Şimdi Ara

UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
3.193
Cevap
129
Favori
438.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metilfenidat

Benim cihazım resmed. Alalı bir yıl oldu. Bir gece kullanmadım. Kaç deneme girişimim olduysa hepsinde gece maskeyi çıkarıp attım. En son tatilde başlama girişiminde bulundum ama nafile. Cihazı satan firmaya başvurdum. Yeni bir eleman başlamış. Cihazla reçeteye baktı, basınç ayarını yanlış yapmışlar dedi, bir de maskeyi biraz gevşetti ama yine sonuç alamadım.

Geçmiş olsun.. gece iyice uykunuzun gelmesini bekleyin sonra maskeyi takıp sağınıza yatın uykuya dalmayı deneyin ..3 günde alıştım ben. benim basıncım sizlere göre baya yüksek öyle olmasına rağmen alıştım...birde ağızdan nefes almamayı deneye deneye öğreneceksiniz... hem büyük sıkıntı hemde işin püf noktası.işimiz baya zor aslında da sağlık......
  • uyku apnesi teşhisi bana da kondu. gecen hafta raporu aldım. ankarada ikamet etmekteyim. internet üzerinden bayağı araştırdım. acaba internet üzerinden mi yoksa medikallerden mi almak daha avantajlı??

haccettepe hastanesi etrafında bulunan medikallere gittim. başka yer var mı bilmiyorum. acaba ankarada uygun fiyata alabileceğim başka yerler neresidir bilen var mı.??
  • quote:

Orijinalden alıntı: aldeniro

uyku apnesi teşhisi bana da kondu. gecen hafta raporu aldım. ankarada ikamet etmekteyim. internet üzerinden bayağı araştırdım. acaba internet üzerinden mi yoksa medikallerden mi almak daha avantajlı??

haccettepe hastanesi etrafında bulunan medikallere gittim. başka yer var mı bilmiyorum. acaba ankarada uygun fiyata alabileceğim başka yerler neresidir bilen var mı.??

Hocam ankarada iseniz bahcelievler skgya mecbur gitmeniz gerekiyor cihaz satan medikalcilerde orda dukkanlari önünü keser heryerden teklif alın ucuz makineye kacmayin yani orta segmentte bir makine arastirin. Maskeyi genelde burdaki yorumcular mirage fx öneriyor maske çok önemli geçmiş olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar makina önemli , maske makinadan da önemli en rahat edeceğiniz maskeyi alın . Maskeden randıman alamazsanız makinanında bir önemi kalmıyor....

Herkeze geçmiş olsun ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayberkoner

Arkadaşlar makina önemli , maske makinadan da önemli en rahat edeceğiniz maskeyi alın . Maskeden randıman alamazsanız makinanında bir önemi kalmıyor....

Herkeze geçmiş olsun ....

Resmed Mirage Fx Burun Maskesi alnımıza baskı yaparmı. Sanki alın desteği yok gibi birşey. Alnımızda iz bırakırmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratoto -- 23 Şubat 2017; 4:16:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayberkoner

Evet arkadaşlar sonunda dün gece ilk defa (önceden S9 Escape manuel cpap kullanıyordum ) Resmed S10 AUTO CPAP aldım ve kullandım . Cihazı alırken kit şeklinde maskesiyle birlikte verildiğini 2 adet maske seçeneği sunduklarını söylediler . Ya fisher paykal eson yada resmed Mirage FX burun maskesinden birini seçebileceğimi belirttiler benden. Fisher paykal eson marka burun maskesini seçtim . Daha önce resmed Mirage FX kullanıyordum, ona göre buruna daha fazla baskı yapıyor ve burun üzerinde daha geniş alan kaplıyor. maskeden memnun kalmadım hava sızdırmazlığı konusunda son derece iyi ama buruna baskı oranı yüksek oda rahatsız ediyor. Tercihim Mirage FX tir bu konuda . Aslında yeni çıkan Philips dreamwear burun içi maskesini alıcaktım . cihaz la birlikte mecburiyetten 2 seçenekten birisini seçtim . Fisher paykal 1 gün kullandım ama uykuya dalana kadar çok rahatsız edici Resmed Mirage efix ile değiştiricem .

Gelelim Resmed in Amiral gemisi olan S10 Autoset automatic CPAP a. Resmed S9 Escape e göre S10 biraz daha sessiz ve performanslı . S9 da S10 da ikiside sessiz cihazlar S10 daha sessiz tabiki . 5 sene 12 bar basınçla nemlendiricisiz olarak kullanırken sabah kalktığımda ilk 10 veya 15 dakika sersem gibi oluyor insan ve ağız içi kuruluğu oluyordu . S10 da ise automatic cpap olduğu için sabah o sersemlik hali yok insanda çok doğal olarak uyanıyorsun ve cihaz kendiliğinden nemlendiricili olduğu için hiç bir şekilde ağız kuruluğu hissetmiyorsun . Ayrıca uyumadan ekran bilgisini kontrol ettiğimde cihaz 4 bar ile 11 bar arasında basıncı otomatik olarak ayarlıyor değişkenlik gösteriyor . 5 sene sonra 12 bar basıncı sabit kullandıktan sonra uyku bölümüne yattıığımda raporumda 13 bar basınçla tedaviye devam etmem istedi. otomatik cipap ta hava basıncı minumum 4 bar ile 13 bar basınç arasında ayarladılar. uyumadan önce sık sık baktığımda makinanın 13 bar basınç verdiğini hiç görmedim otomatiğin farkı olmalı ve konforu tabiki . Maskede güzel bir seçim yapamadığım için şu an için ufakta olsa sıkıntılıyım ama makinaya konforlu ve rahat .Sabit 12 bar basınç ın vermiş olduğu sersemlikten kurtuldum.

makinayı kullandıkça eksilerini ve artılarını imkanım oldukça belirteceğim.

Saygılarımla

Ayberk Oner .Tüm arkadaşlara geçmiş olsun ....

bende resmed s10 almayı düşünüyorum. son izlenimleriniz nelerdir? cihazınızın hava filtresi hipoalerjenik mi? ayrıca opsiyonel olan parçaları var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar bende aranıza manuel cpap cihazıyla 8cm3O2 ile katıldım, raporda öyle yazdığı için otomatik almadım.

İkinci gecedeyim bu akşam üç olacak ikinci gece fark olduğunu sabah kalktığımda hissettim.

Uzun süreli kullanmayı düşünmediğim için bmc - respirox g2 aldım. Sıkıntım özellikle maskeyle ilgili burnumun üstüne baskı yapıyor ve maskeyi sesli buluyorum. Çok sıkmama rağmen bu durum oluşuyor. Özellikle sesi nefes alırken duyuyorum. 20 dakikalık rampayla kullanıyorum. leak değerleri 16 civarında normal sanırım.

Philips dreamwear maske hoşuma gitti az temassız olan fiyatına 1000 lira civarı dediler biraz çok geldi açıkçası yurtdışında 110$ civarındayken bizde böyle mi fiyatlar?

Kullanan varsa görüşlerini belirtirse çok sevinirim yarına halletmeyi düşünüyorum.

http://www.philips.com.tr/content/B2B_HC/tr_TR/consumer/uyku-apnesi/urunler/maskeler/dreamwear/genelbakis.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi creatures -- 26 Şubat 2017; 14:40:12 >
  • creatures C kullanıcısına yanıt
    Maskeyi çok sıkmamanız lazım. Ancak ilk kullanımlarda hava kaçırıyor diye sıkılıyor. Burun maskeleri burun kemiğimde ciddi tahrişe yol açmıştı. O nedenle pillow (yastıklı) denilen modelleri tercih ediyorum.

Dreamwear maske oldukça iyi. kayışı uzun kullanımda diğerlerine göre daha çabuk yıprandı. Paketin içinden L,M,S boyda 3 adet yastık çıkıyor. Bunlardan birisi size uyacaktık. Konfor ve ses olarakta oldukça iyi bence. Özellikle sırt üstü yatıyorsanız hiç bir sorun yaşamaz rahat edersiniz.Hortum bağlantısı baş üzerinden olması ciddi avantajda olabilir dezavantajda. Bunu kullandıkça anlayabilirsiniz.

Bir başka alternatifte Resmed P10 olabilir. O da oldukça rahat.Hava çıkışı sessiz. Bunda da 3 adet yastıkçık var.

Bu 2 maske arasında seçim yapmam benim için zor. Birini yıkadığımda diğerini kullanıyorum.

Diğer rahat kullanımlı bir maskede Fisher & Paykel Pilairo. Fiyatı diğerlerine göre daha uygun. Rahat ve sessiz bir maske.

Maalesef ülkemizde bunları inanılmaz fahiş fiyatlara satıyorlar. Yurtdışında tanıdığınız varsa getirtmek en iyi çözüm gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BK2000

Maskeyi çok sıkmamanız lazım. Ancak ilk kullanımlarda hava kaçırıyor diye sıkılıyor. Burun maskeleri burun kemiğimde ciddi tahrişe yol açmıştı. O nedenle pillow (yastıklı) denilen modelleri tercih ediyorum.

Dreamwear maske oldukça iyi. kayışı uzun kullanımda diğerlerine göre daha çabuk yıprandı. Paketin içinden L,M,S boyda 3 adet yastık çıkıyor. Bunlardan birisi size uyacaktık. Konfor ve ses olarakta oldukça iyi bence. Özellikle sırt üstü yatıyorsanız hiç bir sorun yaşamaz rahat edersiniz.Hortum bağlantısı baş üzerinden olması ciddi avantajda olabilir dezavantajda. Bunu kullandıkça anlayabilirsiniz.

Bir başka alternatifte Resmed P10 olabilir. O da oldukça rahat.Hava çıkışı sessiz. Bunda da 3 adet yastıkçık var.

Bu 2 maske arasında seçim yapmam benim için zor. Birini yıkadığımda diğerini kullanıyorum.

Diğer rahat kullanımlı bir maskede Fisher & Paykel Pilairo. Fiyatı diğerlerine göre daha uygun. Rahat ve sessiz bir maske.

Maalesef ülkemizde bunları inanılmaz fahiş fiyatlara satıyorlar. Yurtdışında tanıdığınız varsa getirtmek en iyi çözüm gibi.

Çok teşekkürler çok açıklayıcı yazmışsınız diğer yazdığınız modelleri de inceleyeceğim. Burun içiler de rahat gibi ancak burun deliği büyütüyor diye duydum belki basınçla alakalıdır benim 8 olduğu için çok yüksek değil sanıyorum.
    http://www.apneaboard.com/forums/Thread-AirFit-P10-versus-DreamWear bu adrestede iki maskeyi karşılaştırmışlar, iki iyi maskeyi önüme çıkardınız tekrar teşekkürler. Sevenler ve sevmeyenler var, zaten burada da belirtildiği gibi herkese uygun maske değişebiliyor.
    İki alternatif benim için uygun olacaktır.

Avrupa'da da fiyatlar benzer şekilde uygun, hızlı almak adına bu fiyatlara mecburuz herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi creatures -- 26 Şubat 2017; 19:29:22 >
  • resmed air sense aouto10 almaya karar verdim. ankarada resmed yetkili bayisi neresi bilen var mı??ya da bilgili bir resmed satıcısı??

• Kadıköy'de bir medikalciden aldım normalde 850 lira 7 Mart'ta kadar 650 lira dedi akşama deneyeceğiz dreamwear ı

• Dreamwear maskeden memnun kaldım, içinden üç farklı boy çıkıyor ben small kullanıyorum.
    Farklı boy kullanan varsa aramızda kullanmadıklarımızı takas yaparak daha uzun süre kullanabiliriz diye düşündüm, varsa bana özel mesaj atabilir.

Bir de GII de ICode raporlarına bakıyorum burada ortalama leakage LPM değeri var yeni maskeye geçince düşüş oldu 15 civarında
    ICode+ raporunda Leak Time (>90LPM) diye bir alan var o kısımlar saniye cinsinden mi bileniniz var mı?
    Ben de en düşük 00:04 en yüksek 00:36

Başka merak ettiğim konu da kandaki oksiyen seviyesini herhangi bir alıcı takmadan sadece maske+cihaz kullanarak ölçmenin yolu varmı?
    Hastane testinde ikinci yatışımda parmağa takılan alıcı takılmadı da nasıl ölçüldüğünü merak ettim.
  • Az once airsense 10 aldım. Bakalim nasil olcak. Fiyatı 4.300 tl.

• quote:

Az once airsense 10 aldım. Bakalim nasil olcak. Fiyatı 4.300 tl.

Hayırlı olsun hocam, elite modeli mi sabit basınç veren mi?
  • Valla ben CPAP cihazı kullanıyorum ama cihazı kendim seçmedim sigortanın verdiği nemlendiricili cihazı aldım yakınlarda bir ayar ve bakım yaptırdım ilk önce sadece burun maskesi aldım ama burun tıkandığı zaman cihazı kullanamadığımı anlayınca hem burun hem ağız kapatan maske ile değiştirdim öyle kullanıyorum artık.

Kullandığım cihaz buna çok benziyor Merydin markası sanırım.

UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 1 Mart 2017; 16:54:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: creatures

quote:

Az once airsense 10 aldım. Bakalim nasil olcak. Fiyatı 4.300 tl.

Hayırlı olsun hocam, elite modeli mi sabit basınç veren mi?

Elite degil airsense ama otomatik basınç dediler.

• Airsense 10 cihazı aldım ama şimdi farkettim arkasında made in singapur yaziyor. Ama bildigim kadariyla resmed avusyralya malı olması lazım. Bu konuda bilgisi olan var mi??

• Arkadaşlar benim raporda agir uyku apnesi yaziyordu ilk zaman cihazi yazan doktora yuzde kac malul den alabilirim dediğimde %10 anca demisti.

Resmi olarak baktığımda agir olduğu icin %35 alabiliyorum. Doktor beni rapor almasın diyemi dediki acaba?

Birde rapor alan varmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pemaxs -- 1 Mart 2017; 18:8:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • creatures C kullanıcısına yanıt
    Kandaki oksijen seviyesini ölçmek için bende parmağa takılan ve kendi hafızasına kayıt yapan cihazlardan aldım.Sadece 1-2 kez denedim. cpap cihazı ile uyuyunca bu değer yükseliyordu. Daha sonrasında takip etmedim.

Ancak hem cpap cihazının kaydettiği verileri hemde oksijen ölçüm cihazının kaydettiği verileri sleepyhead programına yüklebilir ve oldukça detaylı inceleyebilirsiniz. Makinenin üzerindekine göre çok detaylı bilgiler görünebiliyor.
  • Sleepyhead programı cep telofununda çalışıyor mu?? Ya da baska program var mı? Cihazim resmed airsense 10.

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.