Şimdi Ara

VAIO FW Serisi Fan Club-'Seri sahipleri kulübü' (237. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.748
Cevap
10
Favori
307.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maimelek

sorunu az çok çözdüm.

ancak yinede 1600-900 seçeneği yok malesef.bi çok seçenek geldi ama.driver versiyonundan kaynaklanıyor sanırım.şu an bu çözünürlüğü kullanan varsa yardımcı olursa sevinirim.ekranı full hd olanlar için sölüyorum yine hatırlatıyım.fw21e gibi olanlar zaten bu çözünürlüğü kullanıyor.ancak fw21z yada fw31zj olanlar bu çözünürlüğü nasıl elde ettiklerini yazarlarsa memnun olacam.

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşlar;

vgn-fw21e sahibiyim.dün windows 7 64 bit kurdum.yalnız fn tuşlarının çalısması .....vb.sorunların gitmesi için driverların belli bir sıra ile kurulması gerekıyordu.ben o listeyı kaybetmısım.bana driverlar hangi sıra ile kuracagımı hatırlatabilir misiniz? şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: GÜRCAN99

merhaba arkadaşlar;

vgn-fw21e sahibiyim.dün windows 7 64 bit kurdum.yalnız fn tuşlarının çalısması .....vb.sorunların gitmesi için driverların belli bir sıra ile kurulması gerekıyordu.ben o listeyı kaybetmısım.bana driverlar hangi sıra ile kuracagımı hatırlatabilir misiniz? şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum...

Alıntıları Göster
    hala kullanan var mı fw21e modelini
    bir sorum olacak,
    ram takviyesi yapılıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: undermunder

hala kullanan var mı fw21e modelini
    bir sorum olacak,
    ram takviyesi yapılıyor mu?

Alıntıları Göster
    bilgisayarı kırılmış yada kullanılamaz arkadaşlara soruyorum...
    çalışması şartıyla fw21z yada benzeri ekranı ve bluray yazabilen sürücüsünü satmak isteyen arkadaşlar varsa bana özelden ulaşmalarını rica ediyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: f_desat

selam arkadaşlar. elimde lisanslı home premium yüklü sony fw41et var. üzerindeki blueray sürücüsünden windows 7 64 bit yüklemek istediğimde şimdi yükle seçeneğinden sonra cd/dvd bulunamadı diye uyarı geliyor.

usb 'den harici dvd bağladım. onda da dosyaları genişletirken bazen %40 da bazense %95 ten sonra dvd okumayı kesiyor. ve kurulum tamamlanmıyor. Ne yapmam gerekiyor. yardım lütfen.

bu arada orjinal vista dvd 'sinden sorunsuz kurulum yapabiliyorum.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bende 31j laptop var winy 32 bit orjinal kurdum tüm driverlari kurdum ama bluray okuyucu görünmüyor bilgisayarın içinde aygıt yöneticisinde soru işaretli olarak görünüyor model bilgisinden driveri bulfum yükledim birtürlü sonuç alamadım yardımcı olacak varmı arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuzey19

Arkadaşlar bende 31j laptop var winy 32 bit orjinal kurdum tüm driverlari kurdum ama bluray okuyucu görünmüyor bilgisayarın içinde aygıt yöneticisinde soru işaretli olarak görünüyor model bilgisinden driveri bulfum yükledim birtürlü sonuç alamadım yardımcı olacak varmı arkadaşlar?

Alıntıları Göster
    konu içi arama yapın sayfalarda drivlerlar la alakalı bi suru cevap ver... her defasında da soruluyor...

http://esupport.sony.com/US/p/select-system.pl?model_type_group_id=10

buradan model girerek driverlara erişebilinir... ama driver ların belli bi sırayla kurulması lazım, eski sayfalara bi göz atın...

ram takviyesi için eğer ddr2 yse laptop, ram slotları ddr3 desteklemiyor bilginiz olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem1990

konu içi arama yapın sayfalarda drivlerlar la alakalı bi suru cevap ver... her defasında da soruluyor...

http://esupport.sony.com/US/p/select-system.pl?model_type_group_id=10

buradan model girerek driverlara erişebilinir... ama driver ların belli bi sırayla kurulması lazım, eski sayfalara bi göz atın...

ram takviyesi için eğer ddr2 yse laptop, ram slotları ddr3 desteklemiyor bilginiz olsun...

Alıntıları Göster
    arkadaşlar win7 yi baştan kurdum. sadece on screen displayi vede fn tuşlarını yüklemek istiyorum. hangi driver

• quote:

Orijinalden alıntı: salimmm_06

bilgisayarı kırılmış yada kullanılamaz arkadaşlara soruyorum...
    çalışması şartıyla fw21z yada benzeri ekranı ve bluray yazabilen sürücüsünü satmak isteyen arkadaşlar varsa bana özelden ulaşmalarını rica ediyorum...

teklifin hala geçerli mi? bende fw11s modeli var. uyarsa görüşebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: infrared

arkadaşlar win7 yi baştan kurdum. sadece on screen displayi vede fn tuşlarını yüklemek istiyorum. hangi driver

eger sorunun cevabini halen bulamadiysan ben yazayim. Sirasiyla

Sony Shared Library
    Setting Utility Series
    Vaio event Service _ bu senin tuslarini calistirir

vaio Battery Checker
    vaio Power Controlle
    Vaio control center

Bunlar zorunlu programlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperdeniz

quote:

Orijinalden alıntı: infrared

eger sorunun cevabini halen bulamadiysan ben yazayim. Sirasiyla

Sony Shared Library
    Setting Utility Series
    Vaio event Service _ bu senin tuslarini calistirir

vaio Battery Checker
    vaio Power Controlle
    Vaio control center

Bunlar zorunlu programlar

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Bende Fw463j/b model laptop var.Bu laptoplar quad işlemciyi destekliyor mu bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Byzasz -- 24 Ekim 2012; 17:52:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Byzasz

Arkadaşlar Bende Fw463j/b model laptop var.Bu laptoplar quad işlemciyi destekliyor mu bilen var mı?

Alıntıları Göster
    FW21E için batarya almak istiyorum.
    http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=VGP-BPS13%2FS&sra=hpa
    bunlardan başka alternatif var mı?
    (yurt dışı da olur)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 27 Kasım 2012; 21:09:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: undermunder

FW21E için batarya almak istiyorum.
    http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=VGP-BPS13%2FS&sra=hpa
    bunlardan başka alternatif var mı?
    (yurt dışı da olur)

Alıntıları Göster
    Merhabalar.

vaio fw 5 mtf kullanıyorum. 6gb olan ramimi 8 yapmak istiyorum ram de buldum ancak almadan önce aklıma takılan birşey var. bunu yapan var mı daha önce olduysa performansa ciddi bir katkı yapıyor mu.

Radeon hd 4650 var laptop'ta
    Bu gpu'yu değişmek mümkün mü? mümkünse hangi gpu'lar ile değiştirebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: invader7474

Merhabalar.

vaio fw 5 mtf kullanıyorum. 6gb olan ramimi 8 yapmak istiyorum ram de buldum ancak almadan önce aklıma takılan birşey var. bunu yapan var mı daha önce olduysa performansa ciddi bir katkı yapıyor mu.

Radeon hd 4650 var laptop'ta
    Bu gpu'yu değişmek mümkün mü? mümkünse hangi gpu'lar ile değiştirebilirim.

Alıntıları Göster
    Acil Ekran problemi arkadaşlar !!!

FW31J laptop ın ekranı göz kırpıyor ve sonrada karanlığa gömülüyor. Kapağı kapatıp açarsam geri geliyor ama sık sık bunu yapıyor. En son BIOS güncellemesini yaptıktan sonra biraz azaldı ama sorun halen devam ediyor. Ekranla ilgili donanımsal problem var gibi geliyor bana

Bu durumu yaşayan ve tavsiye edecek bir onarım merkezi olan varmı ? Ekranı değiştirme olayına girmem ancak bir parça değişimi olacaksa olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: vaiofw

Acil Ekran problemi arkadaşlar !!!

FW31J laptop ın ekranı göz kırpıyor ve sonrada karanlığa gömülüyor. Kapağı kapatıp açarsam geri geliyor ama sık sık bunu yapıyor. En son BIOS güncellemesini yaptıktan sonra biraz azaldı ama sorun halen devam ediyor. Ekranla ilgili donanımsal problem var gibi geliyor bana

Bu durumu yaşayan ve tavsiye edecek bir onarım merkezi olan varmı ? Ekranı değiştirme olayına girmem ancak bir parça değişimi olacaksa olabilir.

Alıntıları Göster
    sony f serısı uretımınden kalktımı acaba yenı serı olacak mı usa sıtesınden bakıyorum f serısı ortada yok .

• quote:

Orijinalden alıntı: ali25

sony f serısı uretımınden kalktımı acaba yenı serı olacak mı usa sıtesınden bakıyorum f serısı ortada yok .

Alıntıları Göster
    Selamlar,

Vaio VPCF1 makinayı yere düşürdüm ve açma tuşu bölümü dağıldı.

Kırılan plastik tuşun arkasında kalmış olan swice kalem ucu ile bastırmak suretiyle pc yi çalıştırabiliyorum.

Sanırım gri kasanın değişmesi gerek.

Bu işi gerçekten orjinal olarak nereye yaptırmalıyım.

Yoksa alternatif tamir yolları yerine direkt olarak servise yollayıp hiç uğraşmamalımıyım?

Konuya vakıf arkadaşların öneride bulunmasını rica ediyorum.

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.RyaN

Selamlar,

Kırılan plastik tuşun arkasında kalmış olan swice kalem ucu ile bastırmak suretiyle pc yi çalıştırabiliyorum.

Yoksa alternatif tamir yolları yerine direkt olarak servise yollayıp hiç uğraşmamalımıyım?

Saygılar

bence hiç uğraşmayın geçen sene bana da aynısı oldu bikaç defa uyuya kaldığımdan dolayı düşmüştü. en sonunda götürdüm servisine, belçikadan komple kasa geldi (hassas noktalar dahil oluyor) toplam 300 tl gibi bir maliyetim oldu.. yaptırdıktan sonra yine düştü bikaç defa fakat durumu iyi şuan.. bir sıkıntı görünmüyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: blumenberg

quote:

Selamlar,

Saygılar

bence hiç uğraşmayın geçen sene bana da aynısı oldu bikaç defa uyuya kaldığımdan dolayı düşmüştü. en sonunda götürdüm servisine, belçikadan komple kasa geldi (hassas noktalar dahil oluyor) toplam 300 tl gibi bir maliyetim oldu.. yaptırdıktan sonra yine düştü bikaç defa fakat durumu iyi şuan.. bir sıkıntı görünmüyor :)

Cevabınız için teşekkürler.

Bende dediğiniz gibi düşündüm ve pc yi servise teslim ettim.

Yalnız biraz yavaş ilerliyorlar. 15 gün oldu hala bir cevap alamadım.

Bekliycez artık...

Saygılar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: blumenberg

quote:

Selamlar,

Saygılar

Cevabınız için teşekkürler.

Bende dediğiniz gibi düşündüm ve pc yi servise teslim ettim.

Yalnız biraz yavaş ilerliyorlar. 15 gün oldu hala bir cevap alamadım.

Bekliycez artık...

Saygılar

Alıntıları Göster
    Malum bende de 2008 yılında aldığım emektar FW21z'm var halen onu kullanıyorum ancak "W,A,S,D", ve "CTRL" tuşum malesef teklemeye, zaman zaman basmamaya başladı, zaten malumunuz oyun performansı da bir hayli geride kaldı, klavyesini değiştirmeyi düşünüyorum ancak hazır sökmüşken upgrade manasında fikirlerinizi alayım dedim, yoksa hiç bulaşma mı dersiniz? Bir çok manada işimi görsede oyun performansını yükseltebilirsem kendisi ile bir kaç sene daha idare etmek istiyorum. Şimdiden ilginizden ötürü teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kay1PRuH

Malum bende de 2008 yılında aldığım emektar FW21z'm var halen onu kullanıyorum ancak "W,A,S,D", ve "CTRL" tuşum malesef teklemeye, zaman zaman basmamaya başladı, zaten malumunuz oyun performansı da bir hayli geride kaldı, klavyesini değiştirmeyi düşünüyorum ancak hazır sökmüşken upgrade manasında fikirlerinizi alayım dedim, yoksa hiç bulaşma mı dersiniz? Bir çok manada işimi görsede oyun performansını yükseltebilirsem kendisi ile bir kaç sene daha idare etmek istiyorum. Şimdiden ilginizden ötürü teşekkür ederim.

klavyeyi değiştirmeniz gerekiyor, fakat her yerde bulunabilecek birşey değil, sıfır fiyatı ne kadardır bilemiyorum ama sorup öğrenmek lazım, aslında bunu uygun fiyata verip üzerine koyup macbook air almak lazım, kız kardeşe aldım baya iyimiş, kullandıkça daha da hoşuna gidiyor insanın..

bu aradaa bendee de s tuşu basmıyor şuan, d tuşu da arasıra fazladan basıyor.. :) performans olarak hala beni tatmin ediyor, bunların yanında batarya bitik durumda 5 dk dayanmıyor.. artık fw21z'yi evde desktop olarak kullanmaktayım, laptop olarak ipad aldım onla haşir neşirim.. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Lp_640

Merhaba Kay1PRuH,

Yaklasik olarak ayni sürede bilgisayari almisiz ki geçmiş zamandan sizi hatirliyorum,

Ben de bilgisayarda güc girişinin kirilmasi, muhtelif düşürmeler ve kasada asinmalar gibi sorunlar yasadim fakat hala daha benim için cok değerli...
    Uzun süre önce OCZ 120 gb lik bir SSD harddiske geçiş yaptım, genel anlamda dosyalama için harici harddisk kullaniyorum.
    Izlenimlerim;
    - Performansa önemli katkisi var,
    - Bilgisayarda asiri isinma gibi bir sorun oluşturmuyor,
    - Sarj tüketimi yüksek,

Önerim;
    - Mevcut sisteminizi yedekleyip hardiski bir kenara koyun,
    - 250 - 300 tl arasinda, 90 - 120 gb kapasitesinde yeni nesil harddisk ile bilgisayarinizi keyifle kullanmaya devam edin.

Kolay gelsin,
    Ugur

Merhabalar, ben de sizi hatırlıyorum. Bilgisayarımın klavyesi ile ilgili bir sorun yaşadım ve ebay'dan bir klavye seti sipariş ettim klavye çerçevesi ile birlikte 75,00 TL civarı bir bedele mal oldu. Türkçe harflerimin klavye üzerindeki baskılarını kaybetmiş oldum ama mühim değil zaten tuşlara baktığım söylenemez. Şarj girişi konusunda hep temkinli davrandım çok şükür kırılmadı bende. Bataryam öldü yeni bir batarya ihtiyacım olduğu kesin. Performans olarak da harddisk kesinlikle değişmeli çünkü ciddi ses yapar hale geldi. İşlemci fanını temizlemek için bilgisayarı komple söküp termal macunu yeniledim. İç dizayn cidden birçok bilgisayara göre çok daha kolay açılıp takılabiliyor. Fan batmamıştı enterasan şekilde. Ciddi bir kirlenme olduğunu söyleyemem ama yeni macundan sonra ısınma iyiden iyiye azaldı. Harddisk değişimini göz önünde bulunduracağım. Bataryayı da ebay üzerinden sipariş edip etmeme konusunda kararsızım. Sonuçta evde fişe takılı kullanıyorum, dışarı pek çıkartmıyorum. Kasa kalitesi düşündüğümden zayıftı çünkü bir çok yerinde kılcal çatlaklar oluştuğunu gözlemledim. Gerçi dizüstü bilgisaytar için 4-5 yıl çok çok uzun bir süre, yeni bir dizüstü almayı dönem dönem düşünsem de benim emektardan ayrılmak zor gelmiyor desem yalan olur. Sony markasını oldum olası sevdim nitekim PSP go, walkman ve Xperia Z telefonumun yanında 2. hattımı halen W810i üzeirnde kullanıyorum. Türkiye'deki Sony servisi keşke markaya yakışır şekilde çalışsa, her ne kadar cihazlarımın "Eurasia" garantili olmasına özen göstersem de servisin kesinlikle baştan savma politikası izlediği konusunda eminim. Açıkçası bilgisayar konusunda Sony'nin ürünlerini Türkiye'de bozulmamasına dua ederek kullanmak gerekiyor. Bilgilendirme için tekrar teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kay1PRuH

quote:

Orijinalden alıntı: Lp_640

Merhaba Kay1PRuH,

Yaklasik olarak ayni sürede bilgisayari almisiz ki geçmiş zamandan sizi hatirliyorum,

Ben de bilgisayarda güc girişinin kirilmasi, muhtelif düşürmeler ve kasada asinmalar gibi sorunlar yasadim fakat hala daha benim için cok değerli...
    Uzun süre önce OCZ 120 gb lik bir SSD harddiske geçiş yaptım, genel anlamda dosyalama için harici harddisk kullaniyorum.
    Izlenimlerim;
    - Performansa önemli katkisi var,
    - Bilgisayarda asiri isinma gibi bir sorun oluşturmuyor,
    - Sarj tüketimi yüksek,

Önerim;
    - Mevcut sisteminizi yedekleyip hardiski bir kenara koyun,
    - 250 - 300 tl arasinda, 90 - 120 gb kapasitesinde yeni nesil harddisk ile bilgisayarinizi keyifle kullanmaya devam edin.

Kolay gelsin,
    Ugur

Merhabalar, ben de sizi hatırlıyorum. Bilgisayarımın klavyesi ile ilgili bir sorun yaşadım ve ebay'dan bir klavye seti sipariş ettim klavye çerçevesi ile birlikte 75,00 TL civarı bir bedele mal oldu. Türkçe harflerimin klavye üzerindeki baskılarını kaybetmiş oldum ama mühim değil zaten tuşlara baktığım söylenemez. Şarj girişi konusunda hep temkinli davrandım çok şükür kırılmadı bende. Bataryam öldü yeni bir batarya ihtiyacım olduğu kesin. Performans olarak da harddisk kesinlikle değişmeli çünkü ciddi ses yapar hale geldi. İşlemci fanını temizlemek için bilgisayarı komple söküp termal macunu yeniledim. İç dizayn cidden birçok bilgisayara göre çok daha kolay açılıp takılabiliyor. Fan batmamıştı enterasan şekilde. Ciddi bir kirlenme olduğunu söyleyemem ama yeni macundan sonra ısınma iyiden iyiye azaldı. Harddisk değişimini göz önünde bulunduracağım. Bataryayı da ebay üzerinden sipariş edip etmeme konusunda kararsızım. Sonuçta evde fişe takılı kullanıyorum, dışarı pek çıkartmıyorum. Kasa kalitesi düşündüğümden zayıftı çünkü bir çok yerinde kılcal çatlaklar oluştuğunu gözlemledim. Gerçi dizüstü bilgisaytar için 4-5 yıl çok çok uzun bir süre, yeni bir dizüstü almayı dönem dönem düşünsem de benim emektardan ayrılmak zor gelmiyor desem yalan olur. Sony markasını oldum olası sevdim nitekim PSP go, walkman ve Xperia Z telefonumun yanında 2. hattımı halen W810i üzeirnde kullanıyorum. Türkiye'deki Sony servisi keşke markaya yakışır şekilde çalışsa, her ne kadar cihazlarımın "Eurasia" garantili olmasına özen göstersem de servisin kesinlikle baştan savma politikası izlediği konusunda eminim. Açıkçası bilgisayar konusunda Sony'nin ürünlerini Türkiye'de bozulmamasına dua ederek kullanmak gerekiyor. Bilgilendirme için tekrar teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar selamlar, 3 yıldır kullandığım vaio vgn-fw41et modeli bilgisayarım çok ısındığı için laptop sephası almaya karar verdim. Ürün olarak bu ikisi hoşuma gittihttp://www.hepsiburada.com/liste/tx-ergonomix-14cm-led-fanli-5-kademeli-yukseklik-ayarli-4-port-usb-hub-li-9-17-notebook-stand-ve-sogutucu-txacnbergo/productDetails.aspx?productId=bs42150&categoryId=106859&navq=categoryid%3d106859%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3dbs42150%26fh_lister_pos%3d1%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_42%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_42_115714%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_42_115714_106859%257d%26fh_eds%3d%25c3%259f%26fh_refview%3dlister

http://www.hepsiburada.com/liste/tx-soundmax-2x3w-hoparlorlu-140mm-mavi-led-hydro-bearing-fanli-7-17-notebook-sogutucu-txacnbsm/productDetails.aspx?productId=bs130717&categoryId=106859&navq=categoryid%3d106859%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3dbs130717%26fh_lister_pos%3d8%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_42%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_42_115714%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_42_115714_106859%257d%26fh_eds%3d%25c3%259f%26fh_refview%3dlister

bu hoşuma gitti fakat bu modellerin ekranları tamamen açılmıyor biliyorsunuz. 1. linkteki üründe laptop sehpada iken ekran açı problemi yaşarmıyım kullanan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emryrgc -- 2 Temmuz 2013; 19:27:42 >

• 
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.