Şimdi Ara

Vatan’da satılan 6250₺’lik sistem alınır mı? (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.125
Cevap
6
Favori
57.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: S.Soylu

Yanlış yönlendirme yapıyorsunuz eğer Full ayarda oynayacaksa oyunlar bu sistem 2k ekran birde 144 hz tam gereksiz olur. Hiçbir adam gibi oyunda 2k da 130 fps üstü veremez sabit olarak. Full hd 144 hz deseniz eyvallah da 2k 144 hz besleyemez bu sistem
    144hz monitor sadece oyunlarda 100+ fps oynanmak için alınmaz.

Windows'ta hatta web browsing de bile farkediyor 144hz. 144hz monitor kullandıktan sonra 60 fps monitore bakınca arızalı falan olduğunu düşünüyorsunuz.

Evet sisttem 2k 60fps sistemi ama bu sadece günce oyunlar için. Rekabetçi oyunları 1080 100+fps de oynayıp güncel oyunları 2k 60 fps'de oynamak gibi bir seçenek de var.

Ayrıca lol, cs:go gibi oyunlarda 2k 144 hz monitoru besleyebilir.

Bu saatten sonra biraz iyi monitor olsun derseniz 60hz monitor alınmaz.

• Boşta işlemci sıcaklıklarınız nasıl arkadaşlar? Önerilen ayarları yapmama rağmen hiçbir şey yokken 45-50 derecelerin altına hiç inmedi daha
  • Stokta kalmamış birdahada gelirse bende almayı düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ürünün fiyatı artmış şaka gibi bir gördüğümüz fiyatları bir daha göremiyoruz..
  • areda1 kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta 6.634TL idi hocam mağazalar açılsa direkt alcam

• Sar1Lac1 kullanıcısına yanıt
    hocam bende düşünüyorum ancak bu pc mi olur başka sistem önerileri mi olur çok kararsızım milyonlarca seçenek var ve fiyatlar düşecek mi artacak mı o da çok kararsız bırakıyor.
  • Anasının kuzusu A kullanıcısına yanıt
    Hocam 45-50 çok da fazla değil sanki. Stok soğutucu sebebiyle bu durum başka yaşayanlar da var daha sonra soğutucu upgrade yaparsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dostlar bende bu sistemi aldım ama jacklarla alakalı sorun yaşayan var mı ? telefon kulaklıgım mikrofonlu modeli jbl c100sı. telefonda calısıyor ama kasada bir türlü mikrofon calısmadı ne yaptıysam. artık jack girişinde sorun oldugunu düşünmeye basladım böyle bir sorun yaşayan var mıdır?
  • mhmt.krsd M kullanıcısına yanıt
    Alttaki gibi bir adaptör kablo kullanıyor musunuz?

Vatan’da satılan 6250₺’lik sistem alınır mı?

• areda1 kullanıcısına yanıt
    https://www.incehesap.com/sharkoon-tg4-rgb-gaming-kasa-fiyati-44192/

Vatanınkinden daha iyi bence

• oklawa kullanıcısına yanıt
    Ben kullanmıştım.Kulaklık ömrünü tamamlayana kadar sorunsuz kullandım.
  • Kargoda öngörülen teslimat bu gün yazıyor fakat teslimat ileriki bir tarihe plandı yazıyor. Bu nasıl iş ?

• Stoğa gelince bende almayı düşünüyorum alanlar memnun mu, fps değerleri nasıl ?

• Arkadaşlar ben sistemi 11.05.2020de sipariş verdim 15.05.2020de teslim aldım(Ankara). Sipariş vermeyi düşünenler bence bir kez daha düşünsün 3 gündür kullanıyorum devamlı mavi ekran hatası alıyorum 4 kez format attım olmadı işlemcinin gerçekten ısınma problemi var oyundayken ısınmadan dolayı reset atıyor. Bugün Ups kargodan kurye talep ettim iade etmek için ama gelen olmadı bence sistemi iyice bi araştırın ona göre alın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nyctinus

arkadaşlar merhaba, bugün 11 gibi kargom geldi. kasa kurulu kendi kutusunda, ikinci kutuda da ekran kartı ve diğer bileşenlerin kutuları geldi. arkadaşa yayın bilgisayarı kurarken bizde pc sahibi olduk.

750 watt lık sertifikalı güç kaynağım olduğundan onu taktım.

ayrıca işlemci 1.5 voltta 60 derecede geliyor.

Buna göre, Biostan F7 ile "Advanced Mode" girip "Ai Tweaker" ve "CPU Core Ratio" dan enterla seçip 36 yazıp tekrar enterlıyoruz. Restart atıp tekrar Biosa girip değerleri kontrol ediyoruz. CPU voltage 1.10 civarı sıcaklıkta 45-47 derecede olması gerekiyor.

sistem gayet stabil. alanlara hayırlı olsun.

@omergokcetin

burada anlattığım adımları dikkatlice yaparmısınız.

• omergokcetin O kullanıcısına yanıt
    İlk olarak yaptığınız tamamen sabote etmek o kadar alan ve sipariş bekleyen kişi varken. Mavi ekran kodunuzu felan bi yazın ki insanlar yardımcı olsun mavi ekranın birçok sebebi olabilir formatı temiz bile atmıyor olabilirsiniz genelde mavi ekranlar yazılımsaldır. O kadar kişi almış sorun yaşamamış şimdi birçok kişi sipariş beklerken insanların içine kurt düşürüyorsunuz.
    Bir sorun yaşamışsınız geçmiş olsun ama bu şekilde sisteme leke atmayın. Ben sistemi kullanıyorum hiç bir sorun yaşamıyorum çok memnunum ama kimseye de sorun yaşamazsınız demiyorum teknoloji şans işidir en iyisini bile alsanız sorun yaşayabilirsiniz.
    Buraya mavi ekran hatanızı yazarsanız yardımcı oluruz yada konu açarsanız yada siz en iyisi iade edip kurtulun.
    Bu arada tüm arkadaşlara belirtiyorum anakartımızın vramleri iyi değil ısı kontrollerinizi yapın yükte ve ısılarınız yüksekse voltaj fazla veriyorsa voltaj düşürme işlemi yapın benim.

• CPU OVER TEMPERATURE ERROR !
    DURUM KODU: MEMORY MANAGEMENT
    DURUM KODU: PFN_LIST_CORRUPT
    DURUM KODU: FAULT_HARDWARE_CORRUPTED_PAGE
    DURUM KODU: KERNEL_ SECURITY_ CHECK FAILURE
    DURUM KODU: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_ HANDLED
    DURUM KODU: KERNEL_MODE_HEAP_CORRUPTION

şu ana kadar aldığım mavi ekranlar ve cpu ısısından dolayı resetlediğin deki uyarılar
  • Nyctinus kullanıcısına yanıt
    Bunu deneyip tekrar son durumla ilgili dönüş yapacağım
    Arkadaşın bahsettiği voltaj düşürme işlemini uygularsanız işlemci boşta serinleyecektir. Ayrıca tüm sürücüleri eksiksiz kendi sitelerinden kurup (asla driver booster gibi programlar kullanmayın) Windows'u warez olarak edindiyseniz deneme sürümüyle değiştirip tekrar deneyin derim. Son olarak haliyle sıcaklıklar fazlasıyla arttı. Kasanızın bulunduğu yer yeterli hava akımını sağlaması için elverişli değilse değiştirin. Son olarak R5 3600 için sıcaklık sorununu çok okudum. Sorunu şimdilik çözüp sonrası için stok soğutucu değiştirilebilir.

Kapanma işlemcinin ısınmasından evet. Ancak sistemde bellek arızası da bulunuyor olabilir. MemTest ile test etmeyi deneyebilirsiniz. Maalesef bazen böyle durumlar olabiliyor RAMlerden kaynaklı. Eğer öyleyse hata kodlarıyla beraber Vatan'a gönderip değişim talep edebilirsiniz. Ama içinize sinmiyorsa iade de edebilirsiniz tabi.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.