Şimdi Ara

Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Yapanlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
14
Favori
40.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba Arrest, şuan bildiğim yesevi ve beykent in başvuruları devam ediyor. Sitelerine girip online başvuru formunu doldurup başvurabilirsin.
    Yesevi için başvuru yaptıktan sonra başvuru formu ile birlikte istenen evrakları ankaraya elden ya da posta yolu ile veriyorsun. Evraklarında sorun yoksa parayı yatırman için mesaj geliyor ve yatırınca kayıt işlemin bitiyor. Ayrıntıları sitesinde mevcut. Tabi hangi dalda yüksek lisans yapacağında önemli. İnternetten başka üniversitelere de bakabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zirve Üniversitesi başvuru başvuru sayfası açık ama son tarihten emin değilim.
    Beykent başvuru bu halen devam ediyor.
    Ahmet Yesevi başvuru yüksek lisans yeni kayıt butonuna basıyorsun formu doldurup bir üstteki arkadaşın da değindiği adımları takip ediyorsun.

• alese girmedim ama ben bunun için alese girmek sart degil mi?
  • Ahmet yesevi ales şartı arıyor. Beykent ve zirve için ales şartı aranmamaktadır.
  • saolasın hocam şimdi beykente basvurdum acaba ne zaman sonuclanır yada sonucu nasıl ögrenebilirm birde fiyatları hakkında bilginiz varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AliKocBey -- 23 Ocak 2015; 16:48:13 >
  • Rica ederim,

Tüm bilgiler web sitesinde mevcut. ŞURADAN detayları inceleyebilirsin.

Dönüşleri başvuru sırasına göre yapıyorlar. Telefonla onayını alarak başvuruya davet ediyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angeleo

Rica ederim,

Tüm bilgiler web sitesinde mevcut. ŞURADAN detayları inceleyebilirsin.

Dönüşleri başvuru sırasına göre yapıyorlar. Telefonla onayını alarak başvuruya davet ediyorlar.

eyvallah hocam saolasın sayende basvuru yaptık
  • Hayırlı olsun hocam. Geç gördüm mesajını fakat diğer arkadaşlar sağolsunlar bilgilendirme yapmışlar.

Ön Kayıt işlemini yapmışsınız. Kesin kayıt için aradıklarında ne isteyecekler v.s gelişmelerden haberdar ederseniz çok sevinirim.

Güncel bilgilenme açısından

Şimdiden hayırlı olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben iş durumuma göre yapıcam yüksek lisansı yada eylülde tecilim bitince askere gidicem. diyelim işler yolunda gitti diğer yarıyıl başlayabiliyomuyum. ve başlama tarihi eylülden önce midir yani tecilim bitmeden başlamış olurmuyum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: liquidsky

ben iş durumuma göre yapıcam yüksek lisansı yada eylülde tecilim bitince askere gidicem. diyelim işler yolunda gitti diğer yarıyıl başlayabiliyomuyum. ve başlama tarihi eylülden önce midir yani tecilim bitmeden başlamış olurmuyum.

Benim tecilde eylulde btiyor alesim 61 nasil yapsam bilmiyorum. Nisanliyim eylulde evlenecem. Cok sikintida kaldim.

• ben alesede girmedim. daha doğru bir sınava girmedim. herhangi bir sınav istemiyolardır diye umuyorum
  • quote:

ben alesede girmedim. daha doğru bir sınava girmedim. herhangi bir sınav istemiyolardır diye umuyorum

tezsiz yapacaksanız sınav şartı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-Ray // 7

quote:

ben alesede girmedim. daha doğru bir sınava girmedim. herhangi bir sınav istemiyolardır diye umuyorum

tezsiz yapacaksanız sınav şartı yok.

tezsiz yüksek lisanslarda ales şartı yok. ben yine de alese girmenizi tavsiye ederim. zaten ales sınavının sonuçlarının açıklanmasını takiben üniversiteler yökten kontenjanlarını edinmiş oluyorlar. herhangi bir vakit kaybı yaşamazsınız.
    ahmet yesevi ales istiyor. bunun dışında istemeyen okullara başvurabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angeleo -- 28 Ocak 2015; 8:54:22 >
  • Beykent üniversitesi uzaktan eğitim yönetim bilişim sistemleri ;

Haftasonu final sınavlarını olduk. iki ders klasik, 3 ders test oldu. Klasik olanlar gayet basitti. Hatta hocalarımız bu örneğin benzerini soracağım dedikleri örneklerin aynılarını sordular. 5 dakikalık iş. Testler de öyle.
    Yani dönem boyunca hiç kasmadan son hafta günde 1 saat notları ve ders videolarını gözden geçirerek halletmiş olduk.
    Bir tek derslerle ve okulla hiç alakası olmayan kişiler kalabilir. Bu arada programlama sınavı da test oldu azıcık yanımdaki arkadaştan yardım aldım :)

Sınavdan önce arkadaşlarla tanıştık. Çok eğlenceli iki gün geçirdim :)
  • Arkadaşlar merhaba,

Bende uazaktan yüksek lisans yapmayı düşünüyorum.sakarya ün. için kararsız kaldım başvuru yapmadım sonnuçları takip ettiğimde yedek listesideki kişiler ile kontejyanın dolduğunu gördüm.çoğu kişi bizim gibi hem çalışıp hemde uzaktan eğitim alarak yüksek lisans yapmayı tercih ediyor.yönetim bilişim sistemleri için uzaktan eğitim alarak uzmanlık derslerinde(yazılım vb) çok zorlanırmıyız?hadi zorlandık çalıştık ve geçtik bu bölümü lisans olarak alan kişilerle aynı seviye öğrenmiş olurmuyuz?
    Hem emeğimizin hemde maddi tasarrufumuzun karşılığını gerçekten alabilirmiyiz?Konu ile ilgili özellikle beykent ün. y. lisans tamamlayan arkadaşların yorumunu bekliyorum.Üniversitenin istanbulda olması nedeni ile imkanlardan faydalanma şansımız olacak mı?Yoksa sadece finallerde gidip sınavlara girmek dışında girişe bile izin verilmeyen bir sistemlemi karşılacağız?

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncaydemir

Arkadaşlar merhaba,

Bende uazaktan yüksek lisans yapmayı düşünüyorum.sakarya ün. için kararsız kaldım başvuru yapmadım sonnuçları takip ettiğimde yedek listesideki kişiler ile kontejyanın dolduğunu gördüm.çoğu kişi bizim gibi hem çalışıp hemde uzaktan eğitim alarak yüksek lisans yapmayı tercih ediyor.yönetim bilişim sistemleri için uzaktan eğitim alarak uzmanlık derslerinde(yazılım vb) çok zorlanırmıyız?hadi zorlandık çalıştık ve geçtik bu bölümü lisans olarak alan kişilerle aynı seviye öğrenmiş olurmuyuz?
    Hem emeğimizin hemde maddi tasarrufumuzun karşılığını gerçekten alabilirmiyiz?Konu ile ilgili özellikle beykent ün. y. lisans tamamlayan arkadaşların yorumunu bekliyorum.Üniversitenin istanbulda olması nedeni ile imkanlardan faydalanma şansımız olacak mı?Yoksa sadece finallerde gidip sınavlara girmek dışında girişe bile izin verilmeyen bir sistemlemi karşılacağız?

beykent icin soyleyeyim;
    normal ogrenciden farkiniz olmuyor. adresinize ogrenci kimliginizi de gonderiyorlar. hocalarin yanina gidip cay kahve icebilirsiniz bos vakitleri varsa. dersler chat ortaminda oluyor. programlama bilgim sifir. derslerde programlama ogrenmeyi beklemeyin. toplamda 10 -12 derste ne ogrenebilirsiniz? haftada 1 saat zaten her ders. bir kitap alip 15 gun okusaniz ayni seyi ogrenirsiniz. sinavlar cok basit. diploma icin onerebilirim. isletme pazarlama gibi dersler zaten fix. her yerde ayni.

• Arkadaşlar ücretsiz yapılabilecek yüksek lisans varmı bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

• lider06 kullanıcısına yanıt
    Uzaktan eğitim sistemlerde malesef ücretsiz yok. Ancak örgün olarak gitmeyi düşünürseniz, hatırı sayılır bir ortalama + keza iyi bir ALES notu + olumlu bir mülakat + bir tavsiye mektubu sonucunda ücretsiz olarak yüksek lisans yapabilirsiniz. Hatta duruma göre maaşlı eleman gibi üstüne para bile alabilirsiniz.
  • Ahmet Yesevi YBS resmen başlamış durumdayım. Eğitimi ile ilgili gidişatı zaman zaman konu altından paylaşmaya çalışacağım.
  • Teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.