Şimdi Ara

vay be 10 sene

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyun yeni çıktığı zamanlardı orta okula gidiyordum aradan yaklaşık 10 sene geçmiş üni bitecek ne günler geçirdim :) DH'ye de SRO forumu sayesinde 2008 de üye olmuştum neler değişti neler oldu 3,4 senedir oyunu açmadım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lovelorn Rhapsody -- 27 Şubat 2013; 20:58:28 >

• Ortalama bir char 45 TL, en babası 90 TL oldu
  • anatolia ben o zamanlar toydum sen vardın hala varsın
  • 2006 (y)
  • Ben ilk 6. sınıfta başladım sağlam dostluklar edindim ama bu arada okulumdan geri kaldım. 8. sınıfta 65 gün devamsızlığın tek sebebi bu oyundu. Lise 2 de bıraktım 4 5 ay Lise 3 de tekrar başladım. Lise 4 ün başlarında bitmişti tamamen benim için Sro. Bi ara başlamak istedim ama herşey çok değişmiş ve arkadaşlarım oyunu bırakmıştı.

Çok para verdim parada kazandım Tamer abimin çok desteği oldu oyundan tanıştım onunlada. O beni bu foruma ulaştırdı 2008 de kayıt oldum bende.

Ama 2 şeyi çok iyi öğrendim;
    Bir daha oyun oynarsam sistemimi çok iyi toplar öyle oynarım.
    İkincisi ise asla ticaretini yapmam.

İlhan iyi biliyor çok alışverişimiz oldu para kazandık ama bi süre sonra herşeyi para olarak görmeye başlıyor insan. 1 glavie 100m olarak değilde 20 lira olarak düşünüyor ve tadı kaçıyor.

Şimdi bende üniversiteye kayıt oldum ama gitmiyorum seneye inş. Üniversite yıllarında sağlam bi oyun oynamak dileğiyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Daenerys

Oyun yeni çıktığı zamanlardı orta okula gidiyordum aradan yaklaşık 10 sene geçmiş üni bitecek ne günler geçirdim :) DH'ye de SRO forumu sayesinde 2008 de üye olmuştum neler değişti neler oldu 3,4 senedir oyunu açmadım :)

80 cap tadı almak istersen 500 online olan bir server öneririm sun itemlerın değeri cok yüksek zor cıkıyor zaten 1 tane sun bow 250 tl değerinde sal bota kassın hem zevk hemde para kazanırsın.eski silkroad özellikleri var herkesın elinde sun yok serverde en fazla 5-6 kısıde varsır sun silah .http://www.csilkroad.com/

http://www.csilkroad.com/

cSilkroad sadece Çin karakterlerden oluşmaktadır. 80 Cap olarak dizayn edilen serverımız orjinale en yakın vsro private server özelliğini taşımaktadır. Npc, skill, harita ve bir çok detay 80 cap'e uygun hale getirilmiştir. Adaletli, bugsuz ve lagsiz bir server arayan 1000 oyuncu bizi tercih etti. cSilkroad 80 Cap serverımızda da bizi tercih edenler pişman olmayacaktır.

Server Özellikleri | Rateler
    Exp Rate : x10
    P.Exp Rate: x11
    Gold Rate : x2
    Drop Rate : x5
    Job Rate: x10
    SOX Rate: x2
    Berserk : x1

Server Özellikleri | Oyun Özellikleri
    Server Slot: 1000
    Level Cap: 80
    Skill Cap: 80
    Mastery Cap: 300
    Gear Cap: 8 Degree
    Weapon Cap: 8 Degree
    Irk: Sadece Çin / Chinese / CH
    Fortress War Sadece Jangan
    Fortress War Kayıt: Her Cuma
    Fortress War: Her Cumartesi Saat 22:00'da
    Academy Aktif
    CTF: Aktif
    Silk: Var
    Bot: Serbest
    Client Sınırlaması: Her IP 5 Client açabilir!
    Haritalar Jangan - Donwhang - Hotan
    Job Rank ve Haftalık Job Rank: Var (Birincilere 100 Silk Hediye!)
    Unique Rank ve Unique Status: var

Server Özellikleri | Diğer Özellikler
    Başlangıç görevleri mevcut, 42 levele kadar sos silahlar alabileceksiniz.
    Başlangıç itemi Exp. Helperlar %100 performans ile üzerinde yazan değer kadar etkili olacak.
    Premium ve diğer exp. ve sp helperlar yine %100 performans ile çalışacak.
    Advanced Elixirler kaldırıldı.
    Dimension pillar kapalı.
    Purification pill bug çözüldü.
    Hotan Level sınırı getirildi 35 Lv. / Academy için gerekliydi.
    Silah parlama efektleri eskisi gibi +3+4 beyaz, +5+6 pembe, +7+8 sarı, +9 ve üzeri mavi.

http://www.csilkroad.com/

• ugur gm misin oyunda
  • herkes 10 senelik oyuncu arkadaş oyun closed beta olarak 2005 in sonunda çıktı sonrasında 4-5 ay kapalı kaldı 2006'nın ortalarında açıldı ilk 3 server ama sorsan herkes 10 senedir oynuyor :) ben baya ilk başlayanlardandım ama nasılsa anca 6-7 sene olmuş :/
  • Oyunun motoru 2004 te çıktı betası 2005 te açıldı. Sen nasıl 10 senedir oynuyorsun ? splendour.rrr 'nin de dediği gibi kime sorsak 10-15 senedir oynuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: splendour.rrr

herkes 10 senelik oyuncu arkadaş oyun closed beta olarak 2005 in sonunda çıktı sonrasında 4-5 ay kapalı kaldı 2006'nın ortalarında açıldı ilk 3 server ama sorsan herkes 10 senedir oynuyor :) ben baya ilk başlayanlardandım ama nasılsa anca 6-7 sene olmuş :/

2005'de betanın son haftasına yetiştim ama Closed değildi, isteyen girebiliyordu. 4,5 ay neresinde kapalı kaldı ben görmedim. Zaten sadece Xian server vardı. Daha sonra 70cap geldiğinde Aege ve Troy açıldı.

Diğer konuda haklısın, 10 sene ne alaka anlamadım 2013-2006= 7
  • konuyu açan arkadaş ister istemez doğruyu söylemiş silkroad 10 yaşında.Fakat arkadaşın 10 sene önce silkroad oynama ihtimali bir milyonda 1 :D

Korede kapalı beta 2003 yılında başlamıştı o günlerden bir video paylaşalım.
    Eski srocular bu videoyu hatırlar.

www.youtube.com/watch?v=foPpHCFNBrE
  • quote:

Orijinalden alıntı: synaX:Lecter

quote:

herkes 10 senelik oyuncu arkadaş oyun closed beta olarak 2005 in sonunda çıktı sonrasında 4-5 ay kapalı kaldı 2006'nın ortalarında açıldı ilk 3 server ama sorsan herkes 10 senedir oynuyor :) ben baya ilk başlayanlardandım ama nasılsa anca 6-7 sene olmuş :/

2005'de betanın son haftasına yetiştim ama Closed değildi, isteyen girebiliyordu. 4,5 ay neresinde kapalı kaldı ben görmedim. Zaten sadece Xian server vardı. Daha sonra 70cap geldiğinde Aege ve Troy açıldı.

hocam 60 sınırında troy ve aege vardı çok net hatırlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: P4P800

quote:

quote:

Aynen 70 sınırında babel falan gelmişti

• yazık ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi papy0n -- 15 Mart 2013; 11:27:42 >
  • quote:

quote:

quote:

60'ı birtek Xian gördü, ve bu zaten beta süresiydi. Diğerileri 70'te geldi

• quote:

quote:

quote:

quote:

yanlış hatırlıyosun. 3 serverda (xian,aege,troy) 60 sınırını oynadı.ilk açılan xiandı digerleri sonradan açıldı ama onların zamanında da 60 sınırı vardı. sonra dowhang cave açıldı. ondan önce karakoram ve yetide takılıyoduk. isyu bile kesmek çok zordu. pvp ye gelen en saglam adam 57 level chest 56 level silah kullanıyodu 60 levellik itemler ilk dowhang cave b1 de düşmeye başladı. ben 60 level olup 70 sınırının gelmesini bekledim yazdıklarım kesinlikle dogru eminim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi P4P800 -- 15 Mart 2013; 13:09:38 >

• quote:

quote:

yanlış hatırlıyosun. 3 serverda (xian,aege,troy) 60 sınırını oynadı.ilk açılan xiandı digerleri sonradan açıldı ama onların zamanında da 60 sınırı vardı. sonra dowhang cave açıldı. ondan önce karakoram ve yetide takılıyoduk. isyu bile kesmek çok zordu. pvp ye gelen en saglam adam 57 level chest 56 level silah kullanıyodu 60 levellik itemler ilk dowhang cave b1 de düşmeye başladı. ben 60 level olup 70 sınırının gelmesini bekledim yazdıklarım kesinlikle dogru eminim ben.

70cap'le beraber Aege açılmıştı, biz arkadaşlarla acaba geçsekmi diye düşünüyorduk.
    Ayrıca joymax'den update tarihlerine bakabilirsin.

Xian'laa çılıyor, 70 geliyor (lv 60 öküz, union ve dw-cave)
    aradan galiba 1 ay sonra try açılıyor. Sadece bu 3 server baya bi kalıyor, sorna süratla yeni serverlar geldi.

Ben şimdi üşeniyorum biri update tarihlerini bulup koysun.

• quote:

quote:

quote:

70cap'le beraber Aege açılmıştı, biz arkadaşlarla acaba geçsekmi diye düşünüyorduk.
    Ayrıca joymax'den update tarihlerine bakabilirsin.

Xian'laa çılıyor, 70 geliyor (lv 60 öküz, union ve dw-cave)
    aradan galiba 1 ay sonra try açılıyor. Sadece bu 3 server baya bi kalıyor, sorna süratla yeni serverlar geldi.

Ben şimdi üşeniyorum biri update tarihlerini bulup koysun.

hocam 2005 yılında başladım ben oyuna. benim troyda Neset isimli charım vardı ve tüm troy çok iyi bilirdi. o dönemlerin efsanesiydi.benim charın resimlerini koyar hava felan atarlardı forumlarda. 60-70 te özellikle kraldı 80 de sattım. donanimhaberde de çok fazla konu açar mesaj atardım.bunu niye yazdım verecegim örnekle alakalı.

1-2 tane örnek buldum daha uraşılırsa çok binlerce örnek var.

aşadaki konuyu açan Gürcan Dikmen kendisi Dikmen.org un sahibidir çok eski bir arkadaşımdır. oda troyda oynuyordu benle birlikte. hatta ilk 70 sınırı konusunu ben açmıştım.

bu dikmenin açtıgı konu.

http://forum.donanimhaber.com/m_6434802/mpage_1/f_/key_P4P800//tm.htm#6434802

benim 70 sınırıyla ilgili açtıgım konu bumu emin degilim ama şurda demişim 70 sınırı geliyor diye. o zamanlar ben troyda 53-55 felanmışım mesajlarda da geçiyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_6427248/mpage_1/f_/key_P4P800//tm.htm#6449414

------

hocam bu arada aynı konuya mesaj atmışız yıllar önce. eski konuları incelerken bu konuyu buldum orda ben Mart ayında 56 level felanmışım sen 30 Agustosta resim koymuşsun 27 levelmişsin. güzel günlermişti valla eski resimlere bakınca insan duygulanıyor

http://forum.donanimhaber.com/m_6397128/mpage_1/f_/key_P4P800//tm.htm#6516171

• quote:

hocam 2005 yılında başladım ben oyuna. benim troyda Neset isimli charım vardı ve tüm troy çok iyi bilirdi. o dönemlerin efsanesiydi.benim charın resimlerini koyar hava felan atarlardı forumlarda. 60-70 te özellikle kraldı 80 de sattım. donanimhaberde de çok fazla konu açar mesaj atardım.bunu niye yazdım verecegim örnekle alakalı.

aşadaki konuyu açan Gürcan Dikmen kendisi Dikmen.org un sahibidir çok eski bir arkadaşımdır. oda troyda oynuyordu benle birlikte. hatta ilk 70 sınırı konusunu ben açmıştım.

bu dikmenin açtıgı konu.

benim 70 sınırıyla ilgili açtıgım konu bumu emin degilim ama şurda demişim 70 sınırı geliyor diye. o zamanlar ben troyda 53-55 felanmışım mesajlarda da geçiyor.

------

hocam bu arada aynı konuya mesaj atmışız yıllar önce. eski konuları incelerken bu konuyu buldum orda ben Mart ayında 56 level felanmışım sen 30 Agustosta resim koymuşsun 27 levelmişsin. güzel günlermişti valla eski resimlere bakınca insan duygulanıyor

Senin charı biliyorum ben, bizim cafedekilerde sizle oynuyordu. Nicklerinden bir tek KLOP'u hatırlıyorum. Bow kullanıyordu, 911 Guildindeydi.
    Sen Tam_Tam, eLka'larla takılıyordun.

Tibet'in 3. günü olması lazım. Çünkü tam 2.'i gününde lv 20 iken, üstüm çırıl çıplak, sadece acc setle Tiger Girl kesmiştim.
    O gece lv 26 yapıp pc'i kapatmıştım. Orda 1 hafta oynadım, taatile gittim. Geldim baktım avrupa karakterler gelmiş.

Ama ben hala iddia ediyorum, sadece Xian 60'ı gördü. Sitesinde vardır kayıtlar, nasıl aranır bulunur bilmiyorum valla.

• quote:

quote:

bu dikmenin açtıgı konu.

------

Senin charı biliyorum ben, bizim cafedekilerde sizle oynuyordu. Nicklerinden bir tek KLOP'u hatırlıyorum. Bow kullanıyordu, 911 Guildindeydi.
    Sen Tam_Tam, eLka'larla takılıyordun.

Tibet'in 3. günü olması lazım. Çünkü tam 2.'i gününde lv 20 iken, üstüm çırıl çıplak, sadece acc setle Tiger Girl kesmiştim.
    O gece lv 26 yapıp pc'i kapatmıştım. Orda 1 hafta oynadım, taatile gittim. Geldim baktım avrupa karakterler gelmiş.

Ama ben hala iddia ediyorum, sadece Xian 60'ı gördü. Sitesinde vardır kayıtlar, nasıl aranır bulunur bilmiyorum valla.

KLoP la çok muhabbetim oldu zamanında cavede felan birlikte kasmıştık. internet cafeci olan baby_lee,judoko (hoca) felan vardı.

verdigim örnekte silkroadın sitesinden link var ama joymax silmiş sitesi çok degişti o zamandan bugüne. şuanki sitesinde yoktur 2005 2006 güncellemeleri.

şu linkte serverların açılış tarihleri var.

http://forum.donanimhaber.com/m_33116500/tm.htm

hatta üyenin birisi şunu yazmış

" troy 3. serverdı + oyun betaydı ocakta betadan geçişte 21 gün kapandı oyun sonra 4. server geldi
    o zamanlar cap 60 tı dw cave yoktu auto pot sistemi yoktu elle pot basıoduk item mall hiç yoktu şubat mart gibi item mall geldiğinde maymun aylık ticket falan stallda satılıodu troyda 2 tane türk guildi vardı +50 olanları bütün serwer tanırdı çünklü bot yoktu"

adamın dedikleri harfi harfine dogru 21 günlük bakımda biz donanimhaberde takılmıştık arkadaşlarla hatırlıyorum.

03.12.2005 da troy açılmış ben 2005 te oynuyodum troyda zaten arkadaşlarla. 2006 nisan gibide 70 sınırı geldi. o aradaki dönemde troy 60 sınırını oynadı. 70 le birliktede 4.server gelmişti.

daha inanmıyosan yapacak bişey yok silkroadın ceosunu getirecek halimiz yok

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.