Şimdi Ara

Vakaa sayıları gizleniyor iddiası (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
3
Favori
19.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
220 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ortada tabipler birliğine mi yoksa akp ye mi inanırsın diye soru var,
    Sonuç belli değil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi man utd -- 2 Ağustos 2020; 15:7:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimse anlamasın diye yakında bu şekilde açıklanacak herhalde.
    Vakaa sayıları gizleniyor iddiası

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İstanbul Silivri tarafı Kumburgaz, Selimpaşa sahiller insan kaynıyor. Sosyal mesafe yok maskeler çenede kimsenin umrunda değil. Arabalarla gelip sahil kenarlarında yatıp yemek yiyorlar açık havada. Umumi tuvaletlere maskesiz girip çıkan mı ararsın, öksüre öksüre karpuz kesen mi ararsın hepsi var.

Vakalarda artış kaçınılmaz. İşin kötü tarafı bayramda virüsü alanlar işe döndüğünde iş ortamındaki kişilere ve ailesine de bulaştıracak. Ama insanlar da çok bıktı artık yapacak bir şey yok sanıyorum akışında gidecek artık.

• Muhalefen şu vaka sayısını gizliyorlar yalanından bıkmadı gitti. Hasta sayısı ve ölüm üstünden bile siyaset yapmaya oradan hükümeti vurmaya çalışıyorlar ilk günden beri. Ellerinde hesap makineleri ölü oranı hesapladılar sabah akşam sırf hükümet zor durumda kalsın diye. Ülkesini yermeye kötü göstermeye güvensiz diye çığırtkanlık yapmaya bayılıyorlar.

Şimdi sistem şu senden korona belirtileri varsa. ( Yüksek ateş halsizlik nefes alamam vb... Sana test yapıyorlar. Sana yakın zamanda kimlerle görüştün ve temas kurdun onlarıda soruyorlar. Bu kişilerde hastalığın belirtileri yoksa test yapmıyorlar ama eve gönderiyorlar ilaçlar veriyorlar 14 gün karantida kal deniyor. şikayetin olursada gel test yapalım ve hastaneye yatıralım diyorlar.

Öbür türlü her ipini koparana test yapmak israfa girer. Hemde insanları gereksiz hastanede yatırmış ve masraf etmiş olursun.

• Doğanın en basit kanunu işleyecek işte daha ne istiyorsunuz. Güçlü olan yaşar bu kadar basit..

Gezenleri canı gönülden destekliyorum

• Günaydın arkadaşım :)

Sağlık bakanımız klimalı ofisinde twit atıyor

Kızım yaz oraya 980 vaka, 17 vefat.

Ama bakanım....

Yaz sen yaz.

Ülkemiz yazın para kazandığı için kısıtlama getirmiyorlar. Turist, esnaf, plajlar vs vs.

Atıyorum kış 3 ay daha devam etseydi yine kısıtlama getirirlerdi.

1) Ülke yazın para kazanıyor.
    2) Kasada para kalmadı.

Bu iki sebepten dolayı kısıtlama getirmeye korkuyorlar.

Benim mahallemde 2 kişi öldü yahu. Düşünün kaç mahalle var.

Ölü sayısı 10k +
    Vaka sayıları 500k +

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 2 Ağustos 2020; 18:43:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Buna şaidim. Eşimin iş arkadaşı ilaç verip eve gönderildi. Birde test yaptırılmayanlar var duyduğumuz.

Korkum okullar açılacak üstüne kış geliyor

Mart ayında da bu böyleydi, ilaç verilip eve yollanıyordu, ve sadece yurtdışından gelenlere sadece test yapılıuordu

• por favor kullanıcısına yanıt
    Test sayısı az olsa bile, uygun bir modelleme ile, az sayıda numuneden, toplumun geneli için istatistiki bir tablo ortaya çıkartılabilir. Bu zor bir şey değil; anket şirketleri hep yapıyor.

Sonuç olarak, devlet zaten bunu yapıyordur ama enflasyon ve işsizlikte de yaptığı gibi, hükümet örtbas ediyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İşin içinden biri olarak maalesef ki açıklanan sayılar doğru değil , ekonomi turizm ve diğer nedenlerle yeniden karantina zor fakat sayılar dogru ve şeffaf açıklansa en azından halkta rehavet olmaz,tedbirler bırakıp yayılım bu kadar fazla olmaz. İlk zamandan beri hiç bu kadar hasta olmamıştı

• Ben o paylaşılan tabloya asla inanmadım, inanmıyorum.Bütün millet dışarıda fink atıyor.Herkes normale dönmüş.Sahiller tıklım tıklım insan kaynıyor.Bizi niye karantinaya soktular?

İnsandan insana kolay bulaşıyor diye önlem aldılar.Şimdi bakıyorsun hiçbir şey olmamış gibi millet dışarıda.Sosyal mesafe fln hikaye zaten.Günlük bulaş sayısı en az 2000 bence.Benim asıl korkum mevsim geçişinde vaka sayılarının pik yapması.Genelde korktuğum başıma geliyor zaten.

• Geçen gün yakınımı götürdüm doktora başka bir sebeple. Testler yapıldı, yapılması gereken başka testleri ise doktor korona bulaşma riski yüzünden yapmadı ve yazmadı. Çünkü hastane mikrop kaynıyormuş ve dediği hastane daha yeni açılan SSK Okmeydanının yenisi. Ben kendim için gittiğimde doktorla konuşurken gözede randevu alayım mı diye sorduğumda, erteleyin ve mümkün olduğu kadar hastaneden uzak durun dedi doktor. Doktorların odalarında doktor masası ile hastanın oturduğu sandalye arasında 2 metreden fazla var, neredeyse kapının önünde oturuyorsunuz. bu bile durumun hala sürdüğünü gösteriyor. o yüzden devletin dediklerine inanmayın. devlet her konuda her dönem işine geleni söyler, yalan söyler. siz korunmanızı yapın, maskenizi takın. Maske takmayanlardan uzak durun, ya da benim yaptığım gibi çok yaklaşırlarsa ayağınızla itin :)

• ayyynen öyle, mitte çalışan eniştem dedi türkiyede aslında 73 milyon vaka varmış, covidden ülkenin yarısı ölmüş de akp italya ile birleşip verileri gizliyormuş.

• Şu video geldi aklıma Vakaa sayıları gizleniyor iddiası 

https://videonuz.ensonhaber.com/izle/korona-provokatoru-yakalaninca-eglence-amacli-yaptim-dedi

Yalan korona haberleri yapıp sosyal medyada yayan adamı sabaha karşı 4-5 gibi alıp karakolda özür diletmişlerdi tamamen eğlence amaçlı yaptım diye.

Üste yazanlarda bana öyle geliyor böyle konuların şakası olmaz. Bir şikayete bakar evinizden alınırsınız ve insanlara yalan bilgi vermek kin ve nefret söylemi oluşturmak ayrıca halkı arasında korku ve paniğe neden olmaktan ceza bile alabilirsiniz. Yok ben hastanede çalışıyom heryer koronaymış yok dayım hastanede hademe o görmüş hergün yüzlerce insan ölüyormuş. Eniştem eski MİT'çi o duymuş gibi saçmalıklara inanmayın.

• Ne Turkiye’de ne de Dunya’da vaka sayisi olen belli degil.

• Annem eczacı ve bursada hastanede çalışıyor. Doktor arkadaşlarının dediğine göre hastanede hasta için yer bile bulamıyorlarmış. Her yer tıklım tıklım doluymuş ve İstanbul'daki tanıdığı doktorlar da aynı şekilde söylüyor ama gelgelelim vaka sayısı düşüşte. Şaka gibi cidden. Bunları dile getirince de niye gizlensin kardeşim deli misiniz diyorlar

• Ben normalde rakamların gizlendiğine çok inanmıyorudm taa ki malatya valisi bu açıklamayı yapasıya kadar

• 88mph 8 kullanıcısına yanıt

Alıntı

metni:
    -Klasik Müzik Piyano Cover Kanalım-

OFF TOPIC smileyi nerde bilmiyorum ama.. Bravo! ve de teşekkürler.

Yoksa siz, eski Rachmaninov (Рахманинов) nickli üye misiniz? Otomobil forumuna çok yazardı ve kril harfli nicki vardı.

• Karbon 12 K kullanıcısına yanıt

Daha önce sınırsız banlanmış üyelerin yeni hesap alması yasak. Yönetim farkederse yeni hesabıda banlar. Kurallara çok uyan bir insanım ben :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.