Şimdi Ara

Uzaylılar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzaylılar varmı yokmu? SETI projesi parayı çöpe atmakmı ? Drake denklemi sacmalıkmı bir olasılıgı ifade edebiliyormu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KuarkServerSystems -- 18 Mayıs 2005, 14:49:24 >

• Uzaylılar varmı yokmu?
    Bence var.

SETI projesi parayı çöpe atmakmı ?
    Evet.
  • quote:

Orjinalden alıntı: evrimci

Uzaylılar varmı yokmu?
    Bence var.

SETI projesi parayı çöpe atmakmı ?
    Evet.

Ama götürdüklerinin yanında getirebileceklerini bir düşün ..
  • Valla uzaylıların gelip bize bir teknoloji sunacaklarını sanmıyorum. Bizim o teknolojiyle kendimizi yokedeceğimizi bilecek kadar gelişmiş olduklarını düşünüyorum çünkü.
  • nerden bılıyosunuz gelişmiş olduklarını gormus gıbı konusuyonuz...
    belkıde bızden gerıdeler:)
    sırf uzaylı dıye bızden ılerı olma gıbı bı avantajları yok.onlarda bıze uzaylı dıyolardır bızımde oınlardan ustun oldugumuzu dusunuyolardır...
    bız suana kadar ızledıgımız fılmler faln sayesınde bu tarz tartısmalar ıcındeyız...

Eger bızden başka yaşayan canlı yoksa evrende bu çok büyük bir yer israfı olur!!!
  • Arkadaşım, tabiiki bizden geri olanları da olabilir ileri olanları da.
    Bizden geri olanlar bizi bulamıyacağına, bizim de bizden ileri olanlara gidemeyeceğimize göre şu an,
    boş yere para harcamayalım. Bizden ileri olanlar gelip bizi bulduğunda gıdım koklatmıyacaklar, bizde geri olanları bulduğumuzda bir kazancımız olmayacak.

Neyse, genede umarım gelirlerde görürüz.

Eger bızden başka yaşayan canlı yoksa evrende bu çok büyük bir yer israfı olur!!!
    +1000
  • Sonuçta bizim bu teknoloji ile gezegen gezegen dolaşıp, farklı galaksilerde Uzaylı aramamız zor. Biz etrafımızı arayıp bizden başka canlı var mı diyoruz, onu soruşturuyuz. Yani kısaca birilerinin gelip bizi bulmasını bekliyoruz.. Şimdi Bizim galaksimize bir zeka sahibi bir canlı ulaşmış ise demek ki teknolojik açıdan bizden daha üstünler, çünkü uzayda dilediklerince dolaşabiliyarlar.

Bizden geri olan canlılar olamaz mı. Tabi ki olur. Ama onların gelip bizi bulma ihtimali olmadığı için, filmler de bilim kurgularda vs.lerde uzaylılar sürekli olarak bizden üstün teknolojiye sahip olan canlılar olarak gösterilir.
  • ben de uzylılara inanıyorum.çünkü bu koskoca evrende bir hücre kadar bile olmayan güneş sistemi dışında yaşam olmadığını savunmak bence biraz saçma
  • bence yok

ha gorada buldu cem ılmaz onu bilemem
  • Ben de inaniyorum uzayli ve daha baska goremedigimiz bir cok sey var bence. neden olmasin ki kainat sadece dunyada yasayanlarin degil bence.
    mesela okyanuslarin belirli bir milden sonra insanlarin dalamadigi yerlerde neden baliklardan baska bisey olmasin ki!
    sadece uzaylilara degil bunun yanisira bircok canlinin yasadigina inaniyorum ben.
  • quote:

mesela okyanuslarin belirli bir milden sonra insanlarin dalamadigi yerlerde neden baliklardan baska bisey olmasin ki!
    sadece uzaylilara degil bunun yanisira bircok canlinin yasadigina inaniyorum ben.

merak etme yaşıyor zaten biyodiversyt de archaea denilen canlıların oluşturduğu bir domain(canlı topluluğu) vardır.bu archaea lar her zaman en ekstrem koşullarda yaşarlar.mesela kimisinin yaşaması için optimum sıcaklık 200 derecedir.

bir de şunu söylemek isityorum

aynı hatayı ben de yaptım uzaylı demek doğru değil arkadaşlar.çünkü insanlar da uzaylıır.doğrusu dünya dışı demek
  • ya uzayylı varsa neden gelmiyor ben onu anlamıyorum.bende inanıyorum olduğuna ama neden hala gelmiyolar.korkuyolarmı acaba.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tugay16

ya uzayylı varsa neden gelmiyor ben onu anlamıyorum.bende inanıyorum olduğuna ama neden hala gelmiyolar.korkuyolarmı acaba.

Neden gelsinki gora filminde görmedinmi heriflerin robotuna tecavüz etmişiz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.