Şimdi Ara

Uzaktan Kumandalı Helikopter Süperrrrrrrrrrrrrrrrrrr (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
386
Cevap
0
Favori
71.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: TrDr_22

@magicool:

Hobby'nin tetikleyici unsuru meraktır ve bu küçük alet her ne kadar gerçek RC'den ziyade oyuncak sınıfına girsede fiyatı ve özellikleriyle bu hobby'e yeni dostlar kazandıracaktır..

lama v4>>130ytl
    honey bee king2
    belt cp
    huricane 450
    copterx 450se v2
    trex 450se v2
    trex 500
    trex 600
    trex 700
    raptor 50
    raptor 90
    vario>>3500€

sonrası size ve bütcenize kalmış

helici değilim ama katılıyorum bi süre sonra zaten içinden çıkılmıyo

• Arkadaşlar nedense beni hep yalnış anlıyorlar.Ben sadece bu konu üzerine merakı olanlara demek istiyorumki " 22 YTL'ye alın bir inceleyin ve bu tam bana göre derseniz biraz daha kaliteli olan 4 -6 kanallı almaya çalışın"
    Lütfen yanlış yerlere yormayalım arkadaşlar
  • mavibilgisayarda satıyolarmış galiba hucüümmmmmm
  • bende aldım çok güzel yalnız ileri gitmesi için ağırlıkları ne tarafa takıcağız
  • Yanlış hatırlamıosam 2 kanallıydı bu.Bu kanal ne oluor.Bilenler anlatsın lütfen.Kullanırken dikkat edeceğimiz şeyler nelerdir.?
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasan.red

Yanlış hatırlamıosam 2 kanallıydı bu.Bu kanal ne oluor.Bilenler anlatsın lütfen.Kullanırken dikkat edeceğimiz şeyler nelerdir.?

ör 2 kanal = ileri-geri, sağ-sol
  • kontorl etmek için önerileriniz nelerdir
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasan.red

Yanlış hatırlamıosam 2 kanallıydı bu.Bu kanal ne oluor.Bilenler anlatsın lütfen.Kullanırken dikkat edeceğimiz şeyler nelerdir.?

Kanal sayısı,modelde hareketi saglayacak olan (gaz,aileron,rudder,flap vs.) servo denilen elektrik enerjisini kinetik enerjiye dönüştüren ekipmanların kaç adet kullanılacagı ile ilgilidir.
    Ornegin bir model arabada sadece gaz ve direksiyon için 2 adet servo bulunur,bundan dolayı 2 kanallı bir kumanda ile bu 2 servoya ileti gonderilir ve yeterli olur.

Ancak model ucak ve helikopterlerin hareket mekanizmaları cok daha ayrıntılı ve kucuk kanatcıklardan olustugu icin,bu modellerde daha cok servo kullanılır,bundan dolayı da secilecek olan kumanda daha cok kanallı olmalıdır.

Ornegin baslangıc seviyesindeki bir ucak icin 4 kanallı bir kumanda yeterli olacaktır.Helikopter icinse 6 kanallı kullanmak gerekir.

4 kanal ile kullanılan bir model ucaga eger egzosundan smoke denilen duman atmasını isterseniz,bunun icin servo ile kontrol edilen bir unite baglanır,o zaman aynı ucak 4 kanallı kumanda ile kontrol edilmez,5 kanala ihtiyac vardır.

Sonuc olarak dusunulen model fonksiyonlarını yerine getirmek icin kac kanala ihtiyac duyuyorsa,buna uygun kanal sayısına sahip bir kumanda secilir.

Ancak bir cok modelci arkadasım,ileride duyulacak extra ihtiyaclar ve fonksiyonlar için,eger sonradan tekrar kumanda degistirmek istemiyorlarsa,bastan ihtiyac olan kanal sayısının fazlası bir kumanda alırlar.

Ornegin model ucaklarla hobby'e devam etmek isteyen ve yeni baslayan bir kisinin,bastan 4 kanala ihtiyacı oldugu halde,eger maddi durumu da musait ise,en basından 6 veya 7 kanallı bir kumanda alması tavsiye edilir.

Sorunuz eger helikopter secerken en az kac kanallı olanı secmeliyim derseniz eger,helikopter ile ilgilenen arkadaslar yardımcı olacaklardır,ancak benim okudugum kadarı ile en az 6 kanallı bir helikopter tavsiye ediliyor.2 kanallı vb. modellere ise hic bulasmayın,cunku herkes sonucunun husran oldugunu belirtiyor.Cunku bir helikopterin duzgun ucus gorevlerini yerine getirmesinde bir cok servo kullanılıyor.

Sanırım acıklayıcı olmusumdur.

Alıntı

• Hortlasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: KnightOfKingdom

Hortlasın

hortladım
  • iyi bir heli nerden alabilirim ve en çok heli çeşitini nerde bulurum diye soran arkadaşlara duyrulur

sitede istemediğiniz kadar çok heli çeşiti var. hepside süper ürünler

http://www.helipal.com/helicopters.html

------------------

dilerseniz bu siteden heli yedek parçalarını tek tek getirtin kendiniz toplayın

ayrıca: alacağınız herhangi bir helinin tüm yedek parcaları satılıyor + detaylarına kadar herşeyi anlatılıyor

mesela ilerde benim alacağım bu iki modelden birisi , ikiside çok güzel

http://www.helipal.com/walkera-hm-5g4q3-mini-helicopter-2-4g-edition.html

http://www.helipal.com/co-comanche-camouflag-2-4g-edition.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkYNeT-06 -- 30 Temmuz 2008; 4:15:01 >

• Skynet kardeş alacağın ürün gerçekten mükemmel
    bu aşağıdaki renk sabit mi?
    Siyah olması gerçekten iyi
    Çok hoş duruyor

Uzaktan Kumandalı Helikopter Süperrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Hocam şuda çok hoş ama biraz tuzlu

Uzaktan Kumandalı Helikopter Süperrrrrrrrrrrrrrrrrrr
    USD $399

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KARDELEN_ -- 30 Temmuz 2008; 11:28:25 >

• Bende var aynısı (Bimdekinden), güzel uçuyorda bir yere gitme, manevra problemi var kaliteli helikopterlerdeki gibi önünü eğip, arkasını kaldırıp ilerleme gibi bir durum olmadığı için düz gidemiyorsunuz dönme olayıda kendi etrafında dönüyor ancak biraz uğraşırsanız daire şeklinde manevra yapabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_58 -- 30 Temmuz 2008; 11:36:29 >
  • arkadaşlar bunlar sadece çocukları eğlendirmek amaçlı.Gerçekten profesyonel bir RC Helikopter istiyorsanız 500 ile 700 ytl yi minimum cebinizden çıkarmanız gerekli.
    Onların menzili 1-2 km yi bulur uçurmasıda bir hayli zordur.
    Bunları alarak sadece evinizde eğlenceli vakitler geçirirsiniz :)
    Açık alanda uçar gider bunlar bilginize
  • quote:

Orjinalden alıntı: GeeKKiNG

arkadaşlar bunlar sadece çocukları eğlendirmek amaçlı.Gerçekten profesyonel bir RC Helikopter istiyorsanız 500 ile 700 ytl yi minimum cebinizden çıkarmanız gerekli.
    Onların menzili 1-2 km yi bulur uçurmasıda bir hayli zordur.
    Bunları alarak sadece evinizde eğlenceli vakitler geçirirsiniz :)
    Açık alanda uçar gider bunlar bilginize
    Bilgileriniz için teşekkürler ama bizde burda 5 sayfa bunları görüşmekteyiz
  • @SkYNeT-06
    Yahu hastamısın ??Problemlerinmi var.Adamın biri diyo alsammı acaba bu yine bastırıyo alma onu git 4 kanallı al bilmemne birisi diyo onuda öldürüyosun 4kanallı falan alsın diye.insanlar konuşmaya korkuyo ....Amacın nedir senin *İnsanlar azda olsa bir zevk almak için denemek için alıyo daha başlangıç.gidip bu adamın aklını çelersen gitti 200 ytl lik bişey aldı acemi ya vurdu bir yere diyelim paramparça oldu.Ne olacak ? olacaksa 20 ytlye olsun.ayrıca yukarda 20 ytle ne ki demişin.20 ytl senin için pek para olmaya bilir ama başka birisi için 20 ytl 1 ay lık yiyecek parasıdır .
  • bursada alan varsa hangi bimde olduğunu söyleyebilir mi?
    hangisine gitsem kesin bulurm?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tatianass

@SkYNeT-06
    Yahu hastamısın ??Problemlerinmi var.Adamın biri diyo alsammı acaba bu yine bastırıyo alma onu git 4 kanallı al bilmemne birisi diyo onuda öldürüyosun 4kanallı falan alsın diye.insanlar konuşmaya korkuyo ....Amacın nedir senin *İnsanlar azda olsa bir zevk almak için denemek için alıyo daha başlangıç.gidip bu adamın aklını çelersen gitti 200 ytl lik bişey aldı acemi ya vurdu bir yere diyelim paramparça oldu.Ne olacak ? olacaksa 20 ytlye olsun.ayrıca yukarda 20 ytle ne ki demişin.20 ytl senin için pek para olmaya bilir ama başka birisi için 20 ytl 1 ay lık yiyecek parasıdır .

Dostum madem 20 YTL 1 aylık yiyecek parası ise ben al desemde zaten almaz.Sen kafanı yorma kardeş
    Hem sen neden bu kadar sert çıkışıyorsun arkadaşa?
    Alacak olan senmisin?Cevabın evet ise bun senin bileceğin birşey,binaen cevabın hayır ise bu seni neden bu kadar geriyor anlamış değilim?
    Sonuçta bende yeni düğün yapmışım ve maddiyat sıkıntım 20 YTL'liği bile alamadım.Ama arkadaşa söyledim imkanı vardı zaten almayıda düşünüyordu.Hatta "Erkan ben daha kullanışlı olanı alacağım" dedi

Ama ben 20 YTL bile veremedim.Topiği açma nedenimizde bu zaten.Önce almayı düşünüyorsan ala ve kullan burda 100 lerce üye arkadaşlarımız olumlu olumsuz yorumlarını yazmış.bundan sonra isteyen alır istemeyen almaz kardeş

Sağlıcakla

• quote:

Orjinalden alıntı: onlyone

bursada alan varsa hangi bimde olduğunu söyleyebilir mi?
    hangisine gitsem kesin bulurm?

Çarşamba semtinde kardeş
    bilgin olsun
    Ama şimdi kalmışmıdır bilemem
  • 2Günden fazla yaşatabilen var mı helisini ?
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.