Şimdi Ara

VAIO CS ÇILDIRTAN FAN SESİ!!!!!!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
18.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye de bu kadar satılan VAIO CS serisi sahipleri nerdesiniz yaa??!! Bu fanlarınızdan gelen sese nasıl tahammül ediyorsunuz yoksa bu ülkede bi tek benim aldığımda mı bu sorun var kime sorsam "AAA Benimkinden de geliyo bu ses" diyolar ama nasıl bi ülkeyiz herkes aldığı ürünü hatasıyla kabullenmiş ses gelse de üretiminde bi hata olsa da vee SONY de bu hatayı yurtdışında kabul etse de bizden kimse çıkıp bu sorunu servise götürmüyor. Hal böyle olunca servis de bu üründen Türkiye de çok sattık, üretim hatası olsaydı hepsinin geri getirilmesi gerekirdi demekki hata yok diyebiliyor. yaa kardesim google da bi "sony vaio cs fan problem" yaz bi arat bakalım, forumlarda sayfalarca dolusu hakkında yazılmış şikayet var, youtube da kayıtları bile var. Hadi laptop ısınıyor, fan sürekli sesli bi şekilde çalışıyor onlara cevapları var; aldığınız laptop performanslı bi laptop ısınır, fanı da çalışır. YAA KARDEŞİM PEKİ FAN NİYE HER ÇALIŞIP DURDUĞUNDA Bİ YERE TAKILIYOMUŞ GİBİ ""TRRRRRRRRRRRTTTT"" DİYE SES ÇIKARTIYOO!!!
    Ve bunu performanslı bi laptop olduğundan(!) her 4 saniyede bir tekrarlıyor??? Biraz sessiz bi ortamda insan bilgisayarda çalışırken bu sese dayanabilir mi yaaa insaf edin be kardeşim!! Şimdiye kadar herşeyimi özellikle Eurasia dan olmak üzere SONY alan ben ve benim gibi bu kadar SONY müşterisini kaybetmeyin, SONY VAIO nun adını kötüye çıkartmayın da yurtdışında olduğu gibi kabul edin hatanızı ALIN ŞU LAPTOPLARI GERİ!!

• bence bu feryadını burada dile getirmenin yanında sony'ye mail gönder.
  • Hangi modelmiş bu? Serinin tüm modellerinde mi böyle?
  • Maili bırak adamlarla telefonda bi saat tartıştım. bozuk plak gibi sıkışınca hep aynı şeyi söylüyorlar: "gönderin test edelim, donanımsal bi arıza tespit edersek değişim yapılır" ama bu testleri ben çok iyi biliyorum ya neyse... Bu arada model CS11S/Q. Bu model(ve diğer renkleri) bu aralar çok satıldı Türkiye'de. yabancı forumlarda sesin gittikçe arttığından bahsediliyor, ki benim de sesi farketmem 4 gün sonra oldu ondan önce HD den geldiğini sanıyordum. bence çoğu henüz farketmedi bile bu sorunu, ya da farketti ama ne yapacağını bilmiyor. Ben bu modele sahip bildiğim bikaç kişiye sordum, onlarda da aynı sorun varmış fakat işin ilginci ben söyleyene kadar harekete gecmemişler. Bu şekilde diğerlerinin de olduğuna eminim, lütfen etrafınızda bu sorundan muzdarip tanıdıklarınız varsa bilgilendirin.
  • Merhaba,
    Bu konuyu burada konuşuyoruz, çözümsüz bir problem değil:
    http://forum.donanimhaber.com/m_27960839/tm.htm
  • Konunun arkasını bırakmayın derim eğer düzelmiyorsa,geçmiş olsun
  • Arkadaşım sen niye bu kadar celallendin yaa. Aynı problem benim aldığım cihazdada vardı. Cihazı aldığımın 3. günü servise gönderdim. Tamam yepyeni bilgisayarı servise göndermek hoş değil ama adamlarda telefondan arıza tespiti yapamazlar ya. Sony sorunu kabul ediyor zaten. Fanıda bir üst modelin fanıyla değiştirip gönderiyor. Problem yaşamak hoş bişey değilde ben bugüne kadar hiçbir servisten aranıp bizden başka bir isteğiniz var mı hemen çözelim dediklerini görmedim. Veya ben cihaz değişimi talep etmiştim. Piyasada aynı model bulşunmamasına rağmen ve servisin hiç mi hiç sorumluluğunda olmamasına rağmen oturup bir servis personelinin kırk yeri arayıp bir müşteriye yeni cihaz aradığını görmedim. Ki fatura tarihinden itibaren ilk bir aylık süre kapsamındayken bu problemden dolayı cihazı aldığın yere iade edebiliyorsun. Her halukarda kabul ediyorlar. Çok şikayetçiysen git at kafalarına. Niye kendini üzüyorsunki...

• yaw arkadaş biz 6 tane aynı modelden aldık sırasıyla bilgisayarlar zırıltı yapmaya başladı. en dayanıklısı benimki çıktı, 3. ay dayanabildi sonra sapıtmaya başladı. kimseye önermem sony vaio falan hepsi reklam-şekil. toshiba sony yokken de laptop üretiyordu, yine sonynin üstündeki bir çok parça da toshiba-hitachi karışımı. kesinlikle vaio almayın derim. ulen acerimi beğenmezdim bu laptoptan daha iyi çıktı. şu anda vaio laptopumla yazıyorum, yazar yazmaz bilgisayarı kapatacağım, yetti bu ses gayri.
  • modelleri konusunda bence bilgilendirelim arkadaşları hangi modelde problem yaptı.
  • sizinki sadece zırıltımı yapıyor ne kadar şanslısınız:D benim bilgisayarım hem zırlıyor hem titriyor ayriyeten bilgisayarın kenarları çıkıyor ama su gibi maşallah hiç donmuyo takılmıo
  • Bendede aynı sorun mevcut yalnız laptop yurt dışından alındığı için servisleri arama tenezzülünde bulunmuyorum. Arkadaşa verdikleri cevaplar malum. Ses çok sinir bozucu ama laptop'ta tık yok iyi çalışıyor tabiki şimdilik
  • Sony'i öldür hakkını yeme! Laptoplarda ısınma problemi diye bir şey olduğunu ve bunun için fanlı platformlar yapıldığını çok sonradan öğrendim. Sony'den sonra ekonomik diye bir adet MSI aldıktan sonra...
  • Satın aldığımda benim bilgisayarımda (VAIO CS21S) da fan sesi vardı. Şu aralar fan sesi iyice arttı sankı bir yerlere sürtüyormuş gibi sesler gelmeye başladı. Bende servise yolluyacağım ama bu aralar lazım olduğundan katlanıyorum.
  • CS31 de de fan sesi vardı sürtünme gibi kendiliğinden geçti
  • sizin gene iyi beyler bende bi fan sesi varki akıllara zararmors alfabesi resmen ve hiç durmak tükenmek bilmiyor
  • valla bende anı model yok ama baska model var gram ses yok yuklüykende yuksuzkende tek bir ses yok hatta arkadaslarımın bilgisayarları vapur gibi benimki bisiklet :) ama donanımsal bir hata vardır pesini bırakmayın waio da fan sorunu ilk defa duyuyorum.
  • Ne mutlu bana fan gürültüsü ile sony kullananlar kulübüne katıldım...
    Bu kadar iyi bir markaya bu kadar kötü fan sitemi...Akşam bilgisayarı açtım tek tek
    parçaları çıkarıp fanı temizledim, yağladım...bi çalıştırdım o ne ..ses daha çok arttı
    13 yıl önce aldığım Toshiba laptop bile hala ses çıkarmadan çalışıyor ama bu sony beni çok üzdü...
  • garanti süresi içinde gönderin servise düzeltilmesini isteyin bu kadar şikayet edene kadar
  • Merhaba
    Ben de sonynin s13 serilerinden birini almayi planliyorum ama hicbiryerde yorum bulamadim. Bu seride de fan veya isinma sorunu var mi? Veya baska bi sorun?
  • vaioların en büyük sorunu fan batarya ve kasa...kasaları çabuk eskir, fanlar birkaç ayda gürültülü çalışmaya başlar, batarya 7-8 ayda tamamen biter....bir vaio hayranı olarak artık toshiba kullanıyorum çünkü vaio ile uğraşamayacağım tüm serilerinde farklı kronik sorunlar var...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.