Şimdi Ara

uzaylılar varmı? (tartışma) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
0
Favori
6.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asıl ilginç olan insanlığın kayıp tarihidir. Gökte ufo aramadan önce kendini bil doğru olmazmı? Almanların gelişmişliğini sadece şuna bağlıyorum dünyayı köşe bucak dolaşıp bilmeye değer ne varsa belgeleyip almışlardır. Kullanmışlardır da.
  • bence UFO ları bırakıp esas dünya ya ayit olan problemleri düşünelim (mesela 7 milyar nufusa giden dünya'nın daha ne kadar savaşsız durabiliceği gibi ?)
  • ya bence asıl önemli olan yani bence kafama takılıyo neden bunların hep üstün medeniyete sahip olduklarını söylüyolarişte ileri teknoloji böle bişeyi bu kadar net sölemek için görmüş olmaları gerekmezmi demek ki birileri bunu gerçekten gördü ve bunları söyledi yani varlar diğer tarftanda şöyle delininn biri kuyuya bir taş attı... diye sürer ama bencede varlar olayı dini boyuttan tartışırsak zaten şimdi kaç çeşit canlı türü varmış bir insan diğeri hayvan ya diğerleri kim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Duck_And_Run

ya bence asıl önemli olan yani bence kafama takılıyo neden bunların hep üstün medeniyete sahip olduklarını söylüyolarişte ileri teknoloji böle bişeyi bu kadar net sölemek için görmüş olmaları gerekmezmi demek ki birileri bunu gerçekten gördü ve bunları söyledi yani varlar diğer tarftanda şöyle delininn biri kuyuya bir taş attı... diye sürer ama bencede varlar olayı dini boyuttan tartışırsak zaten şimdi kaç çeşit canlı türü varmış bir insan diğeri hayvan ya diğerleri kim?

bitkiler olmasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: batuhanbb

quote:

Orjinalden alıntı: Duck_And_Run

ya bence asıl önemli olan yani bence kafama takılıyo neden bunların hep üstün medeniyete sahip olduklarını söylüyolarişte ileri teknoloji böle bişeyi bu kadar net sölemek için görmüş olmaları gerekmezmi demek ki birileri bunu gerçekten gördü ve bunları söyledi yani varlar diğer tarftanda şöyle delininn biri kuyuya bir taş attı... diye sürer ama bencede varlar olayı dini boyuttan tartışırsak zaten şimdi kaç çeşit canlı türü varmış bir insan diğeri hayvan ya diğerleri kim?

bitkiler olmasın

hee olabilir ama dikkat ettiyse diğerleri dedim yani birde fazla daha canlı türü

• quote:

Orjinalden alıntı: ata orkun

Sayın Forum sakini arkadaşlar yıllar önce Hans Von Ainberg adlı bir yazarın (Ki aslında müslüman ve Türk müş ama yerli yazarların eserleri ilgi görmediği için yabancı bir müstear isimle yazıyormuş sonradan öğrendim) şöyle diyordu Bu yazarı ve dalında uzman insanları nasa ya davet etmişler ve orada çok iyi gözlem yapan uyduların resimlerini incelemişler. Uydular okadar iyi bir çekim gücüne sahipler ki yerden 600 km yüksekten bir arabanın plakasını net çekebilir özellikte. resimleri inceledinğinde "uzaylıların latin alfabesi kullandıkları taşıtın üzerinde boya ile değil likit kristal ile yazılmış Durakhapalam ismi, son Rus çarının arattığı zaman Yolculuğu Yapabilen aracında ismidir ve Hint Tibet ortak mitosların da yer alır. Bu yazının altında yine spektral bir Volvo Wanen yazısı ve bir modeln yada yapım tarihinin yazıldığı 2147 yazısını görmüşler ( germen mitoslarında Uçan Wanenlerden söz edilir

Demekki uzaylılar latince yazıp Almanca konuşuyorlar İşte diyordu yazar 2147 işin düğümünü çözüyor bizim uzaylı dediğimiz varlıklar aslında zaman yolculuğunu keşfetmiş torunlarımız demekki bu teknolojiyi bulmuşlar

O zaman efsanelerdeki Wanenler durakkapalam da birer masal değildi. Germenler wanen diyor tibetliler Vaidorg ve hindular Vimana bunların hepside uçan ve pilotu olan aletlerdi kayıtlara göre

Ne dersini sayın forum arkadaşlarım ilginç geliyor mağaralardaki Ufo benzeri resimler efsaneler mitler ........ çok değerli görüşlerinizi bekliyorum saygılarımla

Açıkcası yazını tam anlamıyla anlayalamadım. Uyduların çektiği fotoğraflar ne fotoğrafları? Zaman yolculuğu yapabilen bi araçtan bahsetmişsin fakat olayın tamamını kafamda canlandıramadım..

• Ne zaman içindeki yaratıkları birebir görür onlarla konuşurum, o zaman inanırım.
  • -----;@
    Uzayda başka bir gezegende yaşayan canlılar var, o gezegenin ortamına uyum sağlamış , değişik metabolizmalara sahip yaratıklar.bazıları bizim teknolojimizden geri , bazıları ise ileride.

İleride olanların ışık hızına erişen bir uzay aracı tasarladığını düşünelim sadece "avcı kolu"ndan çıkmak 5 bin yıl , samanyolundan çıkmak ise 50 bin ışık yılı sürmekte.Şimdi söyleyin U.F.O. dediğimiz cisimler gerçekmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bosbardak -- 4 Şubat 2008; 20:07:34 >
  • var ama bunu savunan tvde gödüğümüz çoğu kimse şarlatan sadece.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mutu07

Evet yapılan hesaplara göre teorik olarak sadece bizim galaksimizde 100.000 kadar uygarlığa ev sahipliği yapabilecek dünya benzeri gezegenler olduğu söyleniyor bilim adamları tarafından. Ama bu demek değilki bu gezegenlerin herbirinde uygarlık oluşmuştur..

Bu sadece uygarlığın oluşumu için yeterli (hayati) özelliklere sahip olduklarını gösterir.

Hepimiz zaman zaman düşünür ve bukadar büyük bir evrende yalnız olmadığımıza "inanırız".. İnanırız diyorum çünkü bu düşüncemiz henüz ispatlanmadı.. İspatlansaydı eğer emin olun Dünya kökünden değişir şu anda yaşadığımız toplum düzenleri yıkılır insanlar dini inançlarını sorgular toplum düzenlerini ahlak anlayışlarını sorgulamaya başlar ve kısacası en azından yeni bir düzen kurulana kadar toplumlar anarşiye sürüklenirdi..

En azından sosyologların görüşleri buyönde.. Yani buhaber büyük bir hızla yayılır ve bunu da çoktan öğrenmiş olurduk..

Çok konuşulan ve tartışılan 51. bölge efsanesi ise gerçekten çok komik ve düşündürücü bir olaydır.. Komik diyorum çünkü 51. bölge aslında 2. Dünya savaşının sonlarına doğru Amerika'nın Almanlar'dan aldığı teknolojiyi ve kendi ürettikleri teknolojiyi tüm dünyadan saklamak için yaptıkları bir üsttür.. Bu üste bilindiği gibi görevliler hariç girilmesi yasaktır.. Bunda da ters bir durum sözkonusu değildir zira dünyanın heryerindeki önemli ve askeri üstlerde böyledir..

51. bölgeye sık sık "UFO" indiği "gözlenmekte" ve insanlar tarafından sürekli vidyoya ve filme alınmaktadır.. Bunda da ters bir durum yoktur çünkü burası Amerika'nın en önemli ve gizli askeri üstlerinden birisi olduğu için bu bölgenin üzerinde sürekli çok gizli askeri uçakların ve deney dizaynlarının yapıldığı bilinmektedir. Ve bu uçakların ve hava araçlarının sürekli uçuş gerçekleştirdiğini de söylemeye gerek yok sanırım.. Tabiki bu yeni ve gizli araçları gören bizim gibi insanlar hemen buna UFO demekteyiz.. Bunda da haklıyız çünkü ufonun açılımı tanımlanamayan uçan nesnelerdir.. Ve biz de yani en azından bu görüntüleri gören insanlar bu araçları tanımlayamamaktayız..

Size Amerika'nın 2. dünya savaşı sonunda elde ettiği tüm bilgi birikiminin ve teknolojinin UFO lar yerine Almanlardan elde edildiğini ve gerek Gemi gerekse de Uçaklarla Amerikaya götürüldüğünü söylesem hatta ve hatta aynı gelişimi 2. Dünya savaşında Almanların elinden zor kurtulan ve hatta neredeyse yenilecek olan RUSYA (sscb) nin de yaşadığını söylesem (trenlerle gizli belgeler ve teknoloji rusyaya götürülmüştür), aslında bu teknolojik sıçramanın Dünyamızın dışından gelen uzaylıların getirdiği teknolojiyle değil de Dünyada bulunan insanların sırf ülkelerini kaybetmemek için üstün bir hırsla çalışıp geliştirdiklerini söylesem eminim uzaylılar yerine mantıklı olana inanırdınız değilmi..

Yani ne 51. bölge ne de 45 den sonra görünen görünen muazzam teknolojik sıçrayış uzaylılardan kaynaklanmamaktadır.. Eğer öyle olsaydı bütün teknolojik yenilikler 2. dünya savaşına giren ve deyim yerindeyse ülkelerini kaybetmemek için deli gibi çalışmak zorunda kalan insanların ülkelerinden çıkmazdı.. Uzaylılar da "insandır" heralde ayrım yapmaz hep Amerika hem Amerika yerine bize de biraz teknoloji koklatırlardı

Ben evrende yalnız olmadığımıza inanıyorum inanıyorum çünkü bilmiyorum.. Tüm bu evrenin Dini kitaplarda yazıldığı gibi sadece insanlar için yaratılmış olduğunu düşünmek istemiyorum.. Eğer öyleyse biz insanlar deliyiz.. Söylendiği gibi tüm bu EVRENİ hak etmiyoruz..

Forumun özellikle bu bölümde '+1' yazıp bırakmak hiç tarzım değildir. Ama öyle şeyler yazmışsınız ki, herşeyine kelimesi kelimesine katılıyorum ve kendi fikrimi daha iyi açıklayacak başka birşey ekleyemiyorum. O yüzden,

+1

• quote:

Ben evrende yalnız olmadığımıza inanıyorum inanıyorum çünkü bilmiyorum.. Tüm bu evrenin Dini kitaplarda yazıldığı gibi sadece insanlar için yaratılmış olduğunu düşünmek istemiyorum.. Eğer öyleyse biz insanlar deliyiz.. Söylendiği gibi tüm bu EVRENİ hak etmiyoruz..

evreni haketmediğimiz bir gerçek ama acaba bu demek midir ki başka canlılar da var bu ayrı bir soru işareti
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hasbi 81

quote:

Orjinalden alıntı: mutu07

Evet yapılan hesaplara göre teorik olarak sadece bizim galaksimizde 100.000 kadar uygarlığa ev sahipliği yapabilecek dünya benzeri gezegenler olduğu söyleniyor bilim adamları tarafından. Ama bu demek değilki bu gezegenlerin herbirinde uygarlık oluşmuştur..

Bu sadece uygarlığın oluşumu için yeterli (hayati) özelliklere sahip olduklarını gösterir.

Hepimiz zaman zaman düşünür ve bukadar büyük bir evrende yalnız olmadığımıza "inanırız".. İnanırız diyorum çünkü bu düşüncemiz henüz ispatlanmadı.. İspatlansaydı eğer emin olun Dünya kökünden değişir şu anda yaşadığımız toplum düzenleri yıkılır insanlar dini inançlarını sorgular toplum düzenlerini ahlak anlayışlarını sorgulamaya başlar ve kısacası en azından yeni bir düzen kurulana kadar toplumlar anarşiye sürüklenirdi..

En azından sosyologların görüşleri buyönde.. Yani buhaber büyük bir hızla yayılır ve bunu da çoktan öğrenmiş olurduk..

Çok konuşulan ve tartışılan 51. bölge efsanesi ise gerçekten çok komik ve düşündürücü bir olaydır.. Komik diyorum çünkü 51. bölge aslında 2. Dünya savaşının sonlarına doğru Amerika'nın Almanlar'dan aldığı teknolojiyi ve kendi ürettikleri teknolojiyi tüm dünyadan saklamak için yaptıkları bir üsttür.. Bu üste bilindiği gibi görevliler hariç girilmesi yasaktır.. Bunda da ters bir durum sözkonusu değildir zira dünyanın heryerindeki önemli ve askeri üstlerde böyledir..

51. bölgeye sık sık "UFO" indiği "gözlenmekte" ve insanlar tarafından sürekli vidyoya ve filme alınmaktadır.. Bunda da ters bir durum yoktur çünkü burası Amerika'nın en önemli ve gizli askeri üstlerinden birisi olduğu için bu bölgenin üzerinde sürekli çok gizli askeri uçakların ve deney dizaynlarının yapıldığı bilinmektedir. Ve bu uçakların ve hava araçlarının sürekli uçuş gerçekleştirdiğini de söylemeye gerek yok sanırım.. Tabiki bu yeni ve gizli araçları gören bizim gibi insanlar hemen buna UFO demekteyiz.. Bunda da haklıyız çünkü ufonun açılımı tanımlanamayan uçan nesnelerdir.. Ve biz de yani en azından bu görüntüleri gören insanlar bu araçları tanımlayamamaktayız..

Size Amerika'nın 2. dünya savaşı sonunda elde ettiği tüm bilgi birikiminin ve teknolojinin UFO lar yerine Almanlardan elde edildiğini ve gerek Gemi gerekse de Uçaklarla Amerikaya götürüldüğünü söylesem hatta ve hatta aynı gelişimi 2. Dünya savaşında Almanların elinden zor kurtulan ve hatta neredeyse yenilecek olan RUSYA (sscb) nin de yaşadığını söylesem (trenlerle gizli belgeler ve teknoloji rusyaya götürülmüştür), aslında bu teknolojik sıçramanın Dünyamızın dışından gelen uzaylıların getirdiği teknolojiyle değil de Dünyada bulunan insanların sırf ülkelerini kaybetmemek için üstün bir hırsla çalışıp geliştirdiklerini söylesem eminim uzaylılar yerine mantıklı olana inanırdınız değilmi..

Yani ne 51. bölge ne de 45 den sonra görünen görünen muazzam teknolojik sıçrayış uzaylılardan kaynaklanmamaktadır.. Eğer öyle olsaydı bütün teknolojik yenilikler 2. dünya savaşına giren ve deyim yerindeyse ülkelerini kaybetmemek için deli gibi çalışmak zorunda kalan insanların ülkelerinden çıkmazdı.. Uzaylılar da "insandır" heralde ayrım yapmaz hep Amerika hem Amerika yerine bize de biraz teknoloji koklatırlardı

Forumun özellikle bu bölümde '+1' yazıp bırakmak hiç tarzım değildir. Ama öyle şeyler yazmışsınız ki, herşeyine kelimesi kelimesine katılıyorum ve kendi fikrimi daha iyi açıklayacak başka birşey ekleyemiyorum. O yüzden,

+1

Bende tam aksini düşünüyorum.. Yukarda da yazmıştım. Kanada başbakanı açıklama yapmış 51. bölgeden ve ufolardan sağlananan teknolojik gelişimden. Almanyadan götürülen araştırmaların binlerce bilmemkaç yıllarca yaşayan insanoğlunun bulamadığı teknolojileri bir anda dünyamızı bu denli 50 yılda değiştirecek potansiyele sahip olduğunu düşünmüyorum.

"Ufolar yerine almanlar" deyimini bi daha düşünün derim.. Bana mantıklı gelmedi..

• Sayın HİTLER ben kitabı bulup kitaptaki bölümleri aynen yazmaya çalışarak sizlere aktardım yazının son paragrafı bana aittir gerisi bahsettiğim yazararın eserinden alıntıdır mitos kelimeside yazazın tercihidir Ayrıca tepkinize bir anlam veremedim ne okadar sembol koydunuz hayret ettim ayrıca Mitos ne yaaa..... demişsiniz İşte ssize mitosun tanımı

MİTOS
    "Mitos" teriminin anlamında ve kullanımında azımsanamayacak bir bulanıklığın bulunduğu gözönüne alınarak, onun bu yazıda hangi anlamda kullanıldığı üzerinde birşeyler söylenmesi yerinde olur. Mitos(myth), efsane(legend), destan(saga) ve halk öyküsü(folkstory) ile Marchen(masal) arasında genellikle yapıldığı görülen ayrım, edebi ölçüte dayanır; yapılmakta olan bir başka ayrım, "mitos" ile "tarihsel gerçekler" arasında olup, mitos niteliği taşıyan herhangi bir şeyin inanılmaya değer olup olmadığı gibi bir düşünceye dayanmaktadır. Bu çalışmada ne edebi ölçüt ne de tarihsellik ölçütü kullanılmıştır; bunun yerine "işlev" ölçütü benimsenmiştir.
    Mitos, belli bir durumun yarattığı insan düşgücünün, imgeleminin ürünü olup, belli bir iş yapma niyetini gösterir.
    Böyle anlaşıldıkta, mitos hakkında sorulması gereken doğru soru, onun "gerçek olup olmadığı" değil, "onunla ne yapmak niyetinde olunduğu" sorusudur. kaynak sorucevap.com

Sayın alpaslanbek fotoğrafı çeken uydular atmosfer dışında bulunan uzayı tarayan uydular bunlar hem video kaydı hem de fotoğraf çekimi yapabilen uydular. Bu uyduların uzayda çektiği resim ve görüntülerde böyle bir ayrıntıya olaya rastlamışlar .

EDİT Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ata orkun -- 3 Şubat 2008; 20:20:00 >

• quote:

gerçekten pardon sadece yanlış anlamışım özür dilerim.
  • Milletlerin teknolojik seviyeleri arttıkça UFO görme vakkaları o oranda artıyor.
    Bir çeşt teknolojik rüya.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Adolf Hitler

quote:

gerçekten pardon sadece yanlış anlamışım özür dilerim.

Rica ederim Sayın Adolf Hitler ben de evrimi tartıştığımız bir forum da sizi yanlış anlamış bir iletişim kazasına neden olmuştum önemli değil oluyor böyle durumlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: korver

@ Dark Alien

Referans aldığın kaynak pek güvenilir değil!

Uzaylılara otopsi falan yapıldığına da inanmak pek mantıklı gelmiyor. Düşünsene bir uzaylı ele geçiriyorlar ve ona otopsi yapıyorlar. Sence bu olay büyük bir sansasyon yaratmaz mıydı? Çok konuşulurdu, 51. bölge olayı da bence çok abartıldı. Hem böyle bir olay olmuş olsa Amerika neden bunu saklasın ki.
    Uzaylılara yapılan otpsi görüntüleri sanırım o kadar komikti ki bunun filmini bile çektiler.

Sonra bugüne dek çizilen, fotografı çekilen uçan daire figürlerine bakın. Teknoloji ilerledikçe onların da görünümü daha bir güzelleşiyor nasıl denir şaşalı bir görünüm kazanıyorlar. 1950 yılında çekilmiş bir uçan daire fotografı ile 2000 li yıllarda çekilen bir fotografı karşılaştır. Aradaki farkı çok rahat anlayabilirsin.

Şahsi fikrim evrende bizden başka birçok canlının yaşadığı yönünde ama bu canlıların Dünya' ya sık sık uğradığı na pek inanmıyorum. Bilmiyorum gördüğünü iddia eden insanlar da pek azımsanacak gibi değil en yakın arkadaşlarımdan bile gördüğünü söyleyenler var. Kim bilir belki de görmüşlerdir

Eğer uğruyorlarsa, gerçekten ufolar varsa. Işık yılı olarak tabir edilen bunca yolu alabildiklerine göre müthiş bir teknolojiye sahip olmaları gerekir.

+1

• marstaki gülen yüzü bizimle dalga geçmek için uzaylılar yapmış olmasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: Criminal Origin

quote:

Orjinalden alıntı: Yeni Türkü

quote:

Orjinalden alıntı: Criminal Origin

@feylesof

Söylediğinizde haklı olabilirsiniz. Zaten gördüğüm şeyde ki en anlamsız durum şuğurunu kaybetmiş gibi çok keskin manevralarla bir sağa bir sola zigzaglar yapmasıydı. O zamanın heyecanıyla istisnasız uzaydan gelen varlıklar olarak yorumlamıştım ve yıllarca da bu şekilde anlattım :)

Ya kendim X-wing benzeri birşey görmesem olmaz öyle şey derdim ama...

Gördüm yani. Hayal mi gördüm yoksa?

Hayır, ben yalnızca kendi gördüklerimle ilgili bir yorum yaptım. Yoksa siz ya da bir başkası farklı şeyler görmüş olabilir. Ben mümkün değil demiyorum.

Ben sana bi yourum yapmak istemedim ya...

Ama benzer bir durumu bende yaşamıştım. Helikopter miydi? Yok canım o kadar da değil! Helikopter olsa anlardım heralde. Peki Uçak olmadığına zaten eminim, süpermende olamayacağına göre , >0< böyle birşeydi, ben ona Ufo diyorum. Bana da bazı forumdaşlar gibi çok saçma geliyor aslında ama böyle bir deneyim bende yaşadığım için kafam karışık. Açıkcası tam olarak hatırlayamıyorum bile çünkü daha 13 yaşında idim...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.