Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (253. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.813
Cevap
151
Favori
1.029.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba;
    Süpürgeniz geldi mi?Memnun musunuz?Bende almayı düşünüyorum ancak eski bir model olduğu için kararsız kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeynepkrg

Merhaba;
    Süpürgeniz geldi mi?Memnun musunuz?Bende almayı düşünüyorum ancak eski bir model olduğu için kararsız kaldım.

kargo bizim mahalle şehirden 10km mesafede diye teslimat yapmak istemiyor. orası 20-30km uzakta diyor şehirden. ben de mesai saatlerinde gidemediğim için kaldı kargoda. bekliyorum yani henüz hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeynepkrg

Merhaba;

Biraz geç oldu ama süpürge evde, bizimkiler denemiş ve güzel diyorlar. Çekiş gücü de iyi çok da sessiz dediler.

Ben de baktım üzerinde 6-7 seçenek var koltuk halı parke resimleri var. Güç ayarı sanırım. Tuşu büyük olduğu için ayakla açılıp kapanabilir olması da güzel bence.

Kutudan tek bir torba ve başlık çıkıyor. Bu da kötü yönü.

Ama genel olarak beğendik.

Başlık iki taneymiş. Küçük bir başlık daha var. Koltuk için sanırım.
    Büyük başlıkta halı ve parke modu var. Parke en yüksek ayar, oraya getirince ayarı halıda çekilmiyor, yapışıp kalıyor. Halı modu sessiz gayet.

Uzayan metal boru kısmı da kullanışlı. Uzun boylu biri için özellikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpawniN -- 23 Ağustos 2017; 16:34:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Miele cat&dog için orjinal torba mı kullanmalı yoksa yan sanayi mi acaba? Bu druuma göre en uygun nereden temin edebiliriz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pikachu45

Miele cat&dog için orjinal torba mı kullanmalı yoksa yan sanayi mi acaba? Bu druuma göre en uygun nereden temin edebiliriz acaba?

Miele bence tüm modellerinde orjıinal torba kullanılmalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @ufgan merhaba. paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim.

Bende forumdaki bir çok yorumu okumama rağmen halen toz torbalımı , toz torbasızmı kararını veremedim.

Annem tozdan , dumandan aşırı derecede etkilenen birisi ve evde halı yoğunluğu oldukça fazladır.

Miele Cat & Dog modelini bende gördüm ancak tasarımından mıdır nedir bir türlü net karar veremedim.

Hangi modeli almak uygun olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zvonimir

quote:

quote:

Electrolux Ultra One UOPower 2200W Hepa Filtreli Elektrikli Süpürge
    Bu Süpürge hakkında bir yorum göremedim ya da ben kaçırdım, tasarım olarak çok beğendim, ama benim için
    1. Öncelik hepa filtresi en az 13-14 (çocuğum için)
    2. Öncelik Emiş gücü (temizlik yapması lazım tabiki)
    3. Öncelik Sessiz olması
    4. Öncelik Fiyat tabiki

philips FC9170 e karar vermiştim hepa13 filtre olması ve emiş gücünün yüksek olması sebebiyle.
    ancak youtube daki adamlar kafamı karıştırdı sarı topu kullanarak iki makine arasında güç testleri yapıyorlar 500 lük philips 300 lük electrolüxten topu alamadı. ??
    bu videolar bir kriter olmalı mı
    bir de duman testi var ki onu sormayın neredeyse tüm makineler çuvallıyor.
    miele , nilfix, electrolux, philips kafam çorba oldu araştırdıkça içinden çıkılmaz hale geliyor bu iş.
    bana çok güçlü çeken mümkünse kumandalı en az hepa 13 ya da 14 bir makine önerilerinizi bekliyorum. torbalı torbasız farketmez. ücrette limit yok çocuk olunca paranın önemi kalmıyor. (ama ekonomik olursa fena olmaz)

Kimseden ses çıkmadı ben de seçimimi Electrolux Ultra One UOPower 2200W den yana kullandım ve bu gün sipariş verdim.
    1 adet tekstil turbo başlığı, 1 adet yedek hepa filitre, 12 adet yedek toz torbası ile birlikte nakit 800 tl verdim.

inşallah doğru seçim yapmışımdır. Bu makine hakkında hiç yorum bulamadım, nasip olursa kullandıktan sonra yorumlarımı ve fotoğraflarını paylaşırım.

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!)

Eveeeeet, aşağı yukarı 1,5 senedir bu ürünü kullanmaktayım, detaylı yorumlarımı da defalarca paylaştım bilgi isteyen arkadaşlara da deneyimlerimi aktararak yardımcı olmaya çalıştım. Ürünün kalitesi konusunda fikrim hala aynı, AMAAAAAA !!!! en büyüğünden en küçüğüne tüm firmaların sınıfta kaldığı, kullanıcıların eninde sonunda duvara tosladığı (benim gibi) bir konu var, ne mi ? tabiki satış sonrası hizmet namı diğer yetkili servis. Bildiğiniz üzere bu süpürgenin motorlu turbo başlığı var, iyi ki de var ben çok memnunum, ama bir hafta önce başlıktaki fırçanın dönmediğini gördüm başlıktaki ışık yanıyor fakat fırçası dönmüyordu hortum ve başlık garanti kapsamında olmadığı için (bu konuya daha sonra geleceğim) elim bu konulara yatkın olduğu için başlıktaki vidaları söküp kapağını araladığımda, başlıktaki motorun hareketini fırçaya ileten kayışın koptuğunu gördüm, sorunun bu kadar basit olduğunu görünce sevindim. kayışı aldım yetkili servisine gittim üzerinde electrolux yazılı tişört giyer servis elemanına parçayı gösterdim, bu ne dedi :) ben de arkadaşa anlayabilsin diye orada bulunan parçaları kullanarak örneklerle izah ettim, hayatında ilk defa gördüğünü söyledi. Aslında o an benim orada işim bitmişti ama şansımı denemek istedim. kayışın üzerinde seri numaraları falan var sistemden bakar mısın dedim oda bana süpürgenin altında PNC numarası var onu söylemen lazım dedi, ben de markası modeli bu dedim bulamaz mısın dedim beklenen cevabı verdi "hayır bulamam". Ertesi gün müşteri hizmetlerini aradım durumu izah ettim kayışın koptuğunu bu parçaya ihtiyacım olduğunu söyledim. 1 gün sonra maile yanıt geldi. Kayış değişimi yapılmıyormuş başlık komple değişecekmiş. Müşteri hizmetlerine tekrar telefon ettim 2 liralık bir parça değişerek çözülecek bu sorun için tüm başlığı değiştirmek yada değiştirmek zorunda bırakılmak, ve 174 lira ödemeye mahkum edilmek etik mi dediğimde standart robot cevaplarla karşılaştım. ben de tekrar mail atarak, yapılan bu eylemin bilinçli olarak yapılan ve haksız kazanç sağlamak amacı güden, seviyesiz bir eylem olduğunu ve konuyu ilgili kanallara taşıyacağımı belirttim.

Şikayetvar.com da konu ile ilgili başlık açtım.https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/3516057/2-liralik-kayisi-degistirmek-yerine-174-liraya-tum-ba/sq5am

Motorlu başlığın garanti kapsamına gelince, normal başlığı ve hortumu garanti kapsamına sokmamanızı anlarım. Ama içinde elektronik devre ve motor olan bir parçayı garanti kapsamına almamak... !!!! Konuyu araştırıyorum gelişmeleri buradan paylaşırım. Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!)

Hocam Aynı kayış bende de koptu...

Temin etttiniz mi? ELECTROLUX e mail atmayı düşünüyorum...

• Arkadaşlar merhaba .

Uzun zamandır süpürge arayışı içerisindeyim. :Yaklaşık 450-500 lira gibi bir bütçem var.

Torbalı bir süpürge alacağım.

İki ürün arasında kaldım (arnica terra premium- arçelik tornado silence) siz hangisini öneririrsiniz. Yada başka torbalı model önerirmisiniz bu fiyat bandında ?

http://www.arnica.com.tr/arnica-terra-premium-toz-torbali-elektrikli-supurge

https://www.arcelik.com.tr/elektrikli-supurge/s-4910-tornado-silence-supurge

• manilafortuna kullanıcısına yanıt
    Oto yedek parçacılardan bir bakın hocam. Sanayi ile biraz içli dışlı olunca

Ankarada olan varsa ostimden fln bakılabilir kesin vardır bu ayarlarda bir kayış

Edit: Kayışın kodundan buldum.http://www.ebay.com.au/itm/Electrolux-Z8870P-2G-Active-Vacuum-Floor-Tool-Drive-Belt-Part-2193794027-/142318629021

Mesela yurtdışında kendi sitelerinde bazı yedek parçalar varken türkiyede getirmemelerinin tek sebebi ÇAKALLIK.https://shop.electrolux.com.au/search?term=&product_category%5B70%5D=70&part_category_current=895

Bu arada bende elektrikli süpürge arayışındayım aklımda electrolux vardı bilemedim şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezimuse -- 5 Eylül 2017; 14:58:37 >

• AirClean Plus hava temizleme filtresi diye birşey var mielle parquetde hep filtreyle ne farkı var yada nasıldır?

• Arnica terra Premium kullanan arkadaşlar toz torbalarını nereden temin ediyorsunuz. Benim toz torbaları tükendi. Yakın zaman içinde almam lazım.

Terra serileri tamamı aynı toz torbalarını kullanıyorlar bildiğim kadarı ile.
  • med.er M kullanıcısına yanıt
    tornadolarda kronik sorun var ilk baş bende aldım 1 hafta içinde ses çıkartıp çekmemeye başladı arkadaşında garanti bitiminin ardından bozuldu elinde kaldı .

Ben arnica terra premium aldım eşim çok memnun arkadaşta tornado bozulunca aldı oda çok memnunmuş.

Birkaç arkadaş ve forumda epeyce arkadaş aldı.Hepsi çok memnunlar.

Şiddetle almanı tavsiye ederim yakın zamanda 900 watt ve üzeri makinaların üretimi yasaklandı artık terra premium üretilmeyecek.Yeni enerji tasarruflu makinaların çoğunun emiş gücü 200 watt dolaylarınfa haliyle beş para etmiyorlar.

arnica terra premium ise

450 watt emiş gücü

77 desibel sanırsam oldukça sessiz

koldan kontrol ile kullanım kolaylığı

hafif tasarım ve uzun kablo mesafesi

bolca aksesuarın kutudan çıkması

yani enerji sınıfı hariç halıda parkede ve filtrasyonda A sınıfı.Ki enerji sınıfı çokta önemli değil netice de haftada bir.iki kere kullanılan birşey iyi çeksin yeter

Toz torbasızlar gene ayrı bir fiyasko hiç tavsiye etmem.Arnica terra premium toz torbası nette tanesi yaklaşık 1 tl ye geliyor.Yılda topu topu 5 torba değiştiriyoruz hiç hesap edin.At hemen yenisini tak .

ya bu makina yada uzun ömürlü olsun derseniz birkaç sayfa ötede arkadaşlar ucuz bir miele modeli paylaşmıştılar.Çekim gücü özellikleri tasarımı arnica kadar olmasada evladiyelik makinalardır mieleler çekim gücü de üzmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 5 Eylül 2017; 21:53:21 >

• ilk3r İ kullanıcısına yanıt
    n11'de Arnica Terra Green Blu Plus Premium Süpürge Toz Torbası 20 Adet seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

http://urun.n11.com/toz-torbasi/arnica-terra-green-blu-plus-premium-supurge-toz-torbasi-20-adet-P168176068

benimde bitti alı cam yakında alalı 1.5 yıl oldu ancak 4 torba değiştirmişiz 😊

gittigidiyorda 23 liraydı sanırsam

• meeb kullanıcısına yanıt
    Hocam bu linkteki toz torbaları körüklü değil yani büyük değil. Haliyle supurgenin içinde sarkma yapıp yirtilabilir.

• ilk3r İ kullanıcısına yanıt
    Valla hocam makinayı genelde eşim kullandığı için dolduğu zaman o değiştiriyor.Açıkcası orijinal torbayı pek görme fırsatım olmadı ilk seferde görmüştüm zaten içinde takılı halde gelmişti.Varsa resim koyarsanız farkını bir göreyim derim.Makina içindekine baktım ama bizdekiler sanki pek körüklü değil gibi.

Turbo başlık ile geliyor sanırım ürün? Bende süpürge bakıyorum da ya 300 lira civarı idareten bir electrolux alacağım yada 450ye bunu? Ne dersiniz hocam turbo başlık için bile alınır mı?
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    sadece turbo başlık için değil makinanın kendisi güzel.

turbo başlığa gelince biraz ses yapsa da halıda yapışmayı engellediği gibi daha da kolay temizlik sağlıyor.

siz bilirsiniz.

Hocam torbasızın 70db sesi var. Torbalı için bir değer bulamadım acaba kullanma klavuzunda fln ne kadar değer belirtilmiş ?
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    torbasızları boşverin tıkanıyor iyi çekmiyor bakımı zor.

torbalı terra premium 77 dedibel sesi var ancak bu max seviye iken ölçülen ses şiddeti.

2. kademe düz başlıkla kullanılırsa ki fazlasıyla yeterli oluyor.Aletin sesi yok gibi bişi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 8 Eylül 2017; 10:6:50 >
    Teşekkür ederim hocam bugün alacağım
  • 
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.