Şimdi Ara

Uzun Yıllardır Aradığım ve Bulamadığım Film (16 YILIN SONUNDA BULUNDU!!!!) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
3
Favori
7.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Midnight's child (1992) buna bak bakalim. Az info vermisin. Mesela film türü ne komedimi korkumu. Veya basrol kiz sarisinmi esmermi falan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Film ilginçmiş

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    quote:

Kartal Göz @ 25 Kasım 2012 14:50:31

Ya ben de bi 19-20 yıl önce izlemiştim televizyonda. Hayal meyal hatırlıyorum. Onda da yine bir hatun vardı hizmetçi mi dadı mı öyle bir şeydi hatun bayağı bayağı genç ama. Kimse bunun cadı olduğunu bilmiyor taa ki filmin sonunda öğreniyorlar. Hatta bir sahnesinde hatırlıyorum ev halkının küçük bir erkek çocuğu mu kız çocuğu mu ne vardı. Vücudunun her yerinde yara çıkmıştı. Filmin sonuna doğru bu çocuğun resmini buluyorlar tesadüfen resimnde ocuğun vücudunda yaraların olduğu bölgeler kırmızı kalemle boyanmış. Zaten bundan sonra anlaşılıyordu cadı olduğu. Güzel filmdi. Acaba aynı filmden mi bahsediyoruz bilmiyorum. Ama ben öyle diş miş olaylarını hatırlamıyorum başka bir varyasyonu olabilir.

Sizin aradığınız film bu olabilir (SUMMER OF FEAR 1978)https://www.youtube.com/watch?v=HeDCg1CiXvA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthykr -- 14 Temmuz 2018; 0:50:34 >

• quote:

emmesen @ 3 Kasım 2012 19:37:44

Merhabalar,

ana konuya da 2-3 kez yazdım en az ancak bulan çıkmadı zamanında konu dışına da konu açtım ancak orda da bulunamadı en son olarak buraya da yazıyım diyorum eğer burdan da çıkmazsa yok artık kesin bulamam.

Direkt eski açtığım konudan kopyalıyorum:

İyi günler öncelikle,

Bundan yıllar önce (yıllar önce dediğim tam yılı hatırlamıyorum ama olmuştur herhalde 9-10 yıl) Cine 5'te bir film izlemiştim. O günden beri bu filmi arar dururum. Filmden aklımda kalanları yazıyım;

Bir kız ve ailesi var. Bunların evine bir hizmetçi geliyor. Bu hizmetçide cadı çıkıyor.
    Küçük kızın bir başka kız arkadaşı var. Hatta sanırsam o fark ediyordu hizmetçinin cadı olduğunu. Hatta bu kıza aşık olmuştum o küçük yaşta, o yüzden arıyorum filmi Bir sahnesinde bu kızın arkadaşları buna ''Hadi yine küfür etsene'' diyordu. Yani kız galiba biraz küfürbaz.
    Neyse, bu başta bahsettiğim kızın bir de erkek kardeşi var. Hatta cadı en sonunda bu erkek kardeşi kaçırıyor. Ama meğersem kaçırmamış, yemek mi ne vermiş. Tam hatırlamıyorum o kısmı.
    Bu iki kız arkadaş bu hizmetçinin cadı olup olmadığını anlamak için onu ağlatmayı deniyorlardı. Birde şey mevzusu vardı, eğer aynada dişlerinden biri böyle büyük sivri gözükürse cadıdır. Ağlarsa cadı değildir. Sonunda ağlamayı başarıyordu ama o da ne yüzünün yansıması masada gözüküyordu ve dişlerinden birinin ucu sivriydi.

Filmi yıllardır hatırlarım. Sırf o kıza aşık olduğum için arıyorum (o zamanlar kız herhalde taş çatlasa 10 yaşındaydı) bakalım kız ne olmuş şimdi

İnşallah bilen vardır ya

Sizin dediğiniz filmi de araştırdım 'emmesen' ancak bulamadım. Burada sıkıntı şu olabilir filmin sonunda sürpriz şekilde cadı çıktığı için konu kısmında 'witch' kelimesi geçmiyordur ki bu bulmayı zorlaştırır, bu tarz filmler genelde 80'li yıllarda çok fazla italyan ve ispanyollar tarafından yapıldı cine5'te bu tarz eski filmleri yayınlıyordu ya da tv filmi olma seçeneği de bir diğer ihtimal....

Merak ettiğim bu hizmetçi,çocuk bakıcısı ya da kadın eve gelmek haricinde filmin konusu neydi asıl olarak yani evdeki aile fertlerine mi musallat oluyordu?, kızlarla mı uğraşıyordu?, evde büyü mü yapıyordu? yani filmin asıl konusu bu cadı üzerine mi kuruluydu yoksa yan karakterde ki bir ayrıntıydı da siz mi onu filmde vurguladınız daha fazla?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthykr -- 14 Temmuz 2018; 0:52:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fthykr

quote:

Kartal Göz @ 25 Kasım 2012 14:50:31

Ya ben de bi 19-20 yıl önce izlemiştim televizyonda. Hayal meyal hatırlıyorum. Onda da yine bir hatun vardı hizmetçi mi dadı mı öyle bir şeydi hatun bayağı bayağı genç ama. Kimse bunun cadı olduğunu bilmiyor taa ki filmin sonunda öğreniyorlar. Hatta bir sahnesinde hatırlıyorum ev halkının küçük bir erkek çocuğu mu kız çocuğu mu ne vardı. Vücudunun her yerinde yara çıkmıştı. Filmin sonuna doğru bu çocuğun resmini buluyorlar tesadüfen resimnde ocuğun vücudunda yaraların olduğu bölgeler kırmızı kalemle boyanmış. Zaten bundan sonra anlaşılıyordu cadı olduğu. Güzel filmdi. Acaba aynı filmden mi bahsediyoruz bilmiyorum. Ama ben öyle diş miş olaylarını hatırlamıyorum başka bir varyasyonu olabilir.

Sizin aradığınız film bu olabilir (SUMMER OF FEAR 1978)https://www.youtube.com/watch?v=HeDCg1CiXvA
    6 yıl önce bu filmi sorduğumu bile unutmuşum. İyi hatırlattın. Çok fazla bir şey hatırlamasam da fragmana bakılırsa aradığım film büyük ihtimalle budur. Ama hatırladığımla gördüğüm arasında ufak tefek farklar varmış. Bir de film epey eskiymiş ben daha yeni olduğunu sanıyordum. İlgin ve çaban için teşekkürler.

Bir de merak ettim de bu filmi nasıl buldun? Zaten izlemiş miydin yoksa Google'da ufak tefek anahtar kelimelerle aratıp mı buldun? Nasıl oldu bu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 14 Temmuz 2018; 0:58:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

6 yıl önce bu filmi sorduğumu bile unutmuşum. İyi hatırlattın. Çok fazla bir şey hatırlamasam da fragmana bakılırsa aradığım film büyük ihtimalle budur. Ama hatırladığımla gördüğüm arasında ufak tefek farklar varmış. Bir de film epey eskiymiş ben daha yeni olduğunu sanıyordum. İlgin ve çaban için teşekkürler.

Bir de merak ettim de bu filmi nasıl buldun? Zaten izlemiş miydin yoksa Google'da ufak tefek anahtar kelimelerle aratıp mı buldun? Nasıl oldu bu?

Alıntıları Göster
    quote:

bende konuya asıl soran arkadaşın filmini bulmak için girmiştim sizinkini görünce onuda aradım, filmi izlemedim ancak yönetmeninden dolayı filmi biliyordum özellikle sizin resminin üzerinde kırmızı noktalar vardı ipucundan buldum fragmanda var 1.09'da resim...Uzun Yıllardır Aradığım ve Bulamadığım Film (16 YILIN SONUNDA BULUNDU!!!!)
    Yalnız o kadar net hatırlamadıysanız bu filmde olmayabilir belki bu şekilde bir kaç farklı filmde olabilir fotoğraf işaretlemeyle büyü yapan cadı emin misiniz bu film olduğuna?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthykr -- 14 Temmuz 2018; 1:19:53 >

• quote:

quote:

bende konuya asıl soran arkadaşın filmini bulmak için girmiştim sizinkini görünce onuda aradım, filmi izlemedim ancak yönetmeninden dolayı filmi biliyordum özellikle sizin resminin üzerinde kırmızı noktalar vardı ipucundan buldum fragmanda var 1.09'da resim...
    Yalnız o kadar net hatırlamadıysanız bu filmde olmayabilir belki bu şekilde bir kaç farklı filmde olabilir fotoğraf işaretlemeyle büyü yapan cadı emin misiniz bu film olduğuna?

Alıntıları Göster
    Bu önemli ipucunu net hatırlıyorum. Ama bu kız mıydı erkek çocuk muydu onu hatırlayamadım. Ben orada bahsedildiği gibi erkek çocuk sanıyordum. Ama tabi filmle ilgili anımsadıklarım çok bulanık. Resim doğru %99 bu filmdir. Zira kız ya da oğlan her neyse bir gün vücudunda böyle pembe kabarıklar ortaya çıkıyor erik büyüklüğünde kızarıklar. Sonradan tesadüfen bu resmi buluyor işte fragmandaki kız. Sonradan anlaşılıyor. Bu arada bu sadece bir büyü yani cadı sürekli böyle işaretlemeyle büyü yapmıyor. Mesela filmin sonlarına doğru yine yanlış hatırlamıyorsam cadı ifşa olunca kızın sürdüğü aracın kontrolünü kaybettiriyordu. Artık fren mi tutmuyordu, araç mı durmuyordu öyle bir şeyler. Ama emin değilim çok bulanık yani.

Ben şunu sormuştum. Bu filmi nasıl arayıp buldunuz? İngilizce birtakım anahtar kelimelerle arama motorunda arama mı yaptınız? Ne yazdınız mesela?

• quote:

quote:

emmesen @ 3 Kasım 2012 19:37:44

Merhabalar,

ana konuya da 2-3 kez yazdım en az ancak bulan çıkmadı zamanında konu dışına da konu açtım ancak orda da bulunamadı en son olarak buraya da yazıyım diyorum eğer burdan da çıkmazsa yok artık kesin bulamam.

Direkt eski açtığım konudan kopyalıyorum:

İyi günler öncelikle,

Bundan yıllar önce (yıllar önce dediğim tam yılı hatırlamıyorum ama olmuştur herhalde 9-10 yıl) Cine 5'te bir film izlemiştim. O günden beri bu filmi arar dururum. Filmden aklımda kalanları yazıyım;

Bir kız ve ailesi var. Bunların evine bir hizmetçi geliyor. Bu hizmetçide cadı çıkıyor.
    Küçük kızın bir başka kız arkadaşı var. Hatta sanırsam o fark ediyordu hizmetçinin cadı olduğunu. Hatta bu kıza aşık olmuştum o küçük yaşta, o yüzden arıyorum filmi Bir sahnesinde bu kızın arkadaşları buna ''Hadi yine küfür etsene'' diyordu. Yani kız galiba biraz küfürbaz.
    Neyse, bu başta bahsettiğim kızın bir de erkek kardeşi var. Hatta cadı en sonunda bu erkek kardeşi kaçırıyor. Ama meğersem kaçırmamış, yemek mi ne vermiş. Tam hatırlamıyorum o kısmı.
    Bu iki kız arkadaş bu hizmetçinin cadı olup olmadığını anlamak için onu ağlatmayı deniyorlardı. Birde şey mevzusu vardı, eğer aynada dişlerinden biri böyle büyük sivri gözükürse cadıdır. Ağlarsa cadı değildir. Sonunda ağlamayı başarıyordu ama o da ne yüzünün yansıması masada gözüküyordu ve dişlerinden birinin ucu sivriydi.

Filmi yıllardır hatırlarım. Sırf o kıza aşık olduğum için arıyorum (o zamanlar kız herhalde taş çatlasa 10 yaşındaydı) bakalım kız ne olmuş şimdi

İnşallah bilen vardır ya

Sizin dediğiniz filmi de araştırdım 'emmesen' ancak bulamadım. Burada sıkıntı şu olabilir filmin sonunda sürpriz şekilde cadı çıktığı için konu kısmında 'witch' kelimesi geçmiyordur ki bu bulmayı zorlaştırır, bu tarz filmler genelde 80'li yıllarda çok fazla italyan ve ispanyollar tarafından yapıldı cine5'te bu tarz eski filmleri yayınlıyordu ya da tv filmi olma seçeneği de bir diğer ihtimal....

Merak ettiğim bu hizmetçi,çocuk bakıcısı ya da kadın eve gelmek haricinde filmin konusu neydi asıl olarak yani evdeki aile fertlerine mi musallat oluyordu?, kızlarla mı uğraşıyordu?, evde büyü mü yapıyordu? yani filmin asıl konusu bu cadı üzerine mi kuruluydu yoksa yan karakterde ki bir ayrıntıydı da siz mi onu filmde vurguladınız daha fazla?
    Film boyunca başroldeki iki kız arkadaş (yaşları max 12) dadının cadı olup olmadığını araştırıyordu diye hatırlıyorum ancak üstünden yıllar geçti ve kafamda net değil. Yüksek ihtimalle şöyleydi, anne baba ve iki çocuklu bir ailenin evine dadı olarak giren yaşlı bir kadın var. İlk olarak kız çocuğun bir başka kız arkadaşı bu dadının cadı olduğundan şüpheleniyor bizim başroldeki kızımız saçmalama olur mu öyle şeyler vs. diyor sonra biraz ikna olur gibi oluyor. Cadılar nasıl anlaşılır diye araştırıyorlar cadılar ağlamazmış diye bir bilgi öğreniyorlar dadıyı ağlatmaya çalışıyorlar dadı ağlıyor içlerinden cadı değilmiş meğer diye geçirirken o sırada aynadaki yansımasında dişlerinin sivri olduğunu görüyorlar (cadıların ayna yansımasında dişleri sivri olurmuş diye bir bilgi de öğrenmişlerdi) Bir de başroldeki kızın küçük erkek kardeşini filmin sonunda bu cadı kaçırdı sanıyorlardı ama meğerse kaçırmamış olay başkaymış. Şu an bunları hatırlayabildim. Yani film cadı konusu üzerinde dönüyordu.

Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim filmi çok yüksek ihtimalle cine5'te veya da hallmark'ta izledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emmesen -- 26 Temmuz 2018; 10:42:53 >

• Merak ettim bende şuan işsiz gibi cine5 in eski yayın arşivine bakıyorum
  • Film bu değil mi?

Uzun Yıllardır Aradığım ve Bulamadığım Film (16 YILIN SONUNDA BULUNDU!!!!)

@emmesen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodin -- 27 Temmuz 2018; 23:42:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rodin

Film bu değil mi?

@emmesen
    Yok hocam maalesef bir de cadı dadımız tatlı tonton bir nineydi çirkin değildi.

• Artık bu film bulunmalı
  • Bu jadar kisi bulamadiysa

1 dizi degil film, film değilse dizi bolumu olabilir

2 kimsenin izlemedigi ucuz avrupa yapimlarinsan birinin dublajli versiyonu olabilir

3 yada benzeri onbinlerxe olan usa yapimi dusuj bütçeli filmlerden olabilir.

4. Oyuncularsab birsi bile ünlü değilse imdb sayfasi bike olmayabilir.

5 film hatirkadigndan daha eski veya yeni olabilir

6 ve dahada onemli 1 2 filmi karistirip tek film gibi hatirliyor olabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hala bulunamadı
  • Hala bulamadım yardım
  • ne filmiş dostum bulunamadı
  • Anlatrıklarınızı okuyunca aklıma direkt Nanny Mcphee geldi.

• Reddite sordum senin icin bilen cikmadi dostum. Bence biseyleri yanlis hatirliyosun veya rüyanda felan gördün. Bende cadi filmlerini severim izledim birsürü ama böyle bi film bilmiyorum.

• Ana konu 2006'da açılmıştı üzerinden 16 yıl geçti ve hala bu film bulunamadı

• Sinefil.com sitesinde konu açın hocam. Benim de çok aradığım bi film vardı adamlar şıp diye buldu valla.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.