Şimdi Ara

Uzaktan Eğitim Hakkında Ne düşünüyorsunuz? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
5
Favori
75.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzaktan eğitim ile (sakarya üniversitesi bilgisayar mühendisliği karma eğitim) örgün eğitim aynı anda okunur mu ? mesala uludağ elektronik okuyorum öss sınavı ile sakarya bilgisayar müh karma eğitime kaydımı yaptırabilirmiyim. ikisini aynı anda okumak istiyorum bu mümkün mü

Şimdiden teşekürler
  • Şimdi arkadaşlar Uzaktan eğitim bilgisayar mühendisliği vardır sayfanın en başında muhendisliğin uzaktanımı olurmuş diyen bazı insanlar ı gördüm OLUR diyorum içeriğini bilmeden yorup yapmayacaksın arkadaş
    Bu işin uzmanı ve mucidi sakarya üniversitesidir. Hocalarıda okulda güzel dersler vs
    Sakarya tek sorun karma eğitim olması ki bu uzakatan bilgisayar mühendisliklerının hepsinde var karma eğitim nedir diye sorarsan %70 online sınıf yani internettenten kalan %30 labaratuar çalışmaları yanı kampuse gitmek zorunlu (cuma ve cumartesi)
    hashus1099 AOF sanarak bilmeden söz sarf etmesine hayret ettim.
    Neyse konu hakkında detaylı bilgi için inceleyin
    http://www.uzem.sakarya.edu.tr/index.php/programlar/lisans.html

Not:Ayrıca öğretim ücreti yıllık geçen yıl 2000 idi bu yıl harçlar düşürüldü ne olcağını bilmiyorum

uzaktan MYO 'da güzeldir tavsıye ederım sakaryanınkını her halukarda harıka bir üniversitedir kendımde orda okuyorum.

• Arkadaşlar bence bu sene YGS-1 212 YGS-2 204 puan aldım. LYS sadece mat çalışıyorum fen tutarsa tutmazsa tutmaz ama mat ile 35 net yaparsa MF-4 ortalama 220 puan gelir. Geçen sene sdü bil. Müh. uzaktan eğitim 260 taban ile almış. 220 ham alırsam 40 ta okuldan gelse 260 puan la girebilirmiyim gecen sen 260 olan bu bölüme? Ayrıca temel yoksa yazılım derleri imkansız denilmiş. Ben şu anda çok iyi seviyede C, Pascal, Delphi kısmende C++ biliyorum. yani bu bölümdeki derslere temelin biraz üstündeyim uzaktan eğitim olarak sorun olacağını düsünmüyorum. Ancak bu bölümde uzaktan eğitim okuyan arkadas varsa tavsiyesinide almak isterim. Acaba dediğim puanla yerleşirmiyim?
  • uzaktan eğitim masraflı olmasa mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pinkman34 -- 25 Temmuz 2016; 23:43:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atillaoguz

Arkadaşlar bence bu sene YGS-1 212 YGS-2 204 puan aldım. LYS sadece mat çalışıyorum fen tutarsa tutmazsa tutmaz ama mat ile 35 net yaparsa MF-4 ortalama 220 puan gelir. Geçen sene sdü bil. Müh. uzaktan eğitim 260 taban ile almış. 220 ham alırsam 40 ta okuldan gelse 260 puan la girebilirmiyim gecen sen 260 olan bu bölüme? Ayrıca temel yoksa yazılım derleri imkansız denilmiş. Ben şu anda çok iyi seviyede C, Pascal, Delphi kısmende C++ biliyorum. yani bu bölümdeki derslere temelin biraz üstündeyim uzaktan eğitim olarak sorun olacağını düsünmüyorum. Ancak bu bölümde uzaktan eğitim okuyan arkadas varsa tavsiyesinide almak isterim. Acaba dediğim puanla yerleşirmiyim?

Bu puanla Türkiye'deki bir üniversiteye yerleşmen imkansız gibi bir şey.

• bende uzaktan eğitim okumak istiyorum bilgisayar mühendisliği. programlama temeli olmayanlar için zordur galiba benim temelim sağlam sınavlar konusunda kendime güveniyorum.

yalnız ben ankarada oturuyorum üniversite civar illerde olsa dahi bir süre sonra yolculuk insanı bayar.

sorum ise sadece sınavlara girme zorunluluğu olan hangi üniversiteler var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: miracdemir

bende uzaktan eğitim okumak istiyorum bilgisayar mühendisliği. programlama temeli olmayanlar için zordur galiba benim temelim sağlam sınavlar konusunda kendime güveniyorum.

yalnız ben ankarada oturuyorum üniversite civar illerde olsa dahi bir süre sonra yolculuk insanı bayar.

Uzaktan egitimlerde sinav zamani okula gidiosun her unide bole cunku diploma farki yok internet uzeri sadece vizeler icin final ve butler zorunlu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sAkyz

quote:

bende uzaktan eğitim okumak istiyorum bilgisayar mühendisliği. programlama temeli olmayanlar için zordur galiba benim temelim sağlam sınavlar konusunda kendime güveniyorum.

Uzaktan egitimlerde sinav zamani okula gidiosun her unide bole cunku diploma farki yok internet uzeri sadece vizeler icin final ve butler zorunlu

forumdaki yazılanlara göre her hafta 2 gün derslere girme zorunluluğu varmış yoklama da alıyorlarmış. ue de yurda da gidemiyorsun herhafta gitgel zor olur ?

• quote:

quote:

quote:

forumdaki yazılanlara göre her hafta 2 gün derslere girme zorunluluğu varmış yoklama da alıyorlarmış. ue de yurda da gidemiyorsun herhafta gitgel zor olur ?

Oyle biseyi bende duydum sakarya universtesnde oyleymis galiba kesin bilemiyorum sorarsib. Ama istanbul universtesinde oyle bise yok bn 3.sinifa gctm canli derslere bile girmiyorum hic

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ahmet Yesevi Uzaktan Eğitim Bilgisayar Mühendisliği 2. sınıfa geçtim soruları alabilirim. (ortak dersleri muaf saydıkları için, 3 yılda bitirmeyi planlıyorum)
  • Beyler benim de sakarya üniversitesi bilgisayar mühendisliği uzaktan eğitime kafam yattı.Bu ilk tercih senem.Zaten yazılım ile ilgili altyapım var.Harç ücreti ikinci öğretimle aynı mıdır?Bir de ilk sene tercih yapacak birine önerir misiniz?Ben bir sene daha deneyip normal mühendislik kazanabileceğimi zannetmiyorum.Benim için diploma önemli.Kendimi geliştirebileceğime inanıyorum.Bilgisi olanlar cevaplayabilir mi?
  • quote:

quote:

quote:

Karabük ve zirve sınavdan önce 1 hafta içinde veriyormuş yüzyüze eğitimi. Ahmet yesevi ise tamamen uzaktan ve sınavlar ankarada.

• quote:

Orijinalden alıntı: caneker

quote:

quote:

quote:

Karabük ve zirve sınavdan önce 1 hafta içinde veriyormuş yüzyüze eğitimi. Ahmet yesevi ise tamamen uzaktan ve sınavlar ankarada.

Merhaba sınavların ankarada olduğuna eminmisiniz.Koskoca istanbulda sınav yerimi yok?

Sınavların Uygulanışı:

Öğrencilerin yarıyıl içinde gösterdiği ilgi ve edindiği bilgi, ara sınav, ödev ve tartışmalara katılımları sürekli olarak İnternet ortamda denetlenir ve değerlendirilir. Her iki yarıyılın genel sınavları, üniversitece önceden belirlenen ve ilan edilen yer ve merkezlerde yüz yüze yapılır. Genel sınavda başarılı olamamış veya sınava katılamamış öğrencilere önceden belirlenen zaman, yer ve merkezlerde gözetim altında bir bütünleme sınavı hakkı tanınır.Bir dersin başarı notuna genel veya bütünleme sınavının katkısı % 70 oranındadır. Öğrencilerin genel ve bütünleme sınavları için önceden belirlenen yer ve merkezlerde bulunmaları kendi sorumluluklarındadır.
    Genel Sınav İlkeleri:

Sınav Tarihleri: Akademik programla ilan edilmektedir.
    Sınav Yerleri: Türkiye’nin başkenti Ankara’da Gazi Üniversitesi, İstanbul'da Yıldız Teknik Üniversitesi, Kazakistan’ın güzide şehri Türkistan’da AYÜ Rektörlük Binasında.
    Sınavlarda çoktan seçmeli sorulardan oluşan testler uygulanacak, cevaplar cevap kağıtlarına işaretlenecek, cevap kağıtları Ölçme ve Değerlendirme Biriminde optik okuyucularla okunarak, bilgisayarla değerlendirilecektir.
    Bir öğrencinin sınavının geçerli sayılarak cevap kağıdının değerlendirilebilmesi için
    Kişisel ve öğrenci kimlik belgesini sınav görevlilerine göstermesi
    Bizzat kendisinin sınava girmiş olması ve kopya eylemine girişmemiş olması
    Soru kitapçığını ve cevap kağıdını eksiksiz olarak zamanında sınav görevlilerine teslim etmesi
    Sınav salonunda cep telefonu ve diğer haberleşme araçlarıyla radyo gibi yayın cihazlarını sınav süresince kapalı bulundurması
    Sınav görevlilerince belirlenecek diğer sınav kurallarına uyulması gerekmektedir. Bu kurallara uymayan adayların sınavları iptal edilir.
    Sınava gelirken öğrenci kimlik kartınızı ve fotoğraflı-onaylı özel kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport), yumuşak uçlu siyah kurşun kalem, silgi, kalem açacağı gibi malzemelerinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
    Kimlik kontrolleri ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların sınavın başlamasından en geç 15 dakika önce sınava girecekleri salonun kapısında hazır bulunmaları zorunludur. Soru kitapçıkları dağıtıldıktan sonra gelen öğrenci sınava alınmayacaktır. Cevaplama işlemlerini erken tamamlamış olsa bile, öğrenciler ilk 15 dakika içinde sınav salonundan dışarı çıkarılmayacaktır.
    Öğrencilerin sınav yerlerine zamanında gelmeleri, barınma ve beslenme konuları kendi sorumluluklarındadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serseri26 -- 6 Eylül 2012; 9:32:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serseri26

quote:

Orijinalden alıntı: caneker

quote:

quote:

quote:

Merhaba sınavların ankarada olduğuna eminmisiniz.Koskoca istanbulda sınav yerimi yok?

Sınavların Uygulanışı:

Öğrencilerin yarıyıl içinde gösterdiği ilgi ve edindiği bilgi, ara sınav, ödev ve tartışmalara katılımları sürekli olarak İnternet ortamda denetlenir ve değerlendirilir. Her iki yarıyılın genel sınavları, üniversitece önceden belirlenen ve ilan edilen yer ve merkezlerde yüz yüze yapılır. Genel sınavda başarılı olamamış veya sınava katılamamış öğrencilere önceden belirlenen zaman, yer ve merkezlerde gözetim altında bir bütünleme sınavı hakkı tanınır.Bir dersin başarı notuna genel veya bütünleme sınavının katkısı % 70 oranındadır. Öğrencilerin genel ve bütünleme sınavları için önceden belirlenen yer ve merkezlerde bulunmaları kendi sorumluluklarındadır.
    Genel Sınav İlkeleri:

Sınav Tarihleri: Akademik programla ilan edilmektedir.
    Sınav Yerleri: Türkiye’nin başkenti Ankara’da Gazi Üniversitesi, İstanbul'da Yıldız Teknik Üniversitesi, Kazakistan’ın güzide şehri Türkistan’da AYÜ Rektörlük Binasında.
    Sınavlarda çoktan seçmeli sorulardan oluşan testler uygulanacak, cevaplar cevap kağıtlarına işaretlenecek, cevap kağıtları Ölçme ve Değerlendirme Biriminde optik okuyucularla okunarak, bilgisayarla değerlendirilecektir.
    Bir öğrencinin sınavının geçerli sayılarak cevap kağıdının değerlendirilebilmesi için
    Kişisel ve öğrenci kimlik belgesini sınav görevlilerine göstermesi
    Bizzat kendisinin sınava girmiş olması ve kopya eylemine girişmemiş olması
    Soru kitapçığını ve cevap kağıdını eksiksiz olarak zamanında sınav görevlilerine teslim etmesi
    Sınav salonunda cep telefonu ve diğer haberleşme araçlarıyla radyo gibi yayın cihazlarını sınav süresince kapalı bulundurması
    Sınav görevlilerince belirlenecek diğer sınav kurallarına uyulması gerekmektedir. Bu kurallara uymayan adayların sınavları iptal edilir.
    Sınava gelirken öğrenci kimlik kartınızı ve fotoğraflı-onaylı özel kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport), yumuşak uçlu siyah kurşun kalem, silgi, kalem açacağı gibi malzemelerinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
    Kimlik kontrolleri ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların sınavın başlamasından en geç 15 dakika önce sınava girecekleri salonun kapısında hazır bulunmaları zorunludur. Soru kitapçıkları dağıtıldıktan sonra gelen öğrenci sınava alınmayacaktır. Cevaplama işlemlerini erken tamamlamış olsa bile, öğrenciler ilk 15 dakika içinde sınav salonundan dışarı çıkarılmayacaktır.
    Öğrencilerin sınav yerlerine zamanında gelmeleri, barınma ve beslenme konuları kendi sorumluluklarındadır.

Arkadaş ankara'dayım sınavlara nereye gideceğim diye sormuş. O yüzden onu belirttim.

• Uzaktan eğitim bana çok sıcak gelmiyor.Uzaklığından olsa gerek
  • SADECE PARA TUZAĞI! DİKKAT! uzaktan eğitimi hiç tavsiye etmiyorum. kesinlikle okula gidip öğrenilmesi gerekiyor. hem pahalı hem de örgün kadar fayda sağlamamaktadır.ben BİLGİSAYAR YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS MEZUNU OLACAĞIM ama öğrendiğimiz bir şey yok. ezberleme eğitim. açık öğretim gibi. birde bilin ki AHMET YESEVİNİN GEÇME NOTU 70 DİR. alabilene helal olsun. HABERİNİZ OLSUN. yüksek lisans soruları kazık... tabi lisansta ki arkadaşların söylediğine göre sorular onların soruları da kazık... hocalar ders anlatışına zaten yorum bile yapmıyorum... siz bilirsiniz... ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...
    dersten kaldığında her ders için 500 tl ödemen çabası...

• Selam Arkadaşlar Acil Bilginize ihtiyacım var.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

YGS sınavına girmek için müracaat etmedim.

Meslek Lisesi Makine ressamlığı Bölümünden Mezunum 1988 YILI

Şimdi YGS sınavına girmeden uzaktan eğitim ile üniversite diploması alabilir miyim.Eğer mümkün ise nasıl bir yol izlemeliyim.

Bir de yurt dışından Türkiye de denkliği ve geçerliliği olan Üniversite Diploması Nasıl Alırım.

Yardımlarınız için şimdiden Teşekkür Ederim.
  • Arkadaşlar bu siteyi cidden çok seviyorum uzun zaman boyunca burdan faydalandım ama şimdi bi şeyler katma sırası bana geldi diye düşünüyorum. Ben uzaktan eğitim mezunuyum mezun olalı 1 yıl oldu. Şimdi harçlar değişmiş diye duyuyorum, şu an bölüme ve üniversiteye göre 1200 liraya da var 2000 liraya da (ki bu belirttiğim fiyatlar yarım dönemlik). Ben halka ilişkiler mezunuyum ama ne mezunu olduğun çok da önemli değil, önemli olan buradaki bölümlerin genelde sosyal bölümler olması, aşağıda anlatacağım olayda bununla bağlantılı, okuduktan sonra anlarsınız.

Bu eğitim türünün olumlu yanı ne yazık ki fazla değil ama bazıları için vazgeçilmez diye düşünüyorum, herhangi bi işte çalışanlar için ideal, derslere gitme zorunluluğunuz yok ve istediğiniz zaman internetten izleyebilirsiniz. Olumlu yanı bununla sınırlı gibi görünüyor.

Gelelim olumsuz yanlarına, nedenlerini sayayım, sınavlar için gitmek zorundasınız, harçlar cidden yüksek, derslere istediğiniz zaman giremiyorsunuz (hocanın hoşgörüsüne bağlı), çoğu kişi kalıyo ve bir daha harç vermek zorunda kalıyo, diplomamda "Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi" YAZIYOR, finallerden 70 altı aldığında kalıyorsun (bu üniversitelere göre değişiklik göstermekte). Şimdi ise, okuduğuna pişman mısın diye sormak istersiniz sanırım bir çoğunuz, genel olarak bakılırsa, evet pişmanım. Olmayabilirdim ama size mezun olduktan sonraki işe girme tecrübelerimi anlatayım; LÜTFEN BUNDAN SONRASINA DİKKAT!

İşe girmek için 3 özel sektöre başvurdum, 2 şirket çalışma alanımın sosyal ve pratiğe bağlı bir departman olduğundan uzaktan eğitim mezunu kişiler yerine daha aktif olan örgün eğitim mezunu kişileri işe alacaklarını söylediler. Diğer şirket ise işe almadı, sebebini de belirtmedi.

Yani bence biraz daha düşünün ya da cidden iyi olabileceğinize, kendinizi geliştirebileceğinize inanıyorsanız bu eğitim sistemini seçin. Sorularınız olursa elimden geldiği kadar yardımcı olurum. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eryomustafa -- 19 Nisan 2013; 10:08:54 >

• Arkadaşım üniversite sınavına girmeden hiçbir üniversite ve dengi öğretim kurumuna yerleşemezsin. Yani mutlaka YGS ye müracaat edip girmen lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazankar

Selam Arkadaşlar Acil Bilginize ihtiyacım var.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

YGS sınavına girmek için müracaat etmedim.

Meslek Lisesi Makine ressamlığı Bölümünden Mezunum 1988 YILI

Şimdi YGS sınavına girmeden uzaktan eğitim ile üniversite diploması alabilir miyim.Eğer mümkün ise nasıl bir yol izlemeliyim.

Bir de yurt dışından Türkiye de denkliği ve geçerliliği olan Üniversite Diploması Nasıl Alırım.

Yardımlarınız için şimdiden Teşekkür Ederim.

ygsye girmeden alamazsın...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.