Şimdi Ara

VDSL Santral Uzaklığı Hk. (NetSpeed)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

NetSpeed'in Hiper 200 Paketine Başvurdum Bu Gün. Santral İle Aramdaki Uzaklığın 93 Metre Olduğunu Söylediler. Bulunduğun Bina 75Mbps Hız Destekliyor Ama Sistemlerine "75Mbps Hız Almamda Sorun Oluşabileceği" Notunu Düşmüşler. Hızda Sorun Olursa Paket Düşürebileceğimi İlettiler.

Asıl Sorum Şu Olacak. Santral'e Olan 93 Metre Uzaklık Öyle Dert Edilecek Bir Uzaklık Değil Gibi Ama Neden "75Mbps Hız Almamda Sorun Oluşabileceği" Notunu Sistemlerine Düşmüşler Onu Anlamadım. Bu Konuda Bilgili Kişiler Aydınlatabilir mi?

Elimde "TTNET Zyxel VMG3312-B10B" Modem Bulunuyor. 100Mbps'e Kadar Desteklediğini Bir Yerde Görmüştüm Ama Bu Modem İle Bu Hızlara Ulaşabilirmiyim? Yada Download ve Upload'ta Üzmeyecek Modem Önerebilirmisiniz?

NetSpeed Paket Bilgisi
     VDSL Santral Uzaklığı Hk. (NetSpeed)

Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• benimde santralle 600 metre mesafe var. 50Mbit destekliyo dediler VDSL bağlantım sağlandıktan sonra modem arayüzüne baktım hattım 75 i rahat destekliyordu. Telefon edip 2dkya hızımı yükselttirdim. Sorunsuz 75Mbit kullanıyorum. Sende de sorun olacağını düşünmüyorum
  • lewizsthank1 kullanıcısına yanıt
    Saolun Hocam. Benimde Aklıma O Takıldı. 93 Metre Santral Uzaklığım Varmış. Olsun da 150 Metre Olsun. Yani 150 Metre Öyle Ahım Şahım Bir Mesafe Değil. Gayet Yeterince İyi Bir Mesafe Ama O Notu Neden Düşmüşler Anlamadım. Bana Dediklerinde "Eğer 75 Mbps'i Yakalayamazsam Düşük Pakete Beni Taşıyacaklarmış". Yani Önce Bağlantıdan Sonra Test Edilecek Bağlantım.

Peki Modem Konusunda Ne Düşünüyorsunuz Hocam. Teşekkürler.

• JacquesC kullanıcısına yanıt
    Modemden yana bir sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum VDSL destekli sonuçta.
  • Modem ile alakalı değil muhtemelen hat değerleri ile alakalı ayrıca en kötü 50 bağlarlar sonra hat değerlerine göre yukselttirirsiniz

Hat değerleriniz tam sınırdadır 75 tanımlarız ama 65 70 gelir anlamında da olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 4 Nisan 2018; 16:36:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    65/70 İş Çözer Hocam. Modem Destekler mi Diye Düşünüyordum. Olmadı "Asus DSL-N16" Alırım Bir Tane.

• JacquesC kullanıcısına yanıt
    vdsl2 17a destekliyor ise 100 zaten destekliyordur cihazın sitesine bakın
  • 75 mbps muhtemelen çok rahat kaldırır.

ama modeme çok bir şey diyemem. Kablolu bağlantıda çok sorun olmaz ama kablosuzda 50 mbps nin üstünü göremeyebilirsin.
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    Olmadı PC'ye Kablo Çekeceğim Hocam. Deneyeceğiz. Umarım Pişman Olmam :)

• Modem için konuşayım kablosuz bağlantıda 24mbps hız paketlideyken modemin olduğu odada 20-22mbps alırken koridorun diğer ucundaki odada 2mbps hız anca alıyordum. Asus ac51 modem aldım 5ghz oluşturduğum ağda şuan gayet paketin sınırlarında geziyorum :) modem olarak ac51in özelliklerine de bir göz atmanızı öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.