Şimdi Ara

VDSL2 Modem Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler, vdsl2 modem ihtiyacımız oldu çok pahalı olmayacak şekilde ne önerirsiniz ?

Bir de superonline fiber olmayan bir binaya geçiş yaptık, kendileri 700TL modem ücreti olduğunu söylediler, modemi dışarıdan alsak kurulumu kendimiz yapabilir miyiz ?

Huawei HG55 ve TPLink 9970 modellerini gördüm, bunlar iş görür mü ? Bağlantı en fazla 50Mbit olacak fazlasına ihtiyaç yok.

• O modellere gidip 300-500TL değil ikinci elde 150TL den fazlasını bile vermeyin.

Kendi modeminizi kullanabilirsiniz.

• KYTECHNGAMING kullanıcısına yanıt
    hocam elimizde modem yok yani her şekilde bir modem almamız gerekecek. bu modeller dışında önereceğiniz modem var mıdır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • emir.ksk kullanıcısına yanıt

Bütçeniz nedir?

çok vermek istemiyorum fakat 400 civarı. bu bütçeye uygun bir şey yoksa super online nın dediği modemi alırım uğraşmamak adına.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba. Konuya biraz yabancıyım. Olduğu kadar durumu ileteyim:

Altyapı TT VDSL 69 Mbit/Superonline fiber destekliyor görünüyor. Alınacak paket 100 Mbit'e kadar olacak. Kullanılacak cihazlarda wifi 4 ve 5 var (2.4 GHz ve 5 GHz). F/p oranı en yüksek alınabilecek modem ya da modemler hangileri? Bütçe max 500 tl.

• Merhaba. Konuya biraz yabancıyım. Olduğu kadar durumu ileteyim:

Altyapı TT VDSL 69 Mbit/Superonline fiber destekliyor görünüyor. Alınacak paket 100 Mbit'e kadar olacak. Kullanılacak cihazlarda wifi 4 ve 5 var (2.4 GHz ve 5 GHz). F/p oranı en yüksek alınabilecek modem ya da modemler hangileri? Bütçe max 500 tl.

@KYTECHNGAMING Üstat ne dersin?

• xxfbxx2 X kullanıcısına yanıt

Superoline dan fiber hizmet mi vdsl hizmet mi alıyorsunuz? Önce bunu açıklığa kavuşturmalıyız?

Telefon kablosu ile mi yoksa ethernet kablosu ile mi bağlantı var?

Telefon kablosu ise modem

Ethernet kablosu ise router özellikli cihaz almanız yeterli olur.

Modem ise yukarıdaki önerim sizin içinde geçerli olur.

Router ise yelpazeniz geniş olmakla birlikte, başka arkadaşlar daha iyi fikir verebilirler.

Router içinde Keenetic, Xiaomi gibi alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Simdilik başvurabileceğim iki ISS var: Turknet ve Millenicom.

Superonline fiberi yakın zamanda yola döşediler Millenicom'da Superonline fiber altyapısı görünmüyor. Turknet'i de fiyat politikasından dolayı tercih etmeyebilirim. Superonline şu an zor ihtimal.

Binada eskiden kullanılan telefon hattı var. Kurulum konusunu pek bilmiyorum dışarıdan içeriye içeriden modeme kadar kablo çekeriz dediler ama ne kadar doğru bilmiyorum. Benim durumumda kurulumda nasıl bir süreç izleniyor genel olarak?

2 önerinizi de tekrar inceleyeceğim. TP-Link'in Td-9970 ve Vn020-f3 hakkında bilginiz var mı?

• xxfbxx2 X kullanıcısına yanıt

Bugün telefon hattı iki gün sonra ethernet hattından internet almak için tek bir cihaz tercih edilmeli.

Söylediğiniz modeller fiyatlarını haketmez.

Bu mesajı siz de değerlendirin.

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/153966803

• Teşekkürler hocam. Tenda v300 çok işlevsel ama 5 GHz yok,

Vodafone H300s de de Wifi 5 desteği var sanırım wifi 4 cihaz bağlanabilir mi? Bir de operatör modemi olduğu güncelleme vs sıkıntı olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.