Şimdi Ara

Uzman bir soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar xp kurulu bir makinada lisanlı bir program ama cd si yok ben sadece bu programın yedeğini
    bir yolla alıp daha sonra xp kurduktan sonra tekrar yüklebilirmiyim tşk. ler cevap için

• programina bagli. eger program calismak icin registry bilgilerine ihtiyac duymuyorsa calistirabilirsin. gerci duysada programin ihtiyaci olan registry keylerini yedekleyerek calistirabilirsin. fakat bu biraz baslikta oldugu gibi uzman isi
  • dostum serji cevap için tşk. peki regester keylerini nasıl bulacam ben diyorumki regesterden aratsam programı ne çıksa kayıt etsem daha sonra xp kurduktan sonra yüklesem olurmu
  • Çok cins bir cevap olacak ama çok sayıda kayıt olabilir. Onun yerine eğer özel bir program değilse programı bulman çok daha kolay olur diye düşünüyorum. Veya sistemin image'ini de alabilirsin..
  • dostum imaj almak istemiyorum benim formatlamam lazım belki bir yolu vardır diye buraya sordum tşkler cevaplar için
  • evet olur fakat bazi programlar XP sistem ayarlarinin bulundugu yerlere ekliyorlar kendilerini registerda onlarida alirsan daha sonra yuklediginde sistemin eski ayarlara donup bozulabilir. mumkunse uzman birine yaptir degilse o keyleri kaydet bana gonder elimden geldigince yardimci olmaya calisirm.
  • dostum serji cevap için tşk. olmazsa bir ghost alıp sonra registerden yedek alıp formatlayam deneyem bakim olacakmı olmazsa da böyle devam edeyim kolay gelsin
  • programın yüklü olduüu yerden programı kopyala daha sonra aynı yere yapıştırıırsın
  • arkadaşlar güzel tavsiyeler vermiş bir de şunu dene şu anda sisteminin bulunduğu partitionu formatlama bir xp cd sini tak bun tam format yerine geldiğnde orda yeni bir partititon oluştur ve diğer partition oluştur ve oluşturduğun partitiona xp yi kur kurulum bittikten sonra pc de iki tane işletim sistemin olcak sen sonra eski xp inin olduğu partitionda program filesine gir o programı kopyala ve yeni sistemin kurulu olduğu partiiona gel onunparogram fileisne yapıştır onun zaten setupu ve kyleriiçinde olcaktır sonra setupunu çalıştır kurarsın büyük ihtimal kuruktan sonra tekrar restat yap ve xp cd sini tak o farmat olan yere gel ve eski partitiona format at ve cd yi çıkar yeni sistemin ve eski lisanslı programın hayırlı olsun..
  • datesını ancak alır kullanırsın registiri sorun yaratır genelde kolay gelsin
  • dostum system_expert senin dediğin gibi yaptığımızda registerdeki tüm bilgilerde gelirmi deneme yapacam çünkü
  • quote:

Orjinalden alıntı: eyuperdogan

dostum system_expert senin dediğin gibi yaptığımızda registerdeki tüm bilgilerde gelirmi deneme yapacam çünkü

hayir olmaz cnku registry keyleri program files icinde barindirilmiyor.
  • Bilader hangi program bu ismini ver daha rahat yardımcı oluruz gibi geliyor bana
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speedyshit

Bilader hangi program bu ismini ver daha rahat yardımcı oluruz gibi geliyor bana

+1

Hangi program olduğu bilinirse sonuç çok kolay alınabilir.
  • xp yi kurmak yerine onarmayı denersen program aynen kalır.
  • neden programın imagesini alıp formatlamıyorsun daha kolay yolu aklıma gelmiyorki. Acronis image bu iş için güzel bi program ..
  • arkadaşlar önce ghostla imaj aldım ne olur ne olmaz diye sonra registerden bulduğum kadarı ile programı yedekledim bilgisayarı formatladım sonra xpye register kayıtlarını yükledim ama program çalışmadı bende tekrar imajdan yeni yükledim
  • Nedir bu cdsi olmayan programın adı şanı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.