Şimdi Ara

Uyuşturucu baronları 'Breking Bad' dizisini birebir taklit etmiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son 1 haftada İstanbul'da yapılan operasyonlarda 1 ton eroin ve 500 kilo esrar ele geçirildi. İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan tarafından yürütülen operasyonlarda uyuşturucu baronlarının 'Breaking Bad' adlı dünyaca ünlü diziyi birebir taklit ettiği belirlendi. İki operasyonda gözaltına alınan çete üyelerinin uyguladığı yöntemlerin dizideki sahnelerle benzerlik taşıması dikkat çekti.

Habertürk gazetesinde yer alan habere göre narkotik polisi, cezaevinden tahliye olan ‘Eroin Doktoru’ lakaplı kimyacı Rıfat B.’yi Sakarya’da bir tavuk çiftliğine yerleşmesinin ardından yakın takibe aldı. Polisin zaman zaman ormancı ve define arayan köylü kılığına yaptığı takibin ardından çiftliğe düzenlenen operasyonda 1 ton eroin ele geçirildi. Kimyacı Rıfat B.’nin de aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Narkotik Polisi, Diyarbakır’dan İstanbul’a uyuşturucu sevkıyatı yapılacağı bilgisi üzerine Kocaeli’nde durdurduğu kamyonda ise ketçap kovalarına zulalanmış 500 kilo esrar ele geçirdi. Operasyonda 8 kişi gözaltına alındı. İki operasyonda gözaltına alınan çete üyelerinin uyguladıkları yöntemlerin, 2008-2013 arasında yayınlanan ‘Breaking Bad’ isimli Amerikan dizisindeki sahnelerle benzerlik taşıması polisi şaşkına çevirdi.

Dizide operasyonlarda olduğu gibi “Doktor” takma isimli bir kimyacı, tavuk çiftliğinde metamfetamin üretiyor. Daha sonra üretilen bu uyuşturucular aynı İstanbul’daki esrar operasyonunda olduğu gibi ketçap kutuları içinde piyasaya sürülüyordu.

https://www.cnnturk.com/turkiye/uyusturucu-baronlari-breking-bad-dizisini-birebir-taklit-etmis?utm_content=bufferca6a3&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer&page=2

• Kesin bacanağı yakalamıştır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim rıfat ile walter white ı nasıl bir tutabiliyorlar
  • % 100 yerli ve millî Heisenberg
  • yeniden sınava hazırlanıp Kimya okusam mı diye ciddi ciddi düşünmeye başladım

yaşa yerli Walter Reyiz
  • ..... Skyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

..... Skyler

Şu kadın bütün diziyi kanser etmişti bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

..... Skyler

Şu kadın bütün diziyi kanser etmişti bana.

Ben 3-4 kere başlayıp bitirememiştim 5 senedir. Geçenlerde yine başladım ve bitirdim neredeyse.

Şunu söyleyebilirim ki Skyler'a edilen küfürler hiç yerinde değilmiş evet masum değil Ted Beneke haricinde her annenin davranacağı gibi davrandı o yüzden ben hakkımı helal ediyorum kendisine. Ted Beneke olayında ise emanet olaydı Walter'da keşke

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkanİpek

Hocam millete böyle spoiler verilir mi ?

Bu da hediye olsun

• Sanat dediğimiz yapıtın, insanların yaşama biçimlerine nasıl dokunduğunu görüyoruz burada,muazzam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geranimo486 -- 8 Ağustos 2017; 7:57:16 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.