Şimdi Ara

Vaillant kombi ayar hakkında (atmoTEC/turboTEC plus) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
13
Favori
64.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlgi ve alaka için teşekkürler hocam. Kesin benim tesisattada bi hata yaptılar, sizinle aynı kombi olduğunu görünce dedim o kadar para verdik eğer bu sorunu yapıyorsa boşa vermişiz diye düşünüyordum. Sizede geçmiş olsun ben hemen tesisat şirketiyle görüşüp durumu düzelttireyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • T Square kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. İnşallah sizin sorunda en kisa sürede hallolur. Size de şimdiden geçmiş olsun.
  • Vuw 286/5-3 taktırdı ev sahibim kış başlangıcında. Havaların soğuduğu birkaç gündür oda termostatini 24 dereceye bir türlü çıkaramadı. Kombi 60 derecede ayarlı. Peteklere gelen su sıcaklığına baktığımda sürekli 35 derece civarında, nasıl bir yol izlemeliyim. Bahsettiğiniz ayarlara baksam cihaz için bir problem yaratır mi, yoksa direkt servis mi çağırayım. Teşekkürler.

Edit: d0 auto, d1 5, d2 5 yaptım. Daha kısa sürede ateşleme yapıyor ancak kalorifer sıcaklığı 40 derecenin üstüne çıkmadan 2 dakika civarında tekrar duruyor. Sistem boşta iken zaten 35 derece civarında. Yanı sadece 5 derece artıp tekrar beklemeye alıyor. D40 33 derecede, d41 ise 31 derece görünüyor.

Üşüyoruz yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GYKA -- 26 Aralık 2018; 20:53:43 >
  • altayselahattin A kullanıcısına yanıt
    harici pompa taktırdım ben benimki düzeldi. Harici pompa kombiye göre hareket ediyor.
  • Mahallemize doğalgaz gelmesi sonrası ben ve komşular doğalgaz bağlattık. Üst ve yan komşuda kablosuz sistem Vaillant kombi mevcut. Fakat termostatı 19 dereceye ayarlamama rağmen komşularımın 22 derece ayarı benim kombiyi de etkiliyor ve 22 derece yapana kadar sürekli çalışıyor.kombiye özel şifre konuyormuş. Bilen varsa bilgilendirirse sevinirim.

• alexxiev84 A kullanıcısına yanıt
    termostat ve kombiye bağlı ünite nin arka kısmında jumper dediğimiz bağlantılar var. farklı kombinasyonları deneyip bu sorundan kurtulabilirsiniz.
  • Arkadaşlar merhaba, vaillant turbotec plus Vuv242/3-3 modeli kullanıcısıyım. 6 yıldır sıkıntısız kullandığım kombi bu sene petekleri ısıtmıyor. Bu seneye kadar ayarladığım sıcaklık +5 -5 olunca otomatik devreye girip evi ısıtıyorum. Şimdi 45 derece ayarladıysam 32-33 dereceye kadar düşmeden kombi devreye girmiyor. Önerisi olan varsa sevinirim. Konuyu baştan sona okudum, yazılanları denedim ama olmadı. Oda termostatı yok, ev 130 metrekare.

• Yardımcı olacak birisi yok mu acaba?

• kapadokyalı93 K kullanıcısına yanıt
    Merhaba 6 yıldır hiç petek temizliği yapıldı mı ?

• hedayse kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşlar aynı konuya çok önceden köşelerdeki kararmadan bahsetmiştim, sıkıntıyı çözdüm bilgi için yazıyorum.

Evdeki nem oranı %65 üstüne çıktığı için sorunu yaşamışım, nem ölçer ile takip edip mümkün mertebe nem seviyesini 60 ı geçirmemeye özen gösteriyoruz. Bunun için salonun baca deliğine masaüstü usb fan taktım ve bunun için nem kontrol cihazı yaptırdım nem 55 e gelince fan duruyor 60 da tekrar açıyor. Ayrıca gün içinde ara ara evi 1 2 dk havalandırma yapıyoruz bu sayede rutubet derdinde de kurtulmuş oldum.

•  Vaillant kombi ayar hakkında (atmoTEC/turboTEC plus)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hedayse

Merhaba 6 yıldır hiç petek temizliği yapıldı mı ?
    Teşekkür ederim. Geçen sene yaptırmıştım petek temizliği, buradan bir cevap alamayınca filtre temizliği yaptım ve sorun çözüldü

• d00,d01,d02 son ve en iyi ayarlar nelerdir.

• Genel olarak her evin tesisati durumuna gore degismekle birlikte benim son ayarlarim;
    D0:12
    D1:1
    D2: 20
    Sicaklik: 45
    Oda sicakligi: ~23
    Dis sicaklik: ~-1
    Nem:55-60 bunu da cozebilirsem super olacak.
    24 saatlik tuketim: 7-8 ocak kullanimi dahil.

Mantigim şu: peteklerim sicak dursun iliklasinca kombi yeniden calissin.

• Merhaba. Vaillant vuw tr 200/2-5 revizyon:1 kombide D ayarlarına girdikten sonra yeşil LED sürekli yanıyor. Kombi sıcak su kısmında çalışırken normal eskisi gibi yanıp sönüyor. Durduğunda hiç çalışmazken sürekli yanıyor. Arıza giderme tuşuna 8 sn bastım, düzelmedi. Kapatıp açtım, düzelmedi. D menüden bir ayarı hata ile değiştirmiş olabilirim. Ama hangisi? Yardımcı olursanız sevinirim.

• GYKA G kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba nasil cozdun sorunu?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • torato T kullanıcısına yanıt

İnanın kendi yazdıklarımı anlayamayacak kadar uzaklaşmışım konudan. Oturduğum hangi kiralık evde yaşamışım böyle bir problemi onu bile hatırlamıyorum. Kusura bakmayın, yardımcı olamıyorum.

• GYKA G kullanıcısına yanıt
    Guzel cevapti😁

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Konu biraz eski ama turbotec plus kullanıyorum en verimli d00, d01 ve d02 ayarı nedir?

• Nebi64000 N kullanıcısına yanıt
    Ben de merak ediyorum bu d menüsü ayarlarini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sea_demon -- 29 Kasım 2022; 17:18:29 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.