Şimdi Ara

Uzmanlık hedefleriniz neler?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun süredir hedefim plastik cerrahiydi. Ama kıdemliyken bile ayda 15 nöbet tutacak döt yok bende.

• Henüz üçüncü sınıf olarak kesin bir hedefim var diyemem. Ancak non-cerrahi olarak psikiyatri, nöroloji olabilir bu ikisinden vazgeçersem büyük ihtimal cerrahi seçerim.
  • nöroloji en eğlenceli bölüm bence her vakası bulmaca gibi ama maalesef hiçbir hastanı kesin tedavi edemiyor olmak beni tatmin etmeyeceği için seçmeyeceğim bir bölüm
    psikiyatriyi hakkında konuşmaya bile değmez ilaç yaz geç
    söyle olaylar oluyordu serviste, hasta 10 sene bir tanı ile izlenip tedavi almış ama sonra tanısının yanlış olduğunu farkedilmiş ama sıkıntı yok çünkü hepsine aynı ilacı veriyoruz:D
  • türkiyede kalacaksam biyokimya yurtdışı olursa cerrahi alanlar tercihim olabilir ama daha 2. sınıfım hedeflerim değişkenlik gösterebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-068295B75

nöroloji en eğlenceli bölüm bence her vakası bulmaca gibi ama maalesef hiçbir hastanı kesin tedavi edemiyor olmak beni tatmin etmeyeceği için seçmeyeceğim bir bölüm
    psikiyatriyi hakkında konuşmaya bile değmez ilaç yaz geç
    söyle olaylar oluyordu serviste, hasta 10 sene bir tanı ile izlenip tedavi almış ama sonra tanısının yanlış olduğunu farkedilmiş ama sıkıntı yok çünkü hepsine aynı ilacı veriyoruz:D
    Nörolojide tedaviler çok radikal ve kardiyolojiden bile agresif bir branşa dönüşüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kalp ya da plastik arasında gidip geliyorum ben de
  • PRC, KBB, Genel Cerrahi arasındayım az kaldı sınava bakalım
  • Dr. Surgery kullanıcısına yanıt
    Oha ekimde mi gireceksin
    Aynı bölümleri düşünüyoruz rakibiz
  • quote:

Oha ekimde mi gireceksin
    Aynı bölümleri düşünüyoruz rakibiz
    Evet Ekim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Surgery

Evet Ekim

Alıntıları Göster
    Ben pratisyen kalacağım bir süre :( Kıdemlim olursunuz :(
  • quote:

Ben pratisyen kalacağım bir süre :( Kıdemlim olursunuz :(

Alıntıları Göster
    Bakalım umarım erkenden kazanırım çömezlik şimdiden ağır gözüküyor gözüme
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Surgery

Bakalım umarım erkenden kazanırım çömezlik şimdiden ağır gözüküyor gözüme

Alıntıları Göster
    plastik kazanırsan çömezliği de ayrı dert kıdemliliği de ayrı dert şimdiden kolay gelsin sana

• quote:

plastik kazanırsan çömezliği de ayrı dert kıdemliliği de ayrı dert şimdiden kolay gelsin sana

Alıntıları Göster
    Eyvallah sana da

• plastik özellikle özelde baya ütopik kazananlar oluyor diye biliyorum
  • Bölümü yazarken beyin ve sinir cerrahisiydi hep hala aynı ama tr de olmak da istemiyorum işim baya zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LET THE LINC BEGIN -- 30 Mayıs 2020; 21:34:46 >
  • Birebir ilgi için bence ortopedi, spor hekimliği (alanında iyi olursan parayı harbi kıyıyorsun adeta ve hazda verir atıyorum şimdi ki dönemde ronaldo sakatlığını geçirdim vs ) ütopik ama imkansız değil

• ilk istediğim general surgery (categorical) - düşük ihtimal o yüzden vazgeçecem gibi görünüyor, imgler preliminary'e giriyor genelde ordan da geçiş oranı baya düşük.

yüksek ihtimal;
    internal medicine. ordan cardiology şuan ilk düşüncem ama büyük ihtimal değişir fikirlerim... gastroenterology de ilgimi çekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ubi Panis ibi Patria -- 3 Haziran 2020; 14:45:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ubi Panis ibi Patria

ilk istediğim general surgery (categorical) - düşük ihtimal o yüzden vazgeçecem gibi görünüyor, imgler preliminary'e giriyor genelde ordan da geçiş oranı baya düşük.

yüksek ihtimal;
    internal medicine. ordan cardiology şuan ilk düşüncem ama büyük ihtimal değişir fikirlerim... gastroenterology de ilgimi çekiyor.
    nerde okuyorsun

türkiye değil herhalde. kardiyoloji yan dal değil ayrı uzmanlık olalı yıllar oluyor çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-068295B75 -- 3 Haziran 2020; 17:58:39 >
  • quote:

nerde okuyorsun

türkiye değil herhalde. kardiyoloji yan dal değil ayrı uzmanlık olalı yıllar oluyor çünkü

Alıntıları Göster
    türkiyedeyim, usmle için konuşuyorum hocam.
  • 9 aylık pratisyenim, psikiyatri ve çok genişletirsem anestezi. Covid salgınında işler zorlaştı bir tık. Ama cidden sınav her şey değil, TUS bir sektöre dönüştü ve insanlar sınav köpeğine dönüştü. Bunu buradan görmek çok üzücü, lütfen kendinize dikkat edin gençler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.