Şimdi Ara

Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Yapanlar (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
14
Favori
40.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    gazi'de tezsiz okuyorsun. beykent istenildiğinde tezli mezun olabilme opsiyonu sağlıyor. bu arada, fiyat olarak biraz fark var, ama en azından özel olduğundan hocalar ile iletişimin daha iyi olacağı aşikar. aktif bölüm öğrencisi olan bir arkadaşla bu konuda bir hayli fikir alışverişinde bulunduk.

bu arada belge teslim listesi dediğin kesin kayıt öncesi zaten ön kayıt değil mi? yani şunu anlıyorum; belgeleri teslim edersin, eksik kontenjan kalırsa yedek kayıtlar açılır. daha sonra da tam kayıt yaptırılır.

uzaktan eğitimde ön sınav veya mulakat ibaresini göremedim yanlış hatırlamıyorsam.
  • Merhabalar
    Ben de bu dönem Gazi ve Yesevi nin Yönetim bilişim sistenlerine başvuru yaptım ve evrakları teslim ettim.
    Gazideki Belge Teslim Listesidir. 50 kişi alıyor ve 66 kişi başvurmuş. Bu 66 kişinin hepsinin belge teslim ettiğini varsayarsak puan sıralaması yapılacak ve ilk 50 kişi kesin kayıt için çağrılacak, diğerleri yedek kalacak.
    Ben iki üniversite arasında kararsız kaldım. Yesevi ders geçme ve dönem sonu projesinde rahat gözüküyor. Proje sunumu yapmak bile gerekmiyor. Bütün sınavları test usulü.
    Gazinin prestiji var. Final ve Bütünleme sınavları klasik yazılı yapılıyor. Ders geçme tamamen o dersin hocasının inisiyatifine bırakılmış.
    Ya Yesevinin rahatlığını ya da Gazi nin prestijini seçeceğim. Gaziyi bitiren birisiyle konuşabilirsem seçimim konusunda çok yardımcı olacak.
  • 66-1 diyebiliriz o halde. ben belge teslim etmedim.
    mevcut üniversitelerde kaydı olan arkadaşların bilgi paylaşımlarını ben de beklemekteyim.
  • beykent univ de basvuru sirasina gore aliyorlardi yedekleri. puana hic bakilmiyor. vizeler evden test. projeler basit. en kotu yapan70, en iyi yapan 100 aliyor. icerikten cok proje kurallarina gore yapilip yapilmadigina bakiliyor. cogu dersin finali de test. iki ders klasik yapacak finali haftaya. onlar da testte puan yukseltemiyoruz ama klasik olursa caba gosterenlere fazla puan vermek icin klasik yapiyoruz dediler. finalden onceki son derste tiyo veriyorlar zaten nelerin cikacagina dair. yani sinavdan bir hafta once calismak yeterli. gecme notunun 70 olmasi biraz fazla ama uzaktan yuksek lisanslarin yonetmeligi boyle. finallerden sonra uzun bir bilgilendirme yazacagim konuya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geryeon kullanıcısına yanıt
    Merhaba geryeon;
    Beykent tezsiz bölüm için peşin 7840 TL olan ücret 2 dönemi mi kapsıyor yoksa proje dönemi için ayrı bir ücret alıyorlar mı. Ders tekrarı olursa bir ders için ne kadar alıyorlar.
    Tezsizden tezliye geçme opsiyonu için de biraz bilgi verebilirmisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bypower

Merhaba geryeon;
    Beykent tezsiz bölüm için peşin 7840 TL olan ücret 2 dönemi mi kapsıyor yoksa proje dönemi için ayrı bir ücret alıyorlar mı. Ders tekrarı olursa bir ders için ne kadar alıyorlar.
    Tezsizden tezliye geçme opsiyonu için de biraz bilgi verebilirmisin.

merhaba. hocam tumunu kapsiyor fiyat. ben taksit yaptirdim 10 taksitti galiba. bölüm baskani bilisim dersine giriyor. o demisti yil sonunda fark ucretini verip tezliye gecebilirsiniz diye. tezlide daha az ders varmis. fazladan okumus oluyoruz sadece. butunlemeden de kalinca dersi tekrar almak yuksek lisans ucretinin %10 u oluyor galiba. basvururken oyle demislerdi.

• Baştan sona anlatayım finalden sonra yazacaktım ama sizi de bilgilendirmiş olayım.

Beykent univ uzaktan eğitim yönetim bilişim sistemleri için yazıyorum.

Siteden kayıtlar başlayınca ön formu doldurdum. şu tarihler arasında başvuruya gelin kabul edildi diye. Başvuru sırasına göre arıyorlar sanırım. Evrakları hazırlayıp gittim pek birşey istemediler zaten.
    Yeni mezun olmuştum o yüzden askerlik şubesine gittim askerlik durum belgesi için ve iki yıl tecil ettirdim.
    Taksim kampüsünde kaydımı yaptırdım. Birkaç arkadaşla da tanıştım orada. şehir dışından gelmişlerdi kayda.

ilk dönem dersleri ; işletme yönetimi, pazarlama yönetimi, karar verme teknikleri, yönetim bilişim sistemleri, modern gorsel programlama ( c# )

dersler internet üzerinden video şeklinde. mirc gibi solda dersteki kişilerin isimleri yazıyor. üstte hocanın sesli görüntüsü ve ortada slaytların geçtiği alan var.
    videolar bir gün sonra da sisteme yükleniyor istediğiniz kadar izleyebiliyorsunuz.

işletme yönetimi dersi güzel. sohbet şeklinde ilerliyor bir yandan da hoca slaytı okuyor. bizlerden fikir alıyor. örnek olaylar karşısında siz ne yapardınız gibi.
    vize sınavı kolay slaytta ne varsa yüzeysel olarak soruluyor. projesi uzundu ama proje yazım kılavuzuna göre yapılınca güzel puan alınıyor. ben birkaç hafta uğraştım proje için baya kaynak lazımdı.

pazarlama yönetimi de aynı şekilde. projesi çok basitti iki günde hallettim.

karar verme teknikleri en sevdiğim ders. hocamız gayet iyi sohbet güzel. vizesi yine test hepsinde olduğu gibi. projesi yine basitti iki üç günde bitirdim.

yönetim bilişim dersi slayt okumasıyla geçiyor. vizesi yine test ama tam puan alamadım. slaytta cevapları bulması zor oldu :) projesi kolaydı. hoca insiyatifli bol bol puan vermiş.

modern görsel programa dersi bana zor geldi çünkü programlama bilgim sıfır. hoca direk açtı programı çat çat yazmaya başladı:) vizede yine de belli başlı sorular soruldu arkadaşım yardım etti sınavda.
    ama şunu belirteyim diğer yüksek lisans bölümlerinden daha kolay. çünkü hocamız çoğu kişinin programlama bilgisi olmadığının farkında . projesi basitti netten videoları izleyerek yapılabilir. ben yine arkadaşımla birkaç saatte yaptım.

projelerin hepsinden 90-100 arası puan aldım bu arada. kötü yapan da 70 den aşağı almıyor bu arada. yani 70 den aşağı not verilen görmedim. Ben baya özen göstererek yapmıştım. Bu arada iki günde yaptım derken sabahtan akşama kadar projeyle uğraşmadım akşam birkaç saat :)

6 ders vizeden önce, 6 ders de finalden önce oluyor. Dönemde her dersi 12 videoda bitiriyoruz.

Finalden önce son ders sınavda çıkacak yerler söyleniyor zaten. Öyle haftalarca hazırlık yapmak gerekmiyor.
    programlamanın finalden korkuyordum ama yarısı vize sorularından çıkacak deyince hoca rahatladım.

Dersler 19.30 da başlıyor. pazartesi salı derslerimiz. pazartesi üç ders, salı iki ders şeklinde. Her ders 50 dk sürüyor. 10 dk da diğer dersten önce mola.

Şimdilik bu kadar. Bakalım haftaya finaller var. finaller taksim yerleşkesinde. cumartesi 3 ders, pazar 2 ders sınav .
    Bütler de finallerden 1 ay sonra.

Puan sistemi = %35 proje , %10 vize , %50 final ve %5 derse katılım ( derse katılım pek önemsenmiyor)

Finalden geçme notu 70.

sorunuz olursa her zaman msj atabilirsiniz.
    en geç bir gün sonra dönüş yaparım.

Hocam bilgilendirme için çok teşekkürler. Başka bir arkadaş da Gazi Üniversitesi için benzer bir açıklama yaparsa çok makbule geçecek.
    Yazılarınızı ilgiyle okudum çok teşekkür ederim...

Bende bu sene AÖF işletme mezunu Olacağım. Mezun olur olmaz direk Beykent uzaktan eğitim işletme yüksek lisansı yapmak istiyorum.

Kayıt zamanı hemen internetten ön kayıdımı yapsam direk kayıdımı yaparlar mı acaba ?

Yoksa Üniversite mezuniyet sıralaması v.s mı yaparlar mı ?

Yazdıklarınıza göre tahminim ön kayıt zamanı kayıt oluyoruz onlar arayıp veya mail yoluyla gerekli evrakları hazırla gel diyorlar sonra Taksim ana yerleşkede asıl kaydımız Yapılıyor...

Biraz kendim sorup kendim cevaplamış gibi oldum ama net emin olabilmek için

Tekrar teşekkür ederim. Başarılar dilerim bu arada

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: casper5353

Yazılarınızı ilgiyle okudum çok teşekkür ederim...

Bende bu sene AÖF işletme mezunu Olacağım. Mezun olur olmaz direk Beykent uzaktan eğitim işletme yüksek lisansı yapmak istiyorum.

Kayıt zamanı hemen internetten ön kayıdımı yapsam direk kayıdımı yaparlar mı acaba ?

Yoksa Üniversite mezuniyet sıralaması v.s mı yaparlar mı ?

Yazdıklarınıza göre tahminim ön kayıt zamanı kayıt oluyoruz onlar arayıp veya mail yoluyla gerekli evrakları hazırla gel diyorlar sonra Taksim ana yerleşkede asıl kaydımız Yapılıyor...

Biraz kendim sorup kendim cevaplamış gibi oldum ama net emin olabilmek için

Tekrar teşekkür ederim. Başarılar dilerim bu arada

tesekkurler iyi dilekleriniz icin :) bildigim kadariyla puana bakmak gibi bir durum yok. ön kayit basvuru sirasina gore cagiriyorlar. evrak dedikleri de diploma, fotograf, askerlik durum belgesi:)) tabi tezsiz yapacaksaniz.

baska bolumleri de dusunun derim illa isletme yapmak zorunda degilsiniz.

Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi farklı bir bölümde düşünebilirim.

2015 Haziran gibi lisans mezunu Olacağım. Internetten ön kayıt açıldığı anda direk ön kayıt işlemimi yapacağım.

Siz internetten ön kayıt olduğunuz zaman seçildiğinizi nasıl öğrendiniz?

• quote:

Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi farklı bir bölümde düşünebilirim.

2015 Haziran gibi lisans mezunu Olacağım. Internetten ön kayıt açıldığı anda direk ön kayıt işlemimi yapacağım.

Siz internetten ön kayıt olduğunuz zaman seçildiğinizi nasıl öğrendiniz?

kayitlar basladiktan bir gun sonra formu doldurdum. bir hafta sonra merk edip aradim. biz size geri donus yapacagiz sirayla dediler. kolay kolay dolmaz zaten kayitlar.

Anladım. İlginiz için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten faydalı bir konu açılmış.

Şuanız siteye baktım ve 14.01.2015 tarihi itibariyle bahar dönemi kayıtları Başlamış. Ben Haziranda mezun Olacağım için güz Döneminde mi kayıt yaptıracağım ?

Çok soru sordum ama hazır sizi bulmuşken tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

Yani Haziran'dan sonra ne zaman başlar acaba Kayıtlar. Eylül gibi tahmin diyorum ama ?

• quote:

Anladım. İlginiz için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten faydalı bir konu açılmış.

Şuanız siteye baktım ve 14.01.2015 tarihi itibariyle bahar dönemi kayıtları Başlamış. Ben Haziranda mezun Olacağım için güz Döneminde mi kayıt yaptıracağım ?

Çok soru sordum ama hazır sizi bulmuşken tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

Yani Haziran'dan sonra ne zaman başlar acaba Kayıtlar. Eylül gibi tahmin diyorum ama ?

rica ederim ne demek.
    ben de haziran da mezun olmustum o donem yazin sonuna dogru acilmisti. kesin kayit icin de 8. ayin ilk haftasiydi gliba.
    simdiden kolay gelsin:)

Tekrar teşekkür ederim. Size de başarılar diliyorum. Inşallah sınavlarımızdan iyi notlar Alıp en kısa zamanda yüksek lisans mezunu olursunuz.

Başarılar

• quote:

Tekrar teşekkür ederim. Size de başarılar diliyorum. Inşallah sınavlarımızdan iyi notlar Alıp en kısa zamanda yüksek lisans mezunu olursunuz.

Başarılar

twkrar rica ederim . subat ortasinda tekrar yazarim :-)

• Merhaba Arkadaşlar;
    Gazi de Bilişim Sistemlerini bitiren bir arkadaşla konuştum. Hocaların iyi niyetli olduğunu ve sınavlardan önce tüyolar verdiklerini söyledi.
    Bilişimle alakası olmayan insanların da okuduğunu ve iyi kötü bir şekilde ilerlediklerini söyledi.
    Ayrıca tezsizden tezliye geçiş ile ilgili Gazinin yönetmeliğinde şöyle bir madde okudum;

(5) Aynı bilim/sanat dalında (bilim/sanat dalı olmayan programlar için aynı anabilim dalı) olmak koşuluyla tezsiz programdan tezli programa geçiş,
    öğrencinin tezli lisansüstü programın asgari başvuru koşullarını sağlaması, aldığı dersleri başarıyla tamamlaması ve genel not
    ortalamasının 4,00 üzerinden en az 3,50 olması koşuluyla, ilgili başkanlığın önerisi ve ilgili enstitü yönetim kurulu kararı ile gerçekleşir.
    Bu durumda tezsiz yüksek lisans programında alınan dersler enstitü yönetim kurulu kararıyla tezli yüksek lisans programındaki derslerin yerine sayılır.

Yani başarılı bir öğrenci için tezliye geçiş sorun olmaz. Bence doktora düşünmeyen birisi için tezli yapmak gereksiz olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: bypower

Merhaba Arkadaşlar;
    Gazi de Bilişim Sistemlerini bitiren bir arkadaşla konuştum. Hocaların iyi niyetli olduğunu ve sınavlardan önce tüyolar verdiklerini söyledi.
    Bilişimle alakası olmayan insanların da okuduğunu ve iyi kötü bir şekilde ilerlediklerini söyledi.
    Ayrıca tezsizden tezliye geçiş ile ilgili Gazinin yönetmeliğinde şöyle bir madde okudum;

(5) Aynı bilim/sanat dalında (bilim/sanat dalı olmayan programlar için aynı anabilim dalı) olmak koşuluyla tezsiz programdan tezli programa geçiş,
    öğrencinin tezli lisansüstü programın asgari başvuru koşullarını sağlaması, aldığı dersleri başarıyla tamamlaması ve genel not
    ortalamasının 4,00 üzerinden en az 3,50 olması koşuluyla, ilgili başkanlığın önerisi ve ilgili enstitü yönetim kurulu kararı ile gerçekleşir.
    Bu durumda tezsiz yüksek lisans programında alınan dersler enstitü yönetim kurulu kararıyla tezli yüksek lisans programındaki derslerin yerine sayılır.

Yani başarılı bir öğrenci için tezliye geçiş sorun olmaz. Bence doktora düşünmeyen birisi için tezli yapmak gereksiz olur.

Ben Ahmet Yesevi düşünüyorum açıkcası teklife düşünmüyorum gerekte yok benim için zaten bu sene ÖSS girişip şansımı denicem

• cem650 kullanıcısına yanıt
    4 üzerinden 3,5 da pek kolay birşey olmasa gerek :)
  • öncelikle merhaba arkadaşlar 2013 eylülde 4 yıllık işletme bitirdim 2015 eylülde tecilim dolacak yüksek lisansabasvurmak istiyorum acaba zamanını gecirdimmi?
    eger gecmediyseuzaktan egitim ile yüksek lisans yapmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olabilecek birisi varmı en yakın müracatlar ne zaman nasıl basvurlur birisi bilgilendirebilrse inanın cok makbule gecer.Amacım en kolay yoldan yüksek lisansı bitirim daha sonra tekrardan tecil almak
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.