Şimdi Ara

UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA (160. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.207
Cevap
130
Favori
440.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bende ağır apne teşhisi aldım ve bir yıldan biraz fazla zamandır cihaz kullanıyorum.

Benim cihazımda prizma auto cpap , daha önce farklı bir cihaz kullanıyordum onda daha kötü hissediyordum.

Sabahları yorgun uyanmıyorum fakat gün içerisinde uyku ataklarım oluyor.

Teoride cihaz sonuçlarına göre ahi çok düşük fakat nedense pratikte öyle değil.

Teşhis sonrasında cihaz için yapılan titrasyon sonucumda ahi gerilemesine rağmen oksijen satürasyonum 70 küsürlere düştüğü için 3.kez titrasyon testine girmiştim onda sonuç iyiydi.

Şu anki durumumdan dolayı ahi düşmesine rağmen oksijen satürasyonumda mı tekrar sorun yaşıyorum diye düşünmeye başladım.

Oksijen ölçen bir cihazla değerlendirmem iyi olacak galiba.

Bu arada prizma cihazı santral ve hipo apne ayrımı yapıyor

• axyboy kullanıcısına yanıt

Micomme C5 diye respitek firmasının sattığı bir cihaz

• Nilgünce___ N kullanıcısına yanıt

Hocam sizinkinin aksine benim oksijen değeri iyi seviyede çıkmıştı. Ancak sabahları ense ağrısına ve dinç dinlenmiş uyanma hissini test dışında yaşayamadım.

Başlarda maskeyi gece boyu takma problemim vardı. Belli bir süre sonra uyku anında çıkartıyordum. Bunu maskeyi biraz daha gevşek takarak çözdüm alıştım.

Bir yıldır cihazla 4 saat de uyuduğum oldu bir hafta 7 saat cihaz ortalamasıyla da. 10 saat cihazla uyusam bile cihazın bir faydası yokmuş gibi uyanıyorum. Basınç değerlerini de kendim ayarlayarak birçok kez deneme yaptım. Sanıyorum tekrar teste girip kontrol ettirmek ve farklı bir cihaz denemek gerekecek.

• m_c_g kullanıcısına yanıt

Cihaz satan firmalar deneme cihazı veriyorlar, birkaç farklı cihazla uyuyun ,sonuç alamazsınız tekrar teste girersiniz

• Maske olarak philips dreamwear kullanıyorum fakat ses olarak eşim rahatsız oluyorum,daha sessiz olarak yine philips tarzı hangi maskeyi önerirsiniz,resmed n30i mi yoksa p30i mi,yada farklı marka var mı önerebileceğiniz?
    Aslında philips dreamwear den çok memnunum fakat fazla ses yapıyor.
  • samil422 S kullanıcısına yanıt

Ben N30i kullanıyorum çok memnunum.

• samil422 S kullanıcısına yanıt
    Yeni nesil n30i den çok memnunum
  • ARKADASlar bir bpap cihaz alacağım fazla ekonomik durum iyi değil max 15 civarı odeyebilirim, sizce lowenstein gibi bir markanın 2. eli nimi alayım yoksa çin malı markaların sıfırınımı cavap icin simdiden tesekkrler

• Arkadaşlar merhaba bana ilk apne teşhisi konulduğunda sene 2017 ydi ve makine falan duyunca 2. teste girmemiştim. Normal cihazsız rutinime devam ettim. Gün içinde yorgunluk çok artınca geçen hafta gittim ve randevu adım. önümüzdeki ay 2 gün ard arda uyku testine gireceğim. İlk gün ölçüm 2. gün cihaz deneyecekmişler. 2017 de Ahi sanırım 55 lerdeydi.

Cihaz kullanmak zorunda olmam kesin

Merak ettiğim bazı sorular var sgk bu cihazlara 2024 yılı itibariyle ne kadar ödeme yapıyor. örnek 30 binlik bir cihaza kaç lira?

Çok farklı fiyatlarda cihazlar mevcut, ortalama f/p ne alınmalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceka16 -- 11 Mart 2024; 15:7:23 >
  • Bmc G2 cihazının arkasindaki filtre kapağını kaybettim arkadaşlar. Temin edebileceğim bir yer var mı bilgisi olan var mi?
     UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA
  • Hizmetler: Uyku Apnesi, Robotik Cerrahi, Horlama, Kulak Burun Boğaz, Sinüs Cerrahisi/Sinüzit, Geniz Eti, Bademcik Ameliyatları

Prof. Dr. Murat Karaman

UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA
     UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDAacıbadem sağlık grubu
    Profesör Doktor MURAT KARAMAN
    https://www.acibadem.com.tr/doktor/murat-karaman/
  • bipap ile oksijen cihazı beraber kullanan var mı
  • İyi günler 9.3.2024 bir ay önce raporum çıktı, ve bu Cpap cihazını aldım araştırınca Çin malı olduğunu öğrendim şimdilik iyi çalışıyor sadece maskeyle ilgili sıkıntım vardı burunda göz hizasında sürekli morluk ve sivilce gibi yaralar oluşuyor o yüzden maskeyi değiştireceğim sanırım size soracağım cihazla ilgili ne dersiniz cihaz iyi midir bilginiz var mı: Cihazım: Alltimes Yuwell YH 350
    Maskem: Yuwell YN-02 nazal maske biraz araştırıp almak istediğim maske de bu: Resmed Mirage FX
  • guvenkoksal kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun,Yuwell iyi bir marka,sorunsuzdur yalnız ben alın desteksiz maske öneririm.
  • Bella Ciao kullanıcısına yanıt
    Mesela hangi modeller hangi markalar. Bir de bu cihazın altı ayda bir yılda bir kalibrasyon gerek oluyor mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvenkoksal -- 3 Nisan 2024; 14:29:23 >
    Nazal alacaksanız resmed n20 olabilir, alınlık olmadığı için daha rahat olur, yine nazal BMC n5 de olabilir, tabi bu işin piri Resmed'dir.Kalibrasyon konusu markaya modele göre değişiyor onu servise sorun derim.
    Resmed n 20’yi beğendim gibi ama ortada bir kordon tutuyor sadece hava kaçağı olmaz mı? Bir de bunların beden olayı var sanırım beden belirlemek için satan medikalciyi bulmak lazım denemek lazım değil mi?
    Resmed de pek sorun yaşanmaz hocam,evet bedeni senin yüzüne uygununu seçmelisin..bedenini biliyorsan netten de alabilirsin ,medikalciler de deneme kalıba göre yapılıyor genelde,ama büyük medikalci bulman lazım..ufak yerlerde olmaz pek
    Çok teşekkür ederim engin bilgilerin için. alınlıksız olanlarını niye öneriyorsun burun yaraları olmasın diye mi
    Evet alınlıklı olan ,uyku kalitesini olumsuz etkiler..bu işin en önemli aşaması maske uyumudur, o nedenle yüzüne uyumlu maskeyi bulmak çok önemlidir
  • 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.