Şimdi Ara

VBulletin mi ? Mybb mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şuanda vbulletin scripti kullanıyorum grafik olarak çok iyi söylenemez ayrıca çok yavaş mybb tavsiyeleri alıyorum bu konuda fikrinizi almak istedim şimdi özet olarak vbulletin mi mybb mi neden ? bu arada kısa bir not seo bakımından vbulletin mi daha iyi yoksa mybb mi ? şimdiden teşekkür ederim.

• ücretli bir forum scripti ile bedava olan bir forum scriptini karşılaştırmak ne kadar doğru olabilir ki ?
    MyBB zaten vbulletini örnek alarak yazılmış bir forum scripti.
    Ne ollursa olsun vBulletinden şaşma bence.
  • bnce myBB o kadar parayı reklama veya sunucuna harcamalısın sonucta mybb pluginleri çok başarılı vb de olan butun özellikleri forumunda bulundurabilirsin..
  • tabiki vBulletin çok iyi bir sistemdir.

ancak farklı bir sistem olan SMF forum sistemini de denemenizi tavsiye ederim. Mybb'den daha güzel bir forum sistemidir bence. ama yinede hiçbiri vB ile karşılaştırılamaz.
  • Mybb cok saglam adimlar atiyor, denemekte fayda var derim.
  • MyBB 1.6x yada SMF 2.0x güzeldir. Forum yazılımına o kadar para bayılmak gereksiz bence.
  • Özellik Açısından MyBB'nin vBulletin'den Kalır Yanı Yok Tema Seçenekleri Fazla MyBB'nin Bana Kalırsa vBulletin'e Vereceğin Parayı Farklı Birşey İçin Kullanabilirsin Veya Cebinde Kalır MyBB Güzeldir

phpBB'yide Tavsiye Edebilirim Türkçe Destek Sitesi Çok Güzel Muhteşem Temalar Var
  • ben mybb ile kurdum sitemi, en başta google geç alıyordu içeriği ama özgün içeriğiniz varsa kısa sürede indexliyor. örnek olarak profilimiden siteme bakabilirsiniz.
  • ocean mist kardeş siten çok güzel ve sadeymiş çok beğendim başarılarının devamını dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: turnat

ocean mist kardeş siten çok güzel ve sadeymiş çok beğendim başarılarının devamını dilerim

Teşekkür ederim dostum, birşeyler yapmaya çalışıyoruz, beklerim herkesi.
  • arkadaşım bende mybb forum sitesi kurmaya çalışıyorum forumun temansındaki o sola yaslamayı nasıl yaptığınızı açıklarsan çok memnun olurum birde teman özel bir tema değilse bizimle paylaşırmısın ..
  • Sitenizin trafik olarak büyüyeceğine inanıyorsanız vbulletinden şaşmayın ama üye sayısı mesaj sayısı belli sınırlarda kalacak ise mybb kullanabilirsiniz.
  • vbulletin
  • quote:

Orijinalden alıntı: compuman

Sitenizin trafik olarak büyüyeceğine inanıyorsanız vbulletinden şaşmayın ama üye sayısı mesaj sayısı belli sınırlarda kalacak ise mybb kullanabilirsiniz.

Sorun ne oluyor üye sayısı arttıkça mybb çöküyor mu?
  • vbulletine devam
  • quote:

Sitenizin trafik olarak büyüyeceğine inanıyorsanız vbulletinden şaşmayın ama üye sayısı mesaj sayısı belli sınırlarda kalacak ise mybb kullanabilirsiniz.

Ne alakası var ? Ücretsiz forum scripti olupta gayet kaliteli olan siteler mevcut. Tek sisteme bağlı kalmayın.
  • Her sistem veritabanından bilgi çeker. Üye sayısı arttıkça online kullanıcılar açılan sayfalar arttıkça sorgular ve haberleşmeler artar. Bu tip sitelerde verimli sunucu kullanımı için düzgün kodlama gerektirir.

Dolayısıyla düzgün kodlama vbulletinde vardır. Güvenlik daha sağlamdır.

Büyük forum olacak ise inanıyorsan vbulletinden şaşmayacaksın.
  • quote:

Her sistem veritabanından bilgi çeker. Üye sayısı arttıkça online kullanıcılar açılan sayfalar arttıkça sorgular ve haberleşmeler artar. Bu tip sitelerde verimli sunucu kullanımı için düzgün kodlama gerektirir.

Dolayısıyla düzgün kodlama vbulletinde vardır. Güvenlik daha sağlamdır.

Büyük forum olacak ise inanıyorsan vbulletinden şaşmayacaksın.

Sayın hocam çok güzel özetlemişsin benim 3 yıl bir süredir devam ettirdiğim bir mybb sitem vardı üye sayısı 300 bin civarında mesaj sayısı 1 milyona yaklaşıyordu ama sistem o kadar hantallaşmaya başladıki artık 2. sunucuyu istemekteydi buna rağmen hit olarak gözle görülüş artışlar olmadı, ileriye dönük bir forum sitesi istiyorsanız bence para ile vb lisansı satın alıp yola çıkın sonra üzülmeyin derim ben...

• vbulletin çok daha iyi...
  • Bu arada benim mybb forumum 800 üyeyi geçti, alexa global' de 1 milyonun altına indim, tr' de 13 bindeyim, google' da 2 puan pr değeri verdi, şimdilik sorun yok ama vbulletin olsa iyi olurdu, gerçekten.
    ziyaret için ; hardwareturk
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.