Şimdi Ara

uzaynet & tplink

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
5.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim bulunduğumuz bölgede herhangi bir internet sağlayıcısını altyapısı bulunmamakta Turkcell superbox 4.5 g desteklemediği için kullanamıyoruz bu yüzden uzaynetı tercih ettik daha önce kullananlar oldu mu kullananların ne gibi sorunlar oldu biz kullanali daha 4 gün oluyor herhangi bir sorunumuz olmadı sadece Ping sorunu var Ping sorunu da bizi iletmislerdi online oyun oyanayamassin dediler ping 600 ile 800 arasında değişiyor internet hızımız 20 indirme 3 yukleme olmak üzere bazen indirimimiz 30'lar bulabiliyor 20'nin altına nadiren düşüyordu çanak anten ile iletişim sallanıyor yuklrme 3-5 arası değişebiliyor bazen çok düştüğünü görmedim çanak anteni yanında tooway modem verildi bu modem ethernet ile tp-link'in biri routuruna bağlı şu an 5 tane telefon kullanıyoruz herhangi bir sorunumuz olmadı internet hızında düşme yok eğer kullanaanız varsa ne gibi sorunlarla karşılaştiniz öğrenebilir miyim Bir de toplam internet kullanımı nasıl ogrenebilirim
    uzaynet & tplink uzaynet & tplink

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerkanKRT -- 30 Mart 2020; 16:25:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Canak anten uzerinden baglanti yapiliyor 38.000 km uzaktaki uydu uzerinden internet alabiliuorum online oyun icin bagli dehil home ofis icin baglattirdik bolgemizde 4.5g turkcel yani superbox kullanilamiyor diget hatlarin 4.5g si var ama süper box gibi hizmeti yok ping sadece oyunları etkiliyot dolasima herhamgibir zarari yok
  • Merhaba. Ben kullanmadım ama almayı düşünüyorum. Biraz daha bilgi verebilir misin? Nasıl bir paket kullanıyorsun? Kurulum nasıl yapıldı? Ücretlendirme nasıl? Olur olmadık yerlerden ek ücretler çıkarıyorlar mı? Güvenilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca kablosuz bağlantı için ek modem gerekiyor mu yoksa verdikleri modem yetiyor mu?

• Dalgamaboyu D kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar biraz pahali ama hızında hiç düşme olmadi 20 indirme 3 yükleme paketini aldik sinirsiz 169 tl ama ilk ay 110 tl +kurulum kurum ucreti 600 lira ilk taksiti 1. Fatura i 110 tl + 295 tl 0licak
    Son fatura ise 169+295 olucak kurulum ise 2 gun icinde gerçekleşti hemen interenete baglandik ama online oyunlarda ping sorunu var cunku uydu ile haberleserek yapiyor baglantiyi kurulumda canak antan ozel alicisi ozel tooway modem bide modeme bagli tplink router getirildi faturalar ayin ilk haftasında kesiliyot biz ay sonuna dogru baglattik arwdigimda sadee kurulum ucreti ve kullandiginjz gunr göre faturanuz gelecek dedi yani az gelicek dedi bir sonraki ay ise yinr 110 tl gelicek faturamiz uzaynet & tplink

• quote:

Orijinalden alıntı: SerkanKRT

Fiyatlar biraz pahali ama hızında hiç düşme olmadi 20 indirme 3 yükleme paketini aldik sinirsiz 169 tl ama ilk ay 110 tl +kurulum kurum ucreti 600 lira ilk taksiti 1. Fatura i 110 tl + 295 tl 0licak
    Son fatura ise 169+295 olucak kurulum ise 2 gun icinde gerçekleşti hemen interenete baglandik ama online oyunlarda ping sorunu var cunku uydu ile haberleserek yapiyor baglantiyi kurulumda canak antan ozel alicisi ozel tooway modem bide modeme bagli tplink router getirildi faturalar ayin ilk haftasında kesiliyot biz ay sonuna dogru baglattik arwdigimda sadee kurulum ucreti ve kullandiginjz gunr göre faturanuz gelecek dedi yani az gelicek dedi bir sonraki ay ise yinr 110 tl gelicek faturamiz
    ben vodafone'da 20ms ping görünce ortalığı ayağa kaldırıyorum. 780ms ne öyle?!

• Ms sorun değil bana indirme ve yükleme lazım ama 20 indirme aldığın halde nasıl 30 kullanabiliyorsun?

• Hangi şehirdesin acaba? Şehir fark eder mi merak ediyorum. Bende de altyapı ve 4.5 g yok. Türk telekomun modemini aldım 3g biraz çekiyor ama nefret ettirdi kendinden. Bunu tavsiye eder misin?

• Bence pahalı ama superbox kadar pahalı. Ayrıca sınırsız Adsl almaya kalksak bile fiyatlar zaten uçuk durumda. Bu durumda altyapısı olmayanlar için güzel. Eğer hayatınızda online oyun yoksa fena çözüm değil. Zira alınan hız çok iyi görünüyor.

• Bence pahalı ama superbox kadar pahalı. Ayrıca sınırsız Adsl almaya kalksak bile fiyatlar zaten uçuk durumda. Bu durumda altyapısı olmayanlar için güzel. Eğer hayatınızda online oyun yoksa fena çözüm değil. Zira alınan hız çok iyi görünüyor.

• Evrifaessa_TR E kullanıcısına yanıt
    Canak anten uzerinden baglanti yapiliyor 38.000 km uzaktaki uydu uzerinden internet alabiliuorum online oyun icin bagli dehil home ofis icin baglattirdik bolgemizde 4.5g turkcel yani superbox kullanilamiyor diget hatlarin 4.5g si var ama süper box gibi hizmeti yok ping sadece oyunları etkiliyot dolasima herhamgibir zarari yok

İlk 30 veya 40 veriyor sonra kendini 18-19-20-21 e sabitliyor 30 i 6 u paketi de var ama bize 20 i 3u yetiyor

Tavsiye ederim ama sadece online oyunlarda ping sorunu vsr biz 2 haftadir konuşuyoruz ve herha gibir internet kopma sorunu olmadi ankaradayim superbox 4.5g yok adsl de yok fibet de yok akşamları onlarda hizda yavaslama oluyor bunda 5 telefon 1 pc bagli kullaniyoruz hic yavaslama olmadi

• zwanzig kullanıcısına yanıt
    Sadece bulunduğum bölgede turktelekom ve Vodafone 4.5g cekiyor turkcel 3g zor supetbox alt yapusi da yok buyuzden mantikli ssdece pahalı olması sıkınti cohu tv kanallati bu sistemi kullanıyor

• Çok teşekkür ederim bilgilendirdigin için. Ben bireysel kullanmayı düşünüyorum. Altyapı olmadığı için btk'ya başvurdum. Cevap bekliyorum. O da olmazsa son çare buna başvuracağım. Türk telekom modemi cok kötü. Bulunduğum yerde 3g ama taşınabilir olduğu için 4.5 g çeken yere götürdüğümde de gerekli hızı sağlayamadı. Umarım bu işimi görür.

Alt yapi icin basvuru sureci an 180 gunmus ama cogunlukla 2seneyi bile bulabiliyormus ihlalesiydi peojesiydi yollar kazilip tesisat döşenmesi evrelere gelmesi uzun sürüyor

• Kar yağınca da raporlarınızı ve testlerinizi bekleriz hocam

• Altyapıdan kastım sabit hat kablosu çekilmesi gerekiyor. İnternet hattı varmış ama direkler yıkıldığı için internet bağlanamıyor

• Ayrıca hzibrahim arkadaşın dediği gibi kar, yağmur, rüzgarlı havalardaki durumları da burada paylaşabilirseniz çok iyi olur

• hzibrahim H kullanıcısına yanıt
    Gecengun asiri derece sagnak vardi normal yagmurda 2 gun sra ara yagdi ssdece hizimizda hafif dusme oldu 18 lere dustu kar olayinda ise canak anteni kardan temizledikten sonra hicbit sorun olmaz kar var iken ustunu temizlemessen eger hizda dusmelet olabilir ama baglanti kopmaz 260 kmhz kadar ruzdara dayannikli imis

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.