Şimdi Ara

VDSL bağlantımı ethernet üzerinden ADSL modem ile dağıtabilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar foruma da baktım ancak tam anlamadım. Çalıştığım iş yerinde 4. kattaki odamda internet çekmiyor iş yeri bana kablo ile interneti alabileceğimi söylüyor ancak direkt odama kablo çekemiyorum(arada çok koridor var müsait değil) evimde fazla ADSL bir modem var bunu köprü özelliğiyle VDSL modemden LAN üzerinden bağlayıp bulunduğum kata ADSL modem vasıtasıyla internet dağıtabilir miyim? Bana teoride mantıklı geliyor ama bilmiyorum defalarca deneme yanılma yapmaya müsait değil iş yerim tek seferde halletmezsem sıkıntı çıkartabilirler. Daha önce deneyen oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackStar13 -- 18 Kasım 2022; 15:24:35 >

• merhaba,konuyu şöyle anladım,vdsl modemden cat6 kablo ile ethernet bağlantı yaparak adsl modemi router cihazı olarak kullanmak istiyorsunuz.

cevabı,evet olur mümkündür.ben kendim yaptım ve başarılı oldu. ben aşağıdaki linkten faydalandım,umarım işinize yarar.

Ünal Aktaşyoutube
    modemi access point olarak kullanma modem access point olarak nasıl kullanılır. (AP Kablosuz Dağıtıcı) eski modeminizi çöpe atmayın. degerlendirin kablosuz olarak kullanın.
    https://www.youtube.com/watch?v=XBq5uidUCXs

saygılar............................

• multisongohan M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim deneyeceğim 👌
  • BlackStar13 B kullanıcısına yanıt

ne demek ben teşekkür ederim.

saygılar........................

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.