Şimdi Ara

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.356
Cevap
47
Favori
189.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

aynı modem turk telekom tivibu ile verdi ısıtıcı olarak ayaklarım için VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] 

• smart0201 kullanıcısına yanıt

Kopmasının sebebi modem kaynaklı mıdır hocam?Bu arada değerler nasıl?Modem değişirse değerler artar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hawk28 H kullanıcısına yanıt

olabilir modem hiç iyi değil arkadaşım da kullanıyordu en sonunda sinyal almadı değiştirdi modemi düzeldi zyxel 3312 b10b almıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 16 Ocak 2023; 0:11:44 >

Ama aynı modem bende de var herhangi bir kopma yaşamadım.Hatta arkadaşımın modemini denedim kendi hattımda onda koparken bende kopmadı onun modemi,sadece max hız ve snr margin biraz düstü diğer değerler hemen hemen aynıydı.

ben modemi ısıtıcı olarak olarak turk telekom beyaz verdiği ilk modem var bende tp link 9970 v3No.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 16 Ocak 2023; 2:49:7 >

Arkadaşınızla siz aynı santrale mi bağlısınız. Değerlere bakınca arkadaşınız santrale daha uzak olduğu için olabilir. Ayrıca kablo tesisatınızda farklılık olabilir. Siz kendi modeminizle veya farklı modemle arkadaşınızda deneyin.

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

modem tenda v300 aldığım hız 50mb 8mb upload

• Aynı santrale bağlıyız sadece 50 m fark var aradaki değer farkı ondan kaynaklanabilir.Ancak ikimizden de aynı modem(td w9979 ttnin verdiği) ve modemleri değiştirdik onda kopan modem bende kopmadı bende kopmayan modem onda koptu yani sorunu anlayamadık.Direkten gelen kablonun ucunda ek var bantlı ondan kaynaklı olabilir mi?(ama ikimizde de var)

Bantı çıkarıp yak1 ile bağlayıp deneyin. Zor birşey değil. Aynı renkleri yaklara takıp penseyle sıkmanız yeterli. Youtube da videoları var. Pahalı birşey değil yak. Aradaki mesafe farkı hem alacağınız hızı hemde hat kalitesini etkiler. Deneme şansınız varsa bir deneyin bakalım belki faydası olur.

• Yak dediğiniz rj45 uç mu klipsli olan? Onu penseyle sıkıştırabiliir miyim?Onun ayrı bir aleti yok muydu hocam?(Yalnız hocam benim anlamadığım ikimizde de bant var onda arada kopuyor bende kopmuyor)

Bir de tt direkten gelen kabloyu yeniler mi?Yenilerse düzelir mi sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hawk28 -- 17 Ocak 2023; 18:45:47 >

Bantlı kısmın fotosunu atarsan.

• Bu uç modeme mi takılacak?

• Bantlı kısmın fotografını atarsan daha rahat anlatırım. Bu modem için değil. Kablonun ek yerinde iki kabloyu birbirine bağlamak için. Türk telekoma başvur. Direkten binaya gelen kablo onların sorumluluğunda. Yalnız ücret alırlar. Ücretli hizmet almak istiyorum de. Bir de bina içi kutu var ya kablo ona düzgün çakılmış mı onu kontrol et.(reglete)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lady-Of-Ice -- 17 Ocak 2023; 19:53:0 >
  • tundra202006 kullanıcısına yanıt

biraz santral uzak

Altyapı Türü VDSL2

Maximum Hız 49Mbps 'e Kadar

Santral Mesafe 374 Metre

• adsl hat değerlerim

• tundra202006 kullanıcısına yanıt

ankastre ölçüm yapıldı hiç ?

• Oturduğumuz yer bina değil müstakil ev direkten direkt olarak modeme geliyor kablo hocam tt yapar mı diyorsunuz?Geçen geldiler direkteki kutuyu yenilediler ama aynı sorun devam ediyor maalesef.Ne demem gerekiyor ttye acaba?

Kutudan eve gelen kabloyu maddi olarak zorlamazsa kaliteli cat6 kabloyla yenileyin.Kablonun çakıldığı reglet kutusunu da yenileyin. Şu bantlı olan ek kısım ev içi prizde mi yoksa reglet kutusunda mı? Kablonuzun reglete iyi çakılıp çakılmadığını kontrol edin, burada bantlı ek varsa onu yak 1 le değiştirin. İlk bunu deneyin olmazsa direktenten yeni kablo çektirin.

• Hocam eve gelen kablo resimdeki gibi direkten modeme geliyor sadece modeme gelirken bantlanmıs ek var Ekden sonra dsll kablosuyla modeme geliyor onu da bana yaptırdılar rjj 11 çaakmak yerine.Bunun mu cat 6 ile yenilenmesi gerek?Ben bu işlemi yapamam çünkü yüksekde ttnin kendisi yapması gerekmez mi?

• 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.