Şimdi Ara

--- VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü --- (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.157
Cevap
82
Favori
382.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: YEKTA

arkadaşlar benim aracım için bişey yokmu bende vagcomun 4091s kablosu var bunla ne yapabilirim nerden bulacağım sizin araçlarınız yeni benimki eski diye neden cevap vermiyorsunuz ileride inşallah benimkide büyüyecek

YEKTA,

cok özür dilerim cevap veremediyim icin, inanki Saat 13:30´da ise gidip gece 00:00´da eve geliyorum. Hafta sonu geldi 2 gün bosum ve tüm sorulari cevapsiz birakmayacam !

Senin 2000 Model Passat aracinda malesef fazla neredeyse hic bir özellik veya ekstra yok ! Aracinda sadece Alarmsistemi var ise (veya yokken calisabilir) Komforsisteminde Araci kilitlerken Sinyal ve Düdük sesi ile onaylamayi acabilirsiniz. Baska birsey yoktur 2000 Model Passat´larda.

Saygilar Yasin

• aracımda alarm sistemi mevcut diğer dediğiniz özellikleri nasıl açacağım neler yapmam gerekli biliyorum benim araba epey bir eski bu sene değiştirecekdim fakat iş yerini büyütünce araba en son planda kaldı bu sene artık bunla idare edeceğim inşallah seneye sıfırını alacağım saygılarımla
  • bugun vag com cıhazım geldı sisleri %15 aktıf yaptım sismdi arka stopları yapacam bu konuda yardımcı olan arguss ve yasın beye cok tesekkur edıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: YEKTA

aracımda alarm sistemi mevcut diğer dediğiniz özellikleri nasıl açacağım neler yapmam gerekli biliyorum benim araba epey bir eski bu sene değiştirecekdim fakat iş yerini büyütünce araba en son planda kaldı bu sene artık bunla idare edeceğim inşallah seneye sıfırını alacağım saygılarımla

YETKA insallah seneye daha iyisini ve yenisini binersin .

Alarmsistemi var ise o zaman sadece Kapilari acinca Sinyal + Düdük sesini kodlayabilirsin . Malesef fazla birsey yok !

Saygilar Yasin

• @VW_Passat

en.openobd.org'ta yer alan kodlarla serviste vas cihazıyla bir kaç özellik açtık servisteki ustamla beraber(ön sinyallari park ve arka frenleri park) fakat o sayfada aracı kilitleyince korna(horn) sesi gibi bir kodlama var onu denedik fakat olmadı merak ettiğim şey sitede yer alan kodlarda kas edilen horn alarmla gelen siren mi yok mevcut kornamı. kodlar bunlar dwa'nın kilerden farklı şu an blink olanlar aktif

Byte 10 Bit 0 Unlocking Confirmation (Blink) via Door Locks
    Byte 10 Bit 1 Unlocking Confirmation (Horn) via Door Locks
    Byte 10 Bit 2 Unlocking Confirmation (Blink) via Remote Control
    Byte 10 Bit 3 Unlocking Confirmation (Horn) via Remote Control
    Byte 10 Bit 7 Adaptation of Horn Confirmation locked
    Byte 11 Bit 0 Locking Confirmation (Blink) via Door Locks
    Byte 11 Bit 1 Locking Confirmation (Horn) via Door Locks
    Byte 11 Bit 2 Locking Confirmation (Blink) via Remote Control
    Byte 11 Bit 3 Locking Confirmation (Horn) via Remote Control
    Byte 13 Bit 6 Activation Blink Signal (Anti-Theft-Warning System)
    Byte 13 Bit 7 Activation Horn Signal (Anti-Theft-Warning System)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s1Lv3r -- 26 Haziran 2010; 21:23:18 >

• yasın bey formda vermıs oldugunuz bılgıre tesekkur ederım benım problemım su ben trendlıne modelıne sıs farı taktırdım dırek arka sıse bagladılar on sıslerı acınca arka sıs farıda yanıyor arka sıs farını kapatma veya kısma olanıgı varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: FATİ1986

yasın bey formda vermıs oldugunuz bılgıre tesekkur ederım benım problemım su ben trendlıne modelıne sıs farı taktırdım dırek arka sıse bagladılar on sıslerı acınca arka sıs farıda yanıyor arka sıs farını kapatma veya kısma olanıgı varmı

İç far anahtarı nı değiştirmediler mi?? Bir bilgim yok ama öle bir kod oldugunu sanmıyorum..

Bence sis farını taktırdıgınız servise far anahtarını da değiştirtin..Hatta Passac CC anahtarı taktırın krom kaplı
  • quote:

Orijinalden alıntı: errddm

quote:

yasın bey formda vermıs oldugunuz bılgıre tesekkur ederım benım problemım su ben trendlıne modelıne sıs farı taktırdım dırek arka sıse bagladılar on sıslerı acınca arka sıs farıda yanıyor arka sıs farını kapatma veya kısma olanıgı varmı

İç far anahtarı nı değiştirmediler mi?? Bir bilgim yok ama öle bir kod oldugunu sanmıyorum..

Bence sis farını taktırdıgınız servise far anahtarını da değiştirtin..Hatta Passac CC anahtarı taktırın krom kaplı

+1 katılıyorum

Ancak dilerseniz Vag.Com'dan arka sis i sürekli aktif edebilirsiniz % ayarıyla ama hiç hoş durmuyor

• (]
    quote:

Orijinalden alıntı: srcn09

quote:

Orijinalden alıntı: errddm

quote:

+1 katılıyorum

Ancak dilerseniz Vag.Com'dan arka sis i sürekli aktif edebilirsiniz % ayarıyla ama hiç hoş durmuyor

abı servıs sıs farında 1800 ıstedı ben 140 taktırdım onun ıcın arka sıslere bagladılar far anahtarını beyne okutmak gerekıyormus bende arka sıs farının ampulunu gevsettım bu sefer gosterge panelınde ampul ısaretı var pekı sureklı aktıfı %0 yapssak[:'

• Kodlarda kapama vardır çünkü bir kod rear fog lamp installed seklinde onu de aktif edince kapanir büyük ihtimalle bende caddy de aynı sıkıntı vardı çıkma bir anahtar bulup hallettim bende disarda baglattim ama ayrı bir anahtara baglattim ilk basta şimdi orjinal oldu

Control modüle codingde böyle bir kod var denemek lazım işlevini

Byte 04 Bit 6 Rear Fog Lights deactivated

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s1Lv3r -- 26 Haziran 2010; 23:55:49 >
  • quote:

Sis Farin yok ise Sis Fari dönüs fari olmaz ! Nedeni ise sizin ünite 23Bytelik Ünitedir ve Sis fari üzerinden dönüs farini kullanmak icin 30Bytelik Highend (Highline) Kontrol Ünite lazim. Bunun icin araciniz ya Highline olacak, ya Bi-Xenon Fari yada DSG Sanzimanli araciniz olacak 30Bytelik Ünite olmasi icin !

Arka Sis Farini s1Lv3r dedigi gibi dedigi yerden kapatabiliyoruz

Saygilar Yasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinDE -- 26 Haziran 2010; 23:41:36 >

• quote:

bugun ankaradan vag com aletını sıparıs ettım ama trendılerde acaba kapıları acarken dıt dıt otme varmı bırde arka stopşları halka nasıl yapılıyor. bunları yaparken ınsallah zorluk cekmem

inşallah zorluk çekmemişsindir
  • Yasin dostum üstte mesajda bir şey yazdım onun hakkında bir bilgin varnı kapilar açıp kapanirken dwa dan farkli olarak korna sinyallerin yaninda korna sesi olma ihtimali var mı
  • hayır cekmedım ayhan kaptan basıt bırde turkce olsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FATİ1986 -- 27 Haziran 2010; 1:26:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s1Lv3r

Kodlarda kapama vardır çünkü bir kod rear fog lamp installed seklinde onu de aktif edince kapanir büyük ihtimalle bende caddy de aynı sıkıntı vardı çıkma bir anahtar bulup hallettim bende disarda baglattim ama ayrı bir anahtara baglattim ilk basta şimdi orjinal oldu

Control modüle codingde böyle bir kod var denemek lazım işlevini

Byte 04 Bit 6 Rear Fog Lights deactivated

tesekkurler
  • vag com la sınyallerı %15 deılde %50-75 arası yapsak ne olur sakıncası varmı
  • standart değer olarak 15 denmiş daha yüksek değerlerde parlağı artacaktır muhtemelen ama sakıncası olur mu olmaz mı bilmiyorum
  • Sakıncası olucağını düşünmüyorum ama karşıdan gelen için orda çok yanması sorun olabilir
  • tesekkurler
  • bu vag com cok guzel bır sey sakarya karasuda benım passatı gorenler gelıyor nasıl yaptın dıye herkese tesekkurler
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.