Şimdi Ara

Vdsl SNR Marjin olayı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba ben artık Türk telekomdan aldığım 16 mbps yi yükseltmek istiyorum 100 mbps'ye. 16 almama rağmen speedtestte max 15 download max 3.9 uploadu görüyor. Sanırım paketim nedeniyle. Alta ss leri koyacağım. Çoğu siteye baktığımda tam olarak 100 mbps desteklediğini görüyorum. Bir arkadaşımda vdsl millenicom 75 mbsp destekliyor gözüküyordu ve o tam olarka 75 mbsp alıyor ve millenicomda Türk Telekom altyapısını kullanıyor. Ben Türk Telekomdaki paketimi 100 mbps ye yükseltsem tam olarak hızımı alır mıyım?

• Hipernet veya göknetten sorgulama yapıp atarmısın. Bu değerlere göre 50 rahat alman lazım.

• Santral Saha Dolabı Tahmini Mesafe 49

Adresinizde Alabileceğiniz Maksimum Hız 100

Port Durumu var

bunlar yazıyor tamamen.

• ZOZOOBLUESTARR Z kullanıcısına yanıt

Snr 10 olsa 75-80 civarı olur. İdeal 75 gibi.

• Eyvallah.

• O hız tanımlanmadan şu kadar alır bu kadar alır demek pek mümkün değil.

• By_Alesia B kullanıcısına yanıt

Verilere göre tahmin yapıyoruz. Teori ile reel tabi ki senin dediğin gibi farklı olabilir.

• Hocam yükselttiniz mi durum nedir? Bilgi verebilir misin? Snr değerlerini atabilir misiniz?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hat değerlerine bakarak alabileceğiniz hız en iyi 35 mbps. 6 ay olmuş gerçi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://forum.donanimhaber.com/konu-acmadan-once-mutlaka-okuyunuz-haberlesme-sistemleri-hakkinda-temel-bilgiler--67663544

• Yapmış olduğum testlere göre hızdaki 7 mbpslik artış SNR da 3 db kayıp yaratıyor. Sizin altyapı sorgusundaki santrale yakınlığınız dolayısıyla 100 mbps tam hız alabilmeniz gerekirdi. Ancak şuanki hat durumunuza göre hesaplanırsa yaklaşık SNR 21 db kayıp oluşacağı için aşağı yukarı 65 mbpslik bir hız alacaksınız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.