Şimdi Ara

VAG Grubu Satış Temsilcileri! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
2.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bLooP

quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Aslında genellemek de doğru değil bende size çok nazik ve ilgili Audi bayileri söyleyebilirim, bu böyle gider pek sonuç alamayız kişiden kişiye bayiden bayiye değişiyor misali, ama şunu söylemek lazım ki aşırı bir yüceltme olmadan müşterinin kendisini iyi hissettirecek satış temsilcileri özellikle seçilmeli, kötü bayilerde var her marka için geçerli olabilir bunu belli bir gruba, ülke araçlarına indirgeyerek bakmamak lazım.

Hocam istanbul'daki 3 Audi bayisi hariç hepsine bizzat gittim.
    Gidemediklerimden de telefonla teklif isteyip mail adresi bıraktım.
    Gidemediğim bir bayiyi arayıp Pazar günü kaçta kapatıyorsunuz diye sorduğumda Çok doluyuz gelirseniz satış temsilcileri ile görüşemeyebilirsiniz dediler.

Şimdi bu insalar satış temsilcisi değil mi? Bende diyorum ki oraya araç opsiyonunu çıkaran bir adet tablet koysan bunlardan daha iyi iş yapar.
    Konuyu açtığıma da pişman oldum. VW gören premium, sahtekar bilmem ne diye yorum yapıyor.

VW muhabbetlerini görmezden gelin, fiyat aralığınız için passat seçilebilecek en iyi araçlardan biri bunu wosvosa pek sıcak bakmayan bi kişi olarak rahatlıkla söyleyebilirim zira 150-200 bin liralara çıkmayacaksanız bir çok seçilmesi muhtemel araç kafadan eleniyor arkadaşlar fiyat aralıkları ve seçilebilecek araç kataloğu hakkında pek bilgili değillerdir muhtemelen.Ayrıca şunu belirtmem gerekiyor ki müşteri ayrımı bayilerce çok yapılır belki benim iyi izlenimlerim sürekli müşteri olmam da etkili olabilir size gerçekten özel bir muamele yapılıyormuş gibi hissettiriyorlar,sanki sen ciddi alıcı değilsin gezmeye gelmişsin tavrı ile pek önemsemedikleri potansiyel müşterilerin olduğunu gördüğüm-hissettiğim oluyor ki bu bildiğiniz saygısızlık,rezillik onlar oraya gezmeye gelen insanlara dahi en iyi şekilde bilmek istediklerini vermek zorundalar aşırı yoğunluk olmadığı sürece ayrıca bilgi ve konuya hakim olma konusunda ciddi eksiklikleri var bir çok çalışanda en azından bizden kat be kat çok şey bilmeleri lazım marka ve araçların özellikleri konusunda diye düşünüyorum..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yalnız gerçekten ilk cümle olayı bitirmiş
  • Bi bize denk gelmiyor heralde bu alakasız lakayt satış temsilcileri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

Hocam naçizane Vw ile ilgili birkaç tavsiyem olacak size.

Öncelikle A3 sedan ve Passat baktığınızı söylemişsiniz. A3 Sedan sıkça kullandığım bir otomobil. Passat ile alakasız araçlar. Passat iç hacim olarak A3 Sedan ın 2 katı kadar. İnanılmaz bir hacim farkı var arada. Arka koltuktaki yolcuların bunalım geçirerek seyahat edebileceği bir otomobil ancak A3, Passatın iç hacmi ise A6 kadar.

Ayrıca anahtarsız çalıştırmanın standart olması,daha yeni ve güncel bir araç olması,2. elinin daha değerli olmasıda Passatın avantajlı yönleri arasında.

Gelelim araç bulma konusuna. Siz boşyere bayi çalışanları ile muhattap olmuşsunuz öncelikle onu söyleyeyim.

Eğerki istediğiniz gibi bir Passat bulmak istiyorsanız yapacağınız şey 0212 335 04 44 nolu VW DİYALOG hattını aramanız. Peki neden ? Vw bayilerine gittiğinizde satış temsilcileri size sadece elindeki arabayı söyler. Highline araç yok diyorsa yoktur mesela çünkü sadece kendi stoğuna bakar. Diğer bayilerin stoğuna bakmaz,baksa bile hepsini göremez. Örneğin Aydoğanlar Vw ye sorduğunuzda Doğuş un stoğunu yada Aykanın stoğunu göremez. Ancak VW DİYALOG hattını arayıp istediğiniz aracı söylerseniz TÜRKİYE GENELİNDEKİ tüm araçları size listeler. Örneğin 1.6 tdi dsg highline araç istiyorum hangi bayilerde var diye bir soru yöneltirseniz Türkiye genelinde hangi bayilerin stoğunda mevcut,renkleri ve donanımları ne diye size belirtir ayrıca henüz stoğa girmemiş yolda olan gelmek üzere olan araçlarıda öğrenebilirsiniz.

Eğer Passat almayı düşünüyorsanız hızlı davranın 2016 ocakda cidddi bir yeniyıl zammı var. Beklemenizi kesinlikle tavsiye etmem. Paranız hazırsa,kararınız kesinse biran önce hareket edin. Malum bu ülkede BEKLEMEK kadar tehlikeli birşey yok. BEKLEMEK = ZARAR.

Aracınız şimdiden hayırlı olsun..

Aslında Passat gibi düşüncem yoktu. Audi ile VW yanyana olduğu için bir de Passat'a bakayım deyip girmişliğim var sadece.
    Zaten konunun asıl noktası da bu. Bir müşteri karşınıza geliyor ise o müşteriye araç satmaya çalışmalısınız. Benim sormak istediğim konuşmaya ihtiyacım olan bazı noktalar var mesela. Bunları cevaplamak satış temsilcilerinin görevi iken bunlar yok diyorum olay bu kadar basitti aslında.

quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

VW muhabbetlerini görmezden gelin, fiyat aralığınız için passat seçilebilecek en iyi araçlardan biri bunu wosvosa pek sıcak bakmayan bi kişi olarak rahatlıkla söyleyebilirim zira 150-200 bin liralara çıkmayacaksanız bir çok seçilmesi muhtemel araç kafadan eleniyor arkadaşlar fiyat aralıkları ve seçilebilecek araç kataloğu hakkında pek bilgili değillerdir muhtemelen.Ayrıca şunu belirtmem gerekiyor ki müşteri ayrımı bayilerce çok yapılır belki benim iyi izlenimlerim sürekli müşteri olmam da etkili olabilir size gerçekten özel bir muamele yapılıyormuş gibi hissettiriyorlar,sanki sen ciddi alıcı değilsin gezmeye gelmişsin tavrı ile pek önemsemedikleri potansiyel müşterilerin olduğunu gördüğüm-hissettiğim oluyor ki bu bildiğiniz saygısızlık,rezillik onlar oraya gezmeye gelen insanlara dahi en iyi şekilde bilmek istediklerini vermek zorundalar aşırı yoğunluk olmadığı sürece ayrıca bilgi ve konuya hakim olma konusunda ciddi eksiklikleri var bir çok çalışanda en azından bizden kat be kat çok şey bilmeleri lazım marka ve araçların özellikleri konusunda diye düşünüyorum..

Hocam araç güzel olabilir ancak Comfortline olan pek içime sinmedi. Highline olsa belki düşünürdüm ama Comfortline bile bulunmuyormuş. Ya da satışçı olduğunu sanan arkadaşlar beni geçiştirmiş de olabilir bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bLooP -- 13 Aralık 2015; 18:11:09 >

• Vw premium öyle mi

• 115 125bin bütçeyle subaru alınır, ne işiniz var dandik, sahtekâr markalarda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 55smsn

Vw premium öyle mi

Hayır,
    VW, insanın kendine yakışanı giymesidir!
  • Vw ve premium yan yana görünce okumadım bile.
  • otomatik mi alacaksınız bilmiyorum rakamdan öyle algıladım,samimi olarak açık net söyleyeyim bunca rezillikten sonra dsg gibi bir baş belasına gerek audide gerek vw de kalkıp 120bin tl para vermekten bahsediyorsanız kusura bakmayın size o satış temsilcileri az bile yapmışlar.
  • İlginç geldi bana. Bugüne kadar gittiğim hiç bir VW bayisinde sıkıntı görmedim. İlgi anlamında da bir sıkıntı yoktu. Audi ye sadece doğuş center daki bayiye gittim, farklı zamanlarda üç kere. İnanılmaz ilgililer ve bilgisiz de değiller.

Her markada bayiler arasında fark olabilir. Eğer bir Audi bayisine gidecekseniz Doğuş Center ı öneririm.

Borusan bayilik vermediği için BMW bayileri arasında büyük farklar olmuyor.

Mercedes premium bu konuda bence en zayıf olan marka. Ne bayiler ne de satış danışmanları markaya yakışır düzeyde değil.

• BMW servisleri konusunda oldukça memnunum, aracı aldıktan sonra dahi ısrarla test sürüşüne çıkardılar, almayacağımı bildikleri halde uzun uzun i8 hakkında bilgi aldım, uzun süre aracı inceledim. Size gerçekten yardımcı olmaya çalışıyorlar ama bunu sizi sıkmadan veya zorlamadan yapıyorlar. Bir gün servise gittiğimde ehliyetimin kayıp olduğunu farkettim, o sıra servis danışmanı yanımdaydı, konudan haberdar oldu. Ertesi gün ehliyetimi bulmama rağmen servis departmanına ehliyetimi arattırdığını ve bulamadığını -üstelik ondan böyle bir şey rica etmemiş olmama rağmen- ehliyetimi bulup bulmadığımı sormak için aradı. Eğer servise rutin bakım için bile gidiyorsanız size ikame araç olarak aracınızdan daha üst bir araç veriyorlar(3 yerine 5 gibi.). Umarım bu çizgilerini bozmazlar.
  • satış temsilcileri lakayıt olsa da, dsg çok can yaksa da, her köşe başında bir passat görseniz de, serviste kazıklama konusunda bir numaraya oynasalrda o tok kapı sesi yok mu o olayı bitiriyor.
  • Tam tersi ben de Borusan Satıştan nefrret ediyorum, adamların kendi odaları falan var, sanırsın ST değil Müdür :) Tama odası olsun ama nedir arkadaş sanki firmaya ortak. Ayrıca DSG'nin benzeri 4 sene boyunca F30'un servo sorununu çöz(e)memiş bir firmadan bahsediyoruz. Gidin bakın F30 direksiyon konusuna hala muallak, ben dahil çoğu kişi bu sebepten F30 almaktan vazgeçmişti zamanında.

Benim ve gerçek BMW tutkunları için BMW 2003-2004 yılından sonra bitmiştir. Bunu e39'a sıfırken binmiş birisi olarak yazıyorum, yaşım itibarı ile e39, e46, e90, e31 dahil bir çok modeline sahip olmuş bir bireyim. Ama şu son BMW'ler inanın BMW değil.

Konu satış temsilcileri, ama inanın Borusan her konuda berbat. Tabii bunlar benim fikirlerim. VW kötü, Audi bir nebze iyi. Her gün 1000 kişiye Passat anlattığınızı düşünün, her şeyden önce Passat alıcı kitlesini düşünün, kendinizi ST yerine bir koyun

• Forumdaki adminlere sesleniyorsunuz sandım hacı.

• emrebozkurt800 kullanıcısına yanıt
    Abi son cümlenize kadar okudum haklısını ta ki son ana kadar. Adamın işi o isterse sokaktaki tinerci gelsin sorsun Passat ne kadar diye ona anlatacak. Beğenmiyorsa alsın kıdem tazminatını çeksin gitsin Cem Yılmaz'ın dediği gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlattıklarınızda bir anormallik görmedim ben. Siz nasıl bir ilgi bekliyordunuz merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: respect_89

Anlattıklarınızda bir anormallik görmedim ben. Siz nasıl bir ilgi bekliyordunuz merak ettim.

Valla dostum ben ayrıcalık beklemedim.
    Elinde hesap makinası ile rengini bile söylemekten, stok durumundan bahsetmekten bile sıkılan bi güruha siz normal diyebilirsiniz. Audi A3 ile kıyas konuşması yapmak istedim izolasyon ve rüzgar sesini sormak istedim mesela.
    Nezakten bile olsa test sürüşü yapmak isteyip istemediğimi sorabilirlerdi.

Tabi VW armasını taşıyan bir çok kişi Stockholm Sendromundan muzdarip olunca size normal geldiği doğrudur.
  • Tüm mesajları okumadım bu yüzden yazıldıysa kusura bakmayın,bence bu durum vw grubunun satış rakkamlarina bakınca şu özdeyişi doğruluyor öpersen sevilirsin öpmezsen üzülürsün...

• quote:

Orijinalden alıntı: bLooP

quote:

Orijinalden alıntı: respect_89

Anlattıklarınızda bir anormallik görmedim ben. Siz nasıl bir ilgi bekliyordunuz merak ettim.

Valla dostum ben ayrıcalık beklemedim.
    Elinde hesap makinası ile rengini bile söylemekten, stok durumundan bahsetmekten bile sıkılan bi güruha siz normal diyebilirsiniz. Audi A3 ile kıyas konuşması yapmak istedim izolasyon ve rüzgar sesini sormak istedim mesela.
    Nezakten bile olsa test sürüşü yapmak isteyip istemediğimi sorabilirlerdi.

Tabi VW armasını taşıyan bir çok kişi Stockholm Sendromundan muzdarip olunca size normal geldiği doğrudur.

Bmw bayileri gün içinde vw kadar insanlarla haşır neşir olmuyor. Müsade edin de o kadar bıkkınlık hakkı olsun insanların.

• Geçen sene bende o ikilemde kalmıştım ve 1 serisi almıştım.136 hp benzinli modeli
    Bu sene dizel araç düşündüğüm için 1.16d ve a3 hb test ettim.
    1 serisine yönelmeniz daha doğru olur.
    Ama keşke bmw hem dizel hemde benzinli motorlarında 4 silindirli ünitelerle devam etselerdi.
    avek te a3 bakarken satış temsilcisi bayağı ilgilenmişti.Hatta birkaçgün sonra bununla ilgili memnuniyet anketi yapmışlardı

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.