Şimdi Ara

Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Yapanlar (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
14
Favori
40.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu foruma Knight Online için üye olmuştum. Aradan 11 sene geçti. Şimdi askerlikten yırtmak için yüksek lisans arıyorum. Her yaşta her ihtiyacımın cevabını buldum. :D Büyüksün DH.
  • ahmet yesevi kayıtları basladı galiba ? direk basvuru yapıp ucreti yatırdıkdan sonra kayıt olabiliryor muyuz ?
  • ahmetaktasli23 kullanıcısına yanıt
    Ben dönem dönem tecil yapılıyor sanıyordum, ki benim her şekilde bu güz dönemi yüksek lisansa başlamam lazım, tecilim şubat başında bitiyor çünkü. Bahar dönemine kalırsam kendimi riske atabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Developer61

Ben dönem dönem tecil yapılıyor sanıyordum, ki benim her şekilde bu güz dönemi yüksek lisansa başlamam lazım, tecilim şubat başında bitiyor çünkü. Bahar dönemine kalırsam kendimi riske atabilirim.

Bencede.. ben dun kayit oldum nisantasina 2 donem yani 1 yil. Bi kac dersten kalirsam ders basi ucretle yarim donem daha uzatilabiliyormus. Ben 3 donem biliodm ama gidince oraya kaydi yaptk. Cok skur smdilik atlattk askerlik isini. Seneye Allah buyuk :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetaktasli23

quote:

Bencede.. ben dun kayit oldum nisantasina 2 donem yani 1 yil. Bi kac dersten kalirsam ders basi ucretle yarim donem daha uzatilabiliyormus. Ben 3 donem biliodm ama gidince oraya kaydi yaptk. Cok skur smdilik atlattk askerlik isini. Seneye Allah buyuk :)

ucret ne kadar acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CONQUER.

quote:

quote:

ucret ne kadar acaba ?

5 bin verdik usta

• quote:

quote:

Benim de bu ay kayıt olmam lazım, bugün Işık üniversitesine gidip bilgi alacağım peşin ödeme de ne kadar düşüyor vs diye. Ben uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans arıyorum yanlışlık olmasın.

Okullarn bazilari %70 devam zorunlulugu istiyor ama bende. Kayit olacagm sadece gitmeyecegm derslere zaten kayit olunca 1.5 donem direk tecil oluyor. Devam edip etmemek derslerden kalmak veya gecmekle alakali sorunlari olanlar icin o yuzden sizinde kayit yaptirmaniz yeterli benim gbi bende :))

Hangi üniversitede oluyor o anlamadım?

Mesala Nişantaşında 5 bin TL, dersten kaldığın zaman (devamsızlık yada başarısızlık) yeni ders kayıt olduğu için para istiyor. Bildiğim kadarıyla çoğu ünide böyle. Tam olarak ne demek istediniz :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CONQUER.

quote:

quote:

ucret ne kadar acaba ?

5 bin verdik usta

Websitesinde hiçbir bilgi yok siz direk üniversiteyi arayıp mı bilgi aldınız . 2017-2018 lisansüstü ücret , duyuru vs. hiçbir şey göremedim sitede. Ayrıca , 5 bin tl hangi bölüm için ? Burs vs. var mı ? Uzaktan eğitim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *Designer* -- 14 Temmuz 2017; 16:41:24 >

• Kayit olunca direk tecil yapiliyor 1 sene. Devam edip dersten kalirsan ders basi para odeyip yarim donem daha uzatabiloyorsn oyleyms.
  • Uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans yapacağım. Maliye mezunuyum ve iktisattan yüksek lisans yapacağım. Birkaç tane böyle benzeri dersler bulunmakta. Örneğin lisansta almış olduğum Büyüme Teorisi dersinin kredisi ve hocası aynı ve yüksek lisansta ki ders ise Büyüme Teorisi ve Politikası olarak yazılmakta. Başka bir örnek ise lisansta Türkiye Ekonomisi dersi kredisi ve hocası aynı olmakla birlikte y. lisansta Türkiye Ekonomisinin Yapısal Analizi olarak yazılmakta içeriklerini araştırdım ve bizim gördüğümüz dersin aynısı. Lisansta almış olduğum bu tarz dersleri yüksek lisansta saydırabilir miyim ? Tecrübeli arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.
  • Merhaba; Üniversitelerin kayıt dönemleri nasıl oluyor hepsi birbirinden farklı tarihler de mi oluyor? AÖF İşletme okuyorum haftasonu tekders sınavına girdim 1 ders den sanırım geçemeyeceğim 1 dönem uzayacak sanırım ocak 2018 de mezun olacağım inş. lisans dan tecilim de bitiyor o tarihler de kışın yani yüksek lisans yapma imkanım var mı tamamen tecil yaptırabilmek için amacım okul bölüm fiyat fark etmes yani..
  • quote:

Orijinalden alıntı: caner_gs

Merhaba; Üniversitelerin kayıt dönemleri nasıl oluyor hepsi birbirinden farklı tarihler de mi oluyor? AÖF İşletme okuyorum haftasonu tekders sınavına girdim 1 ders den sanırım geçemeyeceğim 1 dönem uzayacak sanırım ocak 2018 de mezun olacağım inş. lisans dan tecilim de bitiyor o tarihler de kışın yani yüksek lisans yapma imkanım var mı tamamen tecil yaptırabilmek için amacım okul bölüm fiyat fark etmes yani..

Güz ve Bahar dönemi olarak yılda 2 defa kayıt alınmaktadır. Yani siz 2018 Şubat-Mart tarihlerinde kayıt yaptırabileceksiniz. Mezuniyetten sonra aşağı yukarı 1 aylık boşluğunuz olacaktır. Kayıt dönemlerini takip etmeyi unutmayın. Tüm üniversitelerin kayıt dönemi aynıdır, en fazla 1-2 gün oynama olabilir.

Başarılar.
  • ahmetaktasli23 kullanıcısına yanıt
    Uzaktan eğitim mi ?
  • Kemerburgaz üniversitesinde yapan var mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazy_mulo

Uzaktan eğitim mi ?

Orgun %70 devam zorunlulugu ama ben mayit oldm sadece gitmicem derslere malum askerlik icin kayit yaptiranlardanm.
  • Uzaktan Öğretim programlarının diplomalarında "uzaktan öğretim" ibaresi yer alacaktır.

Duyurulur. İyi düşünüp kararınızı verin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiperNet

Uzaktan Öğretim programlarının diplomalarında "uzaktan öğretim" ibaresi yer alacaktır.

Bu bilgi doğrumu. Bende şuan yüksek lisans arayışındayım. Böyle bir şyin pek zararı olacağını düşünmüyorum, ne gibi sıkıntılar doğurur yani ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hopeleaivess

quote:

Orijinalden alıntı: HiperNet

Uzaktan Öğretim programlarının diplomalarında "uzaktan öğretim" ibaresi yer alacaktır.

Bu bilgi doğrumu. Bende şuan yüksek lisans arayışındayım. Böyle bir şyin pek zararı olacağını düşünmüyorum, ne gibi sıkıntılar doğurur yani ?

Evet, doğru. Bu kararı YÖK almış, hatta YÖK daha önce bu kararı alırken mevcut uzaktan öğretim öğrencilerini de kapsayarak geçerli olacağını belirtmişti. Gelen tepkiler sonrasında bu kararın 2017-2018 tarihinden itibaren uzaktan eğitim programlarına kaydolan öğrenciler için geçerli olacağını belirtti. Haberin kaynağı:

http://www.ntv.com.tr/egitim/yokten-uzaktan-ogretim-aciklamasi,ipGKmLVJ0ESbXw5_c_U-lA

Diplomalarda "uzaktan öğretim" ibaresinin yazması, özel sektörde çalışacak olanlar için sıkıntı oluşturabilir. Çünkü özel sektördeki işverenler, uzaktan öğretimden mezun olan öğrencilere önyargıyla bakıyorlar. İstisnalar elbette vardır ama genel olarak durum böyle.

• GÜNCEL Taşrada Sağlık Bak. Mühendis olarak çalışıyorum. Gazi Sağlık Bilişimi üzerine uzak E. tezsiz yapacağım. Güz dönemi gazi sağlık bilişimine başlayacak olan arkadaşlar irtibat kuralım. bilgmuh37@yandex.com
  • Merhabalar ahmet yeseviye 3 donemdir uzaktan yuksek lisans yapiyordum ama derslere girmedigim icin bide donem parasini yatirmayi unuttugum icin hemen askeriye yazi gondermisler Tekrar kayitlarda yeni bi bolume yazilsam ayni bolum de olabilir askerligimi uzatirlar mi?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.