Şimdi Ara

Uzun süre kitap okuyabilenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler cok cabuk kafam yoruluyor kitap okurken betimlemeler cok uzun oluyor bazen aşırı sıkılıyor canim nasil alistiniz da bu kadar uzun sure okuyabiliyorsunuz kitap? Ben en fazla 2 bolum (15-20 sayfa) okuyabiliyorum bir oturuşta. Hâlbuki cok merak ediyor ve seviyorum okuduğum kitabi ama betimlemeler öldürüyor beni.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kitap okuma alışkanlığınız var mı? ayda kaç kitap bitiriyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moving On

Kitap okuma alışkanlığınız var mı? ayda kaç kitap bitiriyorsunuz?
    Pek yok ama universiteye basladigimdan beri her ay 2 kitap falan okuyordum bolum gereği bazen daha fazla. Gecen sene mezun oldum pek okumadim kitap ama baslamak istiyorum buz ve atesin serisi ile basladim hatta ilk kitaptayim. Hikaye falan cok sarıyor dizisini izledigim halde ama cok uzun betimlemeler sıkıyor canimi ve kafam yoruluyor nedense cok garipm

• quote:

Orijinalden alıntı: Angry Toad

Pek yok ama universiteye basladigimdan beri her ay 2 kitap falan okuyordum bolum gereği bazen daha fazla. Gecen sene mezun oldum pek okumadim kitap ama baslamak istiyorum buz ve atesin serisi ile basladim hatta ilk kitaptayim. Hikaye falan cok sarıyor dizisini izledigim halde ama cok uzun betimlemeler sıkıyor canimi ve kafam yoruluyor nedense cok garipm

Alıntıları Göster
    O kitap çoğu kişiyi sıkmış hocam normal yani sıkımanız.

• quote:

O kitap çoğu kişiyi sıkmış hocam normal yani sıkımanız.

Alıntıları Göster
    Yok kitapla alakası yok her kitapta boyle oluyor. Hayvan çiftliği falan okurken de boyle olmustu 1984 okurken de en sevdiğim kitap ucurtma avcisini okurken de. Elime aliyorum kitabi bakiyorum dakikalarca bos bos.

• quote:

Yok kitapla alakası yok her kitapta boyle oluyor. Hayvan çiftliği falan okurken de boyle olmustu 1984 okurken de en sevdiğim kitap ucurtma avcisini okurken de. Elime aliyorum kitabi bakiyorum dakikalarca bos bos.

Alıntıları Göster
    Çoğu kitap öyle hocam maalesef, okuyup okuyup alışmaktan başka yol yok bence.

• quote:

Çoğu kitap öyle hocam maalesef, okuyup okuyup alışmaktan başka yol yok bence.

Alıntıları Göster
    Sanırım oyle. Bir bolumde mesela 10 sayfa boyunca tirmandiklari dagi falan anlatıyor duygularini falan anlatiyor derken 10 sayfa surdu tirmanma isi bunaldim iyice. Yazarlar ne akla hizmet bu kadar abartiyor okuyucular nasil sikilmiyor anlamadim.

• quote:

Sanırım oyle. Bir bolumde mesela 10 sayfa boyunca tirmandiklari dagi falan anlatıyor duygularini falan anlatiyor derken 10 sayfa surdu tirmanma isi bunaldim iyice. Yazarlar ne akla hizmet bu kadar abartiyor okuyucular nasil sikilmiyor anlamadim.

Alıntıları Göster
    O bence de sıkıcı bir detay hocam, edebi olacağız diye abartıyorlar.
  • Betimleme olan kitapları okumayı bende hiç sevmem. Bazı okurlarda betimleme manyağı oluyor.

Yani bir kitap var konusu öyle güzel ki tam konu içerisinde dalıp gidiyorsun heyecanlısın betimleme bir başlıyor ne konu kalıyor ne heyecan.
  • okuma ozaman reis herkes betimlemeli roman okumak zorunda değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

okuma ozaman reis herkes betimlemeli roman okumak zorunda değil
    Betimlemesiz roman var mı ki reis? Okudugum her kitabı severek okuyorum ama çok uzun sürüyor bitmesi kafam şişiyor okurken tek derdim bu o da betimlemeler çok olursa.
  • her kitabın betimleme seviyesi vardır game of thrones ve lord of the rings gibi kitaplar betimlemenin dehşet seviyesini kullanır.
    betimlemesiz roman olmaz ama betimlemesi az romanlar öneriyim sana.

Witcher serisi,Robinson cruseo,Godfather,jack london kitapları....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 25 Ağustos 2019; 12:22:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

her kitabın betimleme seviyesi vardır game of thrones ve lord of the rings gibi kitaplar betimlemenin dehşet seviyesini kullanır.
    betimlemesiz roman olmaz ama betimlemesi az romanlar öneriyim sana.

Witcher serisi,Robinson cruseo,Godfather,jack london kitapları....
    Teşekkürler ilgimi çekiyor witcher zaten onu da okumayı düşünüyordum. Vertigo var bende o yüzden hemen baş ağrısı yorgunluk falan başlıyor kafam yorulunca sanırım onun da etkisi var çok betimleme olunca sıkıyorum kendimi okumak için baş ağrısı yapıyor o da. Ama sarınca da tam sarıyor bölümden bölüme değişiyor tabi.
  • Uzun süreli ama ara vere vere okuyorum.
  • Gazap üzümleri tam senin ilacın

• Film izlerken lüzumsuz sahneleri nasıl atlıyorsak, kitap okurken de yapabiliriz. Sıkıldığım bölümlerde sayfalara hızlıca göz gezdirip atlıyorum, yeni gelişme olan yerden devam ediyorum.
    Ders kitabı okumuyoruz sonuçta eziyete dönmesi gerekmez kendinizi sıkmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bol betimlemeli ağır kitaplardan ziyade daha hafif kitaplar tercih edebilirsin.

• sürükleyici kitaplar okumalısın başlangıç için.Çok sıkıcı tarih kitaplarını ben bile okurken zorlanıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.