Şimdi Ara

Vanlıyım sorularınızı alayım (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
199
Cevap
1
Favori
2.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaplumbağa besleyen kedi

haklısın hocam uğraşılmaz bunlarla burda vatansever olmak kolay değil zoruma gitti onun için

dom derken anlamadım

hayır uranyum çıkarmak için uydurulan bir yalan

Ya aga bi aşiret bu ya. Ben de bilirim baya bak aşiretleri burikiler domlar hattusiler kalele aşireti falan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mesele ırk meselesi değil hocam böyle kopuklarla iş yapılmaz

şimdi anladım hocam ben torunum burikileri tanırım burunlarında kaybediyolar
  • aynen abi bunların hepsi kırma soylarının nereye dayandığı bile belli değil
  • Kürt müsün
  • KLASİK KÜRT BÖYLE CAHİLLİK OLMAZ ARKADAŞ BU NE SAYGISIZLIKTIR YAV BİRAZ ADAM OLUN YAŞADIĞI BÖLGEDEN DOLAYI KÜFÜR EDİLİRMİ YA ASIL CAHİL SENSİN HEM ADAM ZATEN TÜRKÜM DEMİŞ VE EN ÖNEMLİSİ VATANSEVER YOBAZ
  • tmm ben bişe demiyorum. küfür de etmedim yaptıım hatanın farkındayım ama onlarda rahat durmuyor. konuştukça bende konuşuyorum sonra banlar coşuyo gene
  • ABİ MAL OLU MAL NEDİR PEKİ ADAM BİŞEY DEMEMİŞKİ VATANSEVERİM DEMİŞ KÜRT OLDUĞUNUDA SÖYLEMEMİŞ SONUÇTA HEPİMİZ BU ÜLKEDE YAŞIYORUZ VE BARIŞ İÇİNDE OLMALIYIZ HATANIN FARKINA VARMAN MUTLU EDİCİ AMA ADAMIDA SEN COŞTURMUŞSUN GEL DÖV BENİ FALAN ADAM DA SİNİRLENMİŞ NEYSE UMARIM MESELA ARANIZDA HALLOLUR
  • ADAMLAR ORTADAN KAYBOLDU HERHALDE BEYLER BAŞLARINA Bİ ŞEY GELMİŞ OLMASIN YOKSA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-42CE9ACC0 -- 18 Ekim 2013; 15:31:32 >

• 10 sene önce Erciş de 10. Piyade tugayinda askerdim.unutamam oralari, tezkereye gelirken ordan aldığım kazagi deprem olunca yardım diye oraya göndermistim.

• bende özalpte askerdim.

her gordugum vanlıya soruyorum sanada sorayım:

heylete serita ne demek ?

yazılışı farklı olabilir lakin yazıyı okudugun gibi telefuz ediliyor.
    bi vanlı arkadas soylerdi bana. kime sorduysam bilmiyor kendide soylemezdi.
  • van ın anlamı ermenicede şehir demekmiş
  • O üniversite göründüğü kadar dandik mi gerçekten?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jervis

van gölü canavarı var mı?

Arkadaş uranyuma falan bağlamış; bilmemesi normal canavar efsanesi o daha doğmadan ortaya çıktı. Şimdi sıkı durun gerçekleri anlatıyorum. Ege Bölgesinde yapılan deve güreşleri için İran dan kaçak deve getirilir. Bölgede yol kontrolleri çok olduğu için tekne ile gölü geçirmek isterler. Hayvanların ayakları hareket etmemeleri için bağlıdır. Tekne alabora olur ve develer göle düşer. Boğulan hayvanlar uzaktan görüldüğünde hiç bir şeye benzetilemez. Böylece canavar efsanesi doğar. Gerçekler bilinmesine rağmen bölge tanıtımına etkisi olduğu için efsane devam ettirilir.

• yanlış anlamışsın o kesin heyrane seritadır büyük ihtiml kafan kurbanı olam belki küfür etmek istemiş de olabilir
  • İngiltere orda kurulmuş, o yüzdende adı ilk şehirleri olduğu için van olmuş deniyor. Doğru mu?
  • van zaten ermeni şehriymiş ercişin adıda eganis o da ermenice

abd den keşif ve dalgıç ekibi gelmişti biara uranyum testi için

ewt üniversite dandikliği var ama diş bölümü türkiyed ilk 5e girer
  • Van golü canavarı gerçek mı yoksa turizmi canlandırmak için mı uyduruldu?

• ewt anlıyorum gerçekten vefalı ve düşüncelisiniz sağolun

araştırmacı yazar aytunç altındalın yaptığı araştırmaya göre türkiye ismini keltlerden almıştır bu ırk ingilizlere dayanırmış ve kurucuları bunlarmış çok büyük ihtimalle doğrudur yanlış hatırlamıyorsam
  • uydurulan bir efsane bu arada avatarınızdaki sn osman pamukoğlu mu kendilerini çok beğenir ve takip ederim de
  • Az önce anlattım.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.