Şimdi Ara

Uzaktan Eğitim Hakkında Ne düşünüyorsunuz? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
5
Favori
75.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    uzaktan eğitim yöntemiyle lisans tamamlamak isteyenler istedikleri bölümü 19 mayıs universitesinin önkayıt formuna yazabilirler
  • http://uzem.beun.edu.tr/?page_id=596
    lisans tamamlamak isteyenler yukarıdaki önkayıt formunu doldurabilir
  • Erzurum Atatürk üniversitesi Bilgisayar Programcılığı uzaktan eğitim okuyan yada okumuş arkadaş var mı ? Üniversitenin sitesinde staj zorunluluğu ve kontenjan sınırı yok diyor.Doğrumudur bu ?

Nerdeyse her bölüm için uygulama aynı staj ve kontenjan sınırı yok.Tam uzaktan eğitim.Bilgisi olan varmı ?
  • Uzaktan eğitim yolu ile alınan diploma ile örgün eğitimle alınan diplomada ve statüde bir fark olacak mı?
    Uzaktan eğitim diploması ile örgün eğitim diploması arasında herhangi bir statü farkı bulunmamaktadır.

http://uzaktanegitim.istanbul.edu.tr/?p=5897

acaba diploma üzerinde uzaktan eğitim vb bir yazı varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardent_boy

Uzaktan eğitim yolu ile alınan diploma ile örgün eğitimle alınan diplomada ve statüde bir fark olacak mı?
    Uzaktan eğitim diploması ile örgün eğitim diploması arasında herhangi bir statü farkı bulunmamaktadır.

normal bir diploma oluyor.uzaktan eğitim ibaresi olmuyor.
  • Selamlar,
    Bu sene Karabük Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (UE) bölümünü kazandım. 2-6 eylül haftası kayıt var kısmetse. Ben daha önce Teknik Eğitim Fakültesinden mezunum, yani kısmet olursa bu ikinci üniversitem olacak. Bu böüme yerleşen ve kayıt yaptırmayı düşünen arkadaşlar ile tanışıp birbirimize yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum. Bu arada forumda bu bölümde okuyan yada mezun olanlar varsa tecrübelerinizi ve fikirlerinizi beklediğimizi bilin :) Kafama en çok daha önce aldığım dersleri saydırıp saydıramayacağım takılıyor. Özellikle bu konuda bilgisi olan ve yol yordam gösterecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • Bende yesevi bigisayar müh kazandım 2. üniversite olacak bakalım var mı başka kazanan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: infest06

Bende yesevi bigisayar müh kazandım 2. üniversite olacak bakalım var mı başka kazanan?

denkliği var mı Türkiye'de?
  • quote:

Orijinalden alıntı: huzyin67

quote:

Bende yesevi bigisayar müh kazandım 2. üniversite olacak bakalım var mı başka kazanan?

evet. avantajida haftada bir gun fiziki derslere katilmak gibi bir zorunluluk yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

evet. avantajida haftada bir gun fiziki derslere katilmak gibi bir zorunluluk yok.

Yok e sorup cevap aldıysan sorun yok ama okula sorduysan sadece yok e de sormanı tavsiye ederim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yok e sorup cevap aldıysan sorun yok ama okula sorduysan sadece yok e de sormanı tavsiye ederim.

yoke bizzat sormadim ama bircok arkadasim okuyor.zaten osymnin merkezi yerlestirmesiyle aliyor denklik konusunda sıkinti yok.

• 2 gündür araştırıyorum bir cevap bulamadım.lütfen bir bilen söylesin;

sakarya ve karabük üniversiterleri bilgisayar mühendisliği bölümleri için uzaktan eğitimde %70 uzaktan %30 örgün öğretim yazıyor sitelerinde..

mesela sakarya uzaktan da cumartesi pazar ders programı var sitede.. yani her cumartesi pazar okula gitmek zorundamıyız..öyleyse devam zorunlulugu ne kadar?

karabükte ise sanırım bu forumda idi bir arkaş demiş ki: sadece final haftasında önceki 2 hafta normal okula geleceksin(yani hafta ici 10 gün kadar anladım)..

bu üniversitelerdeki durumu bilen arkadaşlar lütfen anlatırmısınız..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ardent_boy

Uzaktan eğitim yolu ile alınan diploma ile örgün eğitimle alınan diplomada ve statüde bir fark olacak mı?

normal bir diploma oluyor.uzaktan eğitim ibaresi olmuyor.

Uzaktan eğitim yazıyor diplomada. Benimkinde yazıyor.

Bu arada Atatürk ünv. uzaktan bil.prog. okumak isteyenler şurayı beğensin sorularına cevap vereyim. Bu sene yeni açıldı.
    https://www.facebook.com/ataaofuzem

• quote:

Orijinalden alıntı: aqlyani

2 gündür araştırıyorum bir cevap bulamadım.lütfen bir bilen söylesin;

sakarya ve karabük üniversiterleri bilgisayar mühendisliği bölümleri için uzaktan eğitimde %70 uzaktan %30 örgün öğretim yazıyor sitelerinde..

mesela sakarya uzaktan da cumartesi pazar ders programı var sitede.. yani her cumartesi pazar okula gitmek zorundamıyız..öyleyse devam zorunlulugu ne kadar?

karabükte ise sanırım bu forumda idi bir arkaş demiş ki: sadece final haftasında önceki 2 hafta normal okula geleceksin(yani hafta ici 10 gün kadar anladım)..

bu üniversitelerdeki durumu bilen arkadaşlar lütfen anlatırmısınız..

Sakarya'da hafta sonları dersler örgün olarak işleniyor. Okula gitmek zorunluluğu ise derslere bağlı olarak değişebilir. Bildiğim kadarıyla bölümün önemli dersleri örgün olarak veriliyor, Elektrik devre temelleri gibi. Bu dersler de de hocalar yoklamaya pek önem vermiyorlar. Zaten herkes vize-finallerden kalıyor :) Hocalar yığılma olmasın diye geçirme peşinde, bir de yoklamadan mı bırakacaklar :) Yani demem odur ki, Sakarya'da devam zorunluluğu yok demesem de büyük problem olmaz diyebilirim.

• Konuyu canlandiralim...
    Bilgisayar Programcılığı mezunuyum DGS ile Uzaktan Eğitim bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum.Acaba benim gibi memur olanlar için devam mecburiyeti olmayan en uygun üniversite hangisidir?Okuyan ve bilen arkadaşlar bilgi verirse çok iyi olur.(harç, ders saatleri vs.her konuda bilgi)

• quote:

Orijinalden alıntı: Unknown_identifier

Konuyu canlandiralim...
    Bilgisayar Programcılığı mezunuyum DGS ile Uzaktan Eğitim bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum.Acaba benim gibi memur olanlar için devam mecburiyeti olmayan en uygun üniversite hangisidir?Okuyan ve bilen arkadaşlar bilgi verirse çok iyi olur.(harç, ders saatleri vs.her konuda bilgi)

ahmet yesevi üniversitesi çok iyi diye biliyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Unknown_identifier

Konuyu canlandiralim...

ahmet yesevi üniversitesi çok iyi diye biliyorum.

Peki Ahmet yesevi üniversitesinde uzaktan eğitim Harç parası nekadar?

• PM attım
  • Pm attım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: lenitolepe

Pm attım :)

PM Attım demişsiniz.

PM gelmedi. Eğer konu ile ilgili ise
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.