurumu yapma kararı aldım.
    Umarım o adamlar karşılaşmam.
    Geçen sefer bir kadını elimden zor almışlardı,bu kez söz konusu adamsa gözünün yaşına bakmam.

• quote:

Arkadaşlar pek fazla bu değer bilgilerinden anlamadığımdan merak ediyorum.
    Aşağıda ki "Hattımın Değerleri" sizce nasıl ?
    Santralin neredeyse bitiş noktasındayım ama evimin 50m. uzağında dslam kutusu mevcut.
    Sizce değerlerimin değerlendirmesi nedir?
    Ona göre vdsl'e başvuracağım.
    Kötü ise eğer boşu boşuna onunla uğraşmayayım.

vdsl2'ye geçen oldu mu

Gerçi bir arkadaş bana pm ile ulaştı ama sizinde fikirlerinizi alabilmek için arkada kalan sorumu güncellemek istedim.
    Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. :)

• Ocularis, değerlerin bugüne kadar gördüğüm en iyi değerlerden biri. Tahminimce hiç sıkıntı çekmeden 32 mbit alabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: darendeli

quote:

ben basvurdum 15 gun ıcınde baglancak hızlar adsl gıbı dusuk olmayacak 16 ve 32 mb tam hızında verılecekmıs rapıd premıum ıle 2000 hız ıle dosya ındırıldıgını ızmırde telekom bayısınde duydum

2mb ile rapidden indirebileceğiz hıı 10dakika da 1.2gb rüya gibi anasını satim

o zaman rüya 25dk sürecek. çünkü rapid günlük 2.66gb:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfredo -- 12 Şubat 2009; 0:19:53 >
  • VDSL sayesinde Outdoor Dslamde artmaya başladı yatırım yapılıyor ha gayret
  • ben bugün gittim başvurdum 15 gün içinde kesin sonuç alırsınız dediiler bakırköy telekomdan yukarıdaki arkadaşında dediği gibi gelip ölçecekler eğer çalışırsa bağlanılacak dedi. benim merak ettiğim şuan adsl ile mail server web server çalıştırıyorum çok yoğun olmadığı için adsl yetiyor fakat bu vdsl2 modeminde gerekli ip ve port tanımlamalarını yapabilirmiyim ve şuan kullandığım ip sabit bu vdsl 2 de değişecekmi bilen varmı acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: _Deathlesss__

ben bugün gittim başvurdum 15 gün içinde kesin sonuç alırsınız dediiler bakırköy telekomdan yukarıdaki arkadaşında dediği gibi gelip ölçecekler eğer çalışırsa bağlanılacak dedi. benim merak ettiğim şuan adsl ile mail server web server çalıştırıyorum çok yoğun olmadığı için adsl yetiyor fakat bu vdsl2 modeminde gerekli ip ve port tanımlamalarını yapabilirmiyim ve şuan kullandığım ip sabit bu vdsl 2 de değişecekmi bilen varmı acaba

"Mencahar"
    Teşekkür ederim,özeldende bana bu konuda dönüldü.Beni yanıtsız bırakmadığınız için tekrar teşekkür ederim.

"_Deathlesss_"
    Ttnet'in vdsl2 ile alakalı internet sayfasında aslında sorunuzun yanıtı verilmiş bulunmakta.
    ADSL'de olduğu gibi 3.00 tl vererek sabit ip hizmetini almaya devam edebiliyormuşsunuz.

• quote:

Orjinalden alıntı: nuMETALxx

Adam gibi upload hızı vermezlerse geçmeyi düşünmem. Düşünmüyorum.

Aynen öyle, ttnetten farkı yoksa ne anlamı var.
  • para olsada geçsek valla 16mb ye
  • quote:

Orjinalden alıntı: consolemaster

quote:

telefonla olmuyo baglı bulundugun santrale gıt sevgılı kardesım zaten vdsl ne dıye soran telekomcuya rastalayabılırsın bızım ulkede

• quote:

quote:

Santralin neredeyse bitiş noktasındayım ama evimin 50m. uzağında dslam kutusu mevcut.

vdsl2'ye geçen oldu mu

Gerçi bir arkadaş bana pm ile ulaştı ama sizinde fikirlerinizi alabilmek için arkada kalan sorumu güncellemek istedim.

bu degerlerı nasıl olcuyrsun sevgılı kardesım bende olceyım

• quote:

Orjinalden alıntı: _FaCeS_

VDSL sayesinde Outdoor Dslamde artmaya başladı yatırım yapılıyor ha gayret

Outdoor Dslam bu kutuya yakın olmakmı gerekıyor vdsl2 ıyı alabılmak ıcın buyuk grı renkte bır kutu sanırım yanlısım yoksa
  • quote:

quote:

quote:

vdsl2'ye geçen oldu mu

bu degerlerı nasıl olcuyrsun sevgılı kardesım bende olceyım

Airties modem "Raporlar" seçeneğinde otomatik olarak sana sunuyor bu tabloyu zaten.

• Tekrar selamlar. 20 dakika kadar önce VDSL2 bağlantım açıldı. Bağlantının sınırını biraz zorlamak istedim. Şu anda Rapidshare'den 2 ayrı dosyayı 20 bağlantıyla indiriyorum. Hız 1650-1740 kbyte arasında değişip duruyor (Dusupercontroller ile kontrol ediyorum).

speedtest.net sitesinde ping 47-50 ms arası çıkıyor. FPS türü oyunlar oynamadığım için pek ilgilendirmiyor açıkçası.
  • Mechanar daha fazla yorum ,izlenim bekliyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HydroAcidX

quote:

Orjinalden alıntı: nuMETALxx

Adam gibi upload hızı vermezlerse geçmeyi düşünmem. Düşünmüyorum.

Aynen öyle, ttnetten farkı yoksa ne anlamı var.

Upload hizi Avrupa'da da benzer sekillerde veriliyor. En hizli 1,6 Mbps veriliyor Almanya'da örnegin. O yüzden 1 Mbps upload normal.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.