Şimdi Ara

Varikosel Hk. (İki testiste de)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu sene ocak-şubat aylarında sol testisimde bir damar toplanması hissetmiştim. İlk günler biraz es geçtim sıcaktandır damar genişlemiştir sarkmıştır vs diye ama sonra hiç geçmeyince bir ürolojiye görüneyim dedim. O da tee haziran ayına ultrason verdi. (İstanbul Eyüp Devlet Hastanesi)

Ben de mayıs 2 de askere geldim dolayısıyla randevu es geçildi.
    Şuan askerliğimin 7. Ayını doldurmak üzereyim ve 1 hafta önce sol testisime muazzam ağrılar girmeye başladı soğuktandır dedim ama geçmedi sonra ürolojiye gittim bu sorun için.

Ultrason çekildim, iki testisimde de varikosel görünüyor. Spermiyogram istedi doktor, sperm sayımı da ölçtüler ancak doktor sperm sayısı ile ultrason sonucunun eşleşmediğini söylüyor sperm sayım normal çıkmış ama ultrasona göre çok ciddi varikoselim varmış. Emin olamadım ben de içime kurt düştü tekrar başka doktora randevu aldım perşembe gününe, buraya da konu açmak istedim. Bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnestezistAdayi -- 23 Kasım 2018; 19:41:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok mu bilgisi olan birisi?
  • Merhaba kardeşim benim yaşta 22 bugün testiste beze şikayetiyle doktora gittim elle muayenede bir şey bulamadı ve ultrasona gönderdi. Ultrasonda beze değil ama her iki testiste de Varikosel tespit edildi. Doktorum sperm testi istedi 3 gün sonra sperm testine gideceğim. Bana Cinsel pehriz verdiler (Cinsel ilişki ve Mastürbasyon yasağı) ilişkiye girdikten sonra 3 günden erken ve 5 günden geç sperm testi yaptıramayacağımı söylediler, eğer 3 günden erken bu teste girersem spermin olandan daha az 5 günden geç girersemde olandan daha çok gözükeceğini söylediler belki seninkinin normal çıkmasının sebebi bu olabilir. Sen benden 10 gün önde gidiyorsun süreci buradan paylaşırsan çok sevinirim ne gibi aşamalardan geçeceğimi bilirim, bu konuyu çok kafama taktım sabahtan beri kafayı yiyorum hepimize Allah hepimize sağlık nasip etsin.

• SAVARAK S kullanıcısına yanıt
    Sperm testinde bir problemin yoksa ve ağrıların da olmuyosa kafaya takacak bir durum yok.Hatta bu durumlar olmayınca ameliyat dahi olma.Çok ağrın varsa veya sperm sayında sıkıntı varsa ameliyatı öneriyorlar.
  • darknes1905 kullanıcısına yanıt
    Yarın gireceğim sperm testine şuan üzerimde acayip bir stres var bakalım sonuçlar ne olacak İnşAllah iyi bir sonuçla karşılaşırım.
    Stres yapmayın sonucunuzu etkileyebilir.İnşallah normal çıkar her şey,sonuçlar çıktığı zaman bildirin.
  • Farklı bir doktora gittim, farklı bir personele yeni bir ultrason kaydı açtırdı.
    İlk personele güvenmiyormuş, diğer personelde ultrason çekil dedi bir de.

Çekildim, sağdaki 3,3 mm görünen venöz yapı 1,6 mm çıktı yani ilk personel yanlış çekmiş galiba.

Şuanlık bir problem yok dedi, testiste küçülme yoksa ve sperm sayın normalse ameliyat önermiyoruz dedi.
    Askerliğin bitmesine 4,5 ayım kaldı son ayda tekrar bir kontrole geleceğim bakalım.

Tekrar konuyu güncellerim herhangi bir gelişme olursa.
  • AnestezistAdayi kullanıcısına yanıt
    Bende solda 3,3 sağda 3,0 mm venöz yapı tespit edildi, yazdıklarınla çok yardımcı oldun kardeşim teşekkür ederim. Demek ki ultrasonda hata yapılabiliyormuş en doğrusu başka bir yerde daha ultrason çekilmek bu sefer devlet hastanesinde şansımı deneyeceğim, bakalım orada sonuç ne olacak.
    İlkini de devlette çekildim, ikincisini de. Belki de ikincisi yanlıştır, birincisi doğrudur bilemiyorum şuan.
    Hayırlısıyla askerlik bitsin bir kaç özele görüneceğim en garanti yol bu gibi görünüyor.

Çünki her işte olduğu gibi, devletin tüm kurumlarının baştan savma iş yaptığını düşünüyorum.
    Dostlar ben 27 aralık perşembe günü Cüneyd Hocaya ameliyat olacağım, Hocayı derin araştırmalar sonucu internetten buldum, gayet ilgiliydi. Baştan savma muayene yapmadı, renkli Doppler ultrasonografi ile inceledi. Uzun uzun durumu anlattı ve ameliyatın şart olduğunu belirtti. Bakalım ameliyat süreci ve sonrası nasıl geçecek sizleri de bilgilendiririm, tabi ki burada en önemli etken ameliyatın başarılı bir şekilde yapılması.

28 Aralık Cuma günü ameliyat öncesi ve sonrası neler yaşadığımı anlatırım.
    Merakla bilgilendirmenizi bekliyorum.

Şimdiden geçmiş olsun, sorunsuz bir ameliyat olması dileğiyle.
  • Yeniden merhaba ameliyatı oldum uyutularak yapıldı, ağrım yok sadece kendimi zorladığım zaman dikiş yerlerim acıyor ama sağ testisin kenarında baya büyük bir şişlik var hidroselden şüphelendim ama hoca normal olduğunu zamanla ineceğini söyledi ilerleyen dönemlerde bilgi vermeye devam edeceğim sorusu olanın sorusunu cevaplayabilirim.
    Geçmiş olsun evet şişkinlik kalabileceğine dair yorumlar okumuştum ameliyat sonrası. Umarım kısa sürede düzelir.

Kaç dakika sürdü ameliyat? Mikro cerrahi ile mi oldu yoksa neşter ile mi? Ve özelde olduysanız ne kadar ödediniz
    Çift taraflı olduğu için 1 buçuk saat sürdü Mikrocerrahi yöntemiyle oldum ne kadar verdiğimizi hatırlamıyorum babama sorar paylaşırım. Süreç hiç sıkıntılı bir süreç değil boşuna heyecan yapmışım olup bitiyor hiç bir şey anlamıyorsun, ilk gece hastanede yattım serum takıldı iğne yapıldı hiç ağrım olmadı sadece kesi yerlerinde hareket ettikçe bir acı oluyor oda öyle çok aman aman dedirten bir acı değil.
  • Daha çok ayakta iş yapan mesleklerdeki kişilerde olan bir şeydir. Özellikle kullandığın iç çamaşırlarına dikkat et. Çok dar slip veya çok bol boxer çamaşırlar kullanma. Tamamen kavrayan destekleyen modeller tercih et. Pamuklu tercih et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnestezistAdayi

Geçmiş olsun evet şişkinlik kalabileceğine dair yorumlar okumuştum ameliyat sonrası. Umarım kısa sürede düzelir.

Kaç dakika sürdü ameliyat? Mikro cerrahi ile mi oldu yoksa neşter ile mi? Ve özelde olduysanız ne kadar ödediniz
    Yeniden Merhaba 1 ay oldu çok iyiyim Hidrosel ve benzeri birşeyle karşılaşmadım hocadanda inanılmaz derecede memnunum belli aralıklarla Wattsapp üzerinden durumumu soruyor ayın 30. dada kontrole gideceğim gayet ilgili bir adam ismi Cüneyd Sevinç, ameliyatı 3.500 tl ye yaptırdım diğer sorularını yukarıda cevaplamışım zaten. Allah hepimize şifa versin, unutmamak lazım beterin beteri var her halimize şükretmek gerekiyor. Süreçte çok rahat geçti korktuğum gibi olmadı yardımcı olabileceğim bir şey varsa özelden numara veya sosyal medya hesabı felan bırakabilir herkes elimden geldiğince yardımcı olmak isterim, Şunu da eklemeden geçmiyeyim Varikosel'in geçip geçmediği 4 ayda belli oluyor o sebeple onunla ilgili bir şey söyleyemeyeceğim 4 ay sonra Allah nasip ederse tekrardan buradan sonucu belirtirim.

Çok geçmiş olsun tekrardan, umarım önümüzdeki ultrasonda komple kurtulmuş olduğun haberini alırsın :)

Hangi hastanede olmuştunuz acaba, il ilçe olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnestezistAdayi

Çok geçmiş olsun tekrardan, umarım önümüzdeki ultrasonda komple kurtulmuş olduğun haberini alırsın :)

Hangi hastanede olmuştunuz acaba, il ilçe olarak?
    Doktorum Liv Hospital'den Cüneyd Sevinç ama ameliyatı Dora Hospital'de yaptı İstanbul Beşiktaş'ta.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.