Şimdi Ara

Uzaktan Kumandalı(R/C)Araba-Kumanda Modifikasyonu ve Çeşitli İncelemeler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
13
Favori
64.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konuyu hortlatmak gibi olcak ama benim kinde turbo ile forword birleşik act ward ise turbo tuşuna bağlı
  • quote:

Orjinalden alıntı: teknoboy

konuyu hortlatmak gibi olcak ama benim kinde turbo ile forword birleşik act ward ise turbo tuşuna bağlı

Turbo ile ileri tuşu aynı işi mi yapıyor ?
    Yani turboya basınca da mı ileri gidiyor ?
    act ward tam olarak nedir ?Görevi ne ?
  • merhaba arkadaşlar rx tx entegreleriyle Türkiyede RF devresi yapan bi yer var Ankara da duyduğumda şaşırmıştım :d herneyse projem için onlardan almıştım ve rx tx in data sheetleri vardı bi bakam nerde bulursam yayınlarım see u
  • quote:

Orjinalden alıntı: silicon

quote:

Orjinalden alıntı: teknoboy

konuyu hortlatmak gibi olcak ama benim kinde turbo ile forword birleşik act ward ise turbo tuşuna bağlı

Turbo ile ileri tuşu aynı işi mi yapıyor ?
    Yani turboya basınca da mı ileri gidiyor ?
    act ward tam olarak nedir ?Görevi ne ?

turbo tuşu daha hızı götürüyo ama ilginç bir biçimde normal olan yavaş götürüyo
  • Benim arabadaki kumanda da entegrenin turbo çıkışı boş bırakılmış.Turbo tuşu ile ileri tuşu aynı işi yapıyordu.
    Bende turbo tuşu ile ileri tuşunu ayırıp,entegrenin turbo pinini turbo tuşuna bağladım.4 kanal olan verici-alıcı şimdi 5 kanal oldu.
    Birde turbo çıkışın voltajı daha yüksek ileri çıkışa göre.Ama direk entegreden ölçünce böyle çıkıyor.
    Her entegre bir olmayabilir.Revizyon farkı v.b. farklar bulunabilir.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ters İntegral -- 29 Aralık 2006; 14:20:53 >
  • vaybe tam aradığım konu ama çok geç kalmışım ,elektronikten çok anlamam ama misal sade kumanda üzerindeki anteni değiştirsek de mesafe artarmı ,kumnadada 9v pil var radyo üzerindeki uzayabilen anteni temas ettirdim çok fark etmedi ama , ha birde daha uzun anten kullandığımızda kumanda pilinden daha çokmu güç çekmiş oluyoruz
  • konuyu bilen birisi yardim etsin birinde parcalanmiş alici ve verici aldim (sadece kart duruyo gerisi yok) vericinin üstünde giriş ve atten kablosu takili motor çikişlari yok ve 6 tane lehim yeri var (l.r)(b. )(f. ) bu girişler boş olan yerde bir şey yazmiyor bi yardim adin
  • o şekilde kimse yardımcı olamaz anca markasını bilir ve teknik çizimlerine ulaşabilirsen bişeyler yapabilirsin
  • BEncede Eğer parçalnmışsa entegre işi bitti onun Bu arada alperen anten güç çekmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erencoe -- 31 Mayıs 2011; 18:30:15 >
  • hiç üşenmeden bu kadar detaylı paylaşıma sadece helal olsun denir. teşekkürler
  • güncel....
  • meraba arkadaşlar ben yeni katıldım, gsf öğrencisiyim ama elektroniğe ilgim var böyle şeyleri karıştırıp kurcalamayı seviyorum ama kendimi pek geliştirmedim , kulaktan dolma hesabı devreyi söküp takıyorum sadece, bende böyle bi araba aldım ama kumandasızdı, sıfırdan kumanda yapamicağım için başka bir arabanın devresini buna taktım ama mekanik aksama uyum sağlıyamadı galiba ve şuanda çalışmıyor yada ben öyle sanıyorum bana bir yardım edebilirmisiniz? herhangi bir parça alınıp plaka üzerinde sıfırdan devre yap deseniz yapabilecek kapastem var sadece bilgiye ve desteğe ihtiyacım var teşekkürler şimdiden...
  • Takip
  • merhaba gösterdiğiniz devrelerin(uzaktan kumandalı araba alıcı verici devresi) baskı devresi ve devre şeması gerekiyor onları atabilirmisiniz çok acil erergin_@hotmail.com mailme de atabilirsiniz
  • herkese meraba sizden bir tavsiye isteyecektim 200 250 lira bir param uzaktan kumandalı bir jip almak istiyorum fikri olan kalite model bilen varsa yardim ederse minnettar olurum önerilerinizi bekliyorum şimdiden saolun....
  • Ben bıme gelcek 12 lıralık jeepten alcam onun turbosu yok ve bu modıfıyeyı yapmak ıstıyorum pwm felan bısey bılmıyorum zaten en basıdınden 9.pıne nasıl baglıyıcagımı soylesen sevınırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkofthemoonsıde

Ben bıme gelcek 12 lıralık jeepten alcam onun turbosu yok ve bu modıfıyeyı yapmak ıstıyorum pwm felan bısey bılmıyorum zaten en basıdınden 9.pıne nasıl baglıyıcagımı soylesen sevınırım

O araçtan bende aldım.
    Kumandası 3v ile çalışıyor.inceleyip daha yuksek v. ile çalışıp çalışamazsınız bakacağım.anteni cok kalitesiz Düzgün bir anten takmak gerek.
    Arkadaşın arabasındaki entegreden takılı bundada yani 5v a kadar dayanıyor ve devre rf katı 50v a kadar sürülebilir ama 27mhz olduğu için maks. 100mt dir.
    Arabada 6v yani 4kalem pil ile çalışıyor.Ne ler yapılabilir bakmak lazim ama motor degisimi v.b olacak is degil oldukca ufak ve alak kısıtlı.belki dişli değimi ile tork yerine hız elde edilebilir oldukca hafif çünkü.
    Ve hız olarak standartlarda.
    Lastikleri ufak tümseklerde sikinti alabiliyorsan daha yuksek bir jeep modeli Alman'ı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakan123123 -- 23 Nisan 2013; 0:22:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• konu hortlaması olabilir ama bu araçlarda hız veya tekerlek açısı kontrol edilebilir mi kimse bu konu hakkında bişeyler yazmamış
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakan123123

quote:

Orijinalden alıntı: darkofthemoonsıde

Ben bıme gelcek 12 lıralık jeepten alcam onun turbosu yok ve bu modıfıyeyı yapmak ıstıyorum pwm felan bısey bılmıyorum zaten en basıdınden 9.pıne nasıl baglıyıcagımı soylesen sevınırım

O araçtan bende aldım.
    Kumandası 3v ile çalışıyor.inceleyip daha yuksek v. ile çalışıp çalışamazsınız bakacağım.anteni cok kalitesiz Düzgün bir anten takmak gerek.
    Arkadaşın arabasındaki entegreden takılı bundada yani 5v a kadar dayanıyor ve devre rf katı 50v a kadar sürülebilir ama 27mhz olduğu için maks. 100mt dir.
    Arabada 6v yani 4kalem pil ile çalışıyor.Ne ler yapılabilir bakmak lazim ama motor degisimi v.b olacak is degil oldukca ufak ve alak kısıtlı.belki dişli değimi ile tork yerine hız elde edilebilir oldukca hafif çünkü.
    Ve hız olarak standartlarda.
    Lastikleri ufak tümseklerde sikinti alabiliyorsan daha yuksek bir jeep modeli Alman'ı tavsiye ederim.

Ben arabaya 7.5 volt verdım 5 metre uctu sonra dıslılıler sızlere omur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• s.a. arkadaslar benim oyuncak arabanın 27mhz rf katıyla oynadığım için sımdı kumanda uzaktan cekmıyor nasıl duzeltebılırım yarıdımcı olursanız sevınırım.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.