Şimdi Ara

UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.207
Cevap
130
Favori
440.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Otomatik cihazlar ayarlarsanız cpap modunda çalışıp istenilen sabit basıncı veriyor diye biliyorum. O nedenle öncelikle cihazı doktorun size önerdiği basınca ayarlatıp kullanın derim. Sonrasında fayda görmezseniz oto moda geçirebilirsiniz.

Banada doktorum 9 basınç için cpap cihaz önerdi. Ancak ben oto cpap aldım. Bir süre cpap modunda kullandım. Sonrasında ciddi bir fayda görmeyince doktorum 4-10 basınç aralığında kullanmamı önerdi. O daha iyi gibi gelince o şekilde devam ettim.

O nedenle bence yanlış değil doğru bir karar vermişsiniz. Maalesef bu hastalığın cihaz dışında bir tedavisi yok. Yani devamlı kullanacaksınız. Ama zamanla yaşlandıkça gereken basınç değeri yada modu değişebilir. O nedenle oto cpap cihaz daha iyi bir tercih diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehdrive

Hocam merhaba öncelikle çok geçmiş olsun birşey soracağım banada manuel cihaz yazıldı yalnız ben cebimden ödeyip otomatik cihaz aldım medikalcilerin tavsiyesi ile yanlışmı yaptım kafama takıldı şimdi.

BK2000 güzel şekilde açıklamış. Auto cpap önerilenlerde basınç aralığı veriliyor raporda 5-13 arası gibi ve cihaz buna göre tanımlanıyor istenirse manuel cpap olarak sabit basınçta kullanılabiliyor. İkinci yatış testi uyku labında aletle gerçekleştiği için size uygun basıncı bulmaya çalışıyorlar. Auto cpap daha pratik ve akıllı bir cihaz eğer doktor bu cihazı yazarsa yine alma imkanım oluyormuş medikalci demişti.

Dün test için eski maskeyi taktımda fark olmadı ilginçtir ama onda ahi değeri yüksek çıkarken shi değeri az çıktı. Maske test modu varmış cihazın bi onda ayar yapacağım. Valla ilk günden sonraki iki gün çok iyiydi şimdi o kadar canlı kalkamıyorum ne dense.

Çeneyi yada dili tutup solunumu açık tutan aparatlar var onları kullanan oldu mu hiç?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BK2000 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam ya valla içimi rahatlattın teşekkürler.

• Herkese iyi akşamlar, SGK aracılığı ile cihaz alıp ödemesini bekleyenler, eğer E-Devlet şifreleri var ise uygulama aracılığı ile, gelecek bedeli anlaşmalı bankalardan birinde bulunan hesaplarına yönlendirme imkanına sahipler. Ben bunu geç gördüm, sürekli bankaya gidip sıra numarası ile sormak zorunda kalıyordum. E-Devlet üzerinden giriş yapıp doğrudan ATM/İnternet üzerinden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca E-Devlet üzerinden ödemenin ne aşamada olduğunu da öğrenebiliyorsunuz. E-Devlet>SGK>Şahıs Ödemeleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baydogdu -- 13 Mart 2017; 23:48:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: misterspak06

Bana bap yazdılar weinmann cihaz nasıl marka

İyi marka. Sanırım Alman malıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayberkoner

Alna baskı yapmıyor . Yok alın desteğiyle ilgili problem yok maske burundan destek alarak burun üstüne yerleşiyor ve çok ergonomik silikon kısmı iz bırakmıyor. başlangıç olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bide bunun 1 üst modeli var silikon kısmında mavi jel var onda daha pahalı hemen 1 üst segmenti ...

Bilginize geçmiş olsun ..

Resmed mirage fx maskenin 1 üst modelinin linki varmı. Silikon kısmında mavi jel görüntüsü belli oluyormu.
  • Arkadaslar banada ağır osas teşhisi koyuldu. Cihaz alim aşamasındayız. Phillips dream cihaz almayı düşünüyorum. 3600 tl fiyat uygun mu cihazı tavsiye edermisiniz. Yardımcı olabilirsiniz sevinirim

• isicakyuz İ kullanıcısına yanıt
    Kaca aldiniz philips dream cihazı. Bende dusunuyorum insallah

• Weimann prizma modeli piyasada çin malı makine çok. Philips de kullandım ondan da memnun kaldım. [simage][/simage]Veinmann da iyi

Benim seviye çok ilerlemiş 21/ 18 çalışıyor.

• muratoto kullanıcısına yanıt
    Aldim memnun kaldım

• cy06cy C kullanıcısına yanıt
    benim arkabalarımın çoğu hava cihazı kullanıyor biz fındıkzadeden dayım için aldık sanırım oda philipsti herşeyi içinde 3400 e bıraktılar oda dream modeliydi diye hatırlıyorum. maskesini nemlendiricisini hepsini verdiler.
  • polist26 P kullanıcısına yanıt
    devilbiss ve philipsi bize çok övmüşlerdi. respirox falan önermemişlerdi. bizde medikal firmasını dinledik dayım için philips aldık. içinden çıkan maskeyi vermediler hangisi yüzüne uygunsa onu verdiler denedi baya bi süre dayım hangisi rahatsa onu aldık.
  • Cihazı aldığından beri kullanamıyorum,ağızdan nefes alıp burundan nefes verme,ses çıkarması,burna takılı yabancı cisim olmasından dolayı bir kere bile uyuyamadım.

Tıkayıcı apne için alerjik hastalıkların ve kilonun etkisi olduğunu okudum.Alerjim için spreyler kullanıyorum,Kilo için de 2 ayda 10 Kilo verdim spora devam ediyorum.

Yaygın anksiyete bozukluğum var uyku da dış etkenlere bağlı olarak panik atak geçirdiğimi farkettim buna bağlı olarak santral ve miskt apne oluşumu oluyor bunları sakinleştirici ve sessiz bir ortamda uyuyarak azalttım.

Birkaç aya göre çok daha iyiyim gündüz uyuklamlarım,sinirlilik geçti.

Altta yatan nedenlerde olabiliyor göz ardı etmeyip,tedavi görebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: baydogdu

Herkese iyi akşamlar, SGK aracılığı ile cihaz alıp ödemesini bekleyenler, eğer E-Devlet şifreleri var ise uygulama aracılığı ile, gelecek bedeli anlaşmalı bankalardan birinde bulunan hesaplarına yönlendirme imkanına sahipler. Ben bunu geç gördüm, sürekli bankaya gidip sıra numarası ile sormak zorunda kalıyordum. E-Devlet üzerinden giriş yapıp doğrudan ATM/İnternet üzerinden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca E-Devlet üzerinden ödemenin ne aşamada olduğunu da öğrenebiliyorsunuz. E-Devlet>SGK>Şahıs Ödemeleri

HocAM SGK ne kadarlık kısmı iade ediyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akbaba89

Cihazı aldığından beri kullanamıyorum,ağızdan nefes alıp burundan nefes verme,ses çıkarması,burna takılı yabancı cisim olmasından dolayı bir kere bile uyuyamadım.

Tıkayıcı apne için alerjik hastalıkların ve kilonun etkisi olduğunu okudum.Alerjim için spreyler kullanıyorum,Kilo için de 2 ayda 10 Kilo verdim spora devam ediyorum.

Yaygın anksiyete bozukluğum var uyku da dış etkenlere bağlı olarak panik atak geçirdiğimi farkettim buna bağlı olarak santral ve miskt apne oluşumu oluyor bunları sakinleştirici ve sessiz bir ortamda uyuyarak azalttım.

Birkaç aya göre çok daha iyiyim gündüz uyuklamlarım,sinirlilik geçti.

Altta yatan nedenlerde olabiliyor göz ardı etmeyip,tedavi görebilirsiniz.

Hocam ne kadar zamandir kullanmaktasiniz cihazı ?

Birde bendede alerji var iki burnumuda tıkıyor. Hangi sprey kullanıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pemaxs -- 31 Mart 2017; 19:5:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• pemaxs P kullanıcısına yanıt
    Hiç kullanamadım.

Kasım ayında aldım.Alerjik olmayan rinit çıktı avamys ile toz alerjisi için aşı tedavisi görüyorum burun tıkanıklığı tıkayıcı apne için tek başına sebep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akbaba89 -- 31 Mart 2017; 19:11:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akbaba89

Hiç kullanamadım.

Kasım ayında aldım.Alerjik olmayan rinit çıktı avamys ile toz alerjisi için aşı tedavisi görüyorum burun tıkanıklığı tıkayıcı apne için tek başına sebep.

Hocam cihaza ben 7 ay gibi sürede alışmaya başladım 7 ay hiç doğru düzgün kullanamadım. Şuanda gayet rahatim ve artik dinc kalkmaya basladim cok sersem kalkiyordum. Ben burnum içinde sadece aksamlari iladin sprey sıkıyorum bendeki alerjide acayip birşey kaşıntı cok kuruluk var burnumda akıntıda yok burnumda tikaniyor. İlaclar fayda etmedi. İladin ile devam bakalim

• pemaxs P kullanıcısına yanıt
    Acilen iliadin kullanmayı bırakın.Sürekli kullanımda kokain kullanımı kadar burun konkalarına zarar veriyor ve burun Kanallarını normalden daha fazla açtığı için bağımlılık yapıyor.

Eğer çok uzun süre kullandıysanız konkalar için ameliyat bile gerekebilir.

Uyku için yararı yok zaten yaklaşık 4 saatlik tesir süresi var.

• Hocam 1/2 ay anca kullandim oda cok tikali olduğu zaman. Avamys nasil burnu aciyormu baktimda alerjiyede iyi geliyormuş

• Akbaba89 kullanıcısına yanıt
    Burun maskesiyle ağzınızı kapatıp sadece burundan nefes alıp vererek çok kolay alişılıyor. bir süre sonra zaten ağzımız hiç açılmıyor.

Yatmadan önce burnunuzda tıkanıklık varsa eczanelerde satılan serum fizyolojik alıp sırınga ile çekerek burun içine siktiginizda rahatlıkla açılıyor ve makinanın hava basinciylada gece tekrar tikanmiyor

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.