Şimdi Ara

uzun dönem askerlik çıkmaması için taktikler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
39.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: sessizciqlik

quote:

Orjinalden alıntı: /UMUT/

quote:

Orjinalden alıntı: _awaken_

evet arkadaşlar

aramızda birçok kişi kısa dönem askerlik istiyor uzun çıkmaması için birçoğu efsane olsada bazı taktikler duymuşsunuzdur bunları paylaşalım

sınava üçüncü gün girin

doldurduğunuz herhangi bir forma yabancı dil biliyorum diye yazmayın

herhangi bir sınav sonucu veya sertifika sonucunu vermek gibi bi gaflette bulunmayın

iş tecrübeniz varsa mümkün olduğunca saklayın

sınava girdiğinizde tamamen boş ve yanlışlarla dolu bi kağıt vermeyin

meslek kodunuzu yazacak göreli memuru kafalayıp alakasız bir kod yazdırın ( yapanlar var)

Vay be bunların tam tersini yaparsam kesin astsubayım.

Astsubay değil astteğmensin

olacağımı bilsem tersini yaparım direk

• diyelim ki uzun dönem çıktı.!! ozaman direk asteğmen mi olunuyor? Yada şöyle diyim sınava girenlerin çoğu kısa istiyor ve kısa gidiyolar. Gönüllü uzun yazsak çıkma ihtimali varmı?
  • quote:

evet arkadaşlar

aramızda birçok kişi kısa dönem askerlik istiyor uzun çıkmaması için birçoğu efsane olsada bazı taktikler duymuşsunuzdur bunları paylaşalım

sınava üçüncü gün girin

herhangi bir sınav sonucu veya sertifika sonucunu vermek gibi bi gaflette bulunmayın

meslek kodunuzu yazacak göreli memuru kafalayıp alakasız bir kod yazdırın ( yapanlar var)

Kısa dönem için herşeyi denedim asteğmen oldum.
    aklınızda olsun, sınav günü herşey formalite.
    As-Al otomatik olarak seçtiriyor.
    Torpil olayına gelince, bizim arkadaş yaptırmıştı Hakkari Yüksekova'ya gitti.
    Ters tepme olasılığını her zaman düşünün.

Bu arada doğuda askerlik çıkarsa üzülmeyin. Gerçek askerlik orada yapılıyor, gerçek dostlarda oradan çıkıyor.
    Herkes zorlanır, askerken pişmandır ama dönüşte hepsini dinleyin. En çok ağlayanlar batıda askerlik yapanlardan çıkıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: GOD32

quote:

evet arkadaşlar

sınava üçüncü gün girin

Kısa dönem için herşeyi denedim asteğmen oldum.
    aklınızda olsun, sınav günü herşey formalite.
    As-Al otomatik olarak seçtiriyor.
    Torpil olayına gelince, bizim arkadaş yaptırmıştı Hakkari Yüksekova'ya gitti.
    Ters tepme olasılığını her zaman düşünün.

Bu arada doğuda askerlik çıkarsa üzülmeyin. Gerçek askerlik orada yapılıyor, gerçek dostlarda oradan çıkıyor.
    Herkes zorlanır, askerken pişmandır ama dönüşte hepsini dinleyin. En çok ağlayanlar batıda askerlik yapanlardan çıkıyor.

en baştan beri anlatmaya çalıştıpımız mevzu...altına imzamı atıyorum

• en baştan beri okuyamadım ama ilk mesajlarda omaykan anlatmış durumu kısa uzun olayı belge verip vermemize bağlı değil tamamen ihtiyaçlar doğrultusunda denk gelme olayı diye özetleyebiliriz. ayrıca şunu da hatırlatayım askeriyeye yabancı dil sınavına girip başardığımı sölemeyim demenize bi gerek yok çünkü sizin hakkınızda herşeyi biliyorlar ; )
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deluxe1

diyelim ki uzun dönem çıktı.!! ozaman direk asteğmen mi olunuyor? Yada şöyle diyim sınava girenlerin çoğu kısa istiyor ve kısa gidiyolar. Gönüllü uzun yazsak çıkma ihtimali varmı?

Uzun çıkarsa tabii ki astek oluyorsun.
  • akademik ünvan sahibi bir arkadaşım, nisan 1-2-3 de bakaya kaldı. kısa yaparım diye 24 nisanda Mamak'ta sınava girdi. Sonuç : Yedeksubay oldu ve 12 Ağustos 2009'da birliğine (Narlıdere İstihkam - İzmir) teslim olması söylendi.... Buyrun buradan yakın .....
  • quote:

Orjinalden alıntı: omaykan

Ayrıca tekrar söyleyim eğridiri unutun oraya astek olarak artık gidiş yok alım durduruldu.

Bu bilgi kesin mi dostum?
    Nisan 2009 celbinde Eğirdir'e asteğmen olarak giden birisini tanıyorum..Ama bu dönem alırlar mı bilemem
  • merhaba arkadaşlar ben geçici mezuniyet belgemi 23 haziran salı alacağım ve 24 haziranda kısa dönem için başvurumu yapacağım bu durumda sorularım:

1) Ağustos dönemine yetişir miyim ya da yetişemezsem aralığa mı atarlar

2) Ağustos dönemine yetişirsem son gün başvurduğum için kısa dönem denk gelir mi ( İlk başvuranlarla farkım olur mu)

3) Kütüğüm sivasta ve şu an istanbulda oturuyorum muayeneyi istanbulda olup gereken belgeleri SİVAS' a mı yoksa ankaraya' mı göndereceğim

Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: karalı

quote:

Ayrıca tekrar söyleyim eğridiri unutun oraya astek olarak artık gidiş yok alım durduruldu.

Nisan 2009 celbinde Eğirdir'e asteğmen olarak giden birisini tanıyorum..Ama bu dönem alırlar mı bilemem

hala orda mı peki refüze ettiler mi
  • quote:

quote:

quote:

Kardeş 2 aydır hiç görüşmedik..Bir fırsatım olursa ulaşıp sorarım..Yalnız 1 ay önce içeri telefon soktuğunu, ortamın çok da sıkı olmadığını söylemiş yakınlarına..Başka bir bilgim yok..Eğirdir'e gidip de rahat olan adam ilk onu duyuyorum Tabi kesin değil bu bilgi yalandan söylemiş de olabilir üzülmesinler diye

• uzun istedim cok şükür uzun çıktı,birkez daha anladım kararımın doğruluğunu, kücükken askeri ogrenci olmak isterdim o kimliği universiteden sonra almak nasip oldu =) polis durdurup üstünü arayamıyor:D birlikte insan yerine konmak güzel,komutan olmak güzel,rütbe güzel,haftasonu tatili cok daha güzel.maaş güzel,ayak işleriyle ugrasmak yerine bütün silahlarla atış yapıp 30 kilo cantayla 25 km intikal yapmak güzel.albaylarla geyik çevirebilmek güzel...

hersey cok güzel=)

herkes için hayırlısı olsun

not:eğirdir dağ komando nisanda 800 kusur kişi aldı bunun 4te1 i orda kaldı,gelenlerin coğu da maalesef kısa donem yazanlardı,sakat tipleri bile yollamışlar.ama tabi onlar refüze oluyor

bilginize
  • Şimdi ben Bilgisayar Teknikerligini bitirdim, Ama universitede Ingilizce Ekonomi okudum, Ben meslegime Bilgisayarcı yazamıycakmıyım simdi? Ki bilgisayarla ilgili 1işim var..

2.si, Yurt dısında egitima aldım, ingilizce biliyorum , o zaman yabancı dil biliyormusunuz bölümünü neden dolduruyorum, bilsemde bilmesemde herkes lisansüstü yani,
    Böyle 1mantık varmı ya?
    diycem sizde askerde mantık mı varki diyceksiniz =)) ?
  • yani işin özü lisans diploması ve şans faktörü..
  • quote:

quote:

quote:

327 donem astegmen olarak saygılar. Tuzla piyade okulunda acemiligi bitirdim. Simdi edirne merkeze mekanize piyade takım komutanı olarak gidiyorum. Ancak tuzlaya nerden geldin derseniz soyleyeyim. Egirdir dag komando okulundan geldim. Yani refuze oldum. Refuze olmamın sebebi tansiyonum yuksek cıktı. Orada cok hastalanmıstım. Sanırım hastalıgımdan dolyı muayene anında tansiyonum yuksek cıktı. Refuze oldum. Tabi kıytırık bi refuze durumu. Ottan boktan refuze oldu herkes. Ancakkkkk biz oraya 800 kusur kisi gitmistik. 594 kisi refuze kalanlar orada komando astegmen olarak kaldılar. Hem de iclerinde komando olamayacak adamlar da vardı. Ben mesela komando olacak adamdım. İstiyormuydum istemiyormuydum orada emin degildim. O kadar korkuttular ki gozumuzu. Herkes bi acaba dedi. Ben zaten sadece egirdirdeki 76 metrelik kuleden inmekten korktum. Onun dısnda guneydoguda gorev yapmaktan korkum yoktu. Su anda ise keske komando olarak kalsaydım diyorum. Cunku tuzladaki egitimin de egirdirden assagı yanı yokmus. Egirdirden sadece biraz daha kolay. Onlar da yukseklik korkusu olanlar icin. 76 m kule ve oldukca fazla intikal yapılması. İntikal benim icin sorun degil. Ancak kule korkutuyordu. Hala da aklıma gelince icim bi garip oluyor. :) Tuzla da ise cok fazla rutbeli var. Cok sıkı bir yer. Oldukca angaryalarla dolu biryer. MEsela egirdirde kaldıysanız yatak toplamazsınız. Cop toplamazsınız. Tuvalet temizlemessizniz. Yatagınızı erler toplar. Kogusunuzu onlar temizler. Yemekleriniz cok guzel olur. Ancak tuzlada bunların hepsini yaparsınız. Egirdirden sonra ise soyle bir durum var guneydogu da gorev yapma durumu. Ancak tuzlada yok mu? Tabiki var. En iyi arkadasımdan birisi Van baskalete gitti. Agrı dogubeyazıt. Sırnak cizre. Silopi. Kars Igdır. Urfa. antep maras erzurum. mardin kızıltepe. yani alayı var arkadaslar. Ancak edirne antalya balıkesir. Ankara kıbrıs. ne ararsan var yani tuzlada. yalnız 594 kisiden 250 kisisi dogu guneydoguya gidiyor. O yuzden keske komando kalsaydı diyorum. Cunku hem daha zevkli bir 3 ay gecirirsiniz. Hem de ottan boktan islerle ugrasmazsınız. Neyse herseyin hayırlısı. Yani arkadaslar astegmen komando alınıyor. Catır catır da ic guvenlik bolgesine gidiliyor. Hatta 323 arkadasım hakkari cukurcada bitirdi geldi. Egirdirden komando olarak gitti ve orada bitirdi. Bu donem alırlar mı bilemem. Ama bizde aldılar. 325 323 de de almıslar ama daha oncesini bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mprivateturun -- 5 Temmuz 2009; 2:18:38 >

• Uzun donem askerlik alınma durumuna gelince ise size kendi fikirlerimi soyleyeyim. Arkadaslar. Evli degilseniz 22 23 24 yaslarındaysanız. Yani okulu hemen bitirip gittiyseniz. Mesleginiz okulunuz hic onemli degil. Her daldan arkadaslarım var. Ancak muhendisler oldukca fazla. Gerizekalı degilseniz.(Ki bu etken fazla etkili degil. Cok gerizekalı var) İhtiyac da varsa arkadaslar. ASTEĞMENSİNİZ. Geçmiş olsun.

Ben de kısa donem istemistim. askerligi aradan cıkarıp isime gucume bakmak icin. Soylenilen butun taktikleri uyguladı. Sınava 3. gun gittim. Soruların yarısını yaptı yarısını yapmadım. Daha ne varsa yaptım. Ulan bir cıktı dag komando okulu. Hahaha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mprivateturun -- 5 Temmuz 2009; 2:20:46 >
  • ARKADAŞLAR SAKIN CEP TELEFONU GÖTÜRMEYİN.DİREK 'EMRE İTAATSİZLİKTE ISRAR' SUÇU OLUŞUYOR VE ASKERİ MAHKEME...
  • Şunu gördüm ki gün ya da dönem pek de önem arz etmiyor. Sadece asker öğretmen görevlendirmeleri hariç. Onlar Ağustos'ta eğitim öğretim yılı başlangıcında değerlendirilmek üzere seçiliyorlar.
    Hangi dönem giderseniz gidin ihtiyaçlara göre görevlendiriliyorsunuz ve nokta atışı gönderiliyorsunuz.
    Asla tek kalem olmuyorsunuz muhakkak ki alternatifiniz bulunuyor ve daha etken olan görevi alıyor.
  • Merhabalar !

mprivateturun ve dazzle kardeşler sizlere bir sorum var.

1. İkinize de uzun dönem çıkmış aceba hangi bölümden mezun oldunuz ?

2. Ve hangi celb dönemiyle askere gittiniz ?

Bende aralık döneminde askere gideceğim inşaallah kısmetse.Ağustosa yetişemedik, uzun dönem gitmeyi istiyorum, Beden Eğitimi mezunuyum, onun için

askere gidip gelmiş tecrübeli kardeşlerimize bu hususta sormak istedim.Askerlik vazifesini yapmış kardeşlerin paylaştığı bilgilere göre; askerliğin kısa ve uzun

dönem çıkma olayı kişinin mezun olduğu bölüme,celb dönemine ve askeriyenin ihtiyacına göre şekilleniyor zannedersem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jordan23k -- 10 Temmuz 2009; 21:57:14 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: jordan23k

Merhabalar !

mprivateturun ve dazzle kardeşler sizlere bir sorum var.

1. İkinize de uzun dönem çıkmış aceba hangi bölümden mezun oldunuz ?

2. Ve hangi celb dönemiyle askere gittiniz ?

Bende aralık döneminde askere gideceğim inşaallah kısmetse.Ağustosa yetişemedik, uzun dönem gitmeyi istiyorum, Beden Eğitimi mezunuyum, onun için

askere gidip gelmiş tecrübeli kardeşlerimize bu hususta sormak istedim.Askerlik vazifesini yapmış kardeşlerin paylaştığı bilgilere göre; askerliğin kısa ve uzun

dönem çıkma olayı kişinin mezun olduğu bölüme,celb dönemine ve askeriyenin ihtiyacına göre şekilleniyor zannedersem

Geçen yıl okulumuzun Beden Eğitimi Öğretmeni arkadaşımız sizin gibi düşünüyordu.

Balık adam belgesi, dalgıçlık belgeleri, yüzme antrenörlüğü belgeleri vs. sunmuştu. Ancak Ağustos'ta gitmişti.

Bizler de Asteğmen olur diye tahmin ediyorduk ama kısa dönem olarak yaptı döndü.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.