Şimdi Ara

--- VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü --- (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.157
Cevap
82
Favori
382.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FATİ1986

bu vag com cok guzel bır sey sakarya karasuda benım passatı gorenler gelıyor nasıl yaptın dıye herkese tesekkurler

anladıgım kadarıyla sakaryalısın abi Bende orda okuyorum serdivan da kalıyorum
  • evet karasuluyum beklerim krasuya
  • Yeni sürüm VCDS VAG COM 10.5.0 BETA 100% calisiyor ve cok güzel degisimler olmus. En güzeli ise artik Adres 09 Santral Elektronik´te Rain Light System (RLS) ve Silgec Motorunda Kodlama Asistani mevcuttur. Yani Rain Closing ve Rain Light´i tek tik ile acip kapatabiliyoruz, eskisi gibi degerleri hesaplamaya gerek yok . Ve daha cok yenilikler var, misal Asistan Kodlamalar degismis yenilenmis vs.

--- VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü ---

NOT: Yeni 10.5.0 Beta Sürümü sadece Lisansli Kablo sahiplerinde calisiyor, Lisansiz olanlarda calismiyor !

Saygilar Yasin

• Bugün eski Sistem Otomatik ComingHome Kodlamak icin ugrastim ama sonunda eski sisteme geri cevirmem gerekti cünkü eski Sistem CH´ya döndüremedim. Eski ComingHome´da Anahtari söktügünüz an Farlar yaniyor yeni Model´lerde ise Selektör yapmaniz gerekiyor bir defa CH calismasi icin ! Kodlamadan sonra hata geldi, hatayi AUTO SCAN yaparak gereken yere Yardim amacli gönderdim bakalim sorun neymis

HATA:
    -----------------------------------------------
    Adresse 09: Zentralelektrik Labeldatei: DRV\3C0-937-049-30-H.lbl
    Teilenummer SW: 3C8 937 049 E HW: 3C8 937 049 E
    Bauteil: Bordnetz-SG H54 2602
    Revision: 00H54000 Seriennummer: 00000009693594
    Codierung: E78A8F2700041A00470A00000F000000000B5D435C000120000000000000
    Betriebsnr.: WSC 05124 000 00000

Teilenummer: 3C1 955 419 A
    Bauteil: Wischer 170609 004 0206
    Codierung: 00046997
    Betriebsnr.: WSC 05124

Teilenummer: 1K0 955 559 AF
    Bauteil: RLS 170809 046 0204
    Codierung: 00466241
    Betriebsnr.: WSC 05124

1 Fehler gefunden:
    02390 - Regler für Umfeldbeleuchtung (E400)
    009 - Unterbrechung/Kurzschluß nach Masse
    Umgebungsbedingungen:
    Fehlerstatus: 01101001
    Fehlerpriorität: 5
    Fehlerhäufigkeit: 1
    Verlernzähler: 232
    Kilometerstand: 16975 km
    Zeitangabe: 0

Umgebungsbedingungen:
    ein
    Spannung: 12.00 V
    ein
    ein
    aus
    aus
    aus

-----------------------------------------------

• Yasin seni sabırsızlıkla İstanbul'a bekliyorum Aslında ypılması gerekn herşey Metin Abim tarafından yapıldı ama yine bulursun sen o zamana kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: VW_Passat

DWA Kapi Kilidini acip kapama onaylama sesi (DWA Quittierungston)

quote:

DWA Ötme Sesi Aktiflestirmek Alman Stvzo. Kanunlarina göre yasaktir ! Ses baskalarini rahatsiz edebilir ! VAS Cihaz ile ayni uyari cikiyordur, bilginize.

quote:

DWA Quittierungston yani ötme sesi nedir ?

Kapilari Kilitleyip acinca Sinyal ile beraber bir Alarm Sistemi üzerinden onaylama sesi gelir kapilar kilitlendi veya merkezi Kilit acildi diye. Bunun icin gerekenler DWA Normal veya DWA+ Ic denetimli Alarmsistemidir ! Olamayan araclarda calismiyor bu Fonksiyon

Calisma Sekli:

Kodlama:

Adres 46 [Komforsistemi] -> Fonksiyon 07 [Uzun Kodlama] -> Byte 10´da Bit 0´dan - 3´e kadar aktif yapiyoruz (KESSY´li araclar icin Byte 0 - 5´e kadar) ve simdi Kapi Merkezi kiliti acinca DWA Ötme sesi kodlandi

Yasin hocam,Bu resimdeki işaretli olan mavi yazılar açtığımızda orjinal olarak karşımıza çıkanlarmı.Bide bu KESSY ne demek ona göre söyleyim servise.Saygılar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YEKTA

aracımda alarm sistemi mevcut diğer dediğiniz özellikleri nasıl açacağım neler yapmam gerekli biliyorum benim araba epey bir eski bu sene değiştirecekdim fakat iş yerini büyütünce araba en son planda kaldı bu sene artık bunla idare edeceğim inşallah seneye sıfırını alacağım saygılarımla

YETKA insallah seneye daha iyisini ve yenisini binersin .

Alarmsistemi var ise o zaman sadece Kapilari acinca Sinyal + Düdük sesini kodlayabilirsin . Malesef fazla birsey yok !

Saygilar Yasin

hocam sinyal ve düdüğü nasıl yapıyorum birde şimdi birşey daha sorayım size benim aracımda alarm var bazen kendi başına birşey yokken çalıyor bir bakıyorum korna çalmaya başlamış ama neden olduğunu bilmiyorum alarm kapıyı kilitlediğinde aktif oluyor değilmi ve neden kendi başına çalar?

• quote:

Orijinalden alıntı: Egn805

quote:

quote:

DWA Ötme Sesi Aktiflestirmek Alman Stvzo. Kanunlarina göre yasaktir ! Ses baskalarini rahatsiz edebilir ! VAS Cihaz ile ayni uyari cikiyordur, bilginize.

quote:

Kapilari Kilitleyip acinca Sinyal ile beraber bir Alarm Sistemi üzerinden onaylama sesi gelir kapilar kilitlendi veya merkezi Kilit acildi diye. Bunun icin gerekenler DWA Normal veya DWA+ Ic denetimli Alarmsistemidir ! Olamayan araclarda calismiyor bu Fonksiyon

Calisma Sekli:

Kodlama:

Adres 46 [Komforsistemi] -> Fonksiyon 07 [Uzun Kodlama] -> Byte 10´da Bit 0´dan - 3´e kadar aktif yapiyoruz (KESSY´li araclar icin Byte 0 - 5´e kadar) ve simdi Kapi Merkezi kiliti acinca DWA Ötme sesi kodlandi

Yasin hocam,Bu resimdeki işaretli olan mavi yazılar açtığımızda orjinal olarak karşımıza çıkanlarmı.Bide bu KESSY ne demek ona göre söyleyim servise.Saygılar.

KESSY, anahtarsız giriş/düğmeyle motor çalıştırma sistemine verilen isim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Egn805

quote:

quote:

quote:

Calisma Sekli:

Kodlama:

Mavi olanlar Kodlu oldugunu gösteriyor . Kessy @cnsuff´un anlattigi gibi KESSY Anahtarsiz giris sistemidir !

• quote:

quote:

quote:

aracımda alarm sistemi mevcut diğer dediğiniz özellikleri nasıl açacağım neler yapmam gerekli biliyorum benim araba epey bir eski bu sene değiştirecekdim fakat iş yerini büyütünce araba en son planda kaldı bu sene artık bunla idare edeceğim inşallah seneye sıfırını alacağım saygılarımla

YETKA insallah seneye daha iyisini ve yenisini binersin .

Alarmsistemi var ise o zaman sadece Kapilari acinca Sinyal + Düdük sesini kodlayabilirsin . Malesef fazla birsey yok !

Saygilar Yasin

hocam sinyal ve düdüğü nasıl yapıyorum birde şimdi birşey daha sorayım size benim aracımda alarm var bazen kendi başına birşey yokken çalıyor bir bakıyorum korna çalmaya başlamış ama neden olduğunu bilmiyorum alarm kapıyı kilitlediğinde aktif oluyor değilmi ve neden kendi başına çalar?

Modelyili 1998 -> ve sonrasi 3B veya BG icin,

Adres 46 (Komforsistemi Ünitesi) -> Fonksiyon 10 (Kontrol Ünite Düzenleme)
    - Ister Kanal 03´de Auto Lock Fonksiyonu acabilirsin (0 = Kapali; 1 = Acik)
    (bu Fonksiyon´da Arac 15km/h dan sonra Kapilari Otomatik kilitliyor)

- Ister Kanal 04´de Auto Unlock Fonksiyonu acabilirsin (0 = Kapali; 1 = Acik)
    ( bu Fonksiyon´da Arac 15km/h´dan sonra Kapilari Otomatik kilitliyor ve Kontagi kapatip Anahtari cikarinca Kapilari tekrar aciyor)

• sayın yarbayım GÜNDÜZ farının yüzdesel olarak kodlanmasını hala bekliyorum..nort usa nın yüzdesel ayarlanması %20....? ..;) ... saygılar..
  • Yasin merhaba
    sis lambalarını gündüz farı olarak yüzde kaçlık? olarak kodlama imkanımız var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: drozia

Yasin merhaba
    sis lambalarını gündüz farı olarak yüzde kaçlık? olarak kodlama imkanımız var mı

Standard %92 ama sen kac istiyorsan o kadar yapabiliyorsun 0 - 100%.

Saygilar Yasin
  • quote:

Orijinalden alıntı: harunsa01

sayın yarbayım GÜNDÜZ farının yüzdesel olarak kodlanmasını hala bekliyorum..nort usa nın yüzdesel ayarlanması %20....? ..;) ... saygılar..

harunsa01 seni unutmadim, aslinda dün ekliyecektim ama Yolcu ugurlarken üzüntüden unutmusum.

Simdi ekliyorum !

Gündüz Fari kodlamasi belli saten bir kac sayfa geride eklemistim nasil kodlaniyor diye. Adres 09 [Santral Elektrik] -> Fonksiyon 07 [uzun Kodlama] -> Byte 20´de istediyiniz % Yüzdesel orani secip yapin !

Saygilar Yasin

• Bugün bir superb tsi de gördüm sadece sis lambaları yanıyordu ama yüzdesel olarak %50 gibiydi arka stoplar yanmıyordu belli ki gündüz farı bizim araçlarda da %50 veya altında kodlanırsa sis lambalar gündüz farı olarak kullanabilir
    Kısa farı yakınca sisler söner dimi?
  • quote:

Bugün bir superb tsi de gördüm sadece sis lambaları yanıyordu ama yüzdesel olarak %50 gibiydi arka stoplar yanmıyordu belli ki gündüz farı bizim araçlarda da %50 veya altında kodlanırsa sis lambalar gündüz farı olarak kullanabilir

Drozia ustam Skodalarda Sis lambasının hemen yanında gündüz farları vardır sis lambası ile birleşiktir ama yakından bakınca farklı görünüyor köşelerde gündüz farı onların yanında ise sisler vardır

Yasin daha önce yazmıştı sisleri gündüz farı olarak açabiliyoruz diye hatta yüzdesel olarak da ayarı vardı

• quote:

Orijinalden alıntı: srcn09

quote:

Bugün bir superb tsi de gördüm sadece sis lambaları yanıyordu ama yüzdesel olarak %50 gibiydi arka stoplar yanmıyordu belli ki gündüz farı bizim araçlarda da %50 veya altında kodlanırsa sis lambalar gündüz farı olarak kullanabilir

Drozia ustam Skodalarda Sis lambasının hemen yanında gündüz farları vardır sis lambası ile birleşiktir ama yakından bakınca farklı görünüyor köşelerde gündüz farı onların yanında ise sisler vardır

Yasin daha önce yazmıştı sisleri gündüz farı olarak açabiliyoruz diye hatta yüzdesel olarak da ayarı vardı

ok şimdi fark ettim Sercan güzelmiş bence başarılı bir dizayn bizim sis lambalarının yüzdesel olarak şiddetinin düşürüldüğünü düşünelim gene aynı watt mı tüketir gündüz farları kaç watt biliyormusun

• quote:

drozia ustam,

Passat´in Sis Farlari Gündüz Fari olarak Avrupa ve Türkiye´de kullanilmasi yasaktir ! Nedeni ise RL Kodu olmadigi icindir, yani Sis Farin görevi Sis oldugunda görevini gördüyü icin. SuperB´de ise Sis Farlari Gündüz Fari icin tasarlanmis ve RL kodu vardir !

Kisalari veya Uzunlari yakinca Sisler sönüyor aninda

• - edit - (1. Sayfaya Kaydirildi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinDE -- 10 Temmuz 2010; 22:19:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s1Lv3r

@VW_Passat

en.openobd.org'ta yer alan kodlarla serviste vas cihazıyla bir kaç özellik açtık servisteki ustamla beraber(ön sinyallari park ve arka frenleri park) fakat o sayfada aracı kilitleyince korna(horn) sesi gibi bir kodlama var onu denedik fakat olmadı merak ettiğim şey sitede yer alan kodlarda kas edilen horn alarmla gelen siren mi yok mevcut kornamı. kodlar bunlar dwa'nın kilerden farklı şu an blink olanlar aktif

Byte 10 Bit 0 Unlocking Confirmation (Blink) via Door Locks
    Byte 10 Bit 1 Unlocking Confirmation (Horn) via Door Locks
    Byte 10 Bit 2 Unlocking Confirmation (Blink) via Remote Control
    Byte 10 Bit 3 Unlocking Confirmation (Horn) via Remote Control
    Byte 10 Bit 7 Adaptation of Horn Confirmation locked
    Byte 11 Bit 0 Locking Confirmation (Blink) via Door Locks
    Byte 11 Bit 1 Locking Confirmation (Horn) via Door Locks
    Byte 11 Bit 2 Locking Confirmation (Blink) via Remote Control
    Byte 11 Bit 3 Locking Confirmation (Horn) via Remote Control
    Byte 13 Bit 6 Activation Blink Signal (Anti-Theft-Warning System)
    Byte 13 Bit 7 Activation Horn Signal (Anti-Theft-Warning System)

Korna calmiyor, Alarmsistemden ses geliyor sadece ! Kodlamadan sonra ayni ünitede düzenleme yapacaksin yoksa DWA Ötme sesi calismiyor

Saygilar Yasin

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.