Şimdi Ara

uzun dönem askerlik çıkmaması için taktikler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
39.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Demekki bu iş tamamen kısmet işi.Mezun olunan bölüm ve celb dönemleri etki yapabilir ama bu işte asıl olan askeriyenin o anki ihtiyacı heralde.Gerekli ihtiyacı karşıladıktan sonra diğerleri kısa dönem oluyor zannedersem.Geçen yıl mezun olan bir kaç arkadaşımda aralık döneminde gitmişlerdi onlarda kısa dönem yapıp geldiler.Kısa veya uzun dönem istemek başkadır ama heralde insanın kendisini şartlandırması yanlış, çünkü istenilenin tersi çıkma olasılığı çok yüksek , onun için ''ne çıkarsa kısmet'' psikolojisiyle hareket etmek heralde en doğrusu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: jordan23k

Demekki bu iş tamamen kısmet işi.Mezun olunan bölüm ve celb dönemleri etki yapabilir ama bu işte asıl olan askeriyenin o anki ihtiyacı heralde.Gerekli ihtiyacı karşıladıktan sonra diğerleri kısa dönem oluyor zannedersem.Geçen yıl mezun olan bir kaç arkadaşımda aralık döneminde gitmişlerdi onlarda kısa dönem yapıp geldiler.Kısa veya uzun dönem istemek başkadır ama heralde insanın kendisini şartlandırması yanlış, çünkü istenilenin tersi çıkma olasılığı çok yüksek , onun için ''ne çıkarsa kısmet'' psikolojisiyle hareket etmek heralde en doğrusu.

Dediğim gibi;
    Hangi dönem giderseniz gidin ihtiyaçlara göre görevlendiriliyorsunuz ve nokta atışı gönderiliyorsunuz.
    Asla tek kalem olmuyorsunuz muhakkak ki alternatifiniz bulunuyor ve daha etken olan görevi alıyor

Arkadaşımız Gaziantep'te spor salonu görevlisi olmuştu.

• quote:

Orjinalden alıntı: Ömer

quote:

Demekki bu iş tamamen kısmet işi.Mezun olunan bölüm ve celb dönemleri etki yapabilir ama bu işte asıl olan askeriyenin o anki ihtiyacı heralde.Gerekli ihtiyacı karşıladıktan sonra diğerleri kısa dönem oluyor zannedersem.Geçen yıl mezun olan bir kaç arkadaşımda aralık döneminde gitmişlerdi onlarda kısa dönem yapıp geldiler.Kısa veya uzun dönem istemek başkadır ama heralde insanın kendisini şartlandırması yanlış, çünkü istenilenin tersi çıkma olasılığı çok yüksek , onun için ''ne çıkarsa kısmet'' psikolojisiyle hareket etmek heralde en doğrusu.

Dediğim gibi;
    Hangi dönem giderseniz gidin ihtiyaçlara göre görevlendiriliyorsunuz ve nokta atışı gönderiliyorsunuz.
    Asla tek kalem olmuyorsunuz muhakkak ki alternatifiniz bulunuyor ve daha etken olan görevi alıyor

Arkadaşımız Gaziantep'te spor salonu görevlisi olmuştu.

Forumdaki diğer arkadaşlarımızın tecrübelerini belirttikleri yönde sizin de söyledikleriniz gerçekten çok mantıklı, Ömer kardeş sizin askerlik bitti mi? yoksa halen askerdemisiniz ?

• Sevk evrakını almaya gittiğimizde optik form veriyorlar, oraları her türlü bilgileri yazalımmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Falcon83

Torpil bulun tek garanti yol

olay budur...
  • Kul hakkı var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: _ahmet_

Kul hakkı var.

Yok arkadaşım ne torpili, işin şakasındayız biz, optik okuyucuda torpilmi olur... (olur mu ki? )
  • quote:

Forumdaki diğer arkadaşlarımızın tecrübelerini belirttikleri yönde sizin de söyledikleriniz gerçekten çok mantıklı, Ömer kardeş sizin askerlik bitti mi? yoksa halen askerdemisiniz ?

Bitti. :)
  • quote:

quote:

Öncelikle geçmiş olsun.Uzun dönemmi yoksa kısa dönemmi yapmıştınız? Hangi bölüm mezunusunuz ve askere hangi celb dönemiyle gitmiştiniz? (soru yağmuruna tuttum ama kusura bakmayın)
  • quote:

quote:

quote:

Öncelikle geçmiş olsun.Uzun dönemmi yoksa kısa dönemmi yapmıştınız? Hangi bölüm mezunusunuz ve askere hangi celb dönemiyle gitmiştiniz? (soru yağmuruna tuttum ama kusura bakmayın)

Ben 323. KD olarak yaptım.
    Sağlık raporu ile tecil şansım kalmamıştı. Heyet raporu şartı getirilmişti.
    Türkçe Öğretmeniyim.

• sınav hikaye
    taktik yok
    kapa gözünü gir sınava
    bu iş tamamen şans işi
    sana nereye gideceğini sormuyorlar-formalite icabı form üzerinde soruyorlar o kadar-
  • yalan oldu taktikler
  • elektrik-elektronik mühendisiyim çoğu kişi kesin uzun çıkar dedi ben kısa istedim soruların da %80 nin doğruluğundan emindim ve kısa çıktı :) taktikler tuttu mu tutmadı mı siz karar verin
  • Vallaha, bunun taktiği falan yok ağalar.

İşletme-İktisat gibi sosyal bilimcilere %90 ihtimalle (tercihlerinin de kısa olması durumunda) kısa dönem çıkıyor.

Tek taktik, iktisat-işletme okumak :D
  • 331.dönem de askere gidicem kismetse... Benim sorum şu olucak Sinema-Tv mezunuyum sizce yedek subay gitme şansım ne? :)))) Gerçi bi arkadaşım sinema tv mezunuydu kütüğüde Rİze'idi kısa dönem gitmek istiyodu... Sınavda soruları salladı... Hakkaride dağ komando olarak yedek subaylık yaptı...:)))
  • benimde kütük Rize, bide makina mühendisiyim açıkcası kutumda büyük hissediyorum ama şartlanmamak en iyisi kısa veya uzun hiç fark yapmaz benim için, kısa olursa yaza buradayım mis gibi, uzun olursa da rütbeli subay olucam. ama en büyük hayalim bahriyeli uzun dönem çıkmak. diğer türlü kısa olsun. kısmet...
  • Bende 331. dönem yedek subay adayıyım. Uzun mu kısa mı hala karar vermiş değilim hangisini

işaretliyeceğime. Arkadaşların söylediğine göre bana en mantıklı gelen durum ; şubene Asal dan

gelen talep ve mezun olduğun bölüm. Şubem yönünden kendimi uzun olarak görüyorum ancak

bölümüm sen kısa olacaksın diyor Hayırlısı neyse o olsun diyorum. Uzun da çıksa kısa da çıksa

farketmez.
  • iktisat mezunuyum,uzun dönem çıktı hemde komando

o yüzden hiç kasmayın,uzun isteyenler uzun işaretlesin gerisi kader kısmet ve ASAL'ın yedeksubay ihtiyacı...
  • en büyük şey burda şans gerisi boş
  • Ben işletme (aöf) mezunuyum.ÜDS belgesi vardi. Kisa istiyorum ama verip vermemek de kararsiz kaldim belgeyi.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.